У чому сила мату і чому люди, що знаходяться в комі, часто починають його використовувати - Fun - Чому люди не можуть відмовитися від боротьби, і коли вона корисна | СЬОГОДНІ

  1. У чому сила мату і чому люди, що знаходяться в комі, часто починають його використовувати Автор ілюстрацій:...
  2. У чому сила мату і чому люди, що знаходяться в комі, часто починають його використовувати
  3. У чому сила мату і чому люди, що знаходяться в комі, часто починають його використовувати
  4. У чому сила мату і чому люди, що знаходяться в комі, часто починають його використовувати

У чому сила мату і чому люди, що знаходяться в комі, часто починають його використовувати

Автор ілюстрацій: О. Льовкін

Наше невелике дослідження про силу мата хочеться почати словами одного з наших експертів, комедійного актора запорізького театру Максима Березнер: "Про матірних словах говорити якось не прийнято, незважаючи на те, що на вулиці ми чуємо їх постійно. Це як з проституцією: вона є, але говорити про неї якось непристойно ". Про те, звідки пішов мат, в чому його сила і чому людство ніяк не може від нього відмовитися, ми поговорили з експертами.

ЩО ЗА МОВА. "Мат існує в мові не одне століття, має загальнослов'янські коріння і, на відміну від сленгу і арго, є досить нечисленну, але стабільну групу слів - їх близько 30-40, - каже філолог Оксана Темна. - В основному це назви статевих органів і процесу інтимної близькості з похідними від них. у 2005 році в Санкт-Петербурзі вийшов "Великий словник мату" Олексія Плуцер-Сарно. у вступі автор пише: "Може здатися, що слово" мат "сходить до індоєвропейської слову mater в значенні" мати ". Однак буквальне значення цього слова - "гучний голос, крик". В "Етимологічний словник слов'янських мов" воно розглядається як похідне від дієслова matati, родинного слову matoga, яке в багатьох слов'янських мовах означає "привид, примара, чудовисько, страховисько, чаклунка". Загалом, єдиної думки в цьому питанні поки немає ".

Мат є в культурах, націлених на руйнування людини.

"Лихослів'я заборонено у всіх релігіях, - каже релігієзнавець Людмила Филипович. - Буддисти, наприклад, вважають, що краще взагалі нічого не говорити, ніж сказати погане. Якби люди більше занурювалися в релігійну культуру, проблема мату не стояла б так гостро. Інша справа , що в культурах, націлених на руйнування людини (наприклад, вуду), вживання матюків можливо ".

"Є думка, що мати прийшли з тюркських мов, де символізували імена язичницьких богів, поклоніння яким могло супроводжуватися оргіями і розпустою, - каже священик Микола Савчук. - Виходить, що коли людина вимовляє це, він закликає древніх ідолів, за якими стоять нечисті духи . Саме тому людина, що говорить мат, поширює біля себе негатив ".

"У Писанні мова як орган порівнюється з вогнем, сповненим отрутою, - говорить православний психолог Тетяна Корсенко. - Люди дохристиянської доби, щоб захистити своє життя від нападок демонічного світу, вступали з ним в контакт. Він міг бути двояким: демона або догоджали, звеличуючи його і приносячи йому жертви, або лякали його. Так ось, лякали демона саме скверною лайкою, демонстрацією свого неподобства. Таким чином мат - засіб зв'язку з демонічними силами. Його відносять до пекельної лексиці. Через погані слова людина віддає себе в руки диявола, стає одержимим ".

"Мат - це короткі, ємні, сексуально забарвлені слова, - каже психолог Ольга Плетка. - Промовляючи їх, людина звертається всередину своїх базових структур, тому що все, що пов'язано з сексуальністю, пов'язано і з базовою нормою людини - продовженням роду.

Вживання мату, по-перше, може бути видом захисту: людина, вимовивши ці слова, ставить "паркан".

Наприклад, мат у відповідь на що впала на ногу дошку - це захист від болю. По-друге, вживання матюків пов'язано з агресією. Замість того щоб кинутися з кулаками, люди вдаються до мату: емоційна складова виплеснеться разом з адреналіном, і агресія спаде. У цьому сенсі в мате є користь ".

ВІДЗНАКИ: в російській - секс, в нашому - сміх

"В українській ментальності мат приживався насилу, - каже релігієзнавець Людмила Филипович. - Думаю, це пов'язано з особливим ставленням до жіночого начала. Українська культура більш жіноча за своєю суттю. Подивіться, чиї ікони більш популярні? Богородиці, яка в ментальності українців стоїть на одному рівні зі Святою Трійцею. В українській традиції говорити матюки (або, як іноді кажуть, насварити по матері) - все одно що образити найсвятіше, що є у українців, тобто образити матір Божу. Втім, це стосується і тих, хто далекий від релігії, - для багатьох, хто чує мат, він підсвідомо сприймається як образа їх мами ".

"Русский мат більше пов'язаний з геніталіями, а значить, до структури сексу, а от український - з дефекацією, тобто з фізіологією, - коментує психолог Ольга Плетка. - В українському мате більше висміювання, а ось в російській - приниження, підвищення себе за рахунок іншого. У ньому чується більше гордині ". "Російська мова сам по собі грубіше, ніж український, і вимагає іншої постановки мовного апарату, - пояснює актор Максим Березнер. - Рот повинен бути стиснутий, вихід фрази - жорстокий і короткий. Тому і російський мат відповідно звучить жорсткіше".

Тому і російський мат відповідно звучить жорсткіше

ХТО ГОВОРИТЬ. "Приєднуюся до психологів в тому, що специфіка використання мату залежить від віку, статі, соціального середовища і ситуації, - каже філолог Оксана Темна. - Наприклад, у дошкільнят він - наслідок сліпого копіювання мовної поведінки дорослих. Використання заборонених слів у мові підлітків найчастіше обумовлено бажанням продемонструвати свою дорослість, досвідченість, а пізніше - і сексуальну зрілість. Якщо говорити про дорослих людей, то, по-перше, мат - специфічна мова чоловічих співтовариств, висхідних, на думку антропологів, до ше вим спілкам, тому вживання матюків може бути розглянуто як одна з форм соціалізації в чоловічому середовищі. По-друге, мат пов'язують з активізацією вироблення чоловічих гормонів в момент стресу: виматюкався, чоловік легше виходить з нього. Використання мату в змішаному суспільстві (тобто серед різних людей за статтю та віком) - наслідок невихованості і форма хамства. Традиційно в жіночому середовищі мат викликає неприйняття. Чоловік, який уникає мату, статусно виглядає вище, хоча це залежить від рівня розвитку і виховання самої жінки ".

ЦИТАТИ З СЛОВНИКА МАТА

"Одного разу Горький приїхав в гості в Ясну Поляну до Льву Толстому. Під час розмови Толстой рясно уснащал свою промову нецензурними виразами. Горький, якому хотілося виглядати в очах великого письменника не босяком, а російським інтелігентом, дуже образився: він подумав, що Толстой, розмовляючи таким чином, підробляється під народну мову. Але Горький помилявся. Толстой цим навпаки хотів показати йому, що він свій, тому що він говорив так, як говорять у вищому суспільстві ".

"Слово з трьох букв - найважливіший об'єкт в житті людини з самого раннього дитинства, а також в історії людських відносин, культурі, науці, мистецтві та філософії".

"Вираз" е *** твою мать "- відображення первинного об'єктного світу на едіпальной стадії, коли в картині світу 3-5-річної дитини присутні насамперед мати, батько і едіпального відношення. По суті це є образний вислів самої суті едипового комплексу" .

МАТОТЕРАПІЯ: найбільше грубих слів знав великий Лев Толстой

"Часом ми матюкаємося тому, що інших слів уже просто не вистачає, - каже український письменник (" Біг по життю "," Вовча любов ") і актор Олексій Курилко. - Науково доведено, що мат допомагає краще переносити фізичні муки, терпіти гострий біль . Але ж є ще "зубний біль душі", коли нерви на межі, - як бути з цим? Тоді мат стає чимось на зразок шаманського закляття. І справа не у відсутності культури: поет Сергій Єсенін досконало володів "малим матірною загином" з 32 слів, запевняючи, що "великим загином" з 58 слів володів тільки Лев Миколу ич Толстой. Наш сучасний мат примітивний. Хоча представники такої поважної науки, як лінгвістика, і примудряються створювати словники мату в двох томах - з прикладами, аналізами та аналізом.

Мати - такі ж слова, як і інші, але які мають сильний енергетичний заряд. Стало бути, ними можна користуватися, але для його застосування потрібен такий же потужний посил і високий ступінь свободи. Пушкін якось сказав, що справжня свобода настане тоді, коли вийдуть вірші його сучасника, поета Баркова - класика російського мату. Однак ... Барков опублікований, а свободи немає. Чому? Все від того, що сильні внутрішні табу. Людина не вільний від традицій, від внутрішнього цензора, який часто залежить від громадської думки. Колись і слово "чорт" було лайливим. Потім його дозволили. І багато хто зараз чортихаються? Ні, але ж можуть - суспільство не засудить. Тому забороняти мат просто марно: тисячі років заборони нічого не вирішують, а тільки погіршують ситуацію. Діти, щоб відчути себе доросліше, насамперед тягнуться до заборонених плодів. Противники існуючого ладу беруть заборонене зброю. А дозвіл забороненого зброї з страшного може перетворити його в банальний інструмент праці. Будь-яка заборона завжди викликав до предмету заборони нездоровий інтерес. Словом, мат не зникав з ужитку, а лише міцнішав!

Володіння матірною мовою не всякому під силу, не дивлячись на те, що п'ятиповерхового висловитися може будь-хто. Але зауважте, з одних вуст це звучить органічно і красиво, з інших - брудно, пішло і неприродно. Саме тому я вважаю, що не всякий може матюкатися, а головне, далеко, не завжди. Робити це витончено можуть лише люди освічені, які розуміють, що нецензурна лайка допустима, якщо того вимагає обстановка, ситуація і внутрішній посил ".

Робити це витончено можуть лише люди освічені, які розуміють, що нецензурна лайка допустима, якщо того вимагає обстановка, ситуація і внутрішній посил

МАТОТЕРАПІЯ. Часто лихослів'я дуже виручає в стані стресу. "Матотерапія настає у нас автоматично, коли ти втомився тримати себе в руках, а біль дуже сильна, і емоційна планка піднята так високо, що ти не витримуєш і вихлюпуєш її за допомогою лихослів'я, - вважає актор Макс Березнер. - Однак від цього не маємо боротьби стає вище. тому цю "терапію" краще переводити в інтимну сферу, спілкування у вузькому колі, тому що вона витягує з нас звірине ".

"Медики розповідають про дивовижний факт: люди, які раніше не використовували мат, впавши в кому, починають його вимовляти, - каже психолог Ольга Плетка. - Це є ні що інше, як заземлення. Для людини, яка втратила свідомість , Мат - інструмент, який дозволяє повернути людину зі світу ілюзій в світ реальний, як електрошок. Але говорити про матотерапіі не можна. Це не терапія, а точковий жорсткий інструмент, який при частоті використання втратить свою силу ".

ЧОМУ лаяти ЛЮДИ МИСТЕЦТВА. "Згадаймо нашого чудового ругателя Леся Подерв'янського, який звів мат в ранг мистецтва, - каже культуролог Людмила Филипович. - Його цитують навіть люди інтелектуальні. Чому? Думаю, це пов'язано з бажанням відзначитися, бути особливим". "Напевно, культурні люди використовують в своїх текстах мат, щоб додати колористики і зробити образ впізнаваним, - додає Ольга Плетка. - Якщо ти пишеш про одеських двориках, використовуючи інтелігентну мова, тебе ніхто не зрозуміє і ніхто тобі не повірить. Якщо ж образ не потрібно підтверджувати матірною колористикою, то версій може бути дві. або письменник хоче розбити стереотипи про себе як про інтелектуала, або він заграє з натовпом. Адже матюки примітивні, ясні, об'ємним, вони заведуть натовп. наприклад, симфонії - для обраних, а ось пісня на трьох акордах подобається масам. Це швидкий шлях до того, щоб отримати славу, владу і гроші ".

"Якщо такі слова з'явилися - значить, вони комусь потрібні"

"Мат затребуваний тому, що він гранично простий, - каже біоенергетик Любодара Любченко. - Якщо соціум приймає мат, то навіщо вимовляти ціле речення, якщо можна сказати все коротко? Якщо зробити знімки аури людей, які говорять мати, і тих, кому вони призначені , то і у перших, і в других аура колючий, як зірочка. Починаєш говорити хороші слова - аура вирівнюється.

Японський вчений Масару Емото використовував аналізатор магнітного резонансу. В одному зі своїх дослідів він наповнив рисом дві скляні ємності, і щодня протягом місяця однією з них говорили "спасибі", а інший - "ти дурень". Через деякий час рис, якому говорили "спасибі", заграв, виділяючи насичений приємний запах, схожий на аромат солоду, а рис, який постійно чув лише слова "ти дурень", почорнів і почав гнити. Те ж саме відбувається з людиною, яка постійно чує навколо себе мат, але ж він набагато концентрированнее слів "ти дурень". Використовують мат постійно отримують "колючі" погляди з боку. Крім того, вони отримують у відповідь такі ж слова і потрапляють під обстріл, причому свідомо.

Крім того, лихослів'я - одна з форм прояву нашої агресії. Часто це може бути аутоагрессия, тобто спрямована на себе. Виходить, що зовні людина лає іншого, а внутрішньо - самого себе за те, що не може відповісти інакше, і, звичайно, робить гірше собі.

Все ж якщо мати з'явилися в суспільстві, отже, вони для чогось потрібні. Кожне слово людини - це урок. І якщо я не сприймаю мат як удар або образу, то на мене він і не буде діяти руйнівно ".

ЧОМУ НЕ МОЖНА: лайка може стати видом залежності

"До речі, ви знаєте, що мат був заборонений в сталінських таборах? - каже актор Максим Березнер. - Якось в розмові з колишнім політв'язням я вимовив матюк, і він мене різко обірвав і" опустив ":" Ну ти ж артист, з хорошої сім'ї! ". і розповів, що у них в таборах будь-яке сказане слово сприймалося адресно, і людина, яка буде поруч з тобою, сприйме його на свій рахунок. А якщо це трапиться, тебе просто зрівняли з землею. Проблема використання мату в тому, що в нашому соціумі поки немає меж і розуміння, що соромно, а що ні ".

БЕЗ МАТА. "Позбутися від звички лаятися важче, ніж від куріння, - говорить психолог Тетяна Корсенко. - Роками люди приходять з цим гріхом на сповідь, поки, нарешті, не звільняться від нього. Сказане або почуте лайливе слово чинить на нас дію, порівнянне з легким струсом мозку. лихослів'я впливає не на інтелект, а на чуттєву частину душі. Воно подібно сигналам, якими користуються тварини. З цього можна зробити висновок, що не тільки вживати, але навіть слухати лихослів'я шкідливо, так як можна "зіпсувати смак" до але рмальному людському слову ".

З цього можна зробити висновок, що не тільки вживати, але навіть слухати лихослів'я шкідливо, так як можна зіпсувати смак до але  рмальному людському слову

"Чому Біблія говорить:" Від надлишку серця говорять уста "? Тому що уста служать індикатором нашої душі, - каже священик Микола Савчук. - Припускаю, що якщо людина в стані стресу і шоку вимовляє мат, йому стає легше. Інша справа, наскільки усунутий джерело проблеми. Потрібно боротися з корінням - очищати свій розум, мислення. Мат збіднює мову, а звичка матюкатися може перерости в залежність. Позбутися від цього можна в першу чергу прийняттям рішення "я більше не матюкаюся", що "мій рот буде чистим". якщо людина щиро хоч ет перестати лаятися, йому потрібна сила волі. Стрес переживається молитвою, спілкуванням з іншими людьми, перемиканням погляду з себе на зовнішній світ і його позитивні моменти. А використання мату в якості виправдання - мовляв, від нього стає легше - все одно, що виправдовувати наркотики або алкоголь ".

ЛЮДИНА "У РАМКАХ". "Як ми вже відзначали, мат завжди сексуально забарвлений. І якщо людина багато лається, значить, він сексуально незадоволений і стурбований, - каже Ольга Плетка. - Велика кількість мату в мові говорить про обмеженість можливостей вираження у людини, про рамках, в які поставила среда, де людина ріс. Раз ці рамки існують, не кожен хоче і може з них вийти. Людиною "в рамках", звиклому до мату, зручно маніпулювати. у нього втрачено почуття сорому. Тому бажано б сказати мату: "Стоп! У мене було таке минуле, але зараз все інакше. Я можу дозволити собі жити по-іншому ".

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

джерело: сьогодні

У чому сила мату і чому люди, що знаходяться в комі, часто починають його використовувати

Автор ілюстрацій: О. Льовкін

Наше невелике дослідження про силу мата хочеться почати словами одного з наших експертів, комедійного актора запорізького театру Максима Березнер: "Про матірних словах говорити якось не прийнято, незважаючи на те, що на вулиці ми чуємо їх постійно. Це як з проституцією: вона є, але говорити про неї якось непристойно ". Про те, звідки пішов мат, в чому його сила і чому людство ніяк не може від нього відмовитися, ми поговорили з експертами.

ЩО ЗА МОВА. "Мат існує в мові не одне століття, має загальнослов'янські коріння і, на відміну від сленгу і арго, є досить нечисленну, але стабільну групу слів - їх близько 30-40, - каже філолог Оксана Темна. - В основному це назви статевих органів і процесу інтимної близькості з похідними від них. у 2005 році в Санкт-Петербурзі вийшов "Великий словник мату" Олексія Плуцер-Сарно. у вступі автор пише: "Може здатися, що слово" мат "сходить до індоєвропейської слову mater в значенні" мати ". Однак буквальне значення цього слова - "гучний голос, крик". В "Етимологічний словник слов'янських мов" воно розглядається як похідне від дієслова matati, родинного слову matoga, яке в багатьох слов'янських мовах означає "привид, примара, чудовисько, страховисько, чаклунка". Загалом, єдиної думки в цьому питанні поки немає ".

Мат є в культурах, націлених на руйнування людини.

"Лихослів'я заборонено у всіх релігіях, - каже релігієзнавець Людмила Филипович. - Буддисти, наприклад, вважають, що краще взагалі нічого не говорити, ніж сказати погане. Якби люди більше занурювалися в релігійну культуру, проблема мату не стояла б так гостро. Інша справа , що в культурах, націлених на руйнування людини (наприклад, вуду), вживання матюків можливо ".

"Є думка, що мати прийшли з тюркських мов, де символізували імена язичницьких богів, поклоніння яким могло супроводжуватися оргіями і розпустою, - каже священик Микола Савчук. - Виходить, що коли людина вимовляє це, він закликає древніх ідолів, за якими стоять нечисті духи . Саме тому людина, що говорить мат, поширює біля себе негатив ".

"У Писанні мова як орган порівнюється з вогнем, сповненим отрутою, - говорить православний психолог Тетяна Корсенко. - Люди дохристиянської доби, щоб захистити своє життя від нападок демонічного світу, вступали з ним в контакт. Він міг бути двояким: демона або догоджали, звеличуючи його і приносячи йому жертви, або лякали його. Так ось, лякали демона саме скверною лайкою, демонстрацією свого неподобства. Таким чином мат - засіб зв'язку з демонічними силами. Його відносять до пекельної лексиці. Через погані слова людина віддає себе в руки диявола, стає одержимим ".

"Мат - це короткі, ємні, сексуально забарвлені слова, - каже психолог Ольга Плетка. - Промовляючи їх, людина звертається всередину своїх базових структур, тому що все, що пов'язано з сексуальністю, пов'язано і з базовою нормою людини - продовженням роду.

Вживання мату, по-перше, може бути видом захисту: людина, вимовивши ці слова, ставить "паркан".

Наприклад, мат у відповідь на що впала на ногу дошку - це захист від болю. По-друге, вживання матюків пов'язано з агресією. Замість того щоб кинутися з кулаками, люди вдаються до мату: емоційна складова виплеснеться разом з адреналіном, і агресія спаде. У цьому сенсі в мате є користь ".

ВІДЗНАКИ: в російській - секс, в нашому - сміх

"В українській ментальності мат приживався насилу, - каже релігієзнавець Людмила Филипович. - Думаю, це пов'язано з особливим ставленням до жіночого начала. Українська культура більш жіноча за своєю суттю. Подивіться, чиї ікони більш популярні? Богородиці, яка в ментальності українців стоїть на одному рівні зі Святою Трійцею. В українській традиції говорити матюки (або, як іноді кажуть, насварити по матері) - все одно що образити найсвятіше, що є у українців, тобто образити матір Божу. Втім, це стосується і тих, хто далекий від релігії, - для багатьох, хто чує мат, він підсвідомо сприймається як образа їх мами ".

"Русский мат більше пов'язаний з геніталіями, а значить, до структури сексу, а от український - з дефекацією, тобто з фізіологією, - коментує психолог Ольга Плетка. - В українському мате більше висміювання, а ось в російській - приниження, підвищення себе за рахунок іншого. У ньому чується більше гордині ". "Російська мова сам по собі грубіше, ніж український, і вимагає іншої постановки мовного апарату, - пояснює актор Максим Березнер. - Рот повинен бути стиснутий, вихід фрази - жорстокий і короткий. Тому і російський мат відповідно звучить жорсткіше".

Тому і російський мат відповідно звучить жорсткіше

ХТО ГОВОРИТЬ. "Приєднуюся до психологів в тому, що специфіка використання мату залежить від віку, статі, соціального середовища і ситуації, - каже філолог Оксана Темна. - Наприклад, у дошкільнят він - наслідок сліпого копіювання мовної поведінки дорослих. Використання заборонених слів у мові підлітків найчастіше обумовлено бажанням продемонструвати свою дорослість, досвідченість, а пізніше - і сексуальну зрілість. Якщо говорити про дорослих людей, то, по-перше, мат - специфічна мова чоловічих співтовариств, висхідних, на думку антропологів, до ше вим спілкам, тому вживання матюків може бути розглянуто як одна з форм соціалізації в чоловічому середовищі. По-друге, мат пов'язують з активізацією вироблення чоловічих гормонів в момент стресу: виматюкався, чоловік легше виходить з нього. Використання мату в змішаному суспільстві (тобто серед різних людей за статтю та віком) - наслідок невихованості і форма хамства. Традиційно в жіночому середовищі мат викликає неприйняття. Чоловік, який уникає мату, статусно виглядає вище, хоча це залежить від рівня розвитку і виховання самої жінки ".

ЦИТАТИ З СЛОВНИКА МАТА

"Одного разу Горький приїхав в гості в Ясну Поляну до Льву Толстому. Під час розмови Толстой рясно уснащал свою промову нецензурними виразами. Горький, якому хотілося виглядати в очах великого письменника не босяком, а російським інтелігентом, дуже образився: він подумав, що Толстой, розмовляючи таким чином, підробляється під народну мову. Але Горький помилявся. Толстой цим навпаки хотів показати йому, що він свій, тому що він говорив так, як говорять у вищому суспільстві ".

"Слово з трьох букв - найважливіший об'єкт в житті людини з самого раннього дитинства, а також в історії людських відносин, культурі, науці, мистецтві та філософії".

"Вираз" е *** твою мать "- відображення первинного об'єктного світу на едіпальной стадії, коли в картині світу 3-5-річної дитини присутні насамперед мати, батько і едіпального відношення. По суті це є образний вислів самої суті едипового комплексу" .

МАТОТЕРАПІЯ: найбільше грубих слів знав великий Лев Толстой

"Часом ми матюкаємося тому, що інших слів уже просто не вистачає, - каже український письменник (" Біг по життю "," Вовча любов ") і актор Олексій Курилко. - Науково доведено, що мат допомагає краще переносити фізичні муки, терпіти гострий біль . Але ж є ще "зубний біль душі", коли нерви на межі, - як бути з цим? Тоді мат стає чимось на зразок шаманського закляття. І справа не у відсутності культури: поет Сергій Єсенін досконало володів "малим матірною загином" з 32 слів, запевняючи, що "великим загином" з 58 слів володів тільки Лев Миколу ич Толстой. Наш сучасний мат примітивний. Хоча представники такої поважної науки, як лінгвістика, і примудряються створювати словники мату в двох томах - з прикладами, аналізами та аналізом.

Мати - такі ж слова, як і інші, але які мають сильний енергетичний заряд. Стало бути, ними можна користуватися, але для його застосування потрібен такий же потужний посил і високий ступінь свободи. Пушкін якось сказав, що справжня свобода настане тоді, коли вийдуть вірші його сучасника, поета Баркова - класика російського мату. Однак ... Барков опублікований, а свободи немає. Чому? Все від того, що сильні внутрішні табу. Людина не вільний від традицій, від внутрішнього цензора, який часто залежить від громадської думки. Колись і слово "чорт" було лайливим. Потім його дозволили. І багато хто зараз чортихаються? Ні, але ж можуть - суспільство не засудить. Тому забороняти мат просто марно: тисячі років заборони нічого не вирішують, а тільки погіршують ситуацію. Діти, щоб відчути себе доросліше, насамперед тягнуться до заборонених плодів. Противники існуючого ладу беруть заборонене зброю. А дозвіл забороненого зброї з страшного може перетворити його в банальний інструмент праці. Будь-яка заборона завжди викликав до предмету заборони нездоровий інтерес. Словом, мат не зникав з ужитку, а лише міцнішав!

Володіння матірною мовою не всякому під силу, не дивлячись на те, що п'ятиповерхового висловитися може будь-хто. Але зауважте, з одних вуст це звучить органічно і красиво, з інших - брудно, пішло і неприродно. Саме тому я вважаю, що не всякий може матюкатися, а головне, далеко, не завжди. Робити це витончено можуть лише люди освічені, які розуміють, що нецензурна лайка допустима, якщо того вимагає обстановка, ситуація і внутрішній посил ".

Робити це витончено можуть лише люди освічені, які розуміють, що нецензурна лайка допустима, якщо того вимагає обстановка, ситуація і внутрішній посил

МАТОТЕРАПІЯ. Часто лихослів'я дуже виручає в стані стресу. "Матотерапія настає у нас автоматично, коли ти втомився тримати себе в руках, а біль дуже сильна, і емоційна планка піднята так високо, що ти не витримуєш і вихлюпуєш її за допомогою лихослів'я, - вважає актор Макс Березнер. - Однак від цього не маємо боротьби стає вище. тому цю "терапію" краще переводити в інтимну сферу, спілкування у вузькому колі, тому що вона витягує з нас звірине ".

"Медики розповідають про дивовижний факт: люди, які раніше не використовували мат, впавши в кому, починають його вимовляти, - каже психолог Ольга Плетка. - Це є ні що інше, як заземлення. Для людини, яка втратила свідомість , Мат - інструмент, який дозволяє повернути людину зі світу ілюзій в світ реальний, як електрошок. Але говорити про матотерапіі не можна. Це не терапія, а точковий жорсткий інструмент, який при частоті використання втратить свою силу ".

ЧОМУ лаяти ЛЮДИ МИСТЕЦТВА. "Згадаймо нашого чудового ругателя Леся Подерв'янського, який звів мат в ранг мистецтва, - каже культуролог Людмила Филипович. - Його цитують навіть люди інтелектуальні. Чому? Думаю, це пов'язано з бажанням відзначитися, бути особливим". "Напевно, культурні люди використовують в своїх текстах мат, щоб додати колористики і зробити образ впізнаваним, - додає Ольга Плетка. - Якщо ти пишеш про одеських двориках, використовуючи інтелігентну мова, тебе ніхто не зрозуміє і ніхто тобі не повірить. Якщо ж образ не потрібно підтверджувати матірною колористикою, то версій може бути дві. або письменник хоче розбити стереотипи про себе як про інтелектуала, або він заграє з натовпом. Адже матюки примітивні, ясні, об'ємним, вони заведуть натовп. наприклад, симфонії - для обраних, а ось пісня на трьох акордах подобається масам. Це швидкий шлях до того, щоб отримати славу, владу і гроші ".

"Якщо такі слова з'явилися - значить, вони комусь потрібні"

"Мат затребуваний тому, що він гранично простий, - каже біоенергетик Любодара Любченко. - Якщо соціум приймає мат, то навіщо вимовляти ціле речення, якщо можна сказати все коротко? Якщо зробити знімки аури людей, які говорять мати, і тих, кому вони призначені , то і у перших, і в других аура колючий, як зірочка. Починаєш говорити хороші слова - аура вирівнюється.

Японський вчений Масару Емото використовував аналізатор магнітного резонансу. В одному зі своїх дослідів він наповнив рисом дві скляні ємності, і щодня протягом місяця однією з них говорили "спасибі", а інший - "ти дурень". Через деякий час рис, якому говорили "спасибі", заграв, виділяючи насичений приємний запах, схожий на аромат солоду, а рис, який постійно чув лише слова "ти дурень", почорнів і почав гнити. Те ж саме відбувається з людиною, яка постійно чує навколо себе мат, але ж він набагато концентрированнее слів "ти дурень". Використовують мат постійно отримують "колючі" погляди з боку. Крім того, вони отримують у відповідь такі ж слова і потрапляють під обстріл, причому свідомо.

Крім того, лихослів'я - одна з форм прояву нашої агресії. Часто це може бути аутоагрессия, тобто спрямована на себе. Виходить, що зовні людина лає іншого, а внутрішньо - самого себе за те, що не може відповісти інакше, і, звичайно, робить гірше собі.

Все ж якщо мати з'явилися в суспільстві, отже, вони для чогось потрібні. Кожне слово людини - це урок. І якщо я не сприймаю мат як удар або образу, то на мене він і не буде діяти руйнівно ".

ЧОМУ НЕ МОЖНА: лайка може стати видом залежності

"До речі, ви знаєте, що мат був заборонений в сталінських таборах? - каже актор Максим Березнер. - Якось в розмові з колишнім політв'язням я вимовив матюк, і він мене різко обірвав і" опустив ":" Ну ти ж артист, з хорошої сім'ї! ". і розповів, що у них в таборах будь-яке сказане слово сприймалося адресно, і людина, яка буде поруч з тобою, сприйме його на свій рахунок. А якщо це трапиться, тебе просто зрівняли з землею. Проблема використання мату в тому, що в нашому соціумі поки немає меж і розуміння, що соромно, а що ні ".

БЕЗ МАТА. "Позбутися від звички лаятися важче, ніж від куріння, - говорить психолог Тетяна Корсенко. - Роками люди приходять з цим гріхом на сповідь, поки, нарешті, не звільняться від нього. Сказане або почуте лайливе слово чинить на нас дію, порівнянне з легким струсом мозку. лихослів'я впливає не на інтелект, а на чуттєву частину душі. Воно подібно сигналам, якими користуються тварини. З цього можна зробити висновок, що не тільки вживати, але навіть слухати лихослів'я шкідливо, так як можна "зіпсувати смак" до але рмальному людському слову ".

З цього можна зробити висновок, що не тільки вживати, але навіть слухати лихослів'я шкідливо, так як можна зіпсувати смак до але  рмальному людському слову

"Чому Біблія говорить:" Від надлишку серця говорять уста "? Тому що уста служать індикатором нашої душі, - каже священик Микола Савчук. - Припускаю, що якщо людина в стані стресу і шоку вимовляє мат, йому стає легше. Інша справа, наскільки усунутий джерело проблеми. Потрібно боротися з корінням - очищати свій розум, мислення. Мат збіднює мову, а звичка матюкатися може перерости в залежність. Позбутися від цього можна в першу чергу прийняттям рішення "я більше не матюкаюся", що "мій рот буде чистим". якщо людина щиро хоч ет перестати лаятися, йому потрібна сила волі. Стрес переживається молитвою, спілкуванням з іншими людьми, перемиканням погляду з себе на зовнішній світ і його позитивні моменти. А використання мату в якості виправдання - мовляв, від нього стає легше - все одно, що виправдовувати наркотики або алкоголь ".

ЛЮДИНА "У РАМКАХ". "Як ми вже відзначали, мат завжди сексуально забарвлений. І якщо людина багато лається, значить, він сексуально незадоволений і стурбований, - каже Ольга Плетка. - Велика кількість мату в мові говорить про обмеженість можливостей вираження у людини, про рамках, в які поставила среда, де людина ріс. Раз ці рамки існують, не кожен хоче і може з них вийти. Людиною "в рамках", звиклому до мату, зручно маніпулювати. у нього втрачено почуття сорому. Тому бажано б сказати мату: "Стоп! У мене було таке минуле, але зараз все інакше. Я можу дозволити собі жити по-іншому ".

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

джерело: сьогодні

У чому сила мату і чому люди, що знаходяться в комі, часто починають його використовувати

Автор ілюстрацій: О. Льовкін

Наше невелике дослідження про силу мата хочеться почати словами одного з наших експертів, комедійного актора запорізького театру Максима Березнер: "Про матірних словах говорити якось не прийнято, незважаючи на те, що на вулиці ми чуємо їх постійно. Це як з проституцією: вона є, але говорити про неї якось непристойно ". Про те, звідки пішов мат, в чому його сила і чому людство ніяк не може від нього відмовитися, ми поговорили з експертами.

ЩО ЗА МОВА. "Мат існує в мові не одне століття, має загальнослов'янські коріння і, на відміну від сленгу і арго, є досить нечисленну, але стабільну групу слів - їх близько 30-40, - каже філолог Оксана Темна. - В основному це назви статевих органів і процесу інтимної близькості з похідними від них. у 2005 році в Санкт-Петербурзі вийшов "Великий словник мату" Олексія Плуцер-Сарно. у вступі автор пише: "Може здатися, що слово" мат "сходить до індоєвропейської слову mater в значенні" мати ". Однак буквальне значення цього слова - "гучний голос, крик". В "Етимологічний словник слов'янських мов" воно розглядається як похідне від дієслова matati, родинного слову matoga, яке в багатьох слов'янських мовах означає "привид, примара, чудовисько, страховисько, чаклунка". Загалом, єдиної думки в цьому питанні поки немає ".

Мат є в культурах, націлених на руйнування людини.

"Лихослів'я заборонено у всіх релігіях, - каже релігієзнавець Людмила Филипович. - Буддисти, наприклад, вважають, що краще взагалі нічого не говорити, ніж сказати погане. Якби люди більше занурювалися в релігійну культуру, проблема мату не стояла б так гостро. Інша справа , що в культурах, націлених на руйнування людини (наприклад, вуду), вживання матюків можливо ".

"Є думка, що мати прийшли з тюркських мов, де символізували імена язичницьких богів, поклоніння яким могло супроводжуватися оргіями і розпустою, - каже священик Микола Савчук. - Виходить, що коли людина вимовляє це, він закликає древніх ідолів, за якими стоять нечисті духи . Саме тому людина, що говорить мат, поширює біля себе негатив ".

"У Писанні мова як орган порівнюється з вогнем, сповненим отрутою, - говорить православний психолог Тетяна Корсенко. - Люди дохристиянської доби, щоб захистити своє життя від нападок демонічного світу, вступали з ним в контакт. Він міг бути двояким: демона або догоджали, звеличуючи його і приносячи йому жертви, або лякали його. Так ось, лякали демона саме скверною лайкою, демонстрацією свого неподобства. Таким чином мат - засіб зв'язку з демонічними силами. Його відносять до пекельної лексиці. Через погані слова людина віддає себе в руки диявола, стає одержимим ".

"Мат - це короткі, ємні, сексуально забарвлені слова, - каже психолог Ольга Плетка. - Промовляючи їх, людина звертається всередину своїх базових структур, тому що все, що пов'язано з сексуальністю, пов'язано і з базовою нормою людини - продовженням роду.

Вживання мату, по-перше, може бути видом захисту: людина, вимовивши ці слова, ставить "паркан".

Наприклад, мат у відповідь на що впала на ногу дошку - це захист від болю. По-друге, вживання матюків пов'язано з агресією. Замість того щоб кинутися з кулаками, люди вдаються до мату: емоційна складова виплеснеться разом з адреналіном, і агресія спаде. У цьому сенсі в мате є користь ".

ВІДЗНАКИ: в російській - секс, в нашому - сміх

"В українській ментальності мат приживався насилу, - каже релігієзнавець Людмила Филипович. - Думаю, це пов'язано з особливим ставленням до жіночого начала. Українська культура більш жіноча за своєю суттю. Подивіться, чиї ікони більш популярні? Богородиці, яка в ментальності українців стоїть на одному рівні зі Святою Трійцею. В українській традиції говорити матюки (або, як іноді кажуть, насварити по матері) - все одно що образити найсвятіше, що є у українців, тобто образити матір Божу. Втім, це стосується і тих, хто далекий від релігії, - для багатьох, хто чує мат, він підсвідомо сприймається як образа їх мами ".

"Русский мат більше пов'язаний з геніталіями, а значить, до структури сексу, а от український - з дефекацією, тобто з фізіологією, - коментує психолог Ольга Плетка. - В українському мате більше висміювання, а ось в російській - приниження, підвищення себе за рахунок іншого. У ньому чується більше гордині ". "Російська мова сам по собі грубіше, ніж український, і вимагає іншої постановки мовного апарату, - пояснює актор Максим Березнер. - Рот повинен бути стиснутий, вихід фрази - жорстокий і короткий. Тому і російський мат відповідно звучить жорсткіше".

Тому і російський мат відповідно звучить жорсткіше

ХТО ГОВОРИТЬ. "Приєднуюся до психологів в тому, що специфіка використання мату залежить від віку, статі, соціального середовища і ситуації, - каже філолог Оксана Темна. - Наприклад, у дошкільнят він - наслідок сліпого копіювання мовної поведінки дорослих. Використання заборонених слів у мові підлітків найчастіше обумовлено бажанням продемонструвати свою дорослість, досвідченість, а пізніше - і сексуальну зрілість. Якщо говорити про дорослих людей, то, по-перше, мат - специфічна мова чоловічих співтовариств, висхідних, на думку антропологів, до ше вим спілкам, тому вживання матюків може бути розглянуто як одна з форм соціалізації в чоловічому середовищі. По-друге, мат пов'язують з активізацією вироблення чоловічих гормонів в момент стресу: виматюкався, чоловік легше виходить з нього. Використання мату в змішаному суспільстві (тобто серед різних людей за статтю та віком) - наслідок невихованості і форма хамства. Традиційно в жіночому середовищі мат викликає неприйняття. Чоловік, який уникає мату, статусно виглядає вище, хоча це залежить від рівня розвитку і виховання самої жінки ".

ЦИТАТИ З СЛОВНИКА МАТА

"Одного разу Горький приїхав в гості в Ясну Поляну до Льву Толстому. Під час розмови Толстой рясно уснащал свою промову нецензурними виразами. Горький, якому хотілося виглядати в очах великого письменника не босяком, а російським інтелігентом, дуже образився: він подумав, що Толстой, розмовляючи таким чином, підробляється під народну мову. Але Горький помилявся. Толстой цим навпаки хотів показати йому, що він свій, тому що він говорив так, як говорять у вищому суспільстві ".

"Слово з трьох букв - найважливіший об'єкт в житті людини з самого раннього дитинства, а також в історії людських відносин, культурі, науці, мистецтві та філософії".

"Вираз" е *** твою мать "- відображення первинного об'єктного світу на едіпальной стадії, коли в картині світу 3-5-річної дитини присутні насамперед мати, батько і едіпального відношення. По суті це є образний вислів самої суті едипового комплексу" .

МАТОТЕРАПІЯ: найбільше грубих слів знав великий Лев Толстой

"Часом ми матюкаємося тому, що інших слів уже просто не вистачає, - каже український письменник (" Біг по життю "," Вовча любов ") і актор Олексій Курилко. - Науково доведено, що мат допомагає краще переносити фізичні муки, терпіти гострий біль . Але ж є ще "зубний біль душі", коли нерви на межі, - як бути з цим? Тоді мат стає чимось на зразок шаманського закляття. І справа не у відсутності культури: поет Сергій Єсенін досконало володів "малим матірною загином" з 32 слів, запевняючи, що "великим загином" з 58 слів володів тільки Лев Миколу ич Толстой. Наш сучасний мат примітивний. Хоча представники такої поважної науки, як лінгвістика, і примудряються створювати словники мату в двох томах - з прикладами, аналізами та аналізом.

Мати - такі ж слова, як і інші, але які мають сильний енергетичний заряд. Стало бути, ними можна користуватися, але для його застосування потрібен такий же потужний посил і високий ступінь свободи. Пушкін якось сказав, що справжня свобода настане тоді, коли вийдуть вірші його сучасника, поета Баркова - класика російського мату. Однак ... Барков опублікований, а свободи немає. Чому? Все від того, що сильні внутрішні табу. Людина не вільний від традицій, від внутрішнього цензора, який часто залежить від громадської думки. Колись і слово "чорт" було лайливим. Потім його дозволили. І багато хто зараз чортихаються? Ні, але ж можуть - суспільство не засудить. Тому забороняти мат просто марно: тисячі років заборони нічого не вирішують, а тільки погіршують ситуацію. Діти, щоб відчути себе доросліше, насамперед тягнуться до заборонених плодів. Противники існуючого ладу беруть заборонене зброю. А дозвіл забороненого зброї з страшного може перетворити його в банальний інструмент праці. Будь-яка заборона завжди викликав до предмету заборони нездоровий інтерес. Словом, мат не зникав з ужитку, а лише міцнішав!

Володіння матірною мовою не всякому під силу, не дивлячись на те, що п'ятиповерхового висловитися може будь-хто. Але зауважте, з одних вуст це звучить органічно і красиво, з інших - брудно, пішло і неприродно. Саме тому я вважаю, що не всякий може матюкатися, а головне, далеко, не завжди. Робити це витончено можуть лише люди освічені, які розуміють, що нецензурна лайка допустима, якщо того вимагає обстановка, ситуація і внутрішній посил ".

Робити це витончено можуть лише люди освічені, які розуміють, що нецензурна лайка допустима, якщо того вимагає обстановка, ситуація і внутрішній посил

МАТОТЕРАПІЯ. Часто лихослів'я дуже виручає в стані стресу. "Матотерапія настає у нас автоматично, коли ти втомився тримати себе в руках, а біль дуже сильна, і емоційна планка піднята так високо, що ти не витримуєш і вихлюпуєш її за допомогою лихослів'я, - вважає актор Макс Березнер. - Однак від цього не маємо боротьби стає вище. тому цю "терапію" краще переводити в інтимну сферу, спілкування у вузькому колі, тому що вона витягує з нас звірине ".

"Медики розповідають про дивовижний факт: люди, які раніше не використовували мат, впавши в кому, починають його вимовляти, - каже психолог Ольга Плетка. - Це є ні що інше, як заземлення. Для людини, яка втратила свідомість , Мат - інструмент, який дозволяє повернути людину зі світу ілюзій в світ реальний, як електрошок. Але говорити про матотерапіі не можна. Це не терапія, а точковий жорсткий інструмент, який при частоті використання втратить свою силу ".

ЧОМУ лаяти ЛЮДИ МИСТЕЦТВА. "Згадаймо нашого чудового ругателя Леся Подерв'янського, який звів мат в ранг мистецтва, - каже культуролог Людмила Филипович. - Його цитують навіть люди інтелектуальні. Чому? Думаю, це пов'язано з бажанням відзначитися, бути особливим". "Напевно, культурні люди використовують в своїх текстах мат, щоб додати колористики і зробити образ впізнаваним, - додає Ольга Плетка. - Якщо ти пишеш про одеських двориках, використовуючи інтелігентну мова, тебе ніхто не зрозуміє і ніхто тобі не повірить. Якщо ж образ не потрібно підтверджувати матірною колористикою, то версій може бути дві. або письменник хоче розбити стереотипи про себе як про інтелектуала, або він заграє з натовпом. Адже матюки примітивні, ясні, об'ємним, вони заведуть натовп. наприклад, симфонії - для обраних, а ось пісня на трьох акордах подобається масам. Це швидкий шлях до того, щоб отримати славу, владу і гроші ".

"Якщо такі слова з'явилися - значить, вони комусь потрібні"

"Мат затребуваний тому, що він гранично простий, - каже біоенергетик Любодара Любченко. - Якщо соціум приймає мат, то навіщо вимовляти ціле речення, якщо можна сказати все коротко? Якщо зробити знімки аури людей, які говорять мати, і тих, кому вони призначені , то і у перших, і в других аура колючий, як зірочка. Починаєш говорити хороші слова - аура вирівнюється.

Японський вчений Масару Емото використовував аналізатор магнітного резонансу. В одному зі своїх дослідів він наповнив рисом дві скляні ємності, і щодня протягом місяця однією з них говорили "спасибі", а інший - "ти дурень". Через деякий час рис, якому говорили "спасибі", заграв, виділяючи насичений приємний запах, схожий на аромат солоду, а рис, який постійно чув лише слова "ти дурень", почорнів і почав гнити. Те ж саме відбувається з людиною, яка постійно чує навколо себе мат, але ж він набагато концентрированнее слів "ти дурень". Використовують мат постійно отримують "колючі" погляди з боку. Крім того, вони отримують у відповідь такі ж слова і потрапляють під обстріл, причому свідомо.

Крім того, лихослів'я - одна з форм прояву нашої агресії. Часто це може бути аутоагрессия, тобто спрямована на себе. Виходить, що зовні людина лає іншого, а внутрішньо - самого себе за те, що не може відповісти інакше, і, звичайно, робить гірше собі.

Все ж якщо мати з'явилися в суспільстві, отже, вони для чогось потрібні. Кожне слово людини - це урок. І якщо я не сприймаю мат як удар або образу, то на мене він і не буде діяти руйнівно ".

ЧОМУ НЕ МОЖНА: лайка може стати видом залежності

"До речі, ви знаєте, що мат був заборонений в сталінських таборах? - каже актор Максим Березнер. - Якось в розмові з колишнім політв'язням я вимовив матюк, і він мене різко обірвав і" опустив ":" Ну ти ж артист, з хорошої сім'ї! ". і розповів, що у них в таборах будь-яке сказане слово сприймалося адресно, і людина, яка буде поруч з тобою, сприйме його на свій рахунок. А якщо це трапиться, тебе просто зрівняли з землею. Проблема використання мату в тому, що в нашому соціумі поки немає меж і розуміння, що соромно, а що ні ".

БЕЗ МАТА. "Позбутися від звички лаятися важче, ніж від куріння, - говорить психолог Тетяна Корсенко. - Роками люди приходять з цим гріхом на сповідь, поки, нарешті, не звільняться від нього. Сказане або почуте лайливе слово чинить на нас дію, порівнянне з легким струсом мозку. лихослів'я впливає не на інтелект, а на чуттєву частину душі. Воно подібно сигналам, якими користуються тварини. З цього можна зробити висновок, що не тільки вживати, але навіть слухати лихослів'я шкідливо, так як можна "зіпсувати смак" до але рмальному людському слову ".

З цього можна зробити висновок, що не тільки вживати, але навіть слухати лихослів'я шкідливо, так як можна зіпсувати смак до але  рмальному людському слову

"Чому Біблія говорить:" Від надлишку серця говорять уста "? Тому що уста служать індикатором нашої душі, - каже священик Микола Савчук. - Припускаю, що якщо людина в стані стресу і шоку вимовляє мат, йому стає легше. Інша справа, наскільки усунутий джерело проблеми. Потрібно боротися з корінням - очищати свій розум, мислення. Мат збіднює мову, а звичка матюкатися може перерости в залежність. Позбутися від цього можна в першу чергу прийняттям рішення "я більше не матюкаюся", що "мій рот буде чистим". якщо людина щиро хоч ет перестати лаятися, йому потрібна сила волі. Стрес переживається молитвою, спілкуванням з іншими людьми, перемиканням погляду з себе на зовнішній світ і його позитивні моменти. А використання мату в якості виправдання - мовляв, від нього стає легше - все одно, що виправдовувати наркотики або алкоголь ".

ЛЮДИНА "У РАМКАХ". "Як ми вже відзначали, мат завжди сексуально забарвлений. І якщо людина багато лається, значить, він сексуально незадоволений і стурбований, - каже Ольга Плетка. - Велика кількість мату в мові говорить про обмеженість можливостей вираження у людини, про рамках, в які поставила среда, де людина ріс. Раз ці рамки існують, не кожен хоче і може з них вийти. Людиною "в рамках", звиклому до мату, зручно маніпулювати. у нього втрачено почуття сорому. Тому бажано б сказати мату: "Стоп! У мене було таке минуле, але зараз все інакше. Я можу дозволити собі жити по-іншому ".

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

джерело: сьогодні

У чому сила мату і чому люди, що знаходяться в комі, часто починають його використовувати

Автор ілюстрацій: О. Льовкін

Наше невелике дослідження про силу мата хочеться почати словами одного з наших експертів, комедійного актора запорізького театру Максима Березнер: "Про матірних словах говорити якось не прийнято, незважаючи на те, що на вулиці ми чуємо їх постійно. Це як з проституцією: вона є, але говорити про неї якось непристойно ". Про те, звідки пішов мат, в чому його сила і чому людство ніяк не може від нього відмовитися, ми поговорили з експертами.

ЩО ЗА МОВА. "Мат існує в мові не одне століття, має загальнослов'янські коріння і, на відміну від сленгу і арго, є досить нечисленну, але стабільну групу слів - їх близько 30-40, - каже філолог Оксана Темна. - В основному це назви статевих органів і процесу інтимної близькості з похідними від них. у 2005 році в Санкт-Петербурзі вийшов "Великий словник мату" Олексія Плуцер-Сарно. у вступі автор пише: "Може здатися, що слово" мат "сходить до індоєвропейської слову mater в значенні" мати ". Однак буквальне значення цього слова - "гучний голос, крик". В "Етимологічний словник слов'янських мов" воно розглядається як похідне від дієслова matati, родинного слову matoga, яке в багатьох слов'янських мовах означає "привид, примара, чудовисько, страховисько, чаклунка". Загалом, єдиної думки в цьому питанні поки немає ".

Мат є в культурах, націлених на руйнування людини.

"Лихослів'я заборонено у всіх релігіях, - каже релігієзнавець Людмила Филипович. - Буддисти, наприклад, вважають, що краще взагалі нічого не говорити, ніж сказати погане. Якби люди більше занурювалися в релігійну культуру, проблема мату не стояла б так гостро. Інша справа , що в культурах, націлених на руйнування людини (наприклад, вуду), вживання матюків можливо ".

"Є думка, що мати прийшли з тюркських мов, де символізували імена язичницьких богів, поклоніння яким могло супроводжуватися оргіями і розпустою, - каже священик Микола Савчук. - Виходить, що коли людина вимовляє це, він закликає древніх ідолів, за якими стоять нечисті духи . Саме тому людина, що говорить мат, поширює біля себе негатив ".

"У Писанні мова як орган порівнюється з вогнем, сповненим отрутою, - говорить православний психолог Тетяна Корсенко. - Люди дохристиянської доби, щоб захистити своє життя від нападок демонічного світу, вступали з ним в контакт. Він міг бути двояким: демона або догоджали, звеличуючи його і приносячи йому жертви, або лякали його. Так ось, лякали демона саме скверною лайкою, демонстрацією свого неподобства. Таким чином мат - засіб зв'язку з демонічними силами. Його відносять до пекельної лексиці. Через погані слова людина віддає себе в руки диявола, стає одержимим ".

"Мат - це короткі, ємні, сексуально забарвлені слова, - каже психолог Ольга Плетка. - Промовляючи їх, людина звертається всередину своїх базових структур, тому що все, що пов'язано з сексуальністю, пов'язано і з базовою нормою людини - продовженням роду.

Вживання мату, по-перше, може бути видом захисту: людина, вимовивши ці слова, ставить "паркан".

Наприклад, мат у відповідь на що впала на ногу дошку - це захист від болю. По-друге, вживання матюків пов'язано з агресією. Замість того щоб кинутися з кулаками, люди вдаються до мату: емоційна складова виплеснеться разом з адреналіном, і агресія спаде. У цьому сенсі в мате є користь ".

ВІДЗНАКИ: в російській - секс, в нашому - сміх

"В українській ментальності мат приживався насилу, - каже релігієзнавець Людмила Филипович. - Думаю, це пов'язано з особливим ставленням до жіночого начала. Українська культура більш жіноча за своєю суттю. Подивіться, чиї ікони більш популярні? Богородиці, яка в ментальності українців стоїть на одному рівні зі Святою Трійцею. В українській традиції говорити матюки (або, як іноді кажуть, насварити по матері) - все одно що образити найсвятіше, що є у українців, тобто образити матір Божу. Втім, це стосується і тих, хто далекий від релігії, - для багатьох, хто чує мат, він підсвідомо сприймається як образа їх мами ".

"Русский мат більше пов'язаний з геніталіями, а значить, до структури сексу, а от український - з дефекацією, тобто з фізіологією, - коментує психолог Ольга Плетка. - В українському мате більше висміювання, а ось в російській - приниження, підвищення себе за рахунок іншого. У ньому чується більше гордині ". "Російська мова сам по собі грубіше, ніж український, і вимагає іншої постановки мовного апарату, - пояснює актор Максим Березнер. - Рот повинен бути стиснутий, вихід фрази - жорстокий і короткий. Тому і російський мат відповідно звучить жорсткіше".

Тому і російський мат відповідно звучить жорсткіше

ХТО ГОВОРИТЬ. "Приєднуюся до психологів в тому, що специфіка використання мату залежить від віку, статі, соціального середовища і ситуації, - каже філолог Оксана Темна. - Наприклад, у дошкільнят він - наслідок сліпого копіювання мовної поведінки дорослих. Використання заборонених слів у мові підлітків найчастіше обумовлено бажанням продемонструвати свою дорослість, досвідченість, а пізніше - і сексуальну зрілість. Якщо говорити про дорослих людей, то, по-перше, мат - специфічна мова чоловічих співтовариств, висхідних, на думку антропологів, до ше вим спілкам, тому вживання матюків може бути розглянуто як одна з форм соціалізації в чоловічому середовищі. По-друге, мат пов'язують з активізацією вироблення чоловічих гормонів в момент стресу: виматюкався, чоловік легше виходить з нього. Використання мату в змішаному суспільстві (тобто серед різних людей за статтю та віком) - наслідок невихованості і форма хамства. Традиційно в жіночому середовищі мат викликає неприйняття. Чоловік, який уникає мату, статусно виглядає вище, хоча це залежить від рівня розвитку і виховання самої жінки ".

ЦИТАТИ З СЛОВНИКА МАТА

"Одного разу Горький приїхав в гості в Ясну Поляну до Льву Толстому. Під час розмови Толстой рясно уснащал свою промову нецензурними виразами. Горький, якому хотілося виглядати в очах великого письменника не босяком, а російським інтелігентом, дуже образився: він подумав, що Толстой, розмовляючи таким чином, підробляється під народну мову. Але Горький помилявся. Толстой цим навпаки хотів показати йому, що він свій, тому що він говорив так, як говорять у вищому суспільстві ".

"Слово з трьох букв - найважливіший об'єкт в житті людини з самого раннього дитинства, а також в історії людських відносин, культурі, науці, мистецтві та філософії".

"Вираз" е *** твою мать "- відображення первинного об'єктного світу на едіпальной стадії, коли в картині світу 3-5-річної дитини присутні насамперед мати, батько і едіпального відношення. По суті це є образний вислів самої суті едипового комплексу" .

МАТОТЕРАПІЯ: найбільше грубих слів знав великий Лев Толстой

"Часом ми матюкаємося тому, що інших слів уже просто не вистачає, - каже український письменник (" Біг по життю "," Вовча любов ") і актор Олексій Курилко. - Науково доведено, що мат допомагає краще переносити фізичні муки, терпіти гострий біль . Але ж є ще "зубний біль душі", коли нерви на межі, - як бути з цим? Тоді мат стає чимось на зразок шаманського закляття. І справа не у відсутності культури: поет Сергій Єсенін досконало володів "малим матірною загином" з 32 слів, запевняючи, що "великим загином" з 58 слів володів тільки Лев Миколу ич Толстой. Наш сучасний мат примітивний. Хоча представники такої поважної науки, як лінгвістика, і примудряються створювати словники мату в двох томах - з прикладами, аналізами та аналізом.

Мати - такі ж слова, як і інші, але які мають сильний енергетичний заряд. Стало бути, ними можна користуватися, але для його застосування потрібен такий же потужний посил і високий ступінь свободи. Пушкін якось сказав, що справжня свобода настане тоді, коли вийдуть вірші його сучасника, поета Баркова - класика російського мату. Однак ... Барков опублікований, а свободи немає. Чому? Все від того, що сильні внутрішні табу. Людина не вільний від традицій, від внутрішнього цензора, який часто залежить від громадської думки. Колись і слово "чорт" було лайливим. Потім його дозволили. І багато хто зараз чортихаються? Ні, але ж можуть - суспільство не засудить. Тому забороняти мат просто марно: тисячі років заборони нічого не вирішують, а тільки погіршують ситуацію. Діти, щоб відчути себе доросліше, насамперед тягнуться до заборонених плодів. Противники існуючого ладу беруть заборонене зброю. А дозвіл забороненого зброї з страшного може перетворити його в банальний інструмент праці. Будь-яка заборона завжди викликав до предмету заборони нездоровий інтерес. Словом, мат не зникав з ужитку, а лише міцнішав!

Володіння матірною мовою не всякому під силу, не дивлячись на те, що п'ятиповерхового висловитися може будь-хто. Але зауважте, з одних вуст це звучить органічно і красиво, з інших - брудно, пішло і неприродно. Саме тому я вважаю, що не всякий може матюкатися, а головне, далеко, не завжди. Робити це витончено можуть лише люди освічені, які розуміють, що нецензурна лайка допустима, якщо того вимагає обстановка, ситуація і внутрішній посил ".

Робити це витончено можуть лише люди освічені, які розуміють, що нецензурна лайка допустима, якщо того вимагає обстановка, ситуація і внутрішній посил

МАТОТЕРАПІЯ. Часто лихослів'я дуже виручає в стані стресу. "Матотерапія настає у нас автоматично, коли ти втомився тримати себе в руках, а біль дуже сильна, і емоційна планка піднята так високо, що ти не витримуєш і вихлюпуєш її за допомогою лихослів'я, - вважає актор Макс Березнер. - Однак від цього не маємо боротьби стає вище. тому цю "терапію" краще переводити в інтимну сферу, спілкування у вузькому колі, тому що вона витягує з нас звірине ".

"Медики розповідають про дивовижний факт: люди, які раніше не використовували мат, впавши в кому, починають його вимовляти, - каже психолог Ольга Плетка. - Це є ні що інше, як заземлення. Для людини, яка втратила свідомість , Мат - інструмент, який дозволяє повернути людину зі світу ілюзій в світ реальний, як електрошок. Але говорити про матотерапіі не можна. Це не терапія, а точковий жорсткий інструмент, який при частоті використання втратить свою силу ".

ЧОМУ лаяти ЛЮДИ МИСТЕЦТВА. "Згадаймо нашого чудового ругателя Леся Подерв'янського, який звів мат в ранг мистецтва, - каже культуролог Людмила Филипович. - Його цитують навіть люди інтелектуальні. Чому? Думаю, це пов'язано з бажанням відзначитися, бути особливим". "Напевно, культурні люди використовують в своїх текстах мат, щоб додати колористики і зробити образ впізнаваним, - додає Ольга Плетка. - Якщо ти пишеш про одеських двориках, використовуючи інтелігентну мова, тебе ніхто не зрозуміє і ніхто тобі не повірить. Якщо ж образ не потрібно підтверджувати матірною колористикою, то версій може бути дві. або письменник хоче розбити стереотипи про себе як про інтелектуала, або він заграє з натовпом. Адже матюки примітивні, ясні, об'ємним, вони заведуть натовп. наприклад, симфонії - для обраних, а ось пісня на трьох акордах подобається масам. Це швидкий шлях до того, щоб отримати славу, владу і гроші ".

"Якщо такі слова з'явилися - значить, вони комусь потрібні"

"Мат затребуваний тому, що він гранично простий, - каже біоенергетик Любодара Любченко. - Якщо соціум приймає мат, то навіщо вимовляти ціле речення, якщо можна сказати все коротко? Якщо зробити знімки аури людей, які говорять мати, і тих, кому вони призначені , то і у перших, і в других аура колючий, як зірочка. Починаєш говорити хороші слова - аура вирівнюється.

Японський вчений Масару Емото використовував аналізатор магнітного резонансу. В одному зі своїх дослідів він наповнив рисом дві скляні ємності, і щодня протягом місяця однією з них говорили "спасибі", а інший - "ти дурень". Через деякий час рис, якому говорили "спасибі", заграв, виділяючи насичений приємний запах, схожий на аромат солоду, а рис, який постійно чув лише слова "ти дурень", почорнів і почав гнити. Те ж саме відбувається з людиною, яка постійно чує навколо себе мат, але ж він набагато концентрированнее слів "ти дурень". Використовують мат постійно отримують "колючі" погляди з боку. Крім того, вони отримують у відповідь такі ж слова і потрапляють під обстріл, причому свідомо.

Крім того, лихослів'я - одна з форм прояву нашої агресії. Часто це може бути аутоагрессия, тобто спрямована на себе. Виходить, що зовні людина лає іншого, а внутрішньо - самого себе за те, що не може відповісти інакше, і, звичайно, робить гірше собі.

Все ж якщо мати з'явилися в суспільстві, отже, вони для чогось потрібні. Кожне слово людини - це урок. І якщо я не сприймаю мат як удар або образу, то на мене він і не буде діяти руйнівно ".

ЧОМУ НЕ МОЖНА: лайка може стати видом залежності

"До речі, ви знаєте, що мат був заборонений в сталінських таборах? - каже актор Максим Березнер. - Якось в розмові з колишнім політв'язням я вимовив матюк, і він мене різко обірвав і" опустив ":" Ну ти ж артист, з хорошої сім'ї! ". і розповів, що у них в таборах будь-яке сказане слово сприймалося адресно, і людина, яка буде поруч з тобою, сприйме його на свій рахунок. А якщо це трапиться, тебе просто зрівняли з землею. Проблема використання мату в тому, що в нашому соціумі поки немає меж і розуміння, що соромно, а що ні ".

БЕЗ МАТА. "Позбутися від звички лаятися важче, ніж від куріння, - говорить психолог Тетяна Корсенко. - Роками люди приходять з цим гріхом на сповідь, поки, нарешті, не звільняться від нього. Сказане або почуте лайливе слово чинить на нас дію, порівнянне з легким струсом мозку. лихослів'я впливає не на інтелект, а на чуттєву частину душі. Воно подібно сигналам, якими користуються тварини. З цього можна зробити висновок, що не тільки вживати, але навіть слухати лихослів'я шкідливо, так як можна "зіпсувати смак" до але рмальному людському слову ".

З цього можна зробити висновок, що не тільки вживати, але навіть слухати лихослів'я шкідливо, так як можна зіпсувати смак до але  рмальному людському слову

"Чому Біблія говорить:" Від надлишку серця говорять уста "? Тому що уста служать індикатором нашої душі, - каже священик Микола Савчук. - Припускаю, що якщо людина в стані стресу і шоку вимовляє мат, йому стає легше. Інша справа, наскільки усунутий джерело проблеми. Потрібно боротися з корінням - очищати свій розум, мислення. Мат збіднює мову, а звичка матюкатися може перерости в залежність. Позбутися від цього можна в першу чергу прийняттям рішення "я більше не матюкаюся", що "мій рот буде чистим". якщо людина щиро хоч ет перестати лаятися, йому потрібна сила волі. Стрес переживається молитвою, спілкуванням з іншими людьми, перемиканням погляду з себе на зовнішній світ і його позитивні моменти. А використання мату в якості виправдання - мовляв, від нього стає легше - все одно, що виправдовувати наркотики або алкоголь ".

ЛЮДИНА "У РАМКАХ". "Як ми вже відзначали, мат завжди сексуально забарвлений. І якщо людина багато лається, значить, він сексуально незадоволений і стурбований, - каже Ольга Плетка. - Велика кількість мату в мові говорить про обмеженість можливостей вираження у людини, про рамках, в які поставила среда, де людина ріс. Раз ці рамки існують, не кожен хоче і може з них вийти. Людиною "в рамках", звиклому до мату, зручно маніпулювати. у нього втрачено почуття сорому. Тому бажано б сказати мату: "Стоп! У мене було таке минуле, але зараз все інакше. Я можу дозволити собі жити по-іншому ".

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

джерело: сьогодні

У чому сила мату і чому люди, що знаходяться в комі, часто починають його використовувати

Автор ілюстрацій: О. Льовкін

Наше невелике дослідження про силу мата хочеться почати словами одного з наших експертів, комедійного актора запорізького театру Максима Березнер: "Про матірних словах говорити якось не прийнято, незважаючи на те, що на вулиці ми чуємо їх постійно. Це як з проституцією: вона є, але говорити про неї якось непристойно ". Про те, звідки пішов мат, в чому його сила і чому людство ніяк не може від нього відмовитися, ми поговорили з експертами.

ЩО ЗА МОВА. "Мат існує в мові не одне століття, має загальнослов'янські коріння і, на відміну від сленгу і арго, є досить нечисленну, але стабільну групу слів - їх близько 30-40, - каже філолог Оксана Темна. - В основному це назви статевих органів і процесу інтимної близькості з похідними від них. у 2005 році в Санкт-Петербурзі вийшов "Великий словник мату" Олексія Плуцер-Сарно. у вступі автор пише: "Може здатися, що слово" мат "сходить до індоєвропейської слову mater в значенні" мати ". Однак буквальне значення цього слова - "гучний голос, крик". В "Етимологічний словник слов'янських мов" воно розглядається як похідне від дієслова matati, родинного слову matoga, яке в багатьох слов'янських мовах означає "привид, примара, чудовисько, страховисько, чаклунка". Загалом, єдиної думки в цьому питанні поки немає ".

Мат є в культурах, націлених на руйнування людини.

"Лихослів'я заборонено у всіх релігіях, - каже релігієзнавець Людмила Филипович. - Буддисти, наприклад, вважають, що краще взагалі нічого не говорити, ніж сказати погане. Якби люди більше занурювалися в релігійну культуру, проблема мату не стояла б так гостро. Інша справа , що в культурах, націлених на руйнування людини (наприклад, вуду), вживання матюків можливо ".

"Є думка, що мати прийшли з тюркських мов, де символізували імена язичницьких богів, поклоніння яким могло супроводжуватися оргіями і розпустою, - каже священик Микола Савчук. - Виходить, що коли людина вимовляє це, він закликає древніх ідолів, за якими стоять нечисті духи . Саме тому людина, що говорить мат, поширює біля себе негатив ".

"У Писанні мова як орган порівнюється з вогнем, сповненим отрутою, - говорить православний психолог Тетяна Корсенко. - Люди дохристиянської доби, щоб захистити своє життя від нападок демонічного світу, вступали з ним в контакт. Він міг бути двояким: демона або догоджали, звеличуючи його і приносячи йому жертви, або лякали його. Так ось, лякали демона саме скверною лайкою, демонстрацією свого неподобства. Таким чином мат - засіб зв'язку з демонічними силами. Його відносять до пекельної лексиці. Через погані слова людина віддає себе в руки диявола, стає одержимим ".

"Мат - це короткі, ємні, сексуально забарвлені слова, - каже психолог Ольга Плетка. - Промовляючи їх, людина звертається всередину своїх базових структур, тому що все, що пов'язано з сексуальністю, пов'язано і з базовою нормою людини - продовженням роду.

Вживання мату, по-перше, може бути видом захисту: людина, вимовивши ці слова, ставить "паркан".

Наприклад, мат у відповідь на що впала на ногу дошку - це захист від болю. По-друге, вживання матюків пов'язано з агресією. Замість того щоб кинутися з кулаками, люди вдаються до мату: емоційна складова виплеснеться разом з адреналіном, і агресія спаде. У цьому сенсі в мате є користь ".

ВІДЗНАКИ: в російській - секс, в нашому - сміх

"В українській ментальності мат приживався насилу, - каже релігієзнавець Людмила Филипович. - Думаю, це пов'язано з особливим ставленням до жіночого начала. Українська культура більш жіноча за своєю суттю. Подивіться, чиї ікони більш популярні? Богородиці, яка в ментальності українців стоїть на одному рівні зі Святою Трійцею. В українській традиції говорити матюки (або, як іноді кажуть, насварити по матері) - все одно що образити найсвятіше, що є у українців, тобто образити матір Божу. Втім, це стосується і тих, хто далекий від релігії, - для багатьох, хто чує мат, він підсвідомо сприймається як образа їх мами ".

"Русский мат більше пов'язаний з геніталіями, а значить, до структури сексу, а от український - з дефекацією, тобто з фізіологією, - коментує психолог Ольга Плетка. - В українському мате більше висміювання, а ось в російській - приниження, підвищення себе за рахунок іншого. У ньому чується більше гордині ". "Російська мова сам по собі грубіше, ніж український, і вимагає іншої постановки мовного апарату, - пояснює актор Максим Березнер. - Рот повинен бути стиснутий, вихід фрази - жорстокий і короткий. Тому і російський мат відповідно звучить жорсткіше".

Тому і російський мат відповідно звучить жорсткіше

ХТО ГОВОРИТЬ. "Приєднуюся до психологів в тому, що специфіка використання мату залежить від віку, статі, соціального середовища і ситуації, - каже філолог Оксана Темна. - Наприклад, у дошкільнят він - наслідок сліпого копіювання мовної поведінки дорослих. Використання заборонених слів у мові підлітків найчастіше обумовлено бажанням продемонструвати свою дорослість, досвідченість, а пізніше - і сексуальну зрілість. Якщо говорити про дорослих людей, то, по-перше, мат - специфічна мова чоловічих співтовариств, висхідних, на думку антропологів, до ше вим спілкам, тому вживання матюків може бути розглянуто як одна з форм соціалізації в чоловічому середовищі. По-друге, мат пов'язують з активізацією вироблення чоловічих гормонів в момент стресу: виматюкався, чоловік легше виходить з нього. Використання мату в змішаному суспільстві (тобто серед різних людей за статтю та віком) - наслідок невихованості і форма хамства. Традиційно в жіночому середовищі мат викликає неприйняття. Чоловік, який уникає мату, статусно виглядає вище, хоча це залежить від рівня розвитку і виховання самої жінки ".

ЦИТАТИ З СЛОВНИКА МАТА

"Одного разу Горький приїхав в гості в Ясну Поляну до Льву Толстому. Під час розмови Толстой рясно уснащал свою промову нецензурними виразами. Горький, якому хотілося виглядати в очах великого письменника не босяком, а російським інтелігентом, дуже образився: він подумав, що Толстой, розмовляючи таким чином, підробляється під народну мову. Але Горький помилявся. Толстой цим навпаки хотів показати йому, що він свій, тому що він говорив так, як говорять у вищому суспільстві ".

"Слово з трьох букв - найважливіший об'єкт в житті людини з самого раннього дитинства, а також в історії людських відносин, культурі, науці, мистецтві та філософії".

"Вираз" е *** твою мать "- відображення первинного об'єктного світу на едіпальной стадії, коли в картині світу 3-5-річної дитини присутні насамперед мати, батько і едіпального відношення. По суті це є образний вислів самої суті едипового комплексу" .

МАТОТЕРАПІЯ: найбільше грубих слів знав великий Лев Толстой

"Часом ми матюкаємося тому, що інших слів уже просто не вистачає, - каже український письменник (" Біг по життю "," Вовча любов ") і актор Олексій Курилко. - Науково доведено, що мат допомагає краще переносити фізичні муки, терпіти гострий біль . Але ж є ще "зубний біль душі", коли нерви на межі, - як бути з цим? Тоді мат стає чимось на зразок шаманського закляття. І справа не у відсутності культури: поет Сергій Єсенін досконало володів "малим матірною загином" з 32 слів, запевняючи, що "великим загином" з 58 слів володів тільки Лев Миколу ич Толстой. Наш сучасний мат примітивний. Хоча представники такої поважної науки, як лінгвістика, і примудряються створювати словники мату в двох томах - з прикладами, аналізами та аналізом.

Мати - такі ж слова, як і інші, але які мають сильний енергетичний заряд. Стало бути, ними можна користуватися, але для його застосування потрібен такий же потужний посил і високий ступінь свободи. Пушкін якось сказав, що справжня свобода настане тоді, коли вийдуть вірші його сучасника, поета Баркова - класика російського мату. Однак ... Барков опублікований, а свободи немає. Чому? Все від того, що сильні внутрішні табу. Людина не вільний від традицій, від внутрішнього цензора, який часто залежить від громадської думки. Колись і слово "чорт" було лайливим. Потім його дозволили. І багато хто зараз чортихаються? Ні, але ж можуть - суспільство не засудить. Тому забороняти мат просто марно: тисячі років заборони нічого не вирішують, а тільки погіршують ситуацію. Діти, щоб відчути себе доросліше, насамперед тягнуться до заборонених плодів. Противники існуючого ладу беруть заборонене зброю. А дозвіл забороненого зброї з страшного може перетворити його в банальний інструмент праці. Будь-яка заборона завжди викликав до предмету заборони нездоровий інтерес. Словом, мат не зникав з ужитку, а лише міцнішав!

Володіння матірною мовою не всякому під силу, не дивлячись на те, що п'ятиповерхового висловитися може будь-хто. Але зауважте, з одних вуст це звучить органічно і красиво, з інших - брудно, пішло і неприродно. Саме тому я вважаю, що не всякий може матюкатися, а головне, далеко, не завжди. Робити це витончено можуть лише люди освічені, які розуміють, що нецензурна лайка допустима, якщо того вимагає обстановка, ситуація і внутрішній посил ".

Робити це витончено можуть лише люди освічені, які розуміють, що нецензурна лайка допустима, якщо того вимагає обстановка, ситуація і внутрішній посил

МАТОТЕРАПІЯ. Часто лихослів'я дуже виручає в стані стресу. "Матотерапія настає у нас автоматично, коли ти втомився тримати себе в руках, а біль дуже сильна, і емоційна планка піднята так високо, що ти не витримуєш і вихлюпуєш її за допомогою лихослів'я, - вважає актор Макс Березнер. - Однак від цього не маємо боротьби стає вище. тому цю "терапію" краще переводити в інтимну сферу, спілкування у вузькому колі, тому що вона витягує з нас звірине ".

"Медики розповідають про дивовижний факт: люди, які раніше не використовували мат, впавши в кому, починають його вимовляти, - каже психолог Ольга Плетка. - Це є ні що інше, як заземлення. Для людини, яка втратила свідомість , Мат - інструмент, який дозволяє повернути людину зі світу ілюзій в світ реальний, як електрошок. Але говорити про матотерапіі не можна. Це не терапія, а точковий жорсткий інструмент, який при частоті використання втратить свою силу ".

ЧОМУ лаяти ЛЮДИ МИСТЕЦТВА. "Згадаймо нашого чудового ругателя Леся Подерв'янського, який звів мат в ранг мистецтва, - каже культуролог Людмила Филипович. - Його цитують навіть люди інтелектуальні. Чому? Думаю, це пов'язано з бажанням відзначитися, бути особливим". "Напевно, культурні люди використовують в своїх текстах мат, щоб додати колористики і зробити образ впізнаваним, - додає Ольга Плетка. - Якщо ти пишеш про одеських двориках, використовуючи інтелігентну мова, тебе ніхто не зрозуміє і ніхто тобі не повірить. Якщо ж образ не потрібно підтверджувати матірною колористикою, то версій може бути дві. або письменник хоче розбити стереотипи про себе як про інтелектуала, або він заграє з натовпом. Адже матюки примітивні, ясні, об'ємним, вони заведуть натовп. наприклад, симфонії - для обраних, а ось пісня на трьох акордах подобається масам. Це швидкий шлях до того, щоб отримати славу, владу і гроші ".

"Якщо такі слова з'явилися - значить, вони комусь потрібні"

"Мат затребуваний тому, що він гранично простий, - каже біоенергетик Любодара Любченко. - Якщо соціум приймає мат, то навіщо вимовляти ціле речення, якщо можна сказати все коротко? Якщо зробити знімки аури людей, які говорять мати, і тих, кому вони призначені , то і у перших, і в других аура колючий, як зірочка. Починаєш говорити хороші слова - аура вирівнюється.

Японський вчений Масару Емото використовував аналізатор магнітного резонансу. В одному зі своїх дослідів він наповнив рисом дві скляні ємності, і щодня протягом місяця однією з них говорили "спасибі", а інший - "ти дурень". Через деякий час рис, якому говорили "спасибі", заграв, виділяючи насичений приємний запах, схожий на аромат солоду, а рис, який постійно чув лише слова "ти дурень", почорнів і почав гнити. Те ж саме відбувається з людиною, яка постійно чує навколо себе мат, але ж він набагато концентрированнее слів "ти дурень". Використовують мат постійно отримують "колючі" погляди з боку. Крім того, вони отримують у відповідь такі ж слова і потрапляють під обстріл, причому свідомо.

Крім того, лихослів'я - одна з форм прояву нашої агресії. Часто це може бути аутоагрессия, тобто спрямована на себе. Виходить, що зовні людина лає іншого, а внутрішньо - самого себе за те, що не може відповісти інакше, і, звичайно, робить гірше собі.

Все ж якщо мати з'явилися в суспільстві, отже, вони для чогось потрібні. Кожне слово людини - це урок. І якщо я не сприймаю мат як удар або образу, то на мене він і не буде діяти руйнівно ".

ЧОМУ НЕ МОЖНА: лайка може стати видом залежності

"До речі, ви знаєте, що мат був заборонений в сталінських таборах? - каже актор Максим Березнер. - Якось в розмові з колишнім політв'язням я вимовив матюк, і він мене різко обірвав і" опустив ":" Ну ти ж артист, з хорошої сім'ї! ". і розповів, що у них в таборах будь-яке сказане слово сприймалося адресно, і людина, яка буде поруч з тобою, сприйме його на свій рахунок. А якщо це трапиться, тебе просто зрівняли з землею. Проблема використання мату в тому, що в нашому соціумі поки немає меж і розуміння, що соромно, а що ні ".

БЕЗ МАТА. "Позбутися від звички лаятися важче, ніж від куріння, - говорить психолог Тетяна Корсенко. - Роками люди приходять з цим гріхом на сповідь, поки, нарешті, не звільняться від нього. Сказане або почуте лайливе слово чинить на нас дію, порівнянне з легким струсом мозку. лихослів'я впливає не на інтелект, а на чуттєву частину душі. Воно подібно сигналам, якими користуються тварини. З цього можна зробити висновок, що не тільки вживати, але навіть слухати лихослів'я шкідливо, так як можна "зіпсувати смак" до але рмальному людському слову ".

З цього можна зробити висновок, що не тільки вживати, але навіть слухати лихослів'я шкідливо, так як можна зіпсувати смак до але  рмальному людському слову

"Чому Біблія говорить:" Від надлишку серця говорять уста "? Тому що уста служать індикатором нашої душі, - каже священик Микола Савчук. - Припускаю, що якщо людина в стані стресу і шоку вимовляє мат, йому стає легше. Інша справа, наскільки усунутий джерело проблеми. Потрібно боротися з корінням - очищати свій розум, мислення. Мат збіднює мову, а звичка матюкатися може перерости в залежність. Позбутися від цього можна в першу чергу прийняттям рішення "я більше не матюкаюся", що "мій рот буде чистим". якщо людина щиро хоч ет перестати лаятися, йому потрібна сила волі. Стрес переживається молитвою, спілкуванням з іншими людьми, перемиканням погляду з себе на зовнішній світ і його позитивні моменти. А використання мату в якості виправдання - мовляв, від нього стає легше - все одно, що виправдовувати наркотики або алкоголь ".

ЛЮДИНА "У РАМКАХ". "Як ми вже відзначали, мат завжди сексуально забарвлений. І якщо людина багато лається, значить, він сексуально незадоволений і стурбований, - каже Ольга Плетка. - Велика кількість мату в мові говорить про обмеженість можливостей вираження у людини, про рамках, в які поставила среда, де людина ріс. Раз ці рамки існують, не кожен хоче і може з них вийти. Людиною "в рамках", звиклому до мату, зручно маніпулювати. у нього втрачено почуття сорому. Тому бажано б сказати мату: "Стоп! У мене було таке минуле, але зараз все інакше. Я можу дозволити собі жити по-іншому ".

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

джерело: сьогодні

Подивіться, чиї ікони більш популярні?
Але ж є ще "зубний біль душі", коли нерви на межі, - як бути з цим?
Чому?
І багато хто зараз чортихаються?
Чому?
Якщо соціум приймає мат, то навіщо вимовляти ціле речення, якщо можна сказати все коротко?
Чому Біблія говорить:" Від надлишку серця говорять уста "?
Подивіться, чиї ікони більш популярні?
Але ж є ще "зубний біль душі", коли нерви на межі, - як бути з цим?
Чому?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация