Тараскона

  1. Тараського І СВЯТА БЕРЕЗНЯ, ЗАМОК КОРОЛЯ РЕНЕ, тартар Тараскон знаходиться в 20 км від Арля в...
  2. Колегіаті СВЯТИЙ МАРТИ - ЦЕРКВА СВЯТОЇ МАРТИ В Тараскона
  3. Тараскона в середніх СТОЛІТТЯ: абатства Сен-МІШЕЛЬ-ДЕ-ФРІГОЛЕ
  4. Тараскон: КОРОЛЬ Рене І КОРОЛІВСЬКИЙ ЗАМОК Прованс
  5. КУЛЬТУРНА СПАДЩИНА Тараскона
  6. Тартар з Тараскона: ПЕРСОНАЖ Прованс І НЕ ТІЛЬКИ

Тараського І СВЯТА БЕРЕЗНЯ, ЗАМОК КОРОЛЯ РЕНЕ, тартар

Тараскон знаходиться в 20 км від Арля в департаменті Буш-дю-Рон регіону Прованс-Альпи-Лазурний берег.

Відомий, перш за все, як місто короля Рене, Тараскон в Провансі володіє багатим історичним, архітектурним та культурною спадщиною середньовічного періоду і епохи Відродження: в місті і його околицях знаходяться 28 історичних пам'яток, що охороняються державою.

Тут народилася легенда про Тараського і Святий Марті, тут знаходиться будинок Тартарена, героя Альфонс Доде, прославленого в романах Тартарен з Тараскона, Тартарен в Альпах, Порт-Тараскон.

СВЯТА БЕРЕЗНЯ І Тараського В ІСТОРІЇ Тараскона

Історія міста тісно пов'язана з легендою про Тараського і Святий Марті: статуя кам'яного Тараска (2008 г Історія міста тісно пов'язана з легендою про Тараського і Святий Марті: статуя кам'яного Тараска (2008 г.) знаходиться зліва від входу в замок і перед собором Святої Марти. Лик покровительки міста Святої Марти можна побачити в церкві. Ще одна статуя прикрашає фасад мерії.

Вважається, що першим народом, що оселилися на території Тараскона, були саліон (Salyens), що походили від кельтів і лігурів. З III століття до нашої ери тут поселяються массіліон (Massilians). Слідом за ними - римляни, які зводять тут цитадель.

-Те березня прибуває в Тараскон, щоб виконати місію Христа - звільнити жителів від монстра Тараска, який тероризував всю долину Рони.

Після перемоги над монстром, Марта проголошена Святий і стає святою покровителькою Тараскона. Вона залишається жити в місті. Її слава не згасає і після її смерті: численні паломники, включаючи королів, приходять віддати шану у її мощей. Відомо, що король Кловіс, а пізніше і його наступники надавали особливі почесті місту. Людовик XI звів церкву в ранг Колегії. А король Рене створив у 1474 році орден лицарів Тараска.

До цього дня в місті проходить свято в честь Марти, яка перемогла Тараска.

Колегіаті СВЯТИЙ МАРТИ - ЦЕРКВА СВЯТОЇ МАРТИ В Тараскона

Кілька епох залишили свій слід на будівлі церкви: побудоване на романських стінах, будова виконано в готичному стилі і датується 1330 роком Кілька епох залишили свій слід на будівлі церкви: побудоване на романських стінах, будова виконано в готичному стилі і датується 1330 роком. У будівлі знаходиться склеп, який вважається одним з найстаріших святинь в Провансі, частина споруди романського стилю відноситься до дванадцятого століття, основна споруда виконано в готичному стилі чотирнадцятого століття і в стилі відродження чотирнадцятого-сімнадцятого століть.

У склепі знаходяться свідоцтва предрімскіх поселень III або IV століть до нашої ери і древній саркофаг Святої Марти, що датується III-IV століттями.

Від романської церкви зберігся портал, південна і північно-західна стіни, що служили підставою дзвіниці. Портал вважається одним з найвидатніших даного періоду зберігся до наших днів в Провансі. Дзвіниця, аркбутани і ризниця побудовані в п'ятнадцятому столітті.

Внутрішнє оздоблення церкви прикрашають орган, що датується 1484 роком, і колекція релігійного живопису шістнадцятого - вісімнадцятого століть. Концерти органної музики проходять тут по справжній день.

У 1187 році були виявлені останки Святої Марти Тараскона. З цього моменту церква в її честь стала одним з найпопулярніших місць паломництва в Провансі.

Тараскона в середніх СТОЛІТТЯ: абатства Сен-МІШЕЛЬ-ДЕ-ФРІГОЛЕ

Абатство Сен-Мішель-де-Фріголет розташоване в 10 км від замку Тараскона, серед соснового лісу невеликої гори Монтаньет (Montagnette) Абатство Сен-Мішель-де-Фріголет розташоване в 10 км від замку Тараскона, серед соснового лісу невеликої гори Монтаньет (Montagnette). Історичний пам'ятник дванадцятого століття заснований монахами Монмажур (Montmajour). Перші споруди виконані в романському прованському стилі. У самий процвітаючий період свого існування в монастирі жили 13 священнослужителів і 15 братів-конверзов.

Основні споруди монастирську обитель споруджуються в середньовічний період: клуатр початку дванадцятого століття, церква Святого Михайла XII століття і каплиця Нотр-дам-дю-бон-Ромед (Notre-Dame du Bon Remède) одинадцятого століття, що отримала пізніше назву Нотр-Дам-де- Фріголет. Вона стала об'єктом паломництва, яке триває донині.

У 1316 році капітул Фріголе об'єднаний з собором Авіньйона. На той період дванадцять священнослужителів проживають в монастирі. Частина з них підпорядковується церкви Святої Марти Тараскона, що є власністю Авиньонского собору. Пріор Фріголе очолює церкву Святої Марти Тараскона.

У 1482 році король Франції Людовик XI зводить церкву Святої Марти Тараскона в ранг колегіальної церкви і пріор Фріголе отримує титул декана Святої Марти. З цього моменту монастир опустевает і залишається без священнослужителів аж до 1635 року, що коли ієронімітов вирішують влаштуватися в монастирі. Релігійне життя знову відроджується в Сен-Мішель-де-Фріголе.

У сімнадцятому столітті хор Михайлівської церкви було розширено і додана кімната капітулу з прилеглими залами У сімнадцятому столітті хор Михайлівської церкви було розширено і додана кімната капітулу з прилеглими залами. Каплиця Нотр-дам-дю-бон-Ромед декорується в стилі бароко, збільшений Приорат.

У 1791 році революціонери займають монастир, і всі священнослужителі змушені покинути Фріголе. Весь монастирський комплекс Сен-Мішель продають як національне надбання.

У 1858 році преподобний отець Едмон купує колишній Приорат Сен-Мішель-де-Фріголе з метою відновити орден премонстрантов, що втратив свої позиції під час революції у Франції. Під його керівництвом побудовані великі будівлі для численних прийомів паломників. Побудована неоготична церква з внутрішнім оздобленням в неосредневековом стилі з вежами, зубчастими стінами, куртинами, навісними бійницями. На підставі романської каплиці Нотр-дам-дю-бон-Ромед будується нова церква.

6 червня 1869 Папа Пій IX зводить Приорат Фріголе в ранг абатства і батько Едмонд стає його першим настоятелем. У 1880 році французький уряд приймає постанову про розпуск громади і наказує всім покинути монастир.

На початку двадцятого століття громада повертається в монастир. В даний час в абатстві постійно проживають вісім норбертінскіх каноніків (премонстрантов), також звані білими монахами. Монастир приймає паломників.

Адреса: Route de Frigolet, 13150 Tarascon

Тараскон: КОРОЛЬ Рене І КОРОЛІВСЬКИЙ ЗАМОК Прованс

З 1 265 до 1480 року принцам сімейства Анжу належали землі долини Луари в Провансі, Італії та Центральної Європи (Угорщина). П оследній король династії Анжу Рене на прізвисько «Хороший» був відомий як великий будівельник, прихильник культури і великий шанувальник образотворчих мистецтв.

На момент заснування замку Тараскон був одним з основних і значущих прикордонних міст графства Прованс. У 1400 році на лівому березі Рони Людовик II Анжуйський почав будівництво замку в Тараскона.

З 1447 по 1449 рік король Рене перетворив військову фортецю в розкішний палац. Всі декоративні роботи цього періоду збереглися у вигляді замку наших днів. До них відносяться елементи курдонера: лоджія, статуї в нішах, під'їзди, аркади, залу для хорових співаків.

Замок виконаний в готичному стилі і в стилі Ренесансу. Спираючись на скелю, будова становить 130 метрів в довжину і 36 завширшки. В одній частині розташовані приміщення для збройного корпусу і двір. У цій частині замку представлена ​​колекція фаянсових судин XVIII століття аптеки лікарні святого Ніколаса.

Королівська резиденція виконана в стилі епохи Відродження. Тридцять три приміщення організовані навколо курдонера. Ліпна оздоблення церкви виконано в стилі полум'яніючої готики, що відображає італійський вплив. Чотири сходи в 136 ступенів кожна ведуть на терасу, де відкривається панорамний вид на гору Ванту і море. У королівських кімнатах можна побачити нішу Лоран в стилі Ренесанс, бюсти короля Рене і його другої дружини Жанни де Лаваль. У західному крилі розписаний кессонірованний стелю прикрашає святкову і вітальню зали короля.

Набутий державою в 1932 році, замок є історичною пам'яткою з 1840 року.

Години роботи:

з листопада по січень з понеділка по неділю: 9.30 до 17.00 годин;

з лютого по травень і в жовтні: 9.30 -17.30;

з червня по вересень: 9.30 до 18.30.

Останній візит - за 45 хвилин до години закриття.

КУЛЬТУРНА СПАДЩИНА Тараскона

До культурної спадщини Тараскона відноситься колекція картин XVI - XIX століть, що знаходиться в основному в соборі Святої Марти і в будівлі мерії. У соборі Святої Марти знаходиться близько 30 творів мистецтва: 5 полотен відноситься до шістнадцятого століття, 14 - до сімнадцятого (автори Ніколя Мігнард, Пірр Парросел, Аннибал Караш), 10 об'єктів вісімнадцятого століття (автори Жан-Батист Ван Лоо, Чарльз Ван Лоо, Жозеф -Марі Вьєн Філіп Сован). 5 полотен вісімнадцятого і 5 дев'ятнадцятого століття знаходяться в мерії.

У XVII - XVIII століттях Тараскон процвітав, про що свідчить представницькі будівлі, що прикрашають центр міста.

У сімнадцятому столітті побудована мерія з фасадом в стилі Людовика XIII, прикрашена статуєю Святої Марти - покровительки міста. У великій Консульської залі зберігся кессонірованний стелю у французькому стилі і чотири крісла консулів тих часів: по одному для кожного представника від ремісників, клерків, буржуазії і дворян.

Адреса: le Place du Marché, Tarascon

МУЗЕЙ СУЛЕЯДО (MUSÉE SOULÉÏADO) - музей прованської тканини

В музеї знаходиться колекція тканин і костюмів Провансу.

Адреса: l'hôtel d'Aiminy, Tarascon

Години роботи:

з 1 квітня по 30 вересня з понеділка по суботу з 10.00 до 19.00 години;

з 1 жовтня по 31 березня: з 10.00 ранку до 18.30 годин.

Закрито по неділях і святкові дні.

МОНЕТНИЙ ДВІР

Будівля монетного двору виконано в готичному стилі і стилі ренесансу. Гроші тут карбувалися З 1387 по 1520.

Адреса: 28 Rue Des Halles, Tarascon

МУНІЦИПАЛЬНИЙ ТЕАТР

Міський театр виконаний в італійському стилі необароко. Сцена обрамляє апсиду церкви домініканців, побудованої в другій половині п'ятнадцятого століття. Коли домініканці оселилися в Тараскона, вони отримали Каплицю Святого Жанна, яка була трансформована в церкву. Церква була освячена в 1499 році.

У 1825 році муніципалітет за згодою Карла X купив церкву, щоб створити в ньому театр.

Будівля була перебудована в 1888 році, фасад був повністю відреставрований. На його фронтоні зображена ліра, підтримувана двома ангелами, робота скульптора Жан Барнабі Амі (Jean Barnabé Amy), родом з Тараскона. У 1991 році театр відновлений у своєму первісному стилі і оснащений сучасною технікою. Репертуар театру дуже різноманітний.

Тартар з Тараскона: ПЕРСОНАЖ Прованс І НЕ ТІЛЬКИ

Пригоди Тартарена, відомі всьому світу, прославили місто Тараскон Пригоди Тартарена, відомі всьому світу, прославили місто Тараскон. Роман Альфонса Доде розповідає історію Тартарена, відважного мисливця на левів, який народився в місті Тараскон в Провансі.

В юності марив про полювання і експедиціях, Тартарен відправляється в Африку, щоб здійснити свою мрію - вбити лева. Повернувшись з поїздки, він розповідає про свої надзвичайні пригоди, які ніколи не відбувалися ... Він торжествує, а люди його рідного міста пишаються своїм героєм і готові славити Тартарена повсюдно і на всі часи ...

Хвалькуватий і самовдоволений Тартарен нам здається, тим не менш, дуже симпатичним: його історія розказана з такою пристрастю і мистецтвом, що змушує повірити в справжність його пригод.

В Тараскона на площі Луї Гонтье (placette Louis Gonthier) стоїть бронзова скульптура Тартарена.

Будинок Тартарен в Тараскона розташований на бульварі ітам (55bis Boulevard Itam). Він існує з 1985 року. Справжнє будівля є реконструкцією попереднього будинку героя. З 2008 року вона стала приватною резиденцією, внутрішній двір і приміщення якого закриті для відвідувань.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация