Топ - 30 місць. Головні пам'ятки Мінська і маршрут

Якщо ви зберетеся відвідати Білорусь, то оглядова екскурсія по визначних пам'ятках Мінська обов'язкове повинна бути у вашому списку "потрібно зробити". У цьому матеріалі ми зібрали Топ - 30 цікавих і класичних місць столиці, які варті уваги для будь-якого туриста. У цій статті немає знакових замків Білорусі, їх ми зібрали ось тут . Зміст матеріалу:

Своє знайомство з визначними пам'ятками міста можна почати з площі Перемоги , Яка розташована в самому центрі Мінська. На картах її можна знайти на проспекті Незалежності між вулицями Фрунзе, Комуністична і Захарова. Раніше це місце називалося Круглої площею.

Якщо ви любитель музеїв, то зліва від меморіалу можна відвідати музей РСДРП Якщо ви любитель музеїв, то зліва від меморіалу можна відвідати музей РСДРП. Саме тут відбулася подія світового значення - I з'їзд РСДРП. Споруда раніше належала дворянці Франтішка Ржецкая.

Споруда раніше належала дворянці Франтішка Ржецкая

Аж до 1923 року про це з'їзді намагалися взагалі не згадувати. Пояснюється це тим, що всі 9 його учасників, будучи соціал-демократами з прозахідною орієнтацією, в подальшому часу так і не приєдналися до більшовиків. І тільки в початку 1923 року було підписано постанову, що визнає існування історичну цінність будинку.

Рухаємося вгору по проспекту. Адже тут, зовсім недалеко, зачаївся один з найстаріших костелів Мінська - Костел Святого Роха .

Місце оповите таємницями і легендами, про які ми детально розповідали по посиланню вище.

Повернувшись трохи назад, потрапляємо ще на одну з головних площ міста.

на   Жовтневій площі   варто найбільший Палац Республіки, який є одним з головних культурних і ділових центрів міста на Жовтневій площі варто найбільший Палац Республіки, який є одним з головних культурних і ділових центрів міста.

на   Жовтневій площі   варто найбільший Палац Республіки, який є одним з головних культурних і ділових центрів міста

Тут же розташований Палац Культури Профспілок Тут же розташований Палац Культури Профспілок.

Тут же розташований Палац Культури Профспілок

У ньому знаходиться дуже цікавий музей - Архітектурних мініатюр Білорусі , Де представлено безліч визначних пам'яток країни.

У ньому знаходиться дуже цікавий музей -   Архітектурних мініатюр Білорусі   , Де представлено безліч визначних пам'яток країни

У літературному музеї Янки Купала на однойменній вулиці можна познайомиться з експонатами, присвяченими творчості великого поета. Після відвідин музею відвідувачі отримують сертифікати з фото.

Перейшовши через дорогу ви побачите будівлю чудового Білоруського державного цирку з місткістю на 1667 місць. Цирк був побудований в 1954 році.

Усередині будівля цирку піддалося ретельній реконструкції. Зараз його внутрішній інтер'єр більше нагадує класичний театр, з обробкою з кришталю, бронзової ліпленням, позолотою і яскравими килимами. Навіть не маючи бажання відвідати виставу, просто зайдіть в цирк на екскурсію. А заодно відвідайте Музей цирку на верхньому поверсі будівлі.

Зараз цирк має можливість проводити уявлення різної спрямованості, тому тут можна побачити захоплюючі програми повітряних гімнастів, шоу на воді, вистави за дресированими тваринами і багато інших. ін. Сьогодні Білоруський державний цирк в Мінську має власний гастролює колектив, а білоруські глядачі мають можливість побувати на циркових програмах всесвітньо відомих циркових колективів, які виступають на арені БГЦ.

Обов'язковий до відвідування і Костел Святого Симеона і Святої Єлени , Знаходиться біля Будинку Уряду і популярного ТЦ "Столиця". Ми детально описували цей храм ось тут.

Маршрут пройде і по самому впізнаваний місця столиці,   воріт міста   , Розташованим навпроти залізничного вокзалу Маршрут пройде і по самому впізнаваний місця столиці, воріт міста , Розташованим навпроти залізничного вокзалу. Вони являють собою дві вежі: одну з них прикрашає герб, на другий знаходиться годинник. Фото веж часто поміщають на листівки, тому у туристів Врата міста стали одним із символів Мінська.

Говорячи про визначні пам'ятки радянського періоду особливо варто виділити Національний академічний Великий театр опери і балету Республіки Білорусь Говорячи про визначні пам'ятки радянського періоду особливо варто виділити Національний академічний Великий театр опери і балету Республіки Білорусь.

Цей найбільший театр в країні побудували в 1937 році. Будинок побудований в кращих традиціях радянської архітектури. Навколо розбитий сквер і чудовий сад.

Відповідальним за будівництво першого будинку театру став Йосип Григорович Лангбард , Який надихнувшись римськими амфитеатрами, запропонував спорудити грандіозне будова в стилі конструктивізму з численними скульптурами і незліченними барельєфами. Але його планам не судилося здійснитися і проект будівлі зменшили, скоротивши кількість місць до 1100. Нова будівля була побудована в 1938 р і трупи, створені на базі школи балету і театру опери, представили на суд глядача «Євгеній Онєгін» і «Бахчисарайський фонтан ». Але театр став по справжньому популярним тільки після постановок в ньому балетів і опер Білорусі ( «У лісах Полісся», «Соловей»).

Найостанніші і масштабні ремонтні роботи, значно змінивши сучасний вигляд будинку і прилеглої території, культурна пам'ятка Мінська зазнала в 2006 р Роботи велися відповідно до фотографіями театру 1940-1950 рр., А також на основі ескізів Йосипа Григоровича Лангбард. Близько театру з'явився фонтан, що копіює силует будівлі, а фасад прикрасили летять німфи з Аполлоном в центрі. У театрі повісили нові люстри в стилі 50-х років, відновили за ескізами стельові картини, додали золоту ліпнину, червоні оксамитові штори, завіса і драпірування. Інтер'єр обробили мармуром і гранітом. Будівлі було додано мезонін. У залі для глядачів додали ухил на 4 градуси, механізували оркестрову яму, оснастили сучасним світловим обладнанням і системою кондиціонування повітря. Таким чином, пам'ятки Мінська поповнилися сучасним театром в технічному плані перевершує театри Європи.

Будучи в Мінську не можна пройти повз Троїцького передмістя , Що є яскравим історичним районом міста.

Туристичний маршрут обов'язково проходить через Острів сліз Туристичний маршрут обов'язково проходить через Острів сліз. Цей меморіал присвячений жертвам, полеглим в афганській війні. Комплекс розмістився на штучному острові річки Свіслоч.

Меморіальний комплекс відкритий 3 серпня 1996 року. На Острів Сліз можна потрапити єдиним способом - через горбатий місток, який ночами горить червоними ліхтариками.

По всьому Острову насаджені плакучі верби, які символізують скорботу і печаль. А на його березі стоїть статуя крихкого плакучого ангела, який не зміг уберегти життя білоруських воїнів на чужій землі.

Далі вирушаємо вивчати пам'ятки Верхнього Міста. Серед яких знайомство варто почати з Кафедрального собору Зішестя Святого Духа , Заснований в 1633 році, залишається головним православним храмом в країні.

Серед яких знайомство варто почати з   Кафедрального собору Зішестя Святого Духа   , Заснований в 1633 році, залишається головним православним храмом в країні

Тут же на території монастиря бернардинів розташований Костел Святого Йосипа . Храм був побудований в 1652 році і сьогодні привертає до себе тисячі туристів з усього світу.

Храм був побудований в 1652 році і сьогодні привертає до себе тисячі туристів з усього світу

Продовжуючи туристичний маршрут по релігійним місцям міста не можна не відвідати Церква Святого Духа . Церква була побудована в греко-католицькому стилі в сімнадцятому столітті. У будівлі можна було спостерігати готичні риси, які поєднуються з елементами ренесансу.

У будівлі можна було спостерігати готичні риси, які поєднуються з елементами ренесансу

Любителі архітектури отримають задоволення при відвідуванні Костелу Пресвятої Діви Марії , Який розташований на площі Свободи . Це головний католицький собор в столиці, зведений в стилі бароко.

У центральній частині міста варто відвідати один з головних культурних центрів і пам'ятка 16 ст У центральній частині міста варто відвідати один з головних культурних центрів і пам'ятка 16 ст. - Мінську Ратушу. В одному з її залів знаходиться макет Мінська, яким він був в 19 столітті.

У 1582 році міську ратушу звели на площі Свободи з каменю, але і вона не простояла довго. У 1640 будинок повністю вигорів зсередини, але його знову відбудували, надавши більш ефектний архітектурний вигляд. Аж до XVIII століття будівлю ратуші ще кілька перебудовували і міняли, поки архітектор Федір Крамер остаточно не зрадив будівлі сучасного вигляду з портиками і балконами, дзвоном і годинами.

В середині XIX століття Мінська міська дума приймає рішення про знесення будівлі для збільшення площі і відкриття виду на Соборну церкву. І тільки в 2003 році важлива історична пам'ятка Білорусі була відновлена ​​і зараз вона є точною копією Мінської міської ратуші XVIII століття. Зараз на першому поверсі міської ратуші знаходяться експозиції, що розповідають про історію та визначні пам'ятки Мінська. А на другому поверсі, де колись був магістрат, приймають почесних гостей Білорусі в залі для особливо важливих нарад. Оглянути Мінську міську ратушу можна безкоштовно, але вхід для відвідувачів відкритий тільки по суботах.

На Немизі, вулиця Раковская 4, туристів чекає унікальний Собор святих апостолів Петра і Павла , Який є представником Російської Православної Церкви. Собор в стилі бароко був споруджений в 1612 році.

Собор в стилі бароко був споруджений в 1612 році

Звичайно варто уважно роздивитися і на самій вулиці Раковської. Тут безліч цікавих будівель і затишних кафе. Детальніше про неї ми розповідали ось тут .

Говорячи про вулиці на окрему увагу гідна і вулиця Карла Маркса Говорячи про вулиці на окрему увагу гідна і вулиця Карла Маркса. Про неї ми також докладно писали, матеріал по засланні .

На вулиці Леніна 20 туристи можуть відвідати Національний художній музей Республіки Білорусь На вулиці Леніна 20 туристи можуть відвідати Національний художній музей Республіки Білорусь. Тут зібрані кращі зразки білоруського та зарубіжного мистецтва.

Тут зібрані кращі зразки білоруського та зарубіжного мистецтва

З традиційно відвідуваних місць однозначно варто заглянути до обеліска "Стела - Мінськ-місто-герой"

Тут розташований музей ВВВ Тут розташований музей ВВВ. У липні 2014 року музей переїхав в нове сучасне будова, увінчане скляним куполом і вітражем. Дзеркальний фасад будівлі прикрашають промені, що символізують салют перемог, спрямовані вгору. Кожен дзеркальний промінь має свій горельєф, з відбитим історичною подією. Музей Великої Вітчизняної війни в Мінську має неправильні форми з безліччю похилих площин.

В музеї знаходиться не просто виставка з колекцією військової тематики, які можна оглянути, а ви самі поринете в життя того часу. Ви пройдете по всій дорозі подій, що передують війні, поринете в військові реалії і разом з жителями звільненій Білорусі зустрінете довгоочікуване звільнення від фашистських загарбників. Музей поділений на зали і кожен забирає в атмосферу свого часу оздобленням, декораціями і діорамами з використанням 3D технологій, справжньою військової техніки.

Музей історії ВВВ оточує парк Перемоги, а доповнює величний образ монументального комплексу стела.

Музей історії ВВВ оточує парк Перемоги, а доповнює величний образ монументального комплексу стела

На пострадянському просторі цей музей ВВВ став єдиним, що зібрав на 15 тис. Квадратах 10 експозиційних залів, заповнених майже 150 тис. Предметів відносяться до великої вітчизняної війни. В експозиціях стоять танки, які брали участь в боях, артилерійські знаряддя, автотехніка і навіть літаки. Цей музей - ідеальне місце ознайомити наступне покоління з військовою історією всіх колишніх радянських країн.

В історичному центрі, поруч зі сквером Адама Міцкевича в будівлі XIX століття, що діє пожежної частини в серпні 2001 року відкрився музей пожежного та аварійно-рятувальної справи. Творці музею мали на меті зберегти і донести мистецтво гасіння пожеж та культуру пожежного та рятувальної справи, а також познайомити відвідувачів з традиціями пожежних. Музей відкритий щодня, пропонуючи відвідати 5 експозицій і оглянути понад 5000 експонатів.

Окрема експозиція присвячена мужності людей, загасили пожежу на Чорнобильській АЕС. Оглядаючи колекції музею, ви зможете поспостерігати, як змінювалося ставлення до гасіння пожеж, форма, засоби і пожежна техніка від століття до століття.

Для цінителів незвичайних музеїв радимо відвідати Музей пива Аліварія гостям столиці пропонується цікава екскурсія по заводу , Який був заснований півтора століття назад.

Разом з прогулянкою під склепіннями історичної будівлі туристи отримують можливість продегустувати місцеве пиво.

Одним з найбільш незвичайних архітектурних споруд Мінська можна сміливо назвати будівлю   Національної бібліотеки Білорусі Одним з найбільш незвичайних архітектурних споруд Мінська можна сміливо назвати будівлю Національної бібліотеки Білорусі .

Будова в формі ромбокубооктаедр висотою понад сімдесят метрів привертає до себе увагу багатьох туристів.

Далеко не виїжджаючи ви також можете заглянути на один з найкрасивіших храмів Мінська - Всіхсвятська церква

Храм Всіх Святих є пам'ятником архітектури, який стоїть пунктом відвідин у всіх туристичних маршрутах. Храм відноситься до білоруського екзархату Руської Православної Церкви. Детальніше про це місце писали тут .

На вулиці Мельникайте розташований Пам'ятник загиблим євреям, відомий як Яма . Обеліск відкрили в 1947 році. На цьому місці було розстріляно понад п'ять тисяч в'язнів гетто.

На цьому місці було розстріляно понад п'ять тисяч в'язнів гетто

Плануючи відвідати основні визначні пам'ятки Мінська, ви обов'язково зустрінете масу пропозицій і захоплених відгуків про театр Янки Купали. Обов'язково побувайте там. Найстаріший зі збережених театрів на території РБ. Національний академічний театр імені Янки Купали став єдиним в країні при закладці якого брав участь сам Великий князь Романов Володимир Олександрович і княгиня Марія Павлівна.

Національний академічний театр імені Янки Купали став єдиним в країні при закладці якого брав участь сам Великий князь Романов Володимир Олександрович і княгиня Марія Павлівна

Імператор з дружиною поклали по золотій монеті під перші цеглини майбутнього театру, а Протоієрей Никифор Смолич звершив молебень перед початком будівництва. Але не тільки в цьому полягає вся унікальність академічного театру Я. Купали. Він був єдиним театром, побудованим замість згорілого на Соборній площі, за рахунок пожертвувань городян. Будівництво нового театру довірили архітекторам Козловському і Введенському, які втілювали в своєму проекті всі технічні досягнення того часу і заклали основну концепцію майбутнього Олександрівського скверу. Добудували будинок міського театру в 1890 р і в червні публіці представили перший спектакль «Сфінкс».

Добудували будинок міського театру в 1890 р і в червні публіці представили перший спектакль «Сфінкс»

У 2011 році владою Білорусі було прийнято рішення відновити театр в минуле образі. Протягом двох років велися роботи і 29 березня 2013 р будівлю театру стало відповідати своєму первозданному вигляду завдяки архітекторам і майстрам-реставраторам, копітко трудився і в точності восстановившим його за старими хроніками, листівкам і фотографій.

Особливе місце в Мінську - Лошицький парк. Багатий історією і цікавими історичними об'єктами. Детально про нього ми писали ось тут .

на   площі Якуба Коласа   , Недалеко від однойменної станції метро, ​​ви обов'язково звернете увагу на будівлю філармонії 1937 року побудови на площі Якуба Коласа , Недалеко від однойменної станції метро, ​​ви обов'язково звернете увагу на будівлю філармонії 1937 року побудови. Білоруська державна філармонія була реконструйована і від колишньої будівлі залишився лише фундамент. Тепер це сучасна будівля відповідає всім світовим стандартам і є престижним музичним закладом Білорусі.

У будівлі державної філармонії 2 концертні зали. Великий зал філармонії, раніше вміщав 930 чоловік, був зменшений до 690 для поліпшення акустики. Оформлений він у стилі арт-нуво і всі елементи декору витримані в благородних зелених тонах. М'які зручні крісла заповнили бельетаж, балкон і партер. Оздоблення малого залу менш урочисто, але також вишукано. Колони, гармонійно впивалися в зал, роблять його святковим і парадним. Зал розрахований на 190 місць.

Афіша Білоруської державної філармонії різноманітна з перших днів її існування. Як тільки колективи, ансамблі та солісти отримали будівлю філармонії в 1937 році, то стали намагатися, щоб кожен новий сезон мав свою особливість і новий вигляд, але традицією, що пройшов крізь роки, стала серйозна музика і просвітницька діяльність.

Білоруська Державна філармонія пропонує насолодитися уявленнями зарубіжних виконавців, лауреатів Міжнародних конкурсів, державними оркестрами представлених в різних музичних напрямках, будь то органна музика, гітара, камерні або духові оркестри, скрипка, фортепіано - всього не перелічити. Читаючи афішу біля будівлі державної філармонії або вивчаючи її в пресі, ви обов'язково знайдете те уявлення, яке неодмінно захочеться відвідати.

Продовжувати цей гід по місту Мінську можна нескінченно, тут дійсно безліч цікавих пам'яток. Якщо вам хочеться трохи більше, то подивіться наш матеріал про кінотеатрах (І про тих, яких більше немає ), Дізнайтеся більше про історії метро і почитайте про пам'ятках . На завершення пропонуємо вам невелику оглядове відео про Мінську:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация