Тимчасове ввезення повернуть?

Українські парламентарії в черговий раз намагаються повернути вітчизняний авторинок в 90-ті роки, коли повсюдно процвітав тимчасове ввезення іномарок

Українські парламентарії в черговий раз намагаються повернути вітчизняний авторинок в 90-ті роки, коли повсюдно процвітав тимчасове ввезення іномарок. Так, в новому законопроекті (він уже третій на цю тему), група нардепів пропонує дати можливість українцям ввозити терміном 30 днів на умовах тимчасового ввезення (без розмитнення) один легковий автомобіль для особистого користування. Зокрема проектом № 2909 від 20.05.2015 «Про внесення змін до статті 380 Митного кодексу», пропонується доповнити таким реченням: «Громадяни України - резиденти мають право тимчасово ввозити на митну територію України під письмове зобов'язання про їх зворотне вивезення без умови письмового декларування одне транспортний засіб особистого користування, що класифікується за товарній позиції 8703 (крім товарної підпозиції 8703 10) згідно з УКТ ЗЕД, і причіп до нього, що класифікується за товарною підпозицією 8716 10 соглас але УКТ ЗЕД (за умови ввезення разом з транспортним засобом), на строк, що не перевищує 30 діб, без сплати митних платежів, які відповідно до закону підлягають сплаті при імпорті таких транспортних засобів. Зазначені транспортні засоби можуть бути тимчасово ввезені на митну територію України за умови подання органу доходів і зборів документів, що підтверджують право власності громадянина на такі транспортні засоби та їх реєстрації на території відповідної країни ».

Депутати пропонують повернути тимчасове ввезення

Нагадаємо, що зараз дозволяється тимчасове ввезення на 1 рік зі сплатою митних платежів як при імпорті! Тобто таким чином ввозити автомобіль невигідно. Ухвалення такого закону депутати аргументують тим, що необхідно створити належні умови населенню прикордонної зони для користування транспортним засобом з іноземною реєстрацією; зменшити черги на митних пунктах пропуску; уникнути ситуацій, які провокують хабарництво і корупцію в митних органах, підрозділах ДАІ та інших підрозділів МВС; і тому подібне.

У той же час якщо громадяни України матимуть можливість їздити на нерозмитненої машині 30 днів, то сенсу купувати більш дорогі нові або б / у автомобілі в більшій частині України вже не буде. Повернуться ті часи, коли все їздили на машинах з реєстрацією в Литві, з литовськими номерами і реєстрацією. Вони купувалися в країнах Західної Європи за 2-3 тисячі євро, реєструвалися на громадян Литви та потім за дорученням ввозилися в Україну. На такій машині можна було їздити рік, а потім просто перетнути кордон нашої країни і знову кататися ще рік. До речі, з тих часів в Литву було ввезено величезна кількість автомобілів, і багато її жителів реєстрували на себе по декількох десятках машин. Тому зараз це маленька, не найбагатша держава в Європі за кількістю автомобілів на 1000 жителів переганяє Німеччину і Францію.

Якщо цей закон буде прийнятий, в нашу країну знову хлинуть натовпи старих іномарок. Громадяни, які живуть недалеко від кордону, відмовляться від автомобілів з місцевою реєстрацією і будуть кожні 30 днів вивозити і ввозити автомобіль. А оскільки кількість таких людей збільшиться в кілька разів (навіть кияни, швидше за все, будуть їздити на кордон з Білоруссю), то навантаження на прикордонні пункти ще більш зросте. Такий вид бізнесу, як перегін автомобіля з Європи, знову розквітне. У той же час можливе зниження цін на б / у автомобілі, зареєстровані в нашій країні - зараз ціни на них на 30-40% вище, ніж в країнах ЄС.

Генеральний директор асоціації ВААІД Олег Назаренко вважає, що новий порядок нічого не змінить. Зокрема, він говорить: «ті українці, які хочуть піти від оподаткування при імпорті авто, стають нерезидентами і відразу ж завозять авто на 60 днів (а то і на рік). Згідно митного законодавства, - продовжує Назаренко, - нерезидентом України вважається особа, в паспорті якого є друк «Постійно прожіває в _________» (навіть у Молдові, наприклад). Вона ставиться в консульстві або посольстві України. Дана категорія осіб має право ввозити авто на рік відповідно до Митного кодексу України, але відповідно до постанови КМУ №1388 дана особа після закінчення 2-х місяців зобов'язана поставити авто на тимчасовий облік до 1 року. З огляду на вищу силу Таможкодекса над постановою КМУ, цього можна і не робити (1 раз в 60 днів робити виїзд-в'їзд). Але можна і на облік тимчасово поставити, здавши іноземні номери. А через рік можна вивезти авто і ввезти на іншого нерезидента. А хтось кожні 5 днів виїжджає, і черги на митницях створює. А треба просто зменшити в рази податки на автоімпорт і дати можливість людям купувати недорогі авто!

У той же час існує версія, що співвласники польських автомобілів, які і зараз користуються прогалинами в ввезенні автомобілів, готові платити за можливість тимчасового ввезення автомобілів. «Гроші та так платять в кишеню прикордонникам, митникам, даішникам, - кажуть вони. Нехай це буде законний платіж », - кажуть люди.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация