Україна «застаріла» для революцій

  1. Треба згадати Ататюрка
  2. Склянка води
  3. На велосипедах
  4. Неправильні мітинги ПР
  5. без значка

Олег Царьов // В'ЯЧЕСЛАВ барліг

«Не шкодуйте олігархів!» - просив мене Олег ЦАРЬОВ, заступник голови фракції Партії регіонів, депутат чотирьох скликань, хоча я і не збиралася цього робити.

Лише згадала закон про «трансферному ціноутворенні», дружно проголосованому провладною більшістю «під завісу» - перед канікулами, і поцікавилася: чому парламентська опозиція охрестила його петлею на шиї української економіки, а преса тут же зарахувала до розряду найбільш скандальних.

- Цей закон покликаний контролювати ціноутворення, - почав пояснювати Царьов і заодно хвалив уряд. - Цей Кабмін першим в історії держави взявся за оподаткування великих корпорацій. Для них до сих пір існували красиві схеми ухиляння від податків. А тепер держава буде контролювати угоди починаючи від 50 млн. Доларів. У вас немає 50 млн.? Немає. Ось і не шкодуйте олігархів!

- В такому разі - чому «петля на шиї»? Якщо все так добре, то що ж за логіка у опонентів, у яких навряд чи є 50 млн., Але вони з піною у рота доводили, що закон - суцільне шкідництво?

- Знаєте, ця логіка і мені незрозуміла, - зізнався Олег Анатолійович.

Треба згадати Ататюрка

- Раз вже почали з грошей, давайте і продовжимо - тепер уже про мільярди. Україна підписала меморандум про взаємодію з Митним союзом. В країні новина була сприйнята не просто неоднозначно, а взагалі полярно. Одні запевняють, що навіть цей крок дає масу плюсів, а якщо Україна ще й вступить до МС, то за сукупністю вигод зможе економити в рік 9 млрд. Доларів. А інші наполягали, що меморандум - це початок кінця України як держави. Оскільки ви - радник прем'єр-міністра, то, ймовірно, знаєте: ця цифра в 9 млрд. Реальна? Або це завлекаловка, щоб просто затягнути нас в Митний союз? Взагалі хтось прораховував?

- У нас в країні чомусь так завжди виходить, що прораховують одні, а рішення приймають інші. Іноді повністю протилежні.

- Звідки 9 млрд., А не, припустимо, 5 або 15?

- Заступник міністра економіки пан Мунтіян робить різні розрахунки, а потім часто і переконливо виступає з цього приводу. Хоча, наскільки мені відомо, такого завдання, як прорахувати вигоди від МС, уряд нікому не давало.

Але щоб вийти на цифру 9 не обов'язково мати великі знання в економіці. В принципі порахувати може навіть школяр: досить знати обсяги річного споживання газу, нафти. Це все є в інтернеті. Залишиться тільки скласти, помножити. До речі, я теж провів розрахунки, на які витратив максимум 15 хвилин. І у мене в підсумку вийшло щось близько 9 млрд.

- На відміну від більшості колег, ви говорите, що пишаєтеся радянським минулим і не приховуєте симпатії до Росії. Чи не «захлинаючись», звичайно, але ставитеся до РФ з повагою. Адже так?

- Це погано?

- Ваш однопартієць Володимир Олійник, не так давно будучи в Москві в складі української парламентської делегації на конференції «Російсько-українські відносини: реалії та перспективи», публічно заявив: відносини між нашими країнами розвиваються за найгіршим сценарієм, Росія домагається, щоб Україна стала для неї ворожою державою. Його уповноважили говорити від імені держави? Може, від імені партії або хоча б фракції?

- Ні, це особиста думка Олійника. У мене інша думка.

- Нещодавно Росія і Україна домовилися про створення «вагоноремонтного» консорціуму, оскільки вже всім ясно, що затія з «Хюндаєм» провалилася. Але скільки за 20 років було домовленостей про консорціуми, включаючи авіаційні, - ніхто і не пам'ятає! Якщо вигідна така співпраця, чому все закінчується в основному розмовами, деклараціями - і все?

- Ваша газета це питання задає багаторазово. І стільки ж раз відповідає на нього ... Так що відповідь ви і самі знаєте.

- Скажіть свою думку.

- Україні треба частіше згадувати Кемаля Ататюрка. Тому що основи економічного дива Туреччини заклав саме він. І основу для підйому країни створили високі імпортні мита, чим змусили розвиватися власне виробництво.

У нас після розпаду Союзу було практично повна відсутність митного контролю. І товари сюди йшли, можна сказати, взагалі без всяких платежів ... Та й зараз така практика в принципі триває.

- А імпортери скаржаться, що з них митниця три шкури дере. Такі мита у нас захмарні.

- Це казки. Ніде немає такої країни, як у нас, де розмитнюють контейнери на вагу! Неважливо, що ти везеш, який одяг, на яку суму - все прораховується на вагах. І треба віддати належне уряду Азарова: воно намагалося щось зробити. Але наштовхнулося на бунт на одеській митниці. Тоді все повернулося на круги своя: знову повернулися до згубної системі. І поки це буде тривати - чи не з'явиться у нас ні легкої промисловості, ні виробництва товарів народного споживання.

Склянка води

- Навіщо ви вибрали в цьому скликанні для себе місцем роботи аграрний комітет, нехай і в якості голови підкомітету з питань земельних відносин? Освіта у вас технічне, склад розуму, як сказано на вашому персональному сайті, - математичний, росли в Дніпропетровську, вчилися в Москві. «Один з кращих студентів, кого готували для створення радянської оборонної програми проти міжконтинентальних балістичних ракет супротивника», - це цитата з вашої сторінки у Фейсбуці. Чому в 7-му скликанні не опинилися хоча б в оборонному комітеті? Там немає такого стовпотворіння, як у закордонних справах.

- Звичайно, найбільше мені був цікавий фінансово-банківський комітет. І я до сих пір ходжу практично на кожне його засідання. Виходить, що працюю в двох комітетах. А моя поява в аграрному і те, що очолив підкомітет з землі, пов'язане з усвідомленням глибокої проблеми, з якою стикаються жителі не тільки мого округу, що в Дніпропетровській області, а й взагалі по всій країні: кожен четвертий запит депутату - скарга на корупцію при землевідведення.

- Корупція не тільки там.

- Але там особливо процвітає! І зараз я серйозно працюю над тим, щоб спростити земельне законодавство. Найбільша кількість хабарів сплачується саме під час процедури землевідведення. Ситуація катастрофічна: жоден договір оренди не укладається не тільки для фізичних осіб, а й юридичних, в тому числі і комунальних, без поборів!

Якось у себе на окрузі розмовляю з селищним головою. А там в населеному пункті - дуже багато будинків кинутих. Ось, кажу йому, ми відремонтували садок, в школі на кіотські гроші поставили вікна. Чому ж їдемо вулицями - одна хата порожня, друга порожня ?! Куди жителі поділися? «Те, що хати пустують, - воно й зрозуміло, - відповідає голова. - Люди похилого віку померли. Приїхали діти, порахували оформлення батьківського спадку. І зрозуміли, що це їм обійдеться набагато дорожче, ніж вся вартість будинку разом з ділянкою. Тому вони вікна забили і залишили господарство нічийним ». Але я радий, що практично єдині закони, які голосувалися на цій сесії і опозицією, і Партією регіонів, були на земельну тему. Так що перший крок ми вже зробили.

- «Ми» - це і провладні фракції, і опозиційні?

- Ну звичайно.

- Відрадно чути, що у вас немає такого затятого неприйняття до кого б то не було з депутатів-опонентів - лише тому, що він належить до іншого табору. З іншого боку, Царьов вважається «штатним» учасником «бойових дій» ...

-?!

- «Бойових» - в сенсі побитися в парламенті. Причому цією інформацією - у кого які функції - поділився ваш колега по фракції. Тепер знаю не тільки список «балакучих голів», тобто тих, хто може давати коментарі, але і «бійців», так би мовити, поіменно передовий загін, що задіють у сутичках з противником. Але недавні події з обливанням водою біля трибуни в сесійній залі, по-моєму, спростували цей ваш «статус». Поясніть, що насправді сталося: чому представник «Свободи» пані Сех хотіла вас облити водою? Що було?

- Та нічого особливого. За трибуною виступав депутат від «Свободи» - з таким високим емоційним напруженням, з риторикою про «окупантів», «геть» і т.д. Одним словом, говорив все те, що вони зазвичай говорять.

І ось він так захопився, можна сказати, увійшов в раж, що у нього в якийсь момент перехопило подих. Бачу, людині погано. Я підійшов, налив йому води. Розвернувся і вже зібрався йти, як раптом відчуваю - в спину мені такий невеликий поштовх. Я вирішив, що з кимось випадково зіткнувся. Обертаюся, бачу - стоїть жінка, депутат від «Свободи».

Я розвернувся і пішов далі. Але вона підскочила, схопила склянку ... і більшу частину води вилила на цього нещасного депутата, однопартійця, який стояв на трибуні.

На велосипедах

Олег Царьов - за «горизонталь» влади // В'ЯЧЕСЛАВ барліг

- «Настав час заміслітіся и вірішіті, як жити далі. Як здолати кризу и хвацько? Як створити умови для нормальної роботи и гідного життя? .. Треба, щоб працювала чіткі Державні Механізми, а не влада чіновніків-пройдісвітів, щоб Слабкий НЕ страждав від сильного, бідний - від багатого, а люди не почуваліся Вигнанці на рідній землі. Настав час Зупинити тих, хто знущається над Країною », - це ваші слова, опубліковані рівно 10 років тому в« Голосі України ».

- Хіба погані слова?

- Хороші. Але як представник партії влади - ви б повторили те ж саме? «Пройдісвіті» як і раніше «знущаються» чи ні?

- Почитайте мій сайт: там війна суцільна йде! У мене в місяць - по тисячі звернень зі скаргами на корупцію, побори, беззаконня правоохоронних органів.

- Чи згодні в такому випадку з думкою деяких політологів про те, що Врадіївка може стати «площею ТАХРОМ», з якої почнеться революція?

- Ні не буде.

- Кожен третій українець готовий вийти на вулицю для боротьби з корупцією. Це свіжі результати опитування, проведеного соціологами міжнародної компанії Global Corruption Barometer.

- Моя думка пояснюється не соціологією, а скоріше фізіологією. В одному з досліджень на тему «революційності настроїв» в різних країнах знайшов цікаве спостереження. Насправді «революційність» народу, що населяє конкретну країну, прямо пов'язана із середнім віком населення. Чим він менше, тим більше люди здатні до протестних дій. І там наводилася статистика - «середній» вік кожної країни. Україна буквально пару років не дотягнула до того моменту, коли революції вже взагалі неможливі. Але з огляду на, що наше населення старіє швидше через низький рівень життя, то ці 2-3 роки «недотягіванія» практично нічого не значать. У нас людина в 40 років більше старий, ніж в іншій країні хтось і в 50.

- Один із способів налагодити нормальне життя в Україні - як ви вважаєте - потрібно замінити владну «вертикаль» на «горизонталь». Можна тільки уявити, що почнеться, якщо при «вертикалі» на місцях творять що хочуть, а коли і такого підпорядкування не стане ...

- І правильно, якщо не буде такого підпорядкування, як зараз! Знаєте, є теорія управління складними системами. Так ось, коли система надмірно ускладнена, нею неможливо керувати з одного центру. При «вертикалі» президент не може відповідати за прорив каналізації в місті Дніпродзержинську Дніпропетровської області і за беззаконня міліції в селі Врадіївка Миколаївської.

Коли ми поміняли Конституцію, то ввели неправильно схему побудови держави. Подібні залишилися хіба що в декількох пострадянських країнах ... Нам треба зменшити кількість повноважень президента. Думаю, багато в цьому зі мною погодяться.

- Може, і багато, але частина ваших колег по парламенту вже зараз категорично проти. Цитую все того ж Володимира Олійника: «Партія регіонів має намір збільшити повноваження глави держави». І це не його особиста думка ... Впевнена, якщо скажете, що думаєте категорично інакше, - вас не зрозуміють.

- Я весь час їм про це говорю: потрібно скоротити сферу впливу і президента, і парламенту. Ми взагалі повинні зменшувати повноваження центру і кількість грошей, якими цей центр розпоряджається. Гроші потрібно опускати на місця - і чим нижче, тим краще. Тому що через неправильну схеми побудови держави влада в Україні фактично перетворилася в піраміду, яка коштує не на твердій основі, а балансує на тонкій грані.

- А губернатори - їх посади повинні бути виборними? Або призначати, як зараз?

- Зараз справа не в цьому. І виборний губернатор при ситуації, що склалася - це теж призведе до многогетманщіне. Селищні місцеві ради не повинні підкорятися районним, районні та міські місцевих рад, а також мери не повинні підкорятися обласному керівництву. Розумієте? У всіх повинні бути свої повноваження, відмінні від інших суб'єктів. І губернатор не повинен стояти зі свитою - як підлеглий - щоб зустрічати з короваєм когось, хто приїжджає з центру. При цьому в свиті у губернатора - перші особи райадміністрацій, голови районних рад ... Навіть в межах одного обласного центру губернатор з главою району не повинні зустрічатися, ну хіба що на велосипедах по дорозі на роботу ...

Неправильні мітинги ПР

- Президент передав парламенту пропозицію: розглянути питання, щоб призначати суддів безстроково. Як ви до цього поставилися?

- Сказав на фракції, що це неправильно.

- А взагалі обирати суддів, голосувати на виборчих дільницях - для нашої країни це було б краще?

- Не думаю. Люди часто голосують під впливом емоцій. І часто помиляються. Тому якщо ще і судову гілку сформувати таким чином - на основі емоцій, навряд чи станемо краще жити. Так, існує практика виборів суддів, що за логікою руйнує кастовість цієї схеми. Але зараз сумніваюся, що ми б змогли це організувати. А якщо б і змогли, то процес б прийняв такі потворні форми - по аналогії з виборами народних депутатів. Чим більше грошей - тим реальніше шанс потрапити в ВР.А при дуже великих фінансах ти абсолютно гарантовано стаєш «народним обранцем».

- Все, про що говорите, - «кастовість», гроші і т.д. - з розряду емоцій переходить в іншу площину: це вже парафія прокуратури ...

- Я дуже поважаю Андрія Портнова, автора нового Кримінально-процесуального кодексу, а також фахівця, який зараз пише проект закону «Про прокуратуру». І можу сказати: цей документ з дуже великим боєм нині проходить узгодження в ГПУ. Знаєте, багато речей, які увійшли в проекти Портнова, ще років 10 тому я намагався провести у Верховній Раді, бився об стіну, але все гальмувалося. Тому думаю: то, що вдалося-таки зробити Андрію і довести хоча б КПК до кінця, - це вже перемога.

- Чи не скромничайте, на вашому рахунку теж законів чимало, деякий час назад за таку плідну діяльність вас визнали «Депутатом року». Але, крім законотворчості, є ще сфера суспільної діяльності, про яку хотілося б поговорити. Два роки тому вас обрали співголовою Антифашистського форуму. І ось зовсім вже недавно найяскравіша акція, проведена «антифашистами», - це були мітинги прихильників ПР в момент, коли опозиція проводила свої акції «Вставай, Україно!» ...

- Вважаю, пора ввести кримінальну відповідальність за залучення людей на мітинги за допомогою грошей і адмінресурсу. І взагалі це не дає ніякої користі політичним силам - всім без винятку.

- Зі сказаного роблю висновок: на ваших антифашистських мітингах діяв адмінресурс.

- Я цього не казав. Коли я керував партійною організацій в Дніпропетровську, то на мітинги люди йшли добровільно, вони були щирі. І гроші я витрачав нема на підкуп таких псевдомітінговальщіков, а на розміщення інформації про акцію в газетах, на телебаченні.

- Згодна, що насильно вести на мітинг погано. Але не дуже добре і те, коли навіть самі організатори не особливо орієнтуються - з приводу чого збори. Під час антифашистського мітингу на Європейській площі цікавилася у багатьох: «За що прийшли боротися?» Знаєте, що говорили: «Проти фашизму і Митного союзу, тому що - ми за Євросоюз». Вони так зрозуміли гасло «євроінтеграції». Загалом, все змішалося в домі Облонських!

- «Змішалося» ... Саме тому не завжди можна чітко пояснити дії сьогоднішньої влади, як, втім, і будь-який інший. Тому що влада - це суб'єкти, кожен зі своєю логікою, діючі в своїх інтересах.

без значка

- Тоді поясніть власну логіку: навіщо суржик робити державною мовою? Це ж ви таке пресі сказали, і ось уже кілька тижнів тема обговорюється на різних форумах, і більшість схиляються до думки, що Царьов - русофіл, аж проби ставити ніде, і, відповідно, ненависник українського. Це так?

- Коли в одному інтерв'ю мене раз у раз запитували з приводу російської мови, і чи треба його робити офіційним, і яка мова має бути державною, - я вже втомився відповідати, тому сказав про суржик, щоб підкреслити абсурдність багаторазово задається питання.

Причому інтерв'юер говорив мені: «Український повинен бути державним, тому що це - держава Україна, і на цій мові спілкується більшість народу». А я йому відповідав: «Більшість населення розмовляють суржиком, тоді за вашою логікою державною має бути суржик?» Ось так сказав. А газети потім це все роздули.

- Одним Із затято ваших опонентів назівають нінішнього віце-Прем'єра пана Вілкула. А ви його ще готували на прем'єрське крісло!

- Мене чотири рази під час бесіди журналіст запитав один і той же: «Вілкул реальний кандидат на місце Азарова?» І ще: «Думаєте, він буде прем'єром?», «Чи буде? ..», «Буде? ..» І я сказав: «У Вілкула хороші шанси. Я високо оцінюю його менеджерські таланти. Так, у нас були жорсткі внутрішньопартійні дискусії, але я бачу його можливості ».

- Якось недобре: Микола Янович на місці, а його крісло ділять ... Вам як раднику Азарова ці розмови неприємні або навпаки? Яке у вас взагалі відношення до нинішнього глави КМ - просто як до людини?

- На жаль, у Азарова не вистачило твердості характеру відстояти свою точку зору - не переходити на українську мову. Йому сказали - він і пішов робити ... Але мені, може бути, прикро лише те, що бачу з боку: коли глава уряду дійсно показує результативність роботи, але пояснює на такому «мовою», - іноді це не сприймається.

- Чому депутатський значок не носіть?

- Тому що надягати і знімати з піджака постійно точно не буду. А прикріпити намертво і ходити з ним по вулицях, купувати продукти в магазині, сидіти з друзями в кафе, їздити в таксі - це, вибачте, всіх напружує, тому що начебто ти позиціюєш себе - ось, мовляв, я депутат, а ви .. . Мені це не подобається.

Ви, як і будь-яка дівчина, небайдужі до гарного одягу? відвідайте інтернет магазин суконь від дизайнера Олени Нолес, які підкреслять вашу жіночність, красу і стануть необхідною частиною вашого гардеробу! Ви просто не зможете піти з порожніми руками!

Шановні читачі, PDF-версію статті можна скачати тут ...

В такому разі - чому «петля на шиї»?
Але вони з піною у рота доводили, що закон - суцільне шкідництво?
Реальна?
Або це завлекаловка, щоб просто затягнути нас в Митний союз?
Взагалі хтось прораховував?
А не, припустимо, 5 або 15?
Адже так?
Це погано?
Його уповноважили говорити від імені держави?
Може, від імені партії або хоча б фракції?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация