бібліотека

Бібліотека - тихий будинок душі.

Тут життя в іншому - духовному вимірі.

Сторінковий шелест - шлях на пік вершин,

З яких лише рукою до осяянь ...

Бібліотекар: Соболь Світлана Олександрівна

Р ежім роботи бібліотеки

понеділок 8.30-17.10

вівторок 10.20-19.00

Середа 8.30 -17.10

Четвер 10.20-19.00

П'ятниця 8.30-17.10

перерва на обід

13.00-13.40 (понеділок, середа, п'ятниця)

14.20-15.00 (вівторок, четвер)

субота, неділя - вихідний

Бібліотека ліцею забезпечує інформаційну підтримку освітнього та виховного процесів. Прагне надати всім категоріям користувачів якісний і оперативний доступ до джерел інформації, а також створити комфортні умови для роботи користувачів.

Бібліотечний фонд на 01.01.2016 налічує понад 18 тисяч примірників навчальної, методичної, довідкової, науково-популярної та художньої літератури.

Бібліотека має в своєму розпорядженні читальним залом на 15 місць. Для створення комфортних умов для роботи учнів у читальному залі є 2 комп'ютери, а також організований доступ до інформаційних ресурсів Інтернет.

Бібліотека пропонує широкий вибір інформаційних джерел: виставки, тематичні полиці, папки. На них представлені новинки літератури та періодики.

При бібліотеці працює гурток «Рукодільниця». Залучення підростаючого покоління до рукодільним робіт - значуща частка трудового навчання і виховання учнів, тому що основні вміння і навички, отримані на заняттях, потрібні їм в їхньому подальшому житті.

Думка в подарунок

Там, де є книга, людина вже не залишається наодинці з самим собою, в чотирьох стінах свого кругозору, він долучається до всіх звершень минулого і сьогодення ... С. Цвейг

Книги збирають перлини людської думки і передають їх потомству. Ми перетворимося в жменю праху, але книги, немов пам'ятники із заліза і каменю, зберігається навіки. М. Айбек

Люди перестають мислити, коли перестають читати. Д. Дідро

бібліотекар батькам

1. Сухомлинський В.А. Мудрість батьківської любові .- М .: Мол.гвардия, 1988.-304 с.

Як виховати справжню людину - ось головне питання творчості Сухомлинського В.А., відомого педагога.

2. Михалков С.В. Все починається з дитинства .- М .: Педагогіка, 1971.-193 с.

«Людина починається з дитинства, - каже автор у передмові до книги. Саме в дитинстві відбувається посів добра. Але лише через роки буде ясно, виявилися чи насіння добра схожістю, або бур'яни зла погубили їх. Завдання кожного з нас - допомогти зійти насінню добра ».

3. Климова-Фюгнерова М. Емоційний виховання в сім'ї .- Мн .: Нар.асвета, 1981.-174 с.

Виховання почуттів треба починати з перших днів життя дитини. Про те як правильно це здійснювати, цікаво і популярно розповідається в книзі.

4. Левікон А. І. Ваги довіри. - М .: Политиздат, 1983.-375 с.

Що таке довіра? «Вигідно» воно і чи можна без нього успішно працювати? Чому виникають конфлікти? Що відбувається, якщо розходяться слово і діло?

100-річчя ВЛКСМ

На виставці представлені романи, повісті, оповідання, що розповідають про життя молоді країни Рад у воєнний і мирний час, а також спогади ветеранів комсомолу, що розповідають про героїчні подвиги комсомольців. Проведено тематичну дискотека, присвячена 100-річчю ВЛКСМ «Що таке комсомол?». Провідні розповіли про історію створення та розвитку комсомольського руху в СРСР.

КОНСТИТУЦІЯ - НОВИЙ ЗАКОН ДЕРЖАВИ

В бібліотеці ліцею проведені бесіди з учнями ліцею на тему "КОНСТИТУЦІЯ - НОВИЙ ЗАКОН ДЕРЖАВИ". Оформлена книжкова виставка

Оформлена книжкова виставка

Кращі книги про Велику Вітчизняну війну

З кожним роком віддаляється Велика Вітчизняна війна. Ідуть учасники війни, несучи свої скупі розповіді. Сучасна молодь бачить війну в біографічних серіалах, фільмах в яких світова війна проходить фоном до романтичної історії. Та й чи може бути інакше? Чим ще прикрити жах і неминучу, часто безглузду смерть, що не іскоркою людського почуття? Пропоную список книг, в яких про Велику Вітчизняну війну розповідають очевидці і фронтовики. Розповідають про солдатів - хлопчиків і дівчат - завдяки яким ми живі. Про те, що життя коротке, війна жахлива, а людина неповторна.

Васильєв Б. У списках не значився: Роман / Б. Васильєв Мінськ: «Юнацтва», 2001.-382с.: Ил

Данина пам'яті всім невідомим і безіменним солдатам. Герой повісті Микола Плужников прибув в Брестську фортецю ввечері напередодні війни. Вранці починається бій, і Миколи не встигають внести в списки. Формально він вільна людина і може покинути фортецю разом з коханою дівчиною. Як вільна людина він приймає рішення виконувати свій громадянський обов'язок. Микола Плужников став останнім захисником Брестської фортеці. Через дев'ять місяців, 12 квітня 1942 року в нього закінчилися патрони, і він вийшов наверх: «Фортецю не впала: вона просто минула кров'ю. Я - остання її крапля ».

Твардовський А. Василь Тьоркін; Будинок край дороги: Поеми / А. Твардовскій.- М .: Худож. лит., 1985.-286с.

Поема Олександра Твардовського «Василь Тьоркін» стала справді народною енциклопедією життя радянського солдата на фронті. На відміну від пафосно-мужніх героїв інших радянських віршів про Велику Вітчизняну війну, Тьоркін - звичайний російський мужик, жива людина, яка щиро любить Батьківщину і свій народ, з гумором сприймає будь-які життєві труднощі й знаходить вихід навіть із самого скрутного становища. На думку багатьох критиків, саме на «Тьоркін» в 1941-1945 роках тримався бойовий дух радянських солдатів. Герой втілює відомий російський характер: хтось бачить в ньому товариша по окопу, хтось - сусіда по сходовій клітці або товариша по роботі. Феномен Тьоркіна в тому, що війна його не зробиш запеклим, що не озлобила; йому починаєш довіряти з перших же сторінок поеми, а висловлювання персонажа, сам того не помічаючи, використовуєш в повсякденному житті.

Бондарєв Ю. Гарячий сніг: Роман / Ю.Бондарев.- Мінськ: «Юнацтва», 1982.-383с.

«Гарячий сніг» - книга про війну, яка, здавалося б, присвячена локальним подіям: в ній описується один день з життя батареї Дроздовського, вибиває фашистські танки на підступах до Сталінграда. Це роман про самовідданість вчорашніх школярів - пацанів, чия віра в наказ була непохитна, і саме тому, напевно, батарея вистояла під вогнем противника, залишившись на засипаному порохом снігу. У «Гарячий сніг» Юрій Бондарєв дуже барвисто і реалістично відтворив апокаліптичне танкова битва в різні моменти часу. Військова тема тісно переплітається з особистими історіями персонажів, жах і кров - з одкровеннями і прощаннями, а кожен з героїчних вчинків, скоєних персонажами, здається єдино правильним в ситуації, що склалася. Фінал роману оптимістичний: батарея, замерзающая в снігу, виявляється, поранених відвезли в тил, а героїв безпосередньо на передовій нагороджує генерал Бессонов. Втім, це не затуляє трагічності того, що відбувається, адже там, на фронті, борються за Батьківщину тисячі таких же хлопчаків ...

Польовий Б. Повість про справжню людину / Б. Полевой.- Мінськ: «Народна асвета», 1977.-320с.

Російський радянський письменник Борис Миколайович Польовий (1908-1981) в якості кореспондента газети "Правда" пройшов усю Велику Вітчизняну війну і був присутній на Нюрнберзькому процесі. Його репортажі завжди читали з величезним інтересом: він літав на бомбардувальнику бомбити німецькі міста і бував в партизанських загонах в тилу ворога, брав участь у Сталінградській битві і битві на Курській дузі, а в травні 1945 року за завданням командування приземлився на літаку "У-2" на стадіоні в центрі Праги і повідомив повстанцям, що їм на допомогу рухаються радянські танки. Але всесвітню популярність Борису Польовому принесла написана на документальному матеріалі "Повість про справжню людину" (1946), герой якої, льотчик-винищувач Олексій Маресьєв, після ампутації обох ніг зумів повернутися в лад і збив ще чимало фашистських літаків.

Шолохов М. Доля людини: Розповіді / М. Шолохов. -М .: Сов. Росія, 1981.-128с.

Михайло Шолохов написав це оповідання на основі реальної історії, що сталася з ним в 1946 році. Одного разу він випадково зустрів на переправі через річку чоловіка, який вів за руку хлопчика; зупинившись, щоб відпочити, він і повідали письменникові свою історію. Головний герой оповідання, Андрій Соколов, був змушений залишити будинок, гарну роботу, кохану дружину і трьох дітей, і піти на фронт. На передовій він поводиться дуже гідно і завжди готовий надати допомогу товаришеві, виконати складні доручення командування. Війна відбирає у Соколова все - рідні гинуть, будинок згорає; якби не Ванюша, якого герой усиновляє, солдат точно б затьмарився розумом. «Доля людини» - розповідь про долю цілого народу, про жахи, що коїлися в німецькому полоні, про твердість характеру і моральної перемоги, яка стала символом перемоги радянських військ під Сталінградом.

Симонов К. Живі і мертві.: Роман у трьох книгах / К. Сімонов.- М .: Радянський письменник, 1985

Кн.1 Живі і мертвие.- 384с.

Кн.2 солдати не рождаются.- 592с.

Кн.3 Останнє лето.- 480с.

Великій Вітчизняній війні присвячена трилогія «Живі і мертві». Вона складається з книг «Живі і мертві», «Солдатами не народжуються» і «Останнє літо». І професіонали, і просто цінителі військової літератури визнають, що це - одне з кращих художніх творів в своєму жанрі. Симоновський унікальний погляд, талант поета і публіциста в одному автора - все це зробило «Живих і мертвих» воістину унікальним твором. Особливо важливо те, що перша книга практично відтворює особистий фронтовий щоденник Симонова (він був окремо опубліковано під назвою «Сто днів війни»)

Особливо важливо те, що перша книга практично відтворює особистий фронтовий щоденник Симонова (він був окремо опубліковано під назвою «Сто днів війни»)

Алексієвич С. У війни - не жіноче обличчя. / Предисл. А.Адамовича, - Мн .: Маст. Літ, 1985. - 317с., Мул.

Найвідоміша книга Світлани Алексієвич і одна з найзнаменитіших книг про Велику Вітчизняну, де війна вперше показана очима жінки. «У війни - не жіноче обличчя» переведена на 20 мов. На найстрашнішій війні XX століття жінці довелося стати солдатом. Вона не тільки рятувала, перев'язувала поранених, а й стріляла з «снайперки», бомбила, підривала мости, ходила в розвідку, брала мови. Жінка вбивала. Вона вбивала ворога, що обрушився з небаченою жорстокістю на її землю, на її будинок, на її дітей. Це була найбільша жертва, принесена ними на вівтар Перемоги. І безсмертний подвиг, всю глибину якого ми з роками мирного життя осягаємо.

БиковВ. Аповес ЦІ / прадм. М. Тичини. - Мінск: Маст. Літ., 2009. - 622 с.

Василь Биков (1924-2003) протягом усього творчого шляху залишався вірним головної теми - Велику Вітчизняну війну. Автор, який сам пройшов поля битв, занадто добре знав, що саме в цих жорстоких умовах необхідності вибору виразно визначається сутність людини. Биков розкриває духовну і громадянську наповненість своїх героїв, показує, що моральний подвиг позбавлений ореолу зовні яскравого, ефектного героїчного дії.
До книги увійшли повісті «Круглянски міст», «Сотников», «вовча яма», «Знак біди».

Діти воєнної доби / Упоряд. Е. Максимова. - М .: Политиздат, 1984. - 352 с.

Війна обрушилася на дітей так само, як на дорослих, - бомбами, голодом, холодом, розлуки. Але і в ці роки діти були першою турботою народу. Виживуть вони - виживуть країна, її історія, ідеали, майбутнє. У цій книзі ви прочитаєте про дітей, підлітків - розвідників, токарів, орачів, поетів, оборонців міст, цілителів ран. І ви переконаєтеся: вони внесли значний вклад в перемогу радянського народу. Книга строго документальна.

Поруч з батьками: для сред.шк. віку / Упоряд. А. Ф. Мазурова. - Мн .: Юнацтва, 1991. - 270 с., Іл.

Книга складається з нарисів про юних учасників Великої Вітчизняної війни, піонерів сорокових років, які, не шкодуючи життя, боролися за визволення Батьківщини від фашизму. Вони були розвідниками, підривниками, зв'язківцями, ад'ютантами армійських і партизанських командирів. Тільки в партизанських загонах Білорусії боролося 25 тисяч юних бійців, які не досягли призовного віку. У книзі використані фотографії з особистих архівів бійців батальйону білоруських орлят, фото Ф. Ф. Чеховічаі кадри з фільму «Хлопчики, хлопчики ...»

Адамович А. Я з вогненнайвёскі ... / Алесь Адамов ІЧ, Янка Бриль, Уладзімір Калеснік. - Мн .: Маст. літ., 1983. - 439 с.

Тих, чие ўспаміни Сабран ў гета кнізе, даўно няма. Няма ўжо и их, хто збіраў гетия ўспаміни, вандруючи пекло вёскі та вёскі, па крупінках збіраючи чалавечую памяць, успаміни, пераживанні, сведчанні. Вки сябри, вки пісьменніка, вки партизана, Алесь Адамовіч, Уладзімір Калеснік, Янка Бриль. Яни таксамо ўжо адийшлі ў вечнасць. "Я з вогненнай вёскі ..." - дакументальная трагедия, кніга-памяць, живи Голас людзей, што билі спалені, забіти разам з сям'ёй, разам са свае вёскай, и якія - вижилі. Як у прадмове напісалі Самі аўтари, у кнігу ўвайшлі ўспаміни толькі тих, якія Самі перажилі жудасни лёс сваіх аднавяскоўцаў. На шляху збіральнікаў чалавечай памяці шмат було и такіх вёсак, дзе НЕ ацалеў ніхто. На старонках гета кнігі сабраліся людзі, што вийшлі з Агню, з-пад зямлі. І гета - у найбільш реальним, що не пераносним Сенсом. Людзі з вогненним вёсак сабраліся на старонках гета кнігі, каб сведчиць, питацца, судзіць, каб распавесці тое, пра што ведаць - страшна, а забицца - небяспечна.

Віртуальна бібліотека

Каталоги

Каталог навчальної літератури (загальноосвітні)

Каталог навчальної літератури (загальноосвітні)

Каталог навчальної літератури (спеціальні предмети) Каталог навчальної літератури (спеціальні предмети)

Каталог довідкової літератури

Навчальні плани і програми

Експлуатація та ремонт автомобілів

Експлуатація та ремонт автомобілів

Виробництво продукції рослинництва

Виробництво продукції рослинництва

Лісне господарство

Лісне господарство

Іноземна мова в професії (водій) Іноземна мова в професії (водій)   Іноземна мова в професії (офіціант) Іноземна мова в професії (офіціант)

методична література

Організація методичної роботи в закладах професійної освіти. Л.Н.Аксенова, РІПО

Аксенова, РІПО

Розвиток професійних уявлень учнів професійно-технічних і середніх спеціальних навчальних закладів. Е.Л. Касьяник, РІПО

Касьяник, РІПО

Енциклопедія ЗСЖ, РІПО

Енциклопедія ЗСЖ, РІПО

Що таке довіра?
«Вигідно» воно і чи можна без нього успішно працювати?
Чому виникають конфлікти?
Що відбувається, якщо розходяться слово і діло?
Проведено тематичну дискотека, присвячена 100-річчю ВЛКСМ «Що таке комсомол?
Та й чи може бути інакше?
Чим ще прикрити жах і неминучу, часто безглузду смерть, що не іскоркою людського почуття?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация