У Ляшко попередили про "другий Чорнобиль" на Хмельницькій АЕС

Пролив води на парогенератор на Хмельницькій атомній електростанції в даний час не несе загрози радіаційного зараження прилеглої території, але ігнорування проблем на АЕС може привести до найсерйозніших наслідків.

Підпишіться на новини «ПолітНавігатор» в Telegram , Facebook , Одноклассниках або Вконтакте

Про це заявив заявив в інтерв'ю київським виданню "Гордон" нардеп і соратник Олега Ляшка Андрій Артеменко.

"На Хмельницькій АЕС була витік води, яка є теплообмінником. Вона пролилася на парогенератор. Допустима норма по технологічної експлуатації - не більше чотирьох кубометрів на добу. Протока же був на порядок більше за обсягом, ніж це допустимо. Загрози радіаційного зараження прилеглої території немає. Радіаційний фон нормальний. Але проблема в тому, що такі аварії мають тенденцію частішати. В цілому ситуація, яка склалася з атомними станціями, зводиться до одного питання - де відбудеться наступна аварія? "- зазначив нардеп.

На його думку, ігнорування проблем на АЕС може привести до найсерйозніших наслідків.

"Всі наші нинішні проблеми, які ми зараз обговорюємо, підуть на другий план. Залишиться проблема одна - як вижити. Саме в цьому випадку від суспільства ховалися загроза і масштаб події. Повідомили, що це незначне і мало не рядова подія. Це не правда. Такі інциденти не є штатними. Я не порівнюю це з аварією 30-річної давності, але хочу всіх попередити. Все йде до того, що буде другий Чорнобиль ", - підкреслив Артеменко.

Нагадаємо, Хмельницька АЕС розташована в місті Нетішин Хмельницької області. В експлуатацію було введено 22 грудня 1987 року. У складі АЕС працює два енергоблоки загальною потужністю 2000 МВт.

За даними "Енергоатома", 16 липня енергоблок №1 Хмельницької АЕС був відключений від енергомережі через протікання по парогенератору, ремонтні роботи триватимуть до 24 липня. У компанії заявили, що радіаційна обстановка на промисловому майданчику та у прилеглих районах "не перевищує природних фонових значень". У серпні минулого року на АЕС також відбувався витік води. Тоді, як повідомляла прес-служба "Енергоатому", під час ремонту вода протекла з теплоелектронагрівачів компенсатора тиску і потрапила в приміщення гермозони.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

В цілому ситуація, яка склалася з атомними станціями, зводиться до одного питання - де відбудеться наступна аварія?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация