Традиції і забобони старого Нового року

  1. Трішки історії
  2. святкове застілля
  3. святочні ворожіння
  4. Прикмети і забобони

Щорічно в ніч з 13 на 14 січня в Росії відзначають самий незрозумілий для іноземців свято - старий Новий рік. Це свято з'явилося не завдяки історичним подіям, а через розбіжності календарних дат в юліанському і григоріанському календарях.

Трішки історії

Юліанський календар був введений ще Юлієм Цезарем багато століть назад. Він не відрізнявся особливою точністю, і за півтора тисячоліття день весняного рівнодення змістився більш ніж на місяць. Щоб привести його, а також християнські свята у відповідність з церковними канонами, в 1582 році папа римський Григорій XIII провів реформу юліанського календаря і встановив новий виправлений календар з поправкою на високосні роки, який назвали назвали григоріанським. Різниця між старим і новим календарями на сьогоднішній день становить 13 діб.

Наша країна перейшла на новий календар тільки в 1918 році. Але виявилося, що поправку в календарях зробити було простіше, ніж зрушити народні традиції : Люди довгий час наполегливо хотіли святкувати Новий рік так само, як і їхні батьки.

Вся справа була в тому, що на 1 січня раніше припадав важливий православне свято - День Василя Великого, і тепер він зсунувся на 14 січня. А днем ​​раніше, тобто 13 січня за новим стилем, православний світ шанував день пам'яті преподобної Меланії (Меланки), що присвятила своє життя служінню Христу. Тому ніч з 13 на 14 січня називали зустріччю Василя з Меланкою і відзначали багатим столом «щедрий» Василів вечір. Так і з'явився у нас ще одне свято - старий Новий рік.

Так і з'явився у нас ще одне свято - старий Новий рік

святкове застілля

Багато віруючих люди старий Новий рік святкують навіть з б про льшим розмахом і азартом, так як різдвяний піст вже закінчено і можна дати собі розгулятися. На відміну від Святвечора, це свято не є суто сімейною, прийнято ходити один до одного в гості. Такі походи по родичам і друзям супроводжуються піснями, танцями, обрядом щедрування і посівання. На старий Новий рік варили більш щедру кутю, ніж в святвечір, заправляючи її м'ясом і салом.

Ось уже багато років існує традиція на старий Новий рік ліпити вареники з «сюрпризами». У ліпленні брало участь все сімейство і гості, і кожен клав в начинку щось особливе: гудзик - до обновці, нитку - до дороги, монетку - до грошей, колечко - до весілля, перець - до гострих відчуттів, цукор - до солодкого життя , квасоля - до вагітності. Як правило, намагалися, щоб «сюрпризи» віщували щось хороше в наступаючому році. Після влаштовували веселе застілля, з нетерпінням чекаючи, кому і який попадеться сюрприз.

святочні ворожіння

Старий Новий рік потрапляє на час святок, тому в ніч на це свято відбувалися всілякі ворожіння - на заміжжя, багатство, удачу, долю.

Для ворожіння на майбутнє потрібно зім'яти газетну шпальту, підпалити і покласти на деко.

Наприклад, щоб викликати образ майбутнього нареченого, дівчина повинна сісти між двома дзеркалами в повній темряві, запалити свічки і вдивлятися в їх відображення, щоб побачити образ нареченого. Можна заморозити в ложці воду і дивитися на отриманий лід: якщо в ньому будуть бульбашки, то це хороший знак - він віщує довге щасливе життя, якщо ж в льоду буде ямка, то це до горя і бід. Для ворожіння на майбутнє потрібно зім'яти газетну шпальту, підпалити і покласти на деко. Коли папір догорить, по тіні, що відкидається попелом на стіну, можна судити про те, що чекає в новому році.

Коли папір догорить, по тіні, що відкидається попелом на стіну, можна судити про те, що чекає в новому році

Прикмети і забобони

Магічна сила Васильєва дня проявилася в численних прикмети і забобони, деякі з яких дійшли і до наших днів.

Наприклад, існує повір'я, що вранці 14 січня першим в будинок повинен увійти чоловік, тоді рік видасться благополучним, якщо увійде жінка - до біди. Також на старий Новий рік і в Васильєв вечір не можна нічого давати в борг, інакше весь рік можна провести без грошей. Якщо в це свято вважати дрібниця, то весь рік будеш лити сльози, а якщо винести сміття, щастя з дому, і ти винесеш. якщо заляпані святковий одяг , То в наступаючому році можуть виникнути фінансові та особисті проблеми.

На Василя було прийнято випікати печиво у формі домашніх тварин і птахів, вважалося, що це оберігає худобу від напастей.

Переддень Старого нового року - це свого роду інформацію про погоду на весь рік: якщо небо зоряне і випало багато снігу, весна буде ранньою, а урожай - добрий, міцний мороз - раніше травня весну не чекай; сильний вітер - сухе і спекотне літо; густий туман - буде урожайний рік.

Надавати значення прикметами чи ні - кожен для себе вирішує сам. Головне - пам'ятати, що вірити треба тільки в хороше, і воно обов'язково прийде, не дивлячись ні на що.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация