V Міжнародний фестиваль християнського кіно «Невський Благовіст»

Друзі!

З радістю запрошуємо Вас на

V Міжнародний фестиваль християнського кіно «Невський Благовіст»,

проходить в Петербурзі з 24 по 30 жовтня.

У ньому візьмуть участь: Протестантські Церкви, Російська Православна Церква, Римо-Католицька Церква, Вірменська Апостольська Церква.

Всі кінопокази безкоштовні!

Приходьте в кіноцентр «Батьківщина», в «Святодухівський» центр Олександро-Невської Лаври, в Концертно-виставковий зал «Смольний Собор», до Державного музею історії релігії. Крім фільмів, в рамках фестивалю пройдуть «дні конфесій», виставки, екскурсії, круглі столи.

Фестиваль не ставить перед собою дозвіл догматичних питань. Фільми, які Ви побачите, кажуть, перш за все, про те, що конфесії гуртує. Кінокартини присвячені моральним цінностям, душевним пошуків, проблемам віри і любові у всіх її проявах.

Історія фестивалю.

Міжнародний фестиваль Християнського кіно «Невський Благовіст» вперше стартував в 2007 році. Він помітно відрізнявся від інших кінофестивалів: у ньому брали участь всі традиційні християнські конфесії. Кожна Церква являла в оргкомітет свою частину програми. Про те, як відбувається відбір фільмів, розповідає керівник проекту «Міжнародний фестиваль Християнського кіно« Невський Благовіст »- Раїса Євдокимова:

«У важкі часи люди часто приходять за допомогою до церкви: кожен в ту, яка йому духовно ближче. Адже не важливо, яку віру сповідує людина, коли він бере в свою сім'ю дитину-сироту або допомагає наркоману позбутися згубної залежності. Фільми нашого фестивалю розповідають про те, яку роль відіграє віра в життя людини, як допомагає йому пережити найважчі випробування. При цьому ми не ставимо в програму місіонерські «агітаційні» фільми ».

Ще одна особливість кінофестивалю «Невський Благовіст» - відсутність конкурсного показу. За словами організаторів, це зроблено для того, щоб між Церквами не було навіть «конкурсного» протистояння. Природно, відразу ж після відкриття першого «Невського Благовеста» в 2007 році, на адресу оргкомітету посипалися звинувачення в екуменізм. Саме цю тему на прес-конференції, присвяченій відкриттю другого «Невського Благовеста» в 2008 році, активно підняли журналісти. Але голова оргкомітету, Намісник Свято-Троїцької Олександро-Невської Лаври, тоді ще архімандрит, а нині Вікарій Санкт-Петербурзької єпархії, Єпископ Виборзький Назарій розставив всі крапки над «i»:

«Я людина православна, але при цьому дотримуюся широких поглядів. Наша основна задача прагнути до взаєморозуміння один-одного і пошуку того, що нас об'єднує а не роз'єднує. Це і є основна мета кінофестивалю. Якщо Господь благословив нас жити всіх разом, то ми і повинні жити в мирі та злагоді. Саме тому я підтримав ідею фестивалю. Періодично ми чуємо звинувачення в екуменізм. Але екуменізм- це, перш за все, втрата своїх традицій, своєї історії. Безкоштовні екскурсії в Музеї Історії Релігії та «дні конфесій» дозволяють людям познайомитися з культурою своїх сусідів. Не випадково «Невський Благовіст» проводиться за підтримки Московського Патріархату і з благословення митрополита Петербурзького і Ладозького Володимира ».

У 2009 році «Невський Благовіст» помітно підріс. Збиралися повні зали людей, а самі кінопокази, крім традиційних кіноцентру «Батьківщина» і Свято-Духівського центру Олександро-Невської Лаври, стали проходити і в Державному музеї історії релігії. Учасники фестивалю стали традиційними гостями в Нахімовському училищі. Крім того, вперше фестиваль «вивезли» за межі центру Санкт-Петербурга, в Невський район - рідний район депутата Законодавчих Зборів Санкт-Петербурга Костянтина Сєрова, людини, який зіграв вирішальну роль в житті фестивалю. Розповідає Костянтин Сєров:

«У сучасній Росії дуже мало де показують документальне кіно. Але ж колись Студія документальних фільмів була гордістю не тільки Петербурга а й всієї країни ... В епоху комерційного кінематографа молодим режисерам важко пробитися до аудиторії. Навіть на кінофестивалях ми, на жаль, бачимо напівпорожні зали. Тому головне досягнення «Невського Благовеста», на мій погляд-це безкоштовні кінопокази і, відповідно, повні зали. Крім того, ми «вивозимо» фестиваль в Невський Район: адже доїхати звідси до центру міста проблематично. В майбутньому ми плануємо організувати такі кіносеанси і в інших віддалених районах міста, адже саме через культурної ізоляції їх і прозвали «спальними».

Перед церемонією відкриття «Невського Благовеста» в 2010 році, яка проходила, як завжди, в Концертно-виставковому залі Смольного собору, працівники залу і організатори кінофестивалю спішно діставали з комор додаткові стільці - це було визнання. Президент фестивалю, директор державного музею-пам'ятника Ісаакіївський собор, народний артист Росії Микола Буров зазначив:

«Всього чотири роки тому, на першій церемонії відкриття, було половина залу в кіноцентрі« Батьківщина ». Зараз я бачу повний зал людей. Я вважаю, що так і повинно бути, адже саме для вас, шановні глядачі, і знімається кіно ».

Режисери - учасники фестивалю, самі представляли свої картини в кінотеатрах. Після показу фільмів, їх обступали щільним кільцем глядачі і ділилися своїми емоціями. Це живе спілкування доповнив фотограф і дизайнер Річард Дейвіс. Англієць, який буквально закохався в дерев'яне зодчество Російського Півночі. Він виступав в Державному Університеті Кіно і Телебачення і в Свято-Духівському центрі Олександро-Невської Лаври. Детальніше про нього ви можете прочитати в «щоденнику фестивалю». Спочатку «Невський Благовіст» замислювався як фестиваль документального кіно, але за п'ять років існування, зазнав безліч змін. У програму заходів були включені ігрові та анімаційні фільми, концерти, виставки, екскурсії.

У 2011 році фестиваль буде проходити з 24 по 30 жовтня. Розклад кінопоказів та програма фільмів опубліковані на нашому сайті.

Крім того, в рамках фестивалю традиційно проходять екскурсії.

Урочиста церемонія відкриття і міжконфесійний концерт хорової музики-24 жовтня в 19.00 в концертно-виставковому залі Смольного собору.

Відкриття фестивалю відбудеться 24 жовтня о 19.00 в концертному залі Смольного собору.

Попередня програма фестивалю

25 октября, вторник

Кіноцентр «Батьківщина» (великий зал)

13.00-15.00

Я Господа прошу (Е. Дворецька). 24 хв. Документальний.

Батюшки особого назначения (А. Денисов). 44 хв. Документальний.

Літо мого дитинства (В. Геращенко). 23 хв. Документальний.

Земний Ангел - Небесний людина (Тіна До Егіто). 26 хв. Документальний.

ДПЦ «Святодухівський» Олександро-Невської Лаври

19.00-21.00

Святе знамення Росії (Н. Панкратова). 52 хв. Документальний.

Святий Пантелеймон (М. Федоров). 7 хв. Документальний.

Немає межі милосердя (В. Матвєєва). 51 хв. Документальний.

Державний музей історії релігії

18.00-20.00

Листи батькові Якобу (К. Харо). 74 хв. Ігровий.

Покажи мені веселку (Е. Іваніченко, Д. Погорілий). 27 хв. Документальний.

Ноїв ковчег (І. Калядін). 26 хв. Документальний.

Розклад кінопоказів.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация