🍀 День весняного рівнодення

  1. Що таке весняне рівнодення
  2. Дати рівнодення (березень)
  3. Традиції святкування
  4. Весняне рівнодення у різних народів
  5. стародавні пам'ятники
  6. Ще кілька фактів

Привіт, друзі!

Хочете я вам покажу фото, на якому видно, як один з найдавніших богів Мексики спускається на Землю? Ні? А я все одно покажу (знайшла на сайті National Geographic). Ось воно, зліва. Бачите змія, що повзе по східцях піраміди? Придивіться уважніше - це Кукулькан (сонячне божество майя).

Двічі на рік Кукулькан спускається з небес, це трапляється в дні весняного і осіннього рівнодення. Так було тисячі років тому, так є і по сей день. Ви скажіть - я вас обдурила і там нічого немає, крім гри світла і тіні? Що це просто промені сонця на стародавній піраміді?

Саме. Промені. Сонця. Тема цієї статті день весняного рівнодення, його символізм, традиції і історія. Адже не тільки майя особливо виділяли «поведінку Сонця» в ці дні, а практично всі народності.

І традиції святкування рівнодення (як і сонцестояння) живі досі (втім, про кельтські свята Колеса року , Які прив'язані до цих астрономічних явищ я вже писала). А ось чому ці події були настільки важливі для людей?

Що таке весняне рівнодення

Почати хочеться з визначення. Ну, напевно, кожен знає, що рівнодення (кожне) - це такий період в житті нашої планети, коли день і ніч стають майже рівними один одному (але день, все-таки, трохи довше). А ви замислювалися, що, взагалі, відбувається в цей момент?

Так, у всьому, як завжди, «винувато» Сонце. Без цієї зірки не було б НІ-ЧО-ГО. Не тільки дня і ночі, зими і літа, а, взагалі, нічого живого. У тому числі і людини. Так ось:

Сонце, рухаючись по екліптиці, в цей момент перетинає небесний екватор і переходить з Південної півкулі небесної сфери в Північне. З цього часу туди приходить астрономічна весна, а в Південну півкулю - осінь.

І тепер стає ясно, чому люди так серйозно ставилися до дня весняного рівнодення - це початок весни. Уже фактичний початок. З цього моменту тане сніг, набухають бруньки, прокидаються звірі і повертаються птахи. Цей день вважається Днем пробудження ведмедя, який символізує сили природи. У світ приходить богиня Весна, пробуджується природа. Починається новий сільськогосподарський рік і новий життєвий цикл.

До речі, днями рівнодення і сонцестояння досі відзначають багато. Наприклад, в Стоунхенджі та в Чичен-Іца збираються натовпи людей, щоб привітати сонце.

Дати рівнодення (березень)

Як і сонцестояння, рівнодення наступають не завжди в один і той же день. Це пов'язано з погрішностями в календарі. Числа коливаються з 19 по 22 березня, однак, «офіційним» днем ​​замислювалося, все-таки, 21 березня (буквально «12 день до квітневих календ»). Але на практиці все інакше - дати для кожного року вже розраховані, аж до годин і хвилин, нам залишається просто подивитися ці дані.

  • 2018 рік - 20 березня о 16:15

  • 2019 - 20 березня о 21:58

  • 2020 року - 20 березня о 03:50

  • 2021 - 20 березня в 9:37:27

  • 2022 - 20 березня в 15:33:23

  • 2023 - 20 березня в 21:24:24

  • 2024 - 20 березня в 3:06:21

  • 2025 - 20 березня в 9:01:25

Традиції святкування

У традиціях стародавніх народів - це найсвітліше свято в році. Дуже часто цей день виступав, як день настання Нового року. Втім, в деяких країнах так і є до цих пір. Наприклад, в:

  • Ірані,

  • Афганістані,

  • Таджикистані,

  • Казахстані,

  • Практично у всіх країнах Шовкового шляху і т. П.

Оскільки в цей день все тільки закладається, то людина повинна постаратися все влаштувати так, як йому хотілося б надалі. Якщо це неможливо буквально, то робиться хоча б символічно. Тоді бажання буде прагнути до втілення.

  1. Потрібно було позбутися від бруду і сміття, щоб ніщо не заважало протягом року.
  2. Варто було бути щедрим і роздавати подарунки та частування. Тоді матеріальне благополуччя не зникне.
  3. Але саме важливо що може дати цей день - це любов і радість. Тому наші предки намагалися провести цей час весело:
    • влаштовували ярмарки або карнавали;

    • співали, танцювали;

    • грали;

    • палили багаття і так далі.

  4. А ще ворожили і загадували любовні бажання. Вважалося, що вони, безумовно, повинні здійснитися.
  5. Ну, і природно, стежили за прикметами.

У багатьох місцях традиційною стравою цього свята є їжа округлої форми. Як правило, коржі, млинці і яйця. В Японії червоні рисові колобки. А у слов'ян, звичайно ж, млинці. Це підкреслює особливу сонячну природу даного часу. А яйце вважається зародження нового етапу життя.

Світовим деревом цього дня є береза, а квіткою - підсніжник. Люди намагалися принести гілки берези і квіти проліска в будинок, це привернуло б особливу удачу на весь рік. А якщо 20-го березня всі справи зробити не встигали, то подальша тиждень якраз для цього годилася.

Весняне рівнодення у різних народів

У різних народів це свято називається по-різному, але завжди наповнений одним і тим же змістом.

Кельти та германці намагалися догодити одній з найбільш «стародавніх» богинь, свідоцтва про поклоніння якої датуються кінцем II тисячоліття до нашої ери, Остара.
  • У тюркських народів Навруз, що перською мовою означає «новий день».

  • У Китаї - це День народження Будди.

  • В Індії - фестиваль фарб. В цей день на міських площах збиралися представники всіх каст, де співали і танцювали.

  • А ось японці шанували померлих.

Вас зацікавить: Стародавнє свято Остара - гімн свободі і життя: весняне рівнодення у кельтів .

стародавні пам'ятники

День весняного рівнодення - один з чотирьох днів в році, коли в наше життя може прийти диво. Не випадково всі народи по всій землі вірили в це, про що говорять стародавні пам'ятники мегалітичної культури і не тільки вони.

Насправді, їх багато. Але я вибирала з Чудес світу (або майже чудес, як древніх, так і нових). Щоб підкреслити всю масштабність поклоніння Сонцю.

  1. Стародавні храми Осіріса в Гізі, вказують на захід в рівнодення, храми Ісіди (там же), вказують на схід сонця в рівнодення.
  2. А Великий сфінкс, дивиться точно в точку сходу сонця в цей день.
  3. Єрусалимський храм в чомусь сильно схожий на храми в Гізі, там сонячне світло в рівнодення вільно падав з відкритого проходу і в результаті потрапляв в святая святих.
  4. У соборі Святого Петра в Римі на сході в весняне рівнодення промені сонця, що сходить проникали крізь всі двері і висвітлювали високий вівтар.
  5. «Конов'язь сонця» (дивна гранітна конструкція, імовірно є древніми годинами) в Мачу-Пікчу теж особливим чином відображала дні рівнодення.
  6. Ну, і звичайно, піраміда в Чичен-Іца, про яку я говорила на самому початку статті.

Ще кілька фактів

Перш, ніж закінчити статтю розповім ще кілька фактів про День весняного рівнодення. А заодно і зазначу, що про слов'янські і кельтські свята будемо говорити окремо. Статті будуть, і щоб їх не пропустити - підписуйтесь на оновлення сайту.

  • Великдень (один з головних християнських свят) розраховується від дати весняного рівнодення.

  • У День весняного рівнодення своє професійне свято відзначають астрологи.

  • А 20-го березня - Всесвітній день Землі, який нагадує нам про те, що наша маленька планета - це спільний дім, який необхідно берегти.

На цьому на сьогодні все. Бережіть себе. І ... з весною вас, друзі!

PS Для тих, хто цікавиться астрономією і її проявах в древньої архітектури, я сильно рекомендую книгу Джозефа Нормана Лок'єра «Світанок астрономії. Планети і зірки в міфах древніх народів ». Поки писала статтю - зачиталася.

Хочете я вам покажу фото, на якому видно, як один з найдавніших богів Мексики спускається на Землю?
Ні?
Бачите змія, що повзе по східцях піраміди?
Ви скажіть - я вас обдурила і там нічого немає, крім гри світла і тіні?
Що це просто промені сонця на стародавній піраміді?
А ось чому ці події були настільки важливі для людей?
А ви замислювалися, що, взагалі, відбувається в цей момент?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация