Волгоград

  1. Герб
  2. прапор

Рік заснування: 1589 р Волгоград відзначає день міста в 1-у суботу вересня.
У 2019 ця дата - 7 вересня.

Скульптура «Батьківщина-мати кличе Скульптура «Батьківщина-мати кличе!» Входить в число семи чудес Росії

Велика Вітчизняна війна в історії міста
Волгоград, у воєнний час носить ім'я Сталінград - один з ключових міст в історії Великої Вітчизняної війни.Влітку 1942 року німецько-фашистські війська розгорнули масований наступ на південному фронті, прагнучи захопити Кавказ, придонних, нижню Волгу і Кубань - найбагатші і родючі землі СРСР.В першу чергу, під удар потрапив місто Сталінград.
Найважливішою операцією Радянської Армії у Великій Вітчизняній війні стала Сталінградська битва (17.07.1942 - 02.02.1943).Метою бойових дій радянських військ були оборона Сталінграда і розгром діяла на Сталінградському напрямку угруповання противника.Перемога радянських військ у Сталінградській битві мала вирішальне значення для перемоги Радянського Союзу у Великій Вітчизняній війні.За видатні заслуги перед Батьківщиною, мужність і героїзм, виявлені трудящими міста Волгограда в боротьбі з німецько-фашистськими загарбниками 8 травня 1965 року місту було присвоєно звання Місто-герой з врученням медалі «Золота зірка» і ордена Леніна.А вперше це звання прозвучало в наказі Верховного Головнокомандувача від 1 травня 1945 року.
Волгоград

- російське місто, центр Волгоградської області, розташований на правому березі річки Волги в її нижній течії. Уздовж річки місто розкинулося на 90 км.
Історія міста почалася з заснування прикордонної фортеці, перші письмові згадки про неї, як про Царицинської фортеці, зустрічаються 2 липня 1589 року.
Молоді роки Царицинської фортеці були бурхливими, в 1670 році вона була взята військами Степана Разіна , В 1708 - перебувала в руках козаків Кіндрата Булавіна. У 1717 року розграбована татарами. Пізніше, в 1774 році, місто штурмував Омелян Пугачов , але безуспішно.
У 1691 році в Царицині заснована митниця. До кінця 18 століття місто росте повільно, але в 19 столітті відбувається швидке зростання числа жителів, будується залізниця, відкривається театр та інші культурні заклади.
На початку 20 століття починає працювати трамвай, електричне вуличне освітлення. За часів громадянської війни поруч з містом пройшли масштабні бої. Царицин було перейменоване в Сталінград 10 квітня 1925 року.
У передвоєнні роки виникають нові промислові підприємства, відкриваються навчальні заклади.
Героїчний опір міста під час Великої Вітчизняної війни принесло місту світову популярність.
Сталінградська битва тривала майже півроку ( 17 липня 1942 - 2 лютого 1943 року). Ця битва є одним з найбільших в історії всього людства і до сих пір не має аналогів у військовій історії. Так центральний вокзал міста переходив з рук в руки 13 разів, Мамаїв курган від боїв змінив форму і 8 разів діставався ворогові. Битва йшла за кожен міський будинок. 19 листопада розпочався контрнаступ, а 31 січня 1943 командувач угрупуванням німецьких військ Паулюс здався в полон.
За видатні заслуги перед Батьківщиною, мужність і героїзм, виявлені трудящими міста Волгограда в боротьбі з німецько-фашистськими загарбниками 8 травня 1965 року місту було присвоєно звання Місто-герой з врученням медалі «Золота зірка» і ордена Леніна.
У 1984 році президент Франції Франсуа Міттеран вручив Волгограду Орден Почесного Легіону в знак поваги французьким народом героїчної перемоги в Сталінградській битві.
- російське місто, центр Волгоградської області, розташований на правому березі річки Волги в її нижній течії

волгоградські шлюзи

У післявоєнні роки місто швидко відновлюється і стає найбільшим транспортним і промисловим центром. У 1952 році став до ладу Волго-Донський судноплавний канал.
10 листопада 1961 року м Сталінград був перейменований в Волгоград.
Мамаїв курган - «головна висота Росії», одна з головних визначних пам'яток Волгограда. Тут знаходиться меморіал «Героям Сталінградської битви», центральна скульптура якого «Батьківщина-мати кличе!» Входить в число семи чудес Росії.
Пам'ятники архітектури: будівля Дворянського зібрання, каланча центральної пожежної станції Царицина, будівля готелю «Столичні номера», волгоградський планетарій.
У 2006 році духовним покровителем міста став святий князь Олександр Невський .
У 1989-1998 роках і 2002-2003 роках місто було містом-мільйонником.
У 2010 році згідно із затвердженим депутатами Волгоградської обласної Думи з документом, до складу Волгограда включені наступні населенні пункти: робітничі селища Водстрой, Горьковський, Гумрак, Південний, селища Водний, Гірський, Гірська поляна, Гулі Корольової, Зарічний, Травневий, ім. XIX Партз'їзду, Соляний, село Піщанка, хутора бекетовского Перекат, Бобирі, Зайчики, Кам'яний Байрак, Кожзавод, Хрестовий, Лісовий, Лещев, Яружний, Павловський, Піщана 1-я, Піщана 2-я, Піщана 3-тя, Рибовод.
Таким чином Волгоград відновив статус міста-мільйонника.
Святкові заходи, присвячені Дню міста, проходять у Волгограді у вересні.

Герб

Радянський герб Волгограда був затверджений 4 березня 1968 року і використовується в наші дні: «Гербовий щит пересічений зелено-червоно-зеленої орденської стрічкою. Вгорі на червоному полі медаль «Золота Зірка», верхня частина поля стилізована під фортечний мур з бійницями. Внизу - золота шестерня з вихідними з неї золотим колоссям ».

прапор

Прапор міста являє собою прямокутне полотнище червоного кольору, в центрі якого розташований герб Волгограда.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация