В уряді розглядається питання про введення 30-відсоткової квоти для російських вин в магазинах і ресторанах

Петро Саруханов / «Нова газета». Перейти на сайт художника

З трьох римуються російських захоплень - кіно, вино і доміно - тільки останнє не піддавалося нахабною агресії ззовні. Не було випадку, щоб якась закордонна фірма нав'язувала нам столики для забивання козла або федерація доміно якоїсь країни впроваджувала у нас замість рідного козла альпійського козерога. Зате від іноземного кіно нам доводиться відбиватися щосили, і ми навіть ледь не ввели квоту на російські фільми. А тепер ось винороби Криму просять захисту від іноземних конкурентів, і ми вже щодо вина знову рефлексивно згадали слово «квота».

Що трапилося? Асоціація виноробів Криму попросила прем'єр-міністра Дмитра Медведєва розглянути можливість введення 30-відсоткової квоти для вітчизняних вин в магазинах і ресторанах. Дмитро Анатолійович, ми чули, і сам у виноробстві непогано розбирається, але все ж покликав на допомогу міністра сільського господарства Олександра Ткачова і доручив йому розглянути це питання.

Хоча чого тут розглядати? Питання просте, і головне, не слід зводити його до якості наших вин. Смак вина - це питання смаку. Захочеться комусь кримського - він все місто оббігає, але роздобуде пляшку. Або попросить кого-небудь привезти йому пляшечку з півострова і радо зустріне подарунок в аеропорту.

Бажано також уникнути поняття «здорова конкуренція» і цитування відомчих документів. А то зараз згадаємо, що відомство Ткачова ще рік тому розробив проект «Концепція розвитку виноградарства і виноробства в Російській Федерації на період 2016-2020 років і плановий період до 2025 року». Почнемо читати - до 2025 роки не закінчимо.

Щоб визначити розумну частку наших вин на прилавках і на стійках барів, треба з'ясувати лише одне: за що зазвичай п'ють? Як часто, наприклад, ті, що зібралися за столом громадяни проголошують тост за імпортозаміщення? У цих випадках вино в келихах, зрозуміло, має бути нашим. Або, припустимо, пропонують випити за чиєсь здоров'я. Досить того, що здоров'я нам нерідко забезпечують імпортні медикаменти, а імпортне вино в таких випадках вже зайве. Ну і так далі. Якщо п'ють за від'їзд на навчання за кордон - доречно подати вино тієї країни, куди людина їде. Якщо за повернення з навчання - то наливайте йому нашого. Хоча щось замало випадків, коли хтось вивчився і повертається.

Ну а якщо вже конче хочеться обговорити якість наших спиртних напоїв, то краще поговорити ні про вино, а про горілку. Днями несподівано з'ясувалося, що найбільш якісними російськими продуктами виявилися горілка і сушки. Як повідомила заснована урядом організація «Російська система якості» (Роскачество), тільки в двох цих категоріях продуктів за два роки перевірок не знайдено порушень.

Загалом, йшла Саша по шосе і смоктала горілку. І закушували сушінням. Вживала Саша якесь вино, за квотою або без квоти, при розборі ДТП не встановлено.

Що трапилося?
Хоча чого тут розглядати?
Щоб визначити розумну частку наших вин на прилавках і на стійках барів, треба з'ясувати лише одне: за що зазвичай п'ють?
Як часто, наприклад, ті, що зібралися за столом громадяни проголошують тост за імпортозаміщення?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация