В Україні ввели військовий стан

Під час консультацій було узгоджено, що військовий стан вводиться строком на 30 днів замість 60, а також в указі про воєнний стан буде відзначено, що вибори президента відбудуться 31 березня 2019 року. Під час консультацій було узгоджено, що військовий стан вводиться строком на 30 днів замість 60, а також в указі про воєнний стан буде відзначено, що вибори президента відбудуться 31 березня 2019 року

Рада розглянула питання про введення воєнного стану в Україні / фото УНІАН

Як передає кореспондент УНІАН, голова Верховної Ради Андрій Парубій зазначив, що під час консультацій було узгоджено, що військовий стан вводитися терміном на 30 днів замість 60, а також в указі про воєнний стан відзначено, що вибори президента відбудуться 31 березня 2019 року.

У сесійній залі ВР присутні члени уряду на чолі з прем'єр-міністром Володимиром Гройсманом та секретарем РНБО Олександром Турчиновим.

Верховна Рада України прийняла закон про затвердження указу президента України "Про введення воєнного стану в Україні" (№9338). Дане рішення підтримали 276 народних депутатів з 330, зареєстрованих в залі.

Як повідомляв УНІАН, вранці 25 листопада Росія з допомогою танкера, який "сів на мілину", блокувала прохід в Керченську протоку українському буксиру "Яни Капу" і двом катерам "Бердянськ" і "Нікополь", які здійснювали плановий перехід з порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. У командуванні ВМС відзначили, що про намір здійснювати перехід заздалегідь було проінформовано відповідно до міжнародних норм з метою забезпечення безпеки судноплавства.

Однак прикордонний корабель РФ «Дон», всупереч Конвенції ООН з морського права і Договору між Україною і Російською Федерацією про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки, протаранив український рейдовий буксир, в результаті чого пошкоджено головний двигун корабля, обшивка і леєрне огородження, втрачений рятувальний пліт.

Росія ж заявляє, що українські кораблі «неправомірно» зайшли в тимчасово закриту акваторію територіального моря РФ. У ФСБ стверджують, що у них не було заявки на проходження кораблів і в графік проходження через Керченську протоку вони не були включені.

Читайте також Воєнний стан в Україні: що потрібно знати про впровадження цього принципу (інфографіка)

У командуванні ВМС України заявили, що, відповідно до статей 17, 38 Конвенції ООН з морського права і статтею 2 Договору між Україною і РФ про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки, військові кораблі України користуються свободою судноплавства, а тому можуть здійснювати прохід через Керченську протоку в будь-який час за умови дотримання безпеки судноплавства.

За інформацією начальника Генштабу ЗСУ Віктора Муженко, не отримавши до 17:00 інформацію про можливості проходу через протоку, кораблі ВМС України прийняли рішення повертатися в пункт постійного базування - в Одесу. "При проході кораблів із зони очікування в пункт постійного базування, десь на відстані 13-14 миль від узбережжя Криму, в районі 40 кілометрів на південний схід від Керчі, кораблі, які супроводжувалися судами і кораблями РФ, були обстріляні, заблоковані і по ним було застосовано озброєння на поразку ", - розповів Муженко. Шість українських військовослужбовців отримали поранення.

На засіданні РНБО було прийнято рішення пропонувати ввести воєнний стан в Україні терміном на 60 діб для створення умов по відсічі збройної агресії.

Голова ВР Андрій Парубій повідомив, що скликає позачергове засідання парламенту через агресію Російської Федерації у Керченської протоки сьогодні, 26 листопада, на 16:00.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация