У 2017 році Землі загрожує метеорит ТС4 вдвічі страшніше челябінського

Діаметр небесного тіла складає близько 40 метрів

Західні астрономи виявили космічний об'єкт розміром вдвічі більше знаменитого Челябінського метеорита, зустріч з яким може відбутися в 2017 році. Масштаб можливих руйнувань може бути значно більше ніж в останньому випадку.

Масштаб можливих руйнувань може бути значно більше ніж в останньому випадку

Згідно з попередніми розрахунками американської жінки-астронома Джудіт Рис з обсерваторії Макдональд Техаського університету, діаметр нового астероїда складає близько 40 метрів, що при зіткненні з поверхнею нашої планети викличе руйнівні пошкодження, в кілька разів перевищують наслідки краху меншого за розміром метеорита в районі Челябінська, в лютому 2013 року, повідомляє астрономічний astrowatch.net.

Небезпечне небесне тіло було виявлено в жовтні 2012 року обсерваторією на Гаваях. У цьому ж місяці він пройшов на небезпечно близькій відстані від Землі 95000 кілометрів, що дорівнює дистанції до Місяця. Очікується, що в самій небезпечній близькості від Землі астероїд 2012 ТС4 пройде 12 жовтня 2017 року.

Зараз фахівці намагаються встановити точну орбіту астероїда і обчислити його шанси на зіткнення, які поки, судячи з усього досить невисокі - всього 0.00055%, але, тим не менш, вони все ж є.

На думку експерта Європейського космічного агентства Детлефа Кошні, шанси зіткнення метеорита із Землею мінімальні - «один на мільйон». Такої ж точки зору дотримується Макото Йошикаву з японського агентства аерокосмічних досліджень.

Нагадаємо, що два роки тому 15 лютого 2013 року відбулося падіння метеорита "Челябінськ" - найбільшого з відомих небесних тіл, що падали на землю після Тунгуського метеорита в 1908 році.

Спалах світла була видна і в сусідніх регіонах, а також в суміжному Казахстані. Ударна хвиля вибила скло більш ніж в 7 тисячах будинків. ПП обійшлося без людських жертв, але постраждали понад 1,6 тисячі осіб, 52 людини були госпіталізовані.

Вчені оцінили масу об'єкта до входу в атмосферу в 13 тисяч тонн, а його розмір - в 19,8 метра.

Через кілька хвилин після вибуху (за свідченнями очевидців від 77 секунд до трьох хвилин і більше, в залежності від відстані) на землю прийшла ударна хвиля. Смуга впливу ударної хвилі на поверхні склала близько 130 кілометрів у довжину і 50 кілометрів завширшки.

Площа ураження ударною хвилею склала 6,5 тисячі квадратних кілометрів.

До землі долетіло всього 4-6 тонн метеоритного речовини, що становить 0,03-0,05% від початкової маси, при цьому 76% випарувалося, а решта перетворилося в пил.

Дослідження метеоритного речовини показало, що челябінський астероїд належав до числа звичайних хондритів типу LL5, його вік становить близько 4,45 мільярда років, приблизно в момент народження у нього було потужне зіткнення з іншим об'єктом. Хімічний аналіз показав, що в метеориті залишилися сліди органічних сполук, що містять сірку і кисень.

Опитані вченими свідки події говорили, що їм було боляче дивитися на болід. Близько 25 осіб з 1,1 тисячі опитаних повідомили, що отримали опіки, 315 відчували жар, а 415 - тепло від випромінювання боліда.

Метеорит, який отримав назву "Челябінськ", виявився найбільшим з відомих небесних тіл, що падали на Землю після Тунгуського метеорита в 1908 році. Така подія в середньому відбувається раз в 100 років.

"Челябинское подія" стало значущим і для політики: воно змусило владу США, Росії і Євросоюзу ще раз повернутися до проблеми астероидно-кометної небезпеки.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация