Українці нащадки чувашів ?.



Перша держава булгар, відоме як Велика Болгарія розташовувалося на території південної частини сучасної України. Після смерті балтавара Кубрата його сини розділили державу і повели своїх людей хто на Дунай, а хто на Волгу, але старші сини Батбай і Котраг залишилися зі своїми племенами на місці. Про це рідко згадують, але виходить, що змішавшись з місцевими слов'янськими племенами булгари стали одними з родоначальників українського етносу.
Ось одне з численних свідчень:
Як відомо, сучасний чуваська мова найбільш близький до давнього булгарського. Булгари жили на території сучасної України. Частина їх залишилася і перемішалася з місцевими слов'янами, частина пішла на Балкани.
Всього на основі чуваської мови було етимологізовано 334 топоніма в Україні. Після їх розподілу по областях виявилося, що найбільше їх знаходиться в Львівській області - 60. Це більше ніж половина топонімів Львівської області, взятих до аналізу, при тому, що більш, ніж чверть не вдалося етимологізувати взагалі. Далі йдуть Черкаська - 38, Вінницька - 32, Хмельницька - 32, Тернопільська - 24, Полтавська - 24, Житомирська - 17, Івано-Франківська -15. Таким чином, припущення про розташування первісного ареалу булгар на південь від Волині підтверджується статистичними даними. Однак додаткову впевненість для такого висновку нампредоставляет археологія.
В першу чергу, це - Вороняки, село і особлива частина Гологорів на північний схід від цього села. Чув. Вира «місце» і яка «рівний, гладкий" дозволяють тлумачити Вороняки як «рівне місце», що семантично близько до Гологорів. Але на схід від Лагодова розташоване село Якторів, назва якого теж можна перекласти як «гола гора» (чув. Тара «вершина»). На південний схід від Звенигорода є гора Камула, найвища точка України за межами Карпат і Кримських гір (471 м). Чув. камар чул «кам'яна брила» при чул «камінь» досить добре підходить для назви цієї гори, хоча є і чув. Кама "характер, пріветлівосіть". Камар добре підходить також і тому, що є албанське gamula «купа землі».
На захід від Черепіна розташоване село Ков'ярі, а недалеко від Золочева - село Гавареччина. В обох назвах може бути той же самий корінь (чув. Кавар - «гарячі вугілля»). Гавареччина відома своєю чорною керамікою, яку виробляють за давньою оригінальною технологією випалу глини. Якщо взяти до уваги чув. ес «робота», то назва села каварес по булгарська означало б «гончарство». З впевненістю можна говорити і про булгарське походження назви найвищої точки України - вершини Говерла. З огляду на чув. суфікс -ла, який вживається при утворенні прикметників, дослівно назва гори може бути переведено як «пишащей жаром».
На лівому березі Полтви розташоване село з дивною назвою Куткір, яка може бути зрозуміла як «міцний стовбур», прийнявши до уваги чув. кут - «ствол, комель» і - «міцний». В кількох кілометрах на південь від Лагодова розташована ціле скупчення населених пунктів, з оригінальними назвами.
булгарские села:
Гельмязів, недалеко від Золотоноші; c. Журжинці на північ від Звенигородки на Черкащині і c. Журжевічі на північ від Олевська на Житомирщині; c. Колонтаєв ;. Кацмазів, на південний захід від Шаргорода Вінницької обл .; c. Кретівци (від Кретель), на південний схід від Збаража; c. Кудашево, на південь від Чигирина Черкаської обл .; c. Куянівка, в південній околиці Білопілля; c. Оздів (від Озтел), на південний захід від Луцька; c. Потутори Бережанського р-ну та c. Потуторів на схід від Кременця Тернопільської обл .; c. Тахтаулове недалеко від Полтави; c. Темирівці на захід від Галича; c. Тимар південніше Гайсина; c. Урмань Бережанського р-ну Тернопільської обл .; c. Халаїдове на південний захід від Монастирища Черкаської обл .; c. Цепцевичі на захід від Сарн Рівненської обл .; Шупарка в Борщівському р-ні Тернопільської обл .; c. Ялтушків біля Бару і біля Жмеринки Вінницької обл.
Київ від чуваського слова "ківĕ", що перекладається як "старий".
ВСЕ ЦЕ СІЛА булгарського походження, ЩО ДАЄ ПІДСТАВИ ПРИПУСКАТИ УЧАСТЬ Булгарія В етногенезі українців НАЦІЇ
Йдемо далі. Булгари, як відомо, є Понтіда:
Нижньодунайський тип сформувався на основі протоморфного понтійського типу, випробувавши дунайське (danubian) і незначне Динарское вплив (тільки західний кластер). Має перехідні форми до візантійського типу.
Поширення: Молдова, Румунія, БОЛГАРІЯ, Албанія, Македонія, УКРАЇНА, Греція
Таким чином, висновок з усього вищесказаного випливає очевидний: булгари прийняли безпосередню участь в етногенезі української нації. І нинішні українці є прямими родичами волзьких і дунайських Б'лгарія. Такі справи =)
про можливе порівнянні української та чуваської вишивок виникла після з'ясування того, що стародавні булгари заселяли територію Західної України протягом двох тисячоліть, що підтверджується даними топоніміки та окремими лексичними паралелями між чувашским і німецьким, чувашским і слов'янськими мовами (особливо західнослов'янськими). Коли основна маса булгар відійшла в причорноморські степи, все-таки якась їх частина залишилася на старих поселеннях аж до того часу, коли в ці помсти прийшли слов'яни, власне та їх частина, яка дала початок українського етносу. Залишки булгар були поступово асимільовані численними слов'янами, але певний вплив на слявянском культуру вони залишили. Сліди такого впливу знайшлися в українській вишивці, для якої характерно використання знаків Води, Сонця і Древа життя як емоційних образів природи, символів урожаю, плодючості. Подібні символи характерні і для чуваської вишивки. >
Слід звернути увагу на українську і чуваські вишивки, оскільки і українці, і чуваші відрізняються від сусідніх народів багатством і різноманітністю вишивок. В українців вишивка «один із стародавніх і найбільш поширених декоративно-прикладних мистецтв». Чуваші ж кажуть про себе: «Ми залишили світові сто тисяч слів, сто тисяч пісень і сто тисяч вишивок». Приблизно так само оцінюють свої пісні і вишивки українці.
Державний герб і прапор республіки Чувашія:


Зразки вистави «Дерева життя» на українських вишивках
На малюнку ліворуч показано образ української «Берегині» у формі Древа життя, в якому також присутня знак сонця у вигляді червоних квітів. Символи сонця і в українській, і в чуваської вишивках зображуються у вигляді восьмипелюстковою розетки або квітки. Такий орнамент у чувашів називається кĕскĕ і про те, що саме він «зображує сонце як подавця життя» писав відомий знавець чуваської мови і культури Н.І. Ашмарин, посилаючись на слова старих чувашів.

Символи сонця у вигляді розеток типу кĕскĕ на українській (верхній ряд) і чуваської (нижній) вишивках
Без підказки зуміли б визначити, де Чуваська, а де українська?
Інший різновид восьмиконечной розетки також широко представлена в чуваської (зліва) і української (праворуч) вишивках
І чуваші, і українці прикрашають вишивкою багато предметів побуту - рушники, серветки, фіранки, але особливо багата вишивка на різних деталях одягу чувашских і українських національних костюмів.

Українки (зліва) і чувашкі (праворуч) в національних костюмах
«Монети» на грудях жіночого костюма:
Українка:

чувашка:

Поміняти місцями шапочки і вінки і нічого б не змінилося.
При цьому крім подібності вживаних символів, має місце також однакове розташування вишивки на деталях народного костюма - на горловині сорочки, її грудної частини, манжетах рукавів, подолі, <nobr> т. е. </ nobr> в місцях, які відкривають доступ до тіла людини. Цим самим люди намагаються захистити себе від небажаних впливів оточення. Слід також зазначити, що більше спільності з чуваської народної одягом можна виявити у західних українців, <nobr> т. е. </ nobr> жителів тієї території, де колись проживали булгари. Наприклад, фахівцями наголошується, що древом життя прикрашалися рукави жіночого одягу на Поділлі, Буковині, Покутті.
Особливо багатою вишивкою відрізняються як українські, так і чуваські рушники, які мають не тільки побутове призначення, але і обрядовий.
Звичайно, можна знайти в народному одязі чувашів і українців загальні деталі в комплексності (різні компоненти одягу, що носяться одночасно), в крої (наприклад, туникообразная форма сорочок), в використанні поясного одягу (фартухів і їх різних модифікацій), Безрукавний курток, а й тунікоподібний крій, і поясний одяг зустрічаються у багатьох народів, у тому числі і у сусідів чувашів - марійців і мордви. Така спільність може розвиватися на одній древній історичній основі.
Очевидно, більш перспективно шукати спільність не в натільного одягу, яка найбільше піддається змінам, а в дрібних деталях. І тут же ми можемо знайти спільність між чуваші і українцями в носінні широкого пояса з щільної тканини з витканим візерунком і бахромою на кінцях (див. Малюнки нижче).

Ткані чоловічі пояси (зліва чуваська, праворуч - український)

Гуцул 19-го ст. і сучасний чуваш в схожих шапках
Примітно, що чуваська народний костюм відрізняється від українського не більше, ніж відрізняються костюми різних етнографічних груп українців і, маючи певну схожість з українським, в значній мірі відрізняється від зразків одягу своїх близьких сусідів - татар, марійців, мордви-ерзя. Жіночий одяг південних сусідів чувашів мордви ерзя і мокша відрізняється більш скромною вишивкою, але великою кількістю прикрас і використанням для прикраси різнокольорових стрічок, чого немає в чуваському костюмі. Чуваська національний костюм зовсім не схожий також і на російську, і на татарський, але має віддалену схожість з марійським, що може бути пояснено взаємними культурними впливами сусідніх народів, які простежуються також і в музиці.
Схожі мотиви в прямому і переносному сенсі слова можна пошукати також і в музичному фольклорі українців і чувашів, конкретно в можливому подобі українських «коломийок» і чувашских народних пісень. Зауважимо, що в основі коломийок лежить ритм швидкого танцю, супроводжуваного співом, вигуками і тупотом ніг. Вони мають певну зовнішню схожість з російськими коломийками, але на думку фахівців «немає ніяких підстав вважати, що частівка і коломийка знаходяться в будь якій генетичний зв'язок».
Так само, як і українці, чуваші воліють хоровий, багатоголосий, а не сольний спів, чим вони відрізняються від родинних тюркських та сусідніх фінно-угорських народів, для яких характерна, за твердженням фахівців, сольна одноголосний монодия. Можна відзначити також, що в чоловічих чуваських танцях, так само, як і в українських, є такі загальні елементи як стрибки і присідання.
Манера українок швидко розмовляти. Чи не від швидкого чи чуваської мови вона залишилася?
Антропологія українців і чувашів одна.
Менталітет жінок обох народів схожий. Грубість, хамство. многа букофф
Все набагато простіше ...
У древніх не було писемності, тому слова з часом видозмінювалися при цьому не втрачаючи початковою сенсу.
Чуваші- Чумаш-шумар-шумери-і потім відразу українці.
Якось так було ятд ... Rayder69 (Rayder69) писав (а) у відповідь на:

> ВСЕ ЦЕ РУСЬ!

� шумери теж?))
Сама (сама) писав (а) у відповідь на:
Залишається тільки дізнатися одну таємницю! щО ЗА СВЯТИЙ НАРОД, яку самі викопали ЧОРНЕ МОРЕ? Rayder69 (Rayder69) писав (а) у відповідь на:

ну так вже ж вирішили - чуваші!)) Сама (сама) писав (а) у відповідь на:
Чуваші це можливо. Я служив, був чуваш. Так цей чарівний чоловік, міг запрягти на ходу нашу ротну кобилу. Він міг на ній скакати тільки тримаючись за гриву. ці можуть Rayder69 (Rayder69) писав (а) у відповідь на:

> Чуваші це можливо. Я служив, був чуваш. Так цей чарівний чоловік, міг запрягти на ходу нашу ротну кобилу. Він міг на ній скакати тільки тримаючись за гриву. ці можуть

ну все, питання закрите)))
Rayder69 (Rayder69) писав (а) у відповідь на:

> ⍟ Лиса (Лиса), ВОСХОД, вам сюди


І обов'язково сервисмена клізм РозуЛіліюМатільду захопити!
pustoi (pustoi) писав (а) у відповідь на:

> Як відомо, сучасний чуваська мова найбільш близький до давнього булгарського. Булгари жили на території сучасної України. Частина їх залишилася і перемішалася з місцевими слов'янами, частина пішла на Балкани.

Булгари, болгари - тюркські племена, що населяли з IV століття степи Північного Причорномор'я до Каспію і Північного Кавказу і мігрували у 2-й половині VII століття частково в Подунав'ї, а пізніше в Середнє Поволжя і ряд інших регіонів. Брали участь в етногенезі таких сучасних народів, як балкарці, башкири, болгари, гагаузи, карачаївці, македонці, татари і чуваші. Передали своє ім'я державі Болгарія. В сучасній історіографії використовуються також терміни протоболгари, праболгари, стародавні болгари.


Повернутися до списку тем
Чи не від швидкого чи чуваської мови вона залишилася?
? шумери теж?
О ЗА СВЯТИЙ НАРОД, яку самі викопали ЧОРНЕ МОРЕ?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация