Управляти везінням можна, якщо сприймати життя, як гру

Чому одним людям весь час щастить і їхнє життя котиться як по маслу, а інші раз у раз змушені долати перешкоди, коли саме елементарне видобувається неймовірним зусиллям? Виявляється, у улюбленців долі є свій секрет, хоча вони можуть про нього і не здогадуватися. Фортуна найбільш прихильною до тих, хто вміє правильно реагувати на життєві ситуації: не вельми зациклюючись ні на поганому, ні на хорошому. Чому одним людям весь час щастить і їхнє життя котиться як по маслу, а інші раз у раз змушені долати перешкоди, коли саме елементарне видобувається неймовірним зусиллям

Технік перемикання свідомості останнім часом з'явилося чимало. Але всі вони схожі в головному - у ставленні до життя як до гри, де ви маєте не тільки право, але навіть обов'язок встановлювати власні правила.

Читайте також: Як залучити примхливу Пані Удачу?

Не знаю, чи звертали ви увагу на те, що серед нас живуть самі справжні чарівники? Ні-ні, мова не йде про те, що хтось там ночами літає на мітлі, а у вільний від основної роботи час перетворює сміття в золото і діаманти. Чудеса у цих людей цілком буденні, можна сказати звичайні.

Справа в тому, що вони якось дуже грамотно і гармонійно вибудовують своє життя. Завжди примудряються опинятися в потрібний час в потрібному місці. Займаються улюбленою справою, яке ще й приносить пристойний дохід. Чоловіки у них не п'ють, а дружини не скандалять. Діти ніколи не вплутуються в погані компанії. Від них не збігає остання електричка, і чиновник ніколи не відмовиться підписати потрібний документ, причому без будь-яких "добровільних пожертвувань".

Іноді складається враження, що життя, точніше, її обставини начебто самі підлаштовуються під таких людей, щоб не створювати їм найменших незручностей. "І чому це їм так щастить?" - дивуються оточуючі. До речі, якщо задати те ж питання тим самим щасливчикам, вони тільки здивовано знизують плечима: "Немає ніякого секрету, живемо, як живеться".

Виявляється, секрет є. І ще який. Одного разу двоє людей - він і вона - вирішили знайти секрет везіння - невезіння. Прочитали гору розумних книг, цікавилися релігією і езотерикою, ставили експерименти над собою і оточуючими. В результаті народився метод, що отримав дивне, але звучну назву "Симорон". Можна їм вірити або не вірити, але факт залишається фактом: ось уже 20 років система працює. Люди дізнаються про неї від знайомих, приїжджають на заняття з усіх кінців країни. Та й напевно, вже не залишилося жодного великого міста, де б не працювали послідовники цього методу.

Читайте також: невдача супернеудачніков

Суть його в общем-то проста - це ігровий психотренінг. Ігровий - ключове слово. Справа в тому, що на глибоке переконання засновників методу Петри і Петра Бурланов, все наше життя - гра. Зрозуміло, що вони в цьому переконанні неоригінальні і далеко не перші це відкрили. Вони просто спробували знайти спосіб вийти з гри, яка нав'язана кимось і не відповідає нашим інтересам. Спосіб теж виявився ігровим. Як каже Петро, ​​кому-то, щоб зрозуміти, що яблуко гниле, потрібно з'їсти його цілком, а комусь достатньо просто поглянути. В процесі тренінгу з'ясовується, що є "гнилі яблука", які підкидає нам життя, зовсім необов'язково.

... Ніна, художник-модельєр, ніяк не могла налагодити відносини з однією клієнткою - високопоставленої дамою з уряду Москви. Та весь час вередувала і чіплялася: і фасон не такий, і сидить погано. В результаті плаття переробляли кілька разів, але дама як і раніше була незадоволена. Можна було, звичайно, "послати" примхливу клієнтку разом з її нещасливим сукнею куди подалі, але хто знає, на що здатна ображена чиновниця. Ніна ламала голову, як вийти з неприємної ситуації і поскаржилася подрузі. Та порадила застосувати сіморонскіх метод. До того ж нічого особливого і робити не довелося - треба було просто включити свою уяву.

І ось під час чергової примірки, коли клієнтка знову чіплялася до кожної дрібниці, Ніна почала представляти ідилічну картинку: як ніби вони відпочивають на чудовому морському курорті, загоряють, п'ють коктейлі і навіть ліплять пасочки з піску. Образ солідної дами в дитячій панамці, що ліпить пасочки, Ніні особливо сподобався. Що дивно, клієнтка раптом затихла і примірка пройшла спокійно. Зрештою і плаття їй сподобалося, і розлучилися вони майже друзями. Втім, саме дивне сталося потім, але про це пізніше.

Отже, все наше життя - гра. Проявляється це в наступному. Коли людина народжується, він і гадки не має, що в цьому світі хтось до нього встановив якісь правила, яких необхідно дотримуватися. Дитина завжди готовий до відкриття, на подив оточуючих, він завжди художник і творець, тому що грає в ті ігри, які подобаються йому самому. Але ось дитина дорослішає і поступово «обростає» всілякими бирками, які на нього навішує довкілля. Він не просто людина сама по собі. Він чийсь син, учень, колега, потім чоловік, батько і так далі.

Ми постійно граємо якісь ролі і в будь-який момент готові надіти ту чи іншу маску, яку вимагають від нас життєві обставини. Причому далеко не факт, що ці ролі вибираємо ми самі, а не наше оточення. В результаті займаємося не тим, про що мріяли в дитинстві. Живемо не з тими, з ким хотіли б. І взагалі, відчуваємо себе недоречними людьми, які завжди недоречно: "Йшов в одну кімнату, потрапив в іншу".

Чи варто дивуватися, що такий "недоречний" людина вічно повинен щось долати, з чимось боротися. Те з начальником у нього конфлікт, то з дітьми стосунки не складаються, та до того ж грошей вічно не вистачає і болячки замучили. Дізнаєтеся "джентльменський набір"? Ну як тут не почати звинувачувати всіх навколо. Петро в такому випадку подає такий простий приклад: якщо на темній вулиці ви налетіли на стовп, хто до кого прийшов - стовп до вас або все-таки ви до стовпа?

І ось виявляється, з гри можна вийти. Точніше, з того замкнутого кола одних і тих же проблем. Іноді це трапляється саме собою в критичних ситуаціях, коли якісь незрозумілі сили раптом допомагають людині витягнути самого себе буквально за волосся, як Мюнхаузену з болота. Значить, в нас є щось таке, що іноді спрацьовує в момент кризи, якесь інше наше я. Але чи варто чекати удару блискавки або іншої життєвої катастрофи, щоб це саме інше я проявилося. Може, є способи витягнути його назовні мирним шляхом?

Виявляється, є, і спосіб цей називається творчим підходом до життя. Розбудити в собі дитину, творця, знову почати дивуватися навколишньому світу і здійснювати найнесподіваніші відкриття. Творчість взагалі дуже сильна річ. Людина може бути по-справжньому щасливий, тільки коли творить - створює щось нове. І неважливо, нехай це буде навіть тарілка борщу, але приготовлена ​​на свій власний натхненній рецептом, а не вичитаним з чергових розумних книжок.

Але як розбудити в собі творчість? Ось тут-то і може допомогти сіморонскіх метод. Мабуть, найбільш проста і зрозуміла техніка для початківця - це так званий самообгон. Уявіть собі ситуацію: ви їдете в метро, ​​задумалися, і раптом хтось з усієї сили настає вам на ногу. У вас є буквально частка секунди, щоб переграти цю ситуацію. Перш ніж підете второваною доріжкою - почнете звалюватися в образу, роздратування або скандал - придумайте інше можливий розвиток подій.

Читайте також: Невдалий шлюб можна обчислити за 15 хвилин

Наприклад хід думок може бути таким: вам наступили на ногу, ви вдарили кривдника кулаком в ніс, а він виявився боксером, і ось вас вже везуть на "швидкій". Другий варіант: кривдником виявився симпатичний чоловік (або для сильної статі - тендітна дівчина в лижних черевиках), ви познайомилися, а через якийсь час і одружилися, щоб жити щасливо. Адже ви ще не знаєте, як саме буде розвиватися ситуація, ось і програйте її.

Але тут є один фокус: самообгон обов'язково потрібно довести до несподіваного фіналу, до абсурду, щоб ситуація викликала сміх. Наприклад, вам вкрай необхідно потрапити на прийом до чиновника, від якого залежить вирішення дуже важливої ​​для вас проблеми. Зазвичай люди перед такими візитами хвилюються, не сплять ночами, думають, як краще дати хабар, в результаті провалюють вся справа.

Читайте також: Легкі гроші: удача чи прокляття?

А чому б не спробувати пограти з цією ситуацією? Уявіть: ви приходите на прийом до чиновника, а в коридорі величезна черга, і все тужливо щось співають. Ви приєднуєтеся до хору і у вас так задушевно виходить, що сам чиновник не витримує, виходить в коридор і починає диригувати хором або взагалі виконує соло. Згодом ваш хор стає настільки знаменитий, що його запрошують на гастролі в Карнегі-хол.

Ну і марення, скаже хтось. А плутатися в одних і тих же проблемах і набивати шишки - це не маячня? Фокус самообгона в тому, щоб награтися ситуацією, нафантазувати до такої міри, щоб сказати: "Все, що не хоч" у. І якщо це дійсно вийде, проблема кудись піде. Або вона перестане вас хвилювати і застеляти увесь інший світ, або вирішиться якимось іншим чином.

Але тут треба зрозуміти ще одну важливу річ: цей метод не чарівна паличка, за помахом якої з повітря виникають гроші, квартири та інші статусні речі. Ті, хто приходять задля вирішення своїх вузьких матеріальних проблем, часто розчаровуються, тому що нічого не отримують.

Ідея в тому, щоб піднятися над грою, поглянути на ситуацію іншим »не замиленим" поглядом і зрозуміти, що світ не зійшовся клином саме на цій проблемі. Життя-то ширше, і можливостей у неї маса. Відповідь може прийти зовсім не той, який ви чекали. Людина мріє про машину, щоб їздити на роботу, а потім раптом знаходить роботу поруч з будинком і питання машини відпадає сам собою, а гроші замість цього витрачаються на щось більш цікаве.

До речі, зараз перед Новим роком, напевно, багато хто будує різноманітні плани і на саме свято, і на прийдешній рік. Ось вам прекрасна можливість пограти з ситуацією, представити все, що може з вами статися на святі. Головне, не забувайте, що фінал обов'язково повинен бути до смішного абсурдним або абсурдно смішним.

Читайте також: Причина любовних невдач - ваш характер

Класичні хеппі-енди тут не проходять - інакше ви просто зациклилися на такому розвитку подій, почнете його чекати і тим самим знову ввімкнетеся в непотрібну гру, де є якась мета, завдання, а значить вже визначений результат - або виграш, або програш. А наше завдання - не ставити ніяких "життєво важливих завдань" і не переслідувати ніяких цілей. І тоді раптом відкриються зовсім інші перспективи, про які навіть не підозрювали.

... До речі, ситуація з модельєром і примхливої ​​клієнткою закінчилася наступним чином. Через кілька місяців Ніна з чоловіком несподівано для самих себе вирішили поїхати на відпочинок в Чорногорію. Несподівано - бо поїздка ніяк не планувалася через відсутність потрібної суми грошей. Але раптом чоловікові сплатили давно завис замовлення, і гроші з'явилися. "І ось, уявляєш, стоїмо ми в аеропорту в черзі на реєстрацію, і раптом хтось мене радісно гукає. Обертаюся - та сама дама. Виявляється, вона теж летіла на відпочинок", - сміється Ніна. Правда, ліпити пасочки з піску вони з нею все-таки не стали.

Читайте найцікавіше в рубриці "Суспільство"

Чому одним людям весь час щастить і їхнє життя котиться як по маслу, а інші раз у раз змушені долати перешкоди, коли саме елементарне видобувається неймовірним зусиллям?
Не знаю, чи звертали ви увагу на те, що серед нас живуть самі справжні чарівники?
І чому це їм так щастить?
Дізнаєтеся "джентльменський набір"?
Петро в такому випадку подає такий простий приклад: якщо на темній вулиці ви налетіли на стовп, хто до кого прийшов - стовп до вас або все-таки ви до стовпа?
Може, є способи витягнути його назовні мирним шляхом?
Але як розбудити в собі творчість?
А чому б не спробувати пограти з цією ситуацією?
А плутатися в одних і тих же проблемах і набивати шишки - це не маячня?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация