Туркменістан пообіцяли повністю покрити стільниковим зв'язком

Черга за сім-картами "Алтин Асир". Фото з сайту Iwpr.net

У Туркменістані стартувала програма «Розвиток телекомунікаційних мереж Туркменістану», в рамках якої покриття стільникового зв'язку пошириться на всю територію країни. Про це повідомило видання "Золоте століття" .

Реалізація програми почнеться з установки у віддалених населених пунктах Ахалського, Балканського і Дашогузського велаятів (областей) ста базових станцій мобільного зв'язку. Ці станції вже закуплені національним стільниковим оператором «Алтин Асир».

З наступного року базові станції будуть закуповуватися за кошти, виділені Ісламським банком розвитку. Всього необхідно встановити більш 600 станцій, в тому числі 120 - в Ашхабаді. Підкреслюється, що мова йде не тільки про покриття стільниковим зв'язком в форматі 2G, але і про поширення стандартів 3G, 4G, а в перспективі і 5G-швидкісного інтернету. Терміни реалізації проекту не називаються.

Стільниковий зв'язок з'явився в Туркменістані в 2004 році, коли в країні був створений перший державний оператор зв'язку «Алтин Асир». Однак в перші роки компанія з трудом могла конкурувати з російською МТС, що прийшла на місцевий ринок в 2005 році.

У 2010 році у МТС виникли складності з продовженням п'ятирічної ліцензії. В результаті все 2,4 мільйона абонентів залишилися без зв'язку. Протягом двох років конфлікт врегульовувалося за участю МЗС Росії і Туркменістану. Нарешті в 2012 році МТС відновила роботу. Але в 2017 році влада Туркменістану знову відмовилися продовжити контракт з російським оператором. У червні 2018 року МТС оголосила про розпродаж свого майна в Туркменістані, що можна вважати остаточним відходом компанії з місцевого ринку.

Влітку 2017 року влада Туркменістану створили другої державної оператора стільникового зв'язку - «Ай Назар». аналітики спочатку заявляли , Що його готують «на зміну» МТС. Після того як російському оператору не продовжили контракт, дві державних компанії в Туркменістані «конкурують» один з одним. Повідомлялося навіть, що «Ай Назар» працює на технічній базі «Алтин Асир».

Після відходу МТС і переходу абонентів до «Алтин Асир» мережі державного оператора перестали справлятися з навантаженням. Абоненти помітили суттєве погіршення якості зв'язку. У вересні 2018 року оператор скоротив максимальну кількість сім-карт, які можна оформити на один паспорт, з п'яти до двох. Це створює незручності людям, яким, наприклад, потрібно забезпечити телефоном себе і кількох неповнолітніх дітей.

Міжнародне інформаційне агентство «Фергана»

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация