У Сербії затримали ватажка місцевих "добровольців", воеваша на боці бойовиків на Донбасі

цею материал Доступний по-русски

Генеральна прокуратура України проводить слідство щодо Живковича у справі про участь шести громадян Сербії в збройному конфлікті на сході України.

Генеральна прокуратура України проводить слідство щодо Живковича у справі про участь шести громадян Сербії в збройному конфлікті на сході України

Братислав Живкович / REUTERS

Сербська поліція за підозрою в організації участі громадян Сербії у війні в іншій країні затримала лідера організації «Четніцкое рух» Братислава Живковича.

Як говориться в повідомленні радіо Свобода , Генеральна прокуратура України проводить слідство щодо Живковича у справі про участь шести громадян Сербії в збройному конфлікті на сході України на боці підтримуваних Росією бойовиків.

Громадян Сербії в Україні звинувачують у нападах на українські сили в околицях Донецька і Луганська в складі праворадикальної організації Unité Continentale.

Міністерство внутрішніх справ Сербії повідомляє, що підозрюваного затримали на 48 годин, потім йому повинні пред'явити звинувачення.

Читайте також Організатори спроби перевороту в Чорногорії брали участь в окупації Криму - ЗМІ

За участь сербських громадян в війнах за кордоном кримінальний кодекс Сербії передбачає покарання від шести місяців до п'яти років позбавлення волі, а для організаторів - від двох до десяти років.

Живкович був учасником бойових дій в Косово. Під час анексії Криму Росією в 2014 році він очолював групу сербських громадян, які прибули на півострів з метою надати «братню допомогу» російським окупантам.

«Четніцкое рух» - незареєстрована екстремістська організація. У Другій світовій війні «четниками» називали підрозділи, які співпрацювали з німецькими окупантами в боротьбі проти партизан.

У лютому 2018 року Вищий суд у Белграді оголосив 28 вироків щодо сербських громадян, які брали участь у війні в Україні. 26 з них визнали себе винними і пішли на угоду зі слідством. Чотирьох осіб засудили до різних термінів ув'язнення, решта отримали умовні терміни.

Нагадаємо, в рамках розслідування щодо розв'язання Росією агресивної війни проти України українські правоохоронці встановили особи 54 іноземних найманців , Які брали участь в бойових діях проти України. Більшість з них - італійці, але є і французи, іспанці, серби, фіни, чехи і навіть один громадянин США. Їх вичерпний список Київ передав до Міжнародного кримінального суду.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация