Уроки віри: чому ворогам потрібні наші молитви

  1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

21 травня 2016, 7:30 Переглядів:

В молитвах. Прагнемо до людинолюбства, а не помсти і ворожнечі ..

Ми знаємо, що нічого не знаємо, що не можемо ручатися за власний сьогоднішній день і в який момент один може перетворитися на ворога. Остання метаморфоза особливо актуальна і болюча останнім часом. Як впоратися з ненавистю, бажанням помститися, як взагалі навчитися прощати - ми поговорили з капеланами військових підрозділів.

ХТО ВОРОГ? Важливо визначитися з тим, кого ж вважати ворогом. Їм не є людина, у якого просто погляди відрізняються від ваших. "Ворог - той, хто шукає твоєї смерті, будь то фізичної, фінансової або духовної, - каже капелан військових підрозділів Володимир Доценко (остання 95-я ДШБ). - За ворога, безсумнівно, варто молитися. Один з псалмів навіть каже:" Влаштуй мені, Господи, бенкет зготовив моїх ... впадуть біля тебе тисяча, і десять тисяч праворуч від тебе, але до тебе ж не дійде ". Благословляти ворога треба, щоб у нього зм'якшувалося серце і пропадало бажання йти війною. Сьогодні непоодинокі випадки, коли в АТО воюють родичі один проти одного. В даному випадку важко назвати цих людей ворогами. Це заблудлі душі. В моєму житті був подібний період, коли, зустрічаючись з рідним братом очі в очі, ми навіть не віталися! але протягом шести років я молився за нього, благословляв, але не знав, як примиритися. Одного разу я подзвонив мамі, а трубку зняв брат. І хоча він навіть не впізнав мене спочатку, ми стали говір ть. Слово за слово, і якось само собою в процесі розмови конфлікт розсмоктався ". Зараз у нас дуже теплі стосунки, хоча всі шість років я вважав його ворогом ".

Не будеш мститися ЗА СЕБЕ. "Молитися за ворога обов'язково потрібно, так заповідав нам Господь, - каже і капелан батальйону спецпризначення" Свята Марія "ієрей Георгій Пригунов. - Господь заповідає нам це робити, але треба розрізняти особистого ворога і ворога віри, твоєї землі і країни. Одного разу один великий воїн, убивши противника, вже заніс над ним свій меч, як той плюнув в його обличчя. воїн миттєво зупинився, вклав меч у піхви, розвернувся і пішов. Потім той чоловік знайшов його і попросив пояснити такий дивний вчинок. "Я бився за свою віру , за свою землю, а не за себе особисто. Але після твого вчинку якби я вбив тебе, то помстився б за себе особисто, і став би вбивцею! "- відповів воїн. Людина пішов, глибоко вражений. Важливо не воювати за особисті амбіції. Багато спекулюють на шостий заповіді" Не убий ", навіть наводять як приклад цитати з Писання, спотворюючи їх і вириваючи з контексту. Так не варто робити. Ми маємо абсолютно ясне вчення Церкви про вбивство на війні, викладене в канонічному посланні св. Афанасія Великого до Аммуна-ченцеві, затверджене Шостим Вселенським собором: " У різних випадках життя знаходимо відмінність, ивающее за деякими обставинами. Одне і те ж, залежно від пори і в деяких обставинах не дозволено, а в інших обставинах благовременно, допускається і дозволяється. Такожде рассуждаті має і про тілесне злягання. Блажен, хто в юності, складатимуть вільну пару, вживає єство до дітородіння. Але аще до любощів: то розпусники і перелюбники піддаються страти, сповіщення апостолам ".

Доведеться ПРИМИРЕННЯ. "Що Бог робить з нашими серцями - одному Йому відомо, - каже капелан Володимир Доценко. - І коли Всевишній промовляє через твоє серце, ти сам розумієш, що перед тобою не ворог, немає! Перед тобою людина така, ким він не був до цього , але змінився в силу певних обставин і може змінитися знову, на краще. Наступає стан, коли на душі співають ангели, яке прояснює все без будь-яких доказів. і ті, хто сьогодні вважають себе ворогами, рано чи пізно примиряться. Наприклад, нас довго переконували , що Німеччина - наш ворог. Але на сьогоднішній момент це держава - наші друзі і партнери. Зрештою Бог лікує все серця! ".

Старий Заповіт - Про ворогів і ПОКАРАННЯ: "І хто проклинає батька свого і матір свою, той конче буде забитий"

Капелан Георгій Пригунов радить уважно вчитатися в Старозавітні книги, щоб зрозуміти, наскільки перш суворі були порядки: "Десять заповідей написані в 20-му розділі книги Вихід. В ній же - мова Господня до народу і Мойсеєві, і закінчується останнім віршем глави 28-й . Які ж правила і закони викладені в цій промові Господньої, що починається з десяти заповідей? Читаємо: "ктo вдарить людину, і вона вмре, той конче буде забитий (21, 12); хто проклинає батька свого чи матір свою, той конче буде забитий (15); якщо (чий-небудь) віл був битливим вечора і Третьяго дня і господар його бувши сповіщений про це, не пильнував його, а він убив чоловіка або жінку, то вола побити камінням, а також власник буде забитий (29) ". У тій же мови Божої йдеться про війну: "Якщо будеш слухатися голосу його (ангела) і виконувати все, що скажу тобі, то ворогом буду ворогів твоїх і супротивником противників твоїх ... Я знищу його з-перед вас (23.20-23)". Вдруге 10 заповідей Господь через Мойсея викладає в 5-му розділі Повторення Закону, і в тій же промові Своєю, в главі 7-й, законодавець говорить, що ворогів щадити не можна , Їх треба "зраджувати заклання". Щось типу гасла "Полонених не брати".

Це дуже яскраво показує, наскільки Старий Заповіт радикальніше, ніж Новий, сповнений любові до ближнього, всепрощення, пошуку миру. Ми приймаємо постулати, які приніс нам Христос, який свідчить про милості, а не про помсту. Сьогодні прийшов час випробування нашої віри. Наскільки вона міцна, щоб довіритися Христу і утриматися від варварських методів Старого завіту? Слідуючи з Новим завітом, сучасним православним християнам потрібно шукати не ворожнечі, а людинолюбства.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Уроки віри: чому ворогам потрібні наші молитви". інші Недільна школа дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Олег Локтєв

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

ХТО ВОРОГ?
Які ж правила і закони викладені в цій промові Господньої, що починається з десяти заповідей?
Наскільки вона міцна, щоб довіритися Христу і утриматися від варварських методів Старого завіту?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация