В ЛТП алкоголіків лякають їх же фотографіями

  1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

26 травня 2008, 16:40 Переглядів:

Саша. Тут лікується вдруге, працює садівником і банщиком. Фото А. Корчинського.

За часів СРСР так звані лікувально-трудові профілакторії (ЛТП) були майже в кожній області України. Там "лікували" працею записних алкашів, з якими вже ні сім'я, ні громадськість не справлялися. Все це, як і належить при соціалізмі, фінансувалося з бюджету і для пацієнтів було безкоштовним. З розвалом СРСР розвалилася і ця система. Але не вся - сьогодні в Україні діють два ЛТП, причому, як і за часів СРСР, вони входять в пенітенціарну систему, чи то пак підкоряються Департаменту з виконання покарань. Один ЛТП - під Одесою, в селищі Вилкове (там утримуються як чоловіки, так і жінки), другий - під Харковом (чоловічий). Днями там побував наш кореспондент. Ну що сказати - майже санаторій, але все ж "в'язниця". Потрапити сюди не так-то просто, хоча ті, хто потрапив, діляться на два табори: задоволених і не дуже ...

"ТЮРЬМА" ДЛЯ алкаш. Розповідає начальник Харківського ЛТП, підполковник внутрішньої служби Микола Пилипенко:

- Ми повинні приймати пацієнтів зі всієї України, хоча, звичайно, більше пацієнтів з Харківщини. Потрапляють сюди люди у віці від 18 до 60 років за постановою суду на 6 або 12 місяців. Механізм такий: алкоголік, наприклад, "дістав" рідню, сусідів або інших людей. Ті звертаються до дільничного інспектора, який оформляє документи, проводить алкоголіка через медкомісію і передає пакет документів до суду. Той постановляє: відправити в ЛТП на термін такий-то (тут орієнтуються на рекомендації нарколога).

Надходять до нас люди, чесно кажучи, це суто в страшному стані. Ми в педагогічних цілях їх фотографуємо і потім показуємо їм же: бачив, як ти був? Вам ці фотки навіть не пропоную, таке публікувати можна тільки в коміксах ... Просто страшно, до чого люди самі себе доводять. П'ють же не просто горілку або вино, а всяку погань. Наприклад, горілку з димедролом ( "візьму 50 грам і ходжу всю ніч чумний"), з трамадолом, їдять мускатний горіх (3-4 штуки) і запивають його горілкою - кажуть, "накриває" дуже сильно ...

Після прибуття в ЛТП пацієнта поміщають в медчастину, де беруть всі аналізи, проводяться обстеження. Якщо він, як кажуть, "з запашком", то поміщається в карантинну палату, звідки через день вийде нормальним. Але якщо його привозять в стані білої гарячки (а так, на жаль, буває), ми викликаємо бригаду "швидкої" і відправляємо пацієнта в наркологічне відділення психлікарні. Самі виводити з алкогольно-абстинентного синдрому ( "білочки") ми не маємо права. Там він перебуває до 10 днів, після чого знову потрапляє до нас.

Після обстеження наші лікарі визначають, так би мовити, ступінь "занедбаності" клієнта і дають рекомендації з лікування. Якийсь час його можуть потримати в стаціонарі, потім направляють в відділення (так у нас називають підрозділи, де пацієнти живуть і лікуються). Фактично це гуртожиток казарменого типу, в основному поки з двоярусними ліжками. Але поступово покращуємо побут силами самих пацієнтів (на нашу розпорядку кожен з них зобов'язаний два години відпрацювати з благоустрою ЛТП), одне відділення вже відремонтували і перевели в одноярусний режим, на черзі друге і так далі.

ЛІКУВАННЯ - платна. Наповнення ЛТП - 600 чоловік. Було максимально 610 в середині 80-х, коли пішла боротьба з пияцтвом на державному рівні. Зараз трохи більше 500. Майже всі пацієнти працюють. Мінімальна зарплата у нас сьогодні 618 гривень, коли по країні менше. Робота поза межами ЛТП, ми укладаємо договори з підприємствами, наприклад із заводом ім. Малишева (танковий). Адже призначення ЛТП - відновлення трудових навичок і відносин в сім'ї. Ось і відновлюємо: був слюсарем - їм же і влаштовуємо, токарем, зварювальником і ін. Якщо хто не працює, то лише з особливих причин: по здоров'ю або за оперативними причин їх не можна випускати за межі ЛТП. А взагалі втечу звідси - кримінальний злочин, стаття КК - за втечу з лікувального закладу, трохи м'якше, ніж за втечу з зони, але тим не менше ...

Усередині ЛТП є магазин, де наші пацієнти можуть купити і пром-, і продтовари. Там не використовуються готівкові, їх у наших підопічних просто немає. Зароблені гроші, за всіма відрахуваннями (харчування, комуналка, певні ліки та ін.), Йдуть на спеціальну картку. Ось з неї і можна розплатитися в магазині. Все, що залишиться, після закінчення терміну пацієнт отримає на руки. Медикаменти пацієнт оплачує сам тільки ті, які йдуть на спецлікування (від алкоголізму). Його отримують все, але, звичайно, медикаменти варіюються в залежності від стану. Ці ліки (наприклад, тетурам і еспераль у вигляді таблеток) викликають огиду до алкоголю. Перед прийомом пацієнт пише розписку, що не заперечує проти їх застосування. А ті ліки, які йдуть на лікування загальних захворювань (їх у наших пацієнтів вистачає), - за рахунок бюджету. (До речі, еспераль-таблетки є і для "підшивки". Їх вшивають під лопатку - для недоступності - або в сідницю. Робити це повинен фахівець. Пігулка в капсулі поступово всмоктується в організм. - Авт.).

Наш пацієнт, в принципі, може звільнитися і достроково - але знову-таки за рішенням суду (зрозуміло, суд буде розглядати це питання тільки за поданням керівництва ЛТП). Такі випадки не поодинокі. Але іноді доводиться шкодувати, що пішли назустріч пацієнтові і його рідні. Ось перед травневими святами у нас побувала бабуся одного пацієнта, дуже просила: відпустіть мого Пашу раніше, мені з городом нікому управлятися ... Ми подивилися, дійсно, Павло поводиться гідно, схоже, усвідомив все, той устав, як кажуть, на шлях виправлення . Він у нас тут був "завгоспом" або днювальним відділення (це, власне, такий же пацієнт, як все, але ми йому довіряємо, він відповідає за порядок в підрозділі). Коротше, клопотали перед судом і його випустили. А в ході травневих свят він, на жаль, помер. Кажуть, не стримався і випив ... А був би тут, залишився б живий ...

"ВИЙДУ - І ДО ІТАЛІЇ!" Пенсіонерка Любов Луцай приїхала в той день на побачення до 35-річному синові Сергію, якого, за її словами, сама ж сюди і визначила разом з дільничним. На жаль, другий раз ... Перший раз відбув півроку, вийшов, а через три місяці знову стало не під силу ... Відправила його сюди, щоб не вмер. На думку матері, проблеми у сина почалися на початку 90-х, коли помер батько-чорнобилець і загинула в автокатастрофі дружина Сергія. Тоді, мовляв, і запив. До того ж, мовляв, тяга у нього до спиртного нездорова, інші вип'ють і зупиняться, а цього все мало ... Але син є син, ось привезла поїсти домашнього, сигарет. Ні, спиртне синові не поклала, що вона, ворог йому?

Однак, коли поговорили з Сергієм, картина виявилася не така проста. Він навіть сам заплутався, скільки разів судимий (загинав-загинав пальці, в результаті вирішив, що п'ять разів, та плюс двічі - ЛТП), в результаті відсидів 11 років. Розповів, що не тільки активно пив "на волі", але ще і не менш активно коловся "ширкою". "Я - полінарокман", - сказав мало не з гордістю. На волі ніколи ніким іншим, крім підсобника, не працював, хоча на першій ходку "по малолітки" і отримав спеціальність токаря. Про ЛТП відгукнувся схвально ( "якби не потрапив сюди, помер би"), несподівано заявив, що збирається змінити життя і виїхати ... в Італію! Виявляється, там живе колишній чоловік сестри, Джуліо ді Марко, який нібито кличе до себе і екс-дружину, і її братика. Умова одна - не пити і не колотися. ( "Сестра закодувати, не п'є"). Інакше депортують.

За словами начальника ЛТП, в цей раз Сергій дійсно веде себе приблизно, не виключено, навіть зможе розраховувати на дострокове (після двох третин строку) звільнення. А ось за першим терміном в ЛТП здіймав бучу, не хотів підкорятися, навіть листи-кляузи писав на ім'я омбудсмена Ніни Карпачової. Може, і справді взявся за розум і зібрався в Італію?

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "В ЛТП алкоголіків лякають їх же фотографіями". інші Останні новини України дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Корчинський Олександр

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

Ми в педагогічних цілях їх фотографуємо і потім показуємо їм же: бачив, як ти був?
Ні, спиртне синові не поклала, що вона, ворог йому?
Може, і справді взявся за розум і зібрався в Італію?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация