Топ-10 кредитних карт українських банків

  1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

13 лютого 2013, 10:30 Переглядів: 13 лютого 2013, 10:30 Переглядів:   Ми порівняли умови видачі кредитних карт в різних банках

Ми порівняли умови видачі кредитних карт в різних банках.

Для більшості людей, у яких є зарплатні картки або вклади в банках, цей рік почався однаково. Їм телефонували з відділень і пропонували оформити кредитку з досить-таки немаленьким лімітом. Причина такої щедрості в тому, що банки потребують фінансових ресурсів годі. Справа в тому, що в 2012-му вони стали дуже дорогими як для самих банків, так і для їх клієнтів. Судіть самі: реальні ставки по депозитах досягали 29% річних. При таких розмірах кредити повинні коштувати не менше 35% річних.

Охочих брати кредити на житло або авто за такими захмарними ставками немає. Тому банки були змушені повністю або частково змінювати спеціалізацію і видавати дорожчі позики: наприклад, на побутову техніку. А ті фінустанови, у яких вже є досвід роботи з пластиком, почали видавати кредитки або відкривати овердрафт на зарплатні картки.

ЛІМІТИ. Щоб затягнути в кредитне ярмо нових клієнтів, банки готові на багато хитрощі, які, на перший погляд, здаються бонусами. Наприклад, практично всі збільшили кредитні ліміти. В середньому вони становлять 25-50 тис. Грн. Навіть є два банки, які пропонують дати вам в борг 100 тис. Грн. Але не поспішайте радіти. По-перше, подумайте, як ви будете виплачувати таку велику суму. Зазвичай виплату взятого боргу банк розбиває на рік, але є такі установи, які вимагають виплатити його за півроку. По-друге, банкіри теж будуть перестраховуватися. Вони дадуть вам доступ до такої великої кредиту, тільки якщо ваша зарплата не нижче 30 тис. Грн.

СТАВКИ. Як ми вже сказали, кредитки вигідні банкам через їх високих ставок: у середньому вони готові позичати гроші під 45-50% річних. Тому, якщо вам нав'язують такі карти, відразу поцікавтеся не тільки щомісячної, але і річною ставкою. А також дізнайтеся, чи є комісії, скільки доведеться платити за обслуговування рахунку (в місяць, на рік), які штрафи передбачені за порушення пільгового періоду. Наприклад, банк запевняє вас, що ставка по кредитній карті - всього лише 7% в місяць. Це означає, що взявши 10 тис. Грн в борг на рік, ви переплатите 5100 грн. Тобто, заплатите 84% річних. А якщо при цьому виявиться, що ви повинні вносити ще і щомісячну плату за обслуговування рахунку в розмірі 100 грн, то загальна переплата буде 6300 грн за рік.

І пам'ятайте: якщо ви будете розплачуватися кредитними коштами в торгових мережах і супермаркетах, комісію з вас не знімуть. Але якщо захочете отримати гроші з карти в борг через банкомат, доведеться віддати 2-4% від знятої суми. Тобто, 20-40 грн з кожної знятої тисячі.

ПІЛЬГИ . Втім, не поспішайте відразу лякатися високих ставках за кредитками. Такі карти теж можуть бути дуже вигідними. Але лише в тому випадку, якщо ви будете брати позику на місяць-півтора. Справа в тому, що майже всі банки, що випускають кредитки, пропонують скористатися пільговим періодом. Зазвичай його термін - від 30 до 50 днів. Це означає, що, розрахувавшись кредитними грошима з картки, ви повинні погасити свій борг до закінчення цього терміну. У цьому випадку відсотки по боргу не нараховуватимуться. По суті, ви скористаєтеся грошима банку безкоштовно.

Але майте на увазі, що якщо пільговий термін закінчиться, а ви не встигнете погасити борг, банк відразу ж нарахує на нього кредитний відсоток по повній програмі. Тобто наявність пільгового періоду терміном 30 днів не означає, що, взявши позику на рік, ви повинні будете сплатити відсотки за ним тільки за 11 місяців.

ШВИДКІСТЬ. Оформити кредитку ви зможете за день. Причому на її отримання може претендувати працює, повнолітній громадянин України. У банку у вас попросять паспорт і ідентифікаційний код. Важливо знати, що в більшості випадків з вас візьмуть ще й довідку про доходи. Адже на кредитку встановлюється немаленький ліміт. Тому потрібні гарантії того, що ви зможете виплатити свої борги. Зазвичай на карту встановлюють ліміт в 1-5 тис. Грн. Він завжди залежить від вашої "білої" зарплати. Якщо ви заробляєте 8-12 тис. Грн, то ваш кредитний ліміт буде 15-20 тис. Грн. Але заставу або поручитель вам точно не знадобиться.

ПРОГНОЗ. В цьому році, за словами банкірів, кредитки будуть одним з основних їх продуктів. Тому можна очікувати, що умови по ним стануть більш привабливими. Пільговий період, як запевняють фінансисти, залишиться. А ставки навіть можуть трохи знизитися: на 1-3% річних (до 44-46% річних). На цей крок підуть для залучення клієнтів. "Справа в тому, що випуск карти займає час, а отримати звичайний (бланковий) кредит можна в той же день ", - пояснює заступник директора з роздрібного бізнесу" Надра Банку "Віталій Бачинський.

Крім того, вартість позик буде залежати від розміру ставок по депозитах. А вони в цьому році будуть знижуватися. "Нацбанк чітко дав зрозуміти ринку, що буде боротися з надвисокими ставками", - говорить заступник голови правління, скарбник "Банку Національний кредит" Дмитро Власов.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Топ-10 кредитних карт українських банків". інші фінансові новини дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Матичак Тетяна

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация