# 17 - Олександр Наумов: Автоспорт - це круто, але нереально дорого

Вік: 25 років.
Навчався: тогу, сервіс експлуатації машин і устаткування.
Працював: засновник підприємства по піскоструминному очищенню Skorza, майстер-приймальник в автосервісі.
Зараз: професійний гонщик, механік в мотоциклетному технічному центрі.

До дня народження Хабаровська залишився рівно місяць ... DVhab.ru вирішив почати вітати місто вже зараз - в перший день весни ми запустили новий проект під назвою «Без понтово люди» . Аж до самого «Дня Х» будемо розповідати про якийсь одній людині, який дозволяє нашому місту рухатися далі. Наближається сезон дріфту і різного роду гонок на мото і авто. Значить, пора поговорити з тим, для кого рев мотора - це не порожній звук ...

DVHab.ru: Розкажи для людей далеких від автоспорту, ніж конкретно ти займаєшся?
Наумов: Я не скажу, що гонки є моєю професійною сферою або роботою, але я позиціоную себе спортсменом.

DVHab.ru: Чому ти вибрав саме цей спорт?
Наумов: Коли я був маленьким, батько часто брав мене на подібні змагання. Спостерігаючи за гонками, я всією цією справою в буквальному сенсі заразився, це свого роду «наркоманія». Ти розумієш, що ця діяльність займає дуже багато часу, в неї потрібно вкладати гроші, можуть виникнути конфлікти з сім'єю і близькими, вона травмоопасна, але ти віддаєшся повністю. Мені подобається ця двіжуха і атмосфера. Всі, хто одержимий гонками, приходять за своєю дозою адреналіну, і з кожним разом хочеться все більше ...

DVHab.ru: Для багатьох гонщики - це люди, які хаотично розсікають по місту і ризикують життями. Причому, не тільки своїми. Це, знаєш, дратує!
Наумов: Почнемо з того, що є професіонали і любителі. У місті на своїх звичайних машинах ми їздимо спокійно, дотримуємося всіх правил дорожнього руху. Інша справа - змагання. Там є спеціально підготовлена ​​траса, на якій ну ніяк не може опинитися транспорт автолюбителів. Там-то ми і викладаємося на повну.

DVHab.ru: Якась підготовка проходить перед змаганнями? Або ви "і так все вмієте"?
Наумов: Трекові гонки проходять зазвичай в січні, а готуватися ми починаємо з вересня. З цього моменту кожні вихідні я в гаражі: готую свій транспортний засіб. А ще для участі потрібно підготувати солідну суму грошей, оскільки це дуже дорогий спорт. На етапі підготовки до трекових зимового заїзду потрібно підготувати стартовий внесок для участі, а також фінанси на паливо і необхідний тюнінг. Один виїзд обходитися в середньому в 5-6 тисяч. Якщо готуватися до чемпіонату, тут ще все дорожче. За регламентом потрібно купити необхідний комплект шин. Підготувати машину до сезону коштує близько 100 тисяч.

DVHab.ru: А як проходять самі гонки?
Наумов: Наприклад, в березні був етап чемпіонату ДФО з ралі Ice Master на Великому Уссурійському острові. Мені довелося взяти участь в організаторській діяльності - я готував траси для змагання. У мене була спецтехніка, підготовка займає тижні 2-3. Цим займалися п'ять чоловік. Був спеціальний маршрут. Досить копітка заняття: тобі ж не просто потрібно розчистити якийсь шматок дороги, а ще підготувати повороти, провести заміри льоду, щоб могла пройти техніка. Було складно. Далекосхідна зима дуже сувора, а ми ж проводили цілі дні на відкритому повітрі! Траплялося, що навіть обладнання тонуло.

Траплялося, що навіть обладнання тонуло

DVHab.ru: Виходить, що гонки - це повністю приватна ініціатива?
Наумов: Майже. У наданні трас бере участь Міністерство культури і спорту, а також Регіональне відділення російської автомобільної федерації. РАФ безпосередньо займається будь-якими видами автоспорту: дрифт, ралі, кільцеві гонки, драг-рейсинг. Звичайно, при будівництві трас ми отримуємо зарплату, але все йде тільки з внесків учасників.

DVHab.ru: Вважається, що Владивосток - столиця автоспорту на Далекому Сході. Чому ти не їдеш жити туди?
Наумов: Владик не є головним містом для автомобільної движуху. У Примор'ї розвинений дрифт, у нас - зимові кільцеві гонки. В Амурській області - авторалі, там є спеціальні траси, чого не вистачає того ж Примор'я і Хабаровського краю. У ЄАО зараз лідирує напрямок драг-рейсингу, в цьому році вони навіть заявили етап всеукраїнських змагань.

DVHab.ru: Проте, змагання з дрифту серії «РДС-Схід» збирають безліч глядачів, ніж Ice Master.
Наумов: Ралі - це королівський спорт, він дуже складний. З боку публіки, звичайно, він може здаватися нудним: просто проїжджаючі мимо машини. Насправді у пілота зі штурманом йде справжня боротьба з часом, технікою, дорожніми умовами. А дрифт - це шоу, хоча в Японії він є культом. У Росії - це просто видовище. Маленька майданчик, на якій можна побачити барвисті автомобілі, багато диму від палений покришок, гучна музика, автомобільні вихлопи. Шумно, димно, ось і все. У нас є учасник змагань, якому вже за 60, але він продовжує займатися ралі, а дрифт йому цікавий тільки як спостерігача.

DVHab.ru: Ви пробували популяризувати авторалі?
Наумов: Це ще одна наша відмінність від дріфту: ми не беремо грошей з глядачів. Цей спорт для любителів. Наш максимум - це розміщення реклами в соціальних мережах та інтернет-ресурсах.

DVHab.ru: А звідки ви тоді берете гроші на змагання? Як окупається довга підготовка у фінансовому аспекті?
Наумов: Як я вже говорив, все будується на стартовий внесок самих учасників. Він покриває всі витрати. Звичайно, з кожним роком, грошей потрібно все більше, але нічого не поробиш.

Звичайно, з кожним роком, грошей потрібно все більше, але нічого не поробиш

DVHab.ru: Якщо це не приносить тобі фінансового прибутку, навіщо ти цим займаєшся?
Наумов: Це кайф. Вічна гонитва за адреналіном, відчуттям уповільнення часу. Коли ви їдете на великій швидкості, стартуєте з іншими автомобілями, здається, що життя зупиняється, і цей момент розтягується.

DVHab.ru: Які твої найзначніші досягнення?
Наумов: На змаганнях я виступаю з 2008 року. Займаючись в секції автокросу при тогу, я отримав першу свою нагороду, спасибі техніці, що не підвела, а також моїм наставникам. Потім були змагання в Уссурійську, які ми виграли в командному та особистих заліках. Брав участь в ралі, пройшли 5 етапів Далекого Сходу. Різні події бували. Наприклад, машина потрапила в аварію і перекинувся 6 разів. Це було не дуже приємно. Горів навіть, свідомість втрачав. Мабуть, головне моє особисте досягнення, що я займаюся улюбленою справою, яка приносить мені непередаване задоволення.

DVHab.ru: З якого віку потрібно починати займатися автоспортом?
Наумов: Як таких клубів немає. Є команда в тогу, де займаються студенти, але вони проходять жорсткий відбір. Ти не один рік повинен прозаниматься, щоб тебе допустили до автомобіля. Простіше самому. Тобі потрібна машина, яка відповідає регламенту. Ще екіпірування: шолом, рукавички, комбінезон, термобілизна, яке потрібно не для порятунку від холоду, а для захисту від опіків при можливому пожежу. А ще потрібно прийти в Федерацію, здати іспит і отримати ліцензію на участь в гонках. Самий відповідний вік - з 16 років. Але ще раз повторюся, що для цього потрібна фінансова база, тому що всі витрати покриваються самими спортсменами.

DVHab.ru: Поговоримо про техніку безпеки.
Наумов: Гонки - досить небезпечний вид спорту. У нас є певний технічний регламент, який написаний кров'ю. Всі зміни, які в нього вносяться, засновані на будь-якому інциденті. Ми уважно стежимо за транспортними засобами і екіпіровкою. І все це коштує грошей. У кожній побитої машинці насправді «похований» не один Lexus.

DVHab.ru: А як у вас справи з дівчатами йдуть?
Наумов: В основному дівчата беруть участь в якості штурманів. У світі є пілоти жіночої статі, які показують досить непогані результати, але в Росії таких дуже мало. Чи не тому що слабка стать, а оскільки гонки - заняття специфічне. Потрібно ідеально розуміти автомобіль, відчувати трасу, а в разі поломки провести терміновий ремонт.

DVHab.ru: Ти бачиш майбутнє автоспорту в Хабаровську?
Наумов: Тільки при будівництві прімрінга, який буде поєднувати в собі дрифт, мотокрос, автокросу, кільцеві траси. Ну і пошук інвесторів. На даному етапі поки все грунтується тільки на ентузіазмі.

DVHab.ru: Ну і наш останній питання ...
Наумов: Я побажаю тим, хто хоче займатися гонками, тугіше затягнути ремені, оскільки працюючи в цій сфері багато грошей іде. Але цього того варто. А ще, улюблені хабаровчане, дотримуйтесь швидкісного режиму в межах міста!

Розмовляла Олена Бянкіна
Фото з особистого архіву героя

Або ви "і так все вмієте"?
Чому ти не їдеш жити туди?
Як окупається довга підготовка у фінансовому аспекті?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация