Україна - США: всі офіційні візити президентів за 26 років (інфографіка)

20 червня 2017 року президент України Петро Порошенко зустрівся з новообраним американським колегою Дональдом Трампом

20 червня 2017 року президент України Петро Порошенко зустрівся з новообраним американським колегою Дональдом Трампом. Вперше візит президента України відбувся в перше півріччя каденції американського президента, що свідчить про високий пріоритет України у зовнішньополітичній стратегії США.

аналітична група Corestone Corp підготувала дані про ретроспективу двосторонніх відносин Україна - США (1991 - 2017 рр.).

США визнали незалежність України 26 грудня 1991 року, встановивши дипломатичні відносини вже 3 січня 1992 року. Під час першого візиту в США президента України Леоніда Кравчука в травні 1992 року відбулися зустрічі з Біллом Клінтоном і Джорджем Бушем-старшим. На цьому етапі була зафіксована формула «демократичного партнерства» між країнами.

Читайте також США мають намір виділити мільйони на військову допомогу Україні

У 1994 році почалося пожвавлення двосторонніх візитів глав держав України і США в рамках приєднання України до Угоди про обмеження стратегічних наступальних озброєнь і нерозповсюдження ядерної зброї. Так, в січні 1994 року Білл Клінтон відвідав Леоніда Кравчука в Києві, а вже в березні того ж року Кравчук літав до Клінтона. В кінці листопада новообраний президент Леонід Кучма вперше відвідав свого американського візаві, щоб узгодити останні деталі досягнутих домовленостей, і вже 5 грудня 1994 року Україна підписала Будапештський меморандум, відмовившись від ядерної зброї в обмін на гарантії безпеки з боку США, Великобританії, Росії, Франції та Китаю. У 1995 році Україна приєдналася до Угоди про нерозповсюдження ядерної зброї, і в лютому 1996 року Білл Клінтон приїхав до Києва зустрітися з Леонідом Кучмою. У жовтні 1996 року Україна і США визначили свої двосторонні відносини як «стратегічне партнерство».

Читайте також Порошенко під час візиту в США нагадав про Будапештський меморандум - Геращенко

Два роки затишшя були перервані візитом Кучми до Вашингтона в грудні 1999 року, де він зустрівся з Клінтоном. У червні 2000 року відбувся візит американського президента Білла Клінтона до свого українського колеги Леоніда Кучми, після яких настала чотирирічна пауза у двосторонніх відносинах на вищому рівні. Той період в українській зовнішній політиці називали «багатовекторністю», коли Кучма вагався між євроатлантичним і євразійським напрямками.

Перший візит в США Віктора Ющенка в якості президента України відбувся в квітні 2005 року. Зустріч з американським колегою Джорджем Бушем-молодшим вважалася перезавантаженням відносин між двома країнами і завершилася «Порядком денним нової ери для українсько-американського стратегічного партнерства». Крім цього, США підтримали ідею про офіційне запрошення України до діалогу про вступ в НАТО, а також швидкому вступі в СОТ.

17 лютого 2006 року США надали Україні статус країни з ринковою економікою, а 6 березня 2006 року США і Україна підписали протокол про взаємний доступ на ринки, що наближало членство України в СОТ. У квітні 2008 року Буш-молодший прилетів до Ющенка в Київ, а вже 16 травня 2008 року Україна стала членом СОТ, чому передували 14 років переговорів і виконання всіх вимог і норм. У вересні 2008 року Віктор Ющенко повторно злітав до Вашингтона, де знову зустрівся з Джорджем Бушем-молодшим.

Читайте також Порошенко: в найближчі місяці Україну відвідають високопоставлені особи США

У квітні 2010 року новообраний президент України Віктор Янукович скасував міжвідомчу комісію з питань підготовки до вступу в НАТО і національний центр з питань євроатлантичної інтеграції, заморозивши цей напрямок. У квітні 2010 року Янукович здійснив свій єдиний візит до американського колеги Барака Обами, де дав згоду позбутися від усіх запасів високозбагаченого урану під гарантії, передбачені Будапештським меморандумом. Держсекретар США Хілларі Клінтон під час візиту до Києва в липні 2010 року назвала новий зовнішньополітичний курс України політикою «стратегічного балансування». Це був етап охолодження відносин між США і Україною.

Читайте також "Не тільки для фото": американським ЗМІ довелося міняти публікацію, визнавши серйозність візиту Порошенка до Трампу

Після Революції гідності у вересні 2014 року новообраний президент України Петро Порошенко здійснив візит президента США Барака Обами, де лідери держав дійшли згоди щодо посилення співпраці в області безпеки і фінансової допомоги. 20 червня 2017 року відбулася зустріч Порошенка з Трампом, про важливість якої повідомили як з української, так і з американської сторони.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация