Українці будують АЕС в іранському Бушері під наглядом ФСБ

  1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

22 березня 2012, 7:30 Переглядів: 22 березня 2012, 7:30 Переглядів:   Атомний довгобуд в Бушері

Атомний довгобуд в Бушері. Фото: С. Миколаїв.

Про те, що російські компанії допомагають Ірану добудовувати атомну електростанцію в місті Бушер неподалік від кордону з Вірменією, відомо всім. Але мало хто знає - безпосередньо роботи на АЕС виконують в основному українці.

Нагадаємо, АЕС в Бушері починали будувати ще в 70-ті роки під час правління шаха Ірану Реза Пехлеві. Колишній монарх Персії співпрацював з США і йому вдалося переконати американців передати Тегерану перший дослідний реактор. Але в 1979 році в Ірані відбулася Ісламська революція. Шах був зміщений і роботи з будівництва станції перервалися. Відновити їх вдалося тільки в 1995 році за сприяння росіян. Вони ж запросили співпрацювати за контрактом фахівців-атомників з України і Вірменії.

- Я провела в Ірані рік, - згадує інженер Ніна Авраменко з Дніпропетровська. - Там уже кілька років працював мій чоловік. А коли звільнилося місце техніка по документації, викликали мене. Разом колегами ми поїхали в Москву, а звідти спецрейсом через Тегеран в Бушер ...

Живуть атомники в містечку неподалік від АЕС. Сімейним парам там виділяють мебльовані котеджі. А одиноким - місце в гуртожитку. За порядком тут спостерігають росіяни.

- З чуток, це офіцери ФСБ , - каже робітник Микола Абросенков з Хмельницької області.

Про те, щоб персонал відчував себе комфортно, іранці подбали завчасно. У селищі є їдальня, де працюють кухарі з СНД. А також сауна, спортивний майданчик, кафе, магазин і школа. Але життя на чужині - все одно "не цукор". У Бушері (розташований на березі Перської затоки) важкий клімат. Влітку - 50 градусів спеки і висока вологість, взимку - сильні вітри. Та й закони Шаріату треба дотримуватися.

- Жінкам без хусток дозволяють ходити тільки в селищі, - розповідає Ніна Авраменко. - І тільки з 17 до 23 години вечора.

- І алкоголь забороняють, - зітхає Микола Абросенков. - Але наші купують в аптеці спирт і розбавляють соком ...

Втім, наші громадяни до труднощів звикли.

- Головне, зарплата хороша, - зазначає Ніна Авраменко. - Середній технічний персонал отримує від $ 1500.

- А де в Україні я, робочий, зможу заробити на місяць $ 1000.? - вторить їй Абросенков.

Про те, що Ізраїль , Країни ЄС і США звинуватили Іран у розробці атомної зброї і наполягають на тому, щоб перси терміново припинили всі дослідження в цій сфері, українцям з Бушера, звичайно, відомо. Як і про те, що виконувати вимоги Заходу влада Ірану поки не збираються. При цьому наші фахівці вважають, що підстав підозрювати персів в розробці військового атома немає.

- Скільки вже комісій МАГАТЕ було, - каже Авраменко. - І ніхто нічого не знайшов!

Наші співвітчизники розповіли: за чутками, Іранське агентство атомної енергії наповнений фахівцями з РФ. Росіяни нібито працюють на військових базах в околицях столиці, де проводяться дослідження в ядерній сфері. Чи означає це, що російські допомагають персам створити ядерну бомбу? Природно, держчиновники в Ірані і РФ цю версію категорично заперечують: "Не вірте пліткам!" А неофіційно говорять: "Про бомбу ми нічого не знаємо. Але якщо Захід нападе на Іран, то Росія , Швидше за все, буде на боці персів ".

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Українці будують АЕС в іранському Бушері під наглядом ФСБ". інші Світові новини дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Золотухіна Інна

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Чи означає це, що російські допомагають персам створити ядерну бомбу?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация