Тоді і зараз. Справжня історія брендів Третього Рейху (26 ФОТО)

  1. Reemtsma
  2. Nivea
  3. У наш час
  4. Maggi
  5. У наш час
  6. Bayer, Agfa, BASF
  7. У наш час
  8. Siemens
  9. У наш час
  10. Hugo Boss
  11. У наш час
  12. Volkswagen
  13. У наш час
  14. Fanta
  15. У наш час

Деякі сучасні великі компанії, чиї товари користуються попитом у всьому світі, в минулому обслуговували фашистські режими Європи. Свідомо чи несвідомо вони заплямували себе, хоча до приходу нацистів більшість мали цілком добру і чесну репутацію. Є й ті, кого можна вважати породженням Третього Рейху. Порівняйте разом з Anews їх долю тоді і зараз.

Reemtsma

Тютюнова фірма «Реемтсма», названа на прізвище засновника, народилася за 20 років до нацистів, але саме при них досягла могутності - багато в чому завдяки корупційним зв'язкам з партійними бонзами Тютюнова фірма «Реемтсма», названа на прізвище засновника, народилася за 20 років до нацистів, але саме при них досягла могутності - багато в чому завдяки корупційним зв'язкам з партійними бонзами. Є непрямі свідчення, що сам Гітлер за хабарі допомагав її експансії на ринку. У війну «Реемтсма» за держзамовленням постачала куривом незліченні війська вермахту, а з 41-го влаштувалася в окупованому Криму і збагачувалася рабською працею 30 тисяч місцевих жителів, включаючи дітей.

Сигарети Eckstein №5 і R6 для вермахту виробництва Reemtsma

Після війни син засновника фірми Філіп Реемтсма, який відповідав за фінанси і маркетинг і прозваний «німецьким сигаретним королем», уникнув звинувачень у пособництві режиму і разом з братом повернувся до управління вже в 1948-му Після війни син засновника фірми Філіп Реемтсма, який відповідав за фінанси і маркетинг і прозваний «німецьким сигаретним королем», уникнув звинувачень у пособництві режиму і разом з братом повернувся до управління вже в 1948-му.

У наш час

На початку нульових Reemtsma увійшла в британську Imperial Tobacco Group, але ще до того встигла придбати фабрику в Волгограді - колишньому Сталінграді. Причому «Реемтсма-Волга» (нині «Імперіал Тобакко Волга»), крім відомих в світі марок на кшталт Davidoff і West, випускає ще й «радянську» «Приму». Тобто, в Росії тепер курять тютюн тієї самої фірми, що обслуговувала ворогів, що осаджували Сталінград.

Nivea

Косметика Nivea (від латинського «білосніжна») користувалася великим попитом у Третьому Рейху, хоча її виробники не співпрацювали з режимом - швидше, йшли на прийнятні поступки заради виживання бізнесу. Спочатку єврейське керівництво було змушене покинути компанію під напором націстсткой пропаганди, потім в рекламі стали показувати виключно світлошкірих блондинок, щоб не потрапити під заборону. В іншому корпоративна етика не змінювалася, і новим керуючим вдавалося тримати «нейтралітет».

У наш час

З самого своєї появи в 1911 році і до цього дня Nivea виробляється компанією «Байєрсдорф», яка тепер працює більш ніж в 200 країнах, в тому числі в Росії. Один з її слоганів - «Скрізь як удома».

Maggi

Знамениті бульйонні кубики винайшов ще в 19 столітті швейцарський кулінар Юліус Маггі, який володів млином в Цюріху Знамениті бульйонні кубики винайшов ще в 19 столітті швейцарський кулінар Юліус Маггі, який володів млином в Цюріху. Але свою компанію з виробництва сухих супів, соусів і спецій він заснував в Німеччині, на заводі в Зінгені, який вже після його смерті, за нацистів, випускав консерви для вермахту і використовував рабську працю. На вході висів лозунг: «Фюрер творить історію, ми за ним дотримуємося».

У наш час

З 1947 року Maggi входить в число брендів Nestlé і лідирує по продажах сухих концентратів і спецій в Росії і СНД. Новенький завод «Маггі» в місті Вязники Володимирській області вважається одним з найбільших місцевих роботодавців. Тим часом в роки війни в Вязниках працювала найкраща школа пілотів, випускники якої здійснювали нальоти на «батьківщину» Maggi. 26 з них стали Героями Радянського Союзу.

«Маггі» влаштовує свято з дегустаціями на День міста у Володимирі

«Маггі» влаштовує свято з дегустаціями на День міста у Володимирі

Bayer, Agfa, BASF

Шість найбільших хімічних компаній Німеччини, включаючи ці три, були об'єднані в конгломерат IG Farben. В основному він випускав барвники та пестициди, але також, задовго до нацистів, готував вибухівку і проводив польові випробування отруйного газу. При Гітлері розробка хімічної зброї стала головним завданням - все три фірми були до неї причетні. За підрахунками, того, що зробив IG Farben за роки війни, вистачило б для отруєння 200 мільйонів чоловік. На щастя, ці речовини так і не застосували.

Гіммлер (другий зліва) в супроводі представників IG Farben і офіцерів СС інспектує будівництво фабрики в околицях Освенцима. Десятки тисяч в'язнів робили там гуму і моторні масла для фашистської Італії.

Чим же масово знищували людей у ​​таборах смерті Чим же масово знищували людей у ​​таборах смерті? Пестицидом «Циклон Б» на основі синильної кислоти, який поставляла хімічна корпорація Degesch, що не входила в IG Farben. Сьогодні вона перейменована в Detia Degesch і як і раніше спеціалізується на отруті проти комах і гризунів, в тому числі продовжує випускати «Циклон Б», тільки під іншою назвою.

Каністра «Циклону Б» і рахунок начальству «Освенцима» за відвантаження 832 кг речовини

Каністра «Циклону Б» і рахунок начальству «Освенцима» за відвантаження 832 кг речовини

У наш час

У 21 столітті все три компанії існують окремо. BASF тепер є найбільшим хімічним концерном у світі. Bayer, колись випускала героїн як «заспокійливого при кашлі», сьогодні вважається одним з лідерів фармацевтики. Agfa ж зовсім не відноситься до хімпрому, спеціалізуючись на інформатиці і цифровій обробці зображень.

Siemens

У перші роки Великої депресії навіть ця висококласна компанія, яка виробляла все найнеобхідніше, від побутової техніки до електростанцій, виявилася не при справах і зазнала серйозних втрат. Тому прихід до влади нацистів з їх зростаючими запитами став для неї справжнім благом. Залізниці, комунікації, енергетика - професіонали фірми були потрібні всюди, так що з економічної кризи 30-х «Сіменс» вийшов найбільшої електротехнічної компанією в світі.

Обкладинка навчальної брошури для молодих німкень-випускниць вузів, яким «Сіменс» пропонував роботу технічних помічниць, 1942 р

У 40-е всі виробничі потужності «Сіменса» були пущені на безперебійне обслуговування німецької військової машини У 40-е всі виробничі потужності «Сіменса» були пущені на безперебійне обслуговування німецької військової машини. Природно, його заводи в Берліні і великих містах союзники намагалися розбомбити в першу чергу.

Але ще сотні відданих компанії фабрик працювали в провінції і на окупованих територіях. Причому до осені 44-го на «Сіменсі» працювали 50 тисяч підневільних робітників.

Коменданти СС женуть на фабрику Siemens в'язнів жіночого концтабору «Равенсбрюк». Малюнок з виставки відкриття меморіального музею «Равенсбрюк», 1959 р

До кінця війни компанія була практично знищена: втратила 4/5 своїх активів і більшість співробітників До кінця війни компанія була практично знищена: втратила 4/5 своїх активів і більшість співробітників. Коли радянські війська вже були в Берліні, десятки інженерів і управлінців «Сіменса» наклали на себе руки - нібито зі страху перед «навалою комуністів» і небажання працювати на них. Розбираючи по цеглинці те, що вціліло від могутнього концерну, якийсь радянський полковник, нібито сказав: «Гітлер капут, Берлін капут, Сіменс капут».

Радянська регулювальниця в Берліні, 10 травня 1945 р

РИА Новости / Яків Рюмкін РИА Новости / Яків Рюмкін

У наш час

Сьогодні Siemens - такий же світовий гігант, як Coca-Cola: його компанії і представництва є майже в 200 країнах, включаючи Росію.

Hugo Boss

З цим модним брендом пов'язано багато міфів, головний з яких - ніби Boss створив форму СС. Як же було насправді?

Хуго Босс

До приходу нацистів Хуго Фердинанд Босс шив в своєму скромному ательє робочу і спортивний одяг До приходу нацистів Хуго Фердинанд Босс шив в своєму скромному ательє робочу і спортивний одяг. Але в 31-му році вступив в НСДАП, і коли у її штурмовиків скінчилися запаси форми, купленої у австрійців після Першої світової, він почав випускати додаткові комплекти за наявними зразками, включаючи горезвісні коричневі сорочки.

Плакат фільму нацистської пропаганди 1933 року

Нову чорну уніформу придумали в 1932 годунемецкіе дизайнери, майбутні офіцери СС Карл Дибич і Вальтер Хек Нову чорну уніформу придумали в 1932 годунемецкіе дизайнери, майбутні офіцери СС Карл Дибич і Вальтер Хек. Саме Дибич розробив більшу частину військового обмундирування і регалій Третього Рейху, які здобули культовий статус. А ось шилося все це на фабриці Боса, яка на початку 40-х, уже в статусі важливого військового підприємства, отримала велике держзамовлення.

Оголошення про видачу нової уніформи СС, введеної указом рейхсфюрера Гіммлера

Штандартенфюрер СС Якоб Гріммінгер, головний прапороносець Третього Рейху Штандартенфюрер СС Якоб Гріммінгер, головний прапороносець Третього Рейху

Після війни Хуго Боса, який отримав прізвисько «кравець Гітлера», визнали винним у пособництві режиму, оштрафували і позбавили виборчого права Після війни Хуго Боса, який отримав прізвисько «кравець Гітлера», визнали винним у пособництві режиму, оштрафували і позбавили виборчого права. На повторному процесі ступінь провини пом'якшили до «співучасника». Бос помер в 48-му році від гнійного запалення зуба у віці 63 років.

У наш час

Флагманський бутик Hugo Boss в двоповерховому особняку в центрі Москви

Якщо всі ці компанії існували задовго до приходу нацистів, то два нині знаменитих світових бренду були прямим породженням Третього Рейху - це «Фольксваген» і «Фанта» Якщо всі ці компанії існували задовго до приходу нацистів, то два нині знаменитих світових бренду були прямим породженням Третього Рейху - це «Фольксваген» і «Фанта».

Volkswagen

Volks-Wagen, буквально «народний автомобіль», - не просто продукт Третього Рейху, але проект, замовлений самим Гітлером і реалізований тільки завдяки його особистій підтримці і корупційним схемам нацистського режиму. Якби витрати не компенсувалися з казни, то масовий випуск хороших машин за ціною средненького мотоцикла, як того хотів фюрер, стали б для виробників фінансовим самогубством.

Гітлер з моделлю «Фольксвагена», зліва вказує рукою розробник Фердинанд Порше, праворуч схилився Якоб Верлін з Daimler-Benz, який фактично звів Порше з фюрером.

«Народний автомобіль» на рекламній афіші Берлінського автосалону «Народний автомобіль» на рекламній афіші Берлінського автосалону

Що цікаво: в 1932 році Сталін, теж вважав Порше генієм, запросив його в СРСР, повозив по заводам і врешті-решт запропонував очолити розвитку всієї радянської автомобільної промисловості Що цікаво: в 1932 році Сталін, теж вважав Порше генієм, запросив його в СРСР, повозив по заводам і врешті-решт запропонував очолити розвитку всієї радянської автомобільної промисловості. Але, незважаючи на обіцяні величезні привілеї, Порше відмовився ... через незнання російської. А якби погодився, то легендарний «Фольксваген Жук» міг би стати першим радянським «народним автомобілем».

Сталін оглядає новенький представницький ЗІС-101, випущений на заводі його імені, 1935 р

Перші «Фольксвагени» випустили тільки в 1938 році Перші «Фольксвагени» випустили тільки в 1938 році

У роки війни Volkswagen зайнявся виробництвом «зброї відплати», зокрема, крилатих ракет «Фау-1» У роки війни Volkswagen зайнявся виробництвом «зброї відплати», зокрема, крилатих ракет «Фау-1». В кінці 90-х компанія визнала, що на її заводі працювали 20 тисяч полонених і в'язнів з різних країн, у тому числі з Радянського Союзу. У різний час вони становили від 60% до 80% усього робочого персоналу.

У наш час

Сперечальники на одному з форумів в Рунеті:
- Мене завжди веселили написи «Спасибі дідові за Перемогу!» На Volkswagen. А все тому, що підприємство Volkswagen було створено за особистим наказом Гітлера.
- І що тепер? Якщо я їжджу на BMW, то не маю права дякувати свого діда? Маячня...

Для сучасних росіян «Фольсваген» та правда став «народним» - за даними 2016 року, він входить в десятку найбільш продаваних автомобілів.

Фото з вулиць: «патріоту» на «Фольксвагені» підказали доповнення до гасла: «Спасибі Гітлеру за Golf!»

Fanta

Класична «Фанта» відома в світі як яскраво-помаранчева газована вода з апельсиновим смаком. Але коли німецькі харчовики в роки війни придумали «фантазійний» тонізуючий напій, це була легка бражка чайного кольору з молочної сироватки та яблучного макухи - «залишки залишків», як пізніше обізвав її сам творець Макс Кайт.

Виробляли Фантом на американській фабриці «Кока-кола», яка через заборону на торгівлю з нацистами позбулася поставок сиропу, і розливали в ті ж скляні пляшки, що призначалися для коли Виробляли "Фантом" на американській фабриці «Кока-кола», яка через заборону на торгівлю з нацистами позбулася поставок сиропу, і розливали в ті ж скляні пляшки, що призначалися для коли. Коли американці повернули собі завод після війни, то новий бренд і рецепт автоматично перейшли до них в якості трофея.

Коли американці повернули собі завод після війни, то новий бренд і рецепт автоматично перейшли до них в якості трофея

У наш час

«Фанта» тепер має майже сотню смаків і з успіхом продається на всіх континентах. Але в 2015-му, відзначаючи 75-річчя, бренд оскандалився, коли випустив в Німеччині ювілейну "Фантом" зі смаком, близьким до оригінального, і хвацько отрекламировать її по телевізору: «Повертаємо старі добрі часи». Прийнявши це за ностальгію по нацистського минулого, глядачі підняли шум, і легковажний ролик довелося відкликати.

Дивіться далі: На що сподівався Гітлер. Божевільне німецька зброя часів Другої світової

Чим же масово знищували людей у ​​таборах смерті?
Як же було насправді?
І що тепер?
Якщо я їжджу на BMW, то не маю права дякувати свого діда?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация