Вбивство Гандзюк - біографія активістки і всі подробиці справи | СЬОГОДНІ

  1. Вбивство Гандзюк - біографія активістки і всі подробиці справи 11 лютого, 10:56 Переглядів: Ким...
  2. Ким була Катерина Гандзюк
  3. Організатору "світить" довічне, якщо не здасть замовників
  4. Хто винен у вбивстві Катерини Гандзюк
  5. Британія і США вимагають притягнути вбивць активістки до відповідальності
  6. АВТОР:
  7. Орфографічна помилка в тексті:
  8. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
  9. Ким була Катя Гандзюк, хто саме виплеснув на неї сірчану кислоту і кому могла бути вигідна її смерть
  10. Ким була Катерина Гандзюк
  11. Організатору "світить" довічне, якщо не здасть замовників
  12. Хто винен у вбивстві Катерини Гандзюк
  13. Британія і США вимагають притягнути вбивць активістки до відповідальності
  14. АВТОР:
  15. Орфографічна помилка в тексті:
  16. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
  17. Ким була Катя Гандзюк, хто саме виплеснув на неї сірчану кислоту і кому могла бути вигідна її смерть
  18. Ким була Катерина Гандзюк
  19. Організатору "світить" довічне, якщо не здасть замовників
  20. Хто винен у вбивстві Катерини Гандзюк
  21. Британія і США вимагають притягнути вбивць активістки до відповідальності
  22. АВТОР:
  23. Орфографічна помилка в тексті:

Вбивство Гандзюк - біографія активістки і всі подробиці справи

11 лютого, 10:56 Переглядів:

Ким була Катя Гандзюк, хто саме виплеснув на неї сірчану кислоту і кому могла бути вигідна її смерть

Ще 30 грудня минулого року Генпрокурор України Юрій Луценко заявив, що знає прізвище замовника вбивства активістки Катерини Гандзюк , - але зазначив, що прізвище буде названа, коли буде достатньо доказів. І ось сьогодні, 11 лютого, чолі Херсонської облради повідомили про підозру в організації вбивства Гандзюк. Владислава Мангера підозрюють в організації вбивства активістки Катерини Гандзюк. Про це в Facebook повідомив генпрокурор Юрій Луценко.

Як говориться в представленому документі, херсонський чиновник підозрюється в організації вбивства з корисливих мотивів на замовлення з особливою жорстокістю і за попередньою змовою з групою осіб.

У підозрі прокуратури вказується, що Мангер міг організувати вбивство Гандзюк через особисту неприязнь в зв'язку з її активною громадянською діяльністю з питань протидії незаконній вирубці лісів під прикриттям штучних підпалів і інших незаконних діянь.

Владислав Мангер. Фото: Facebook

Нагадаємо, що в суботу 10 листопада 2018 року суд у справі щодо вбивства активістки Катерина Гандзюк заарештував Ігоря Павловського , Колишнього помічника народного депутата. 12 листопада про арешт Павловського повідомила прес-секретар генерального прокурора Юрія Луценка Лариса Сарган. Ця новина ознаменувала собою черговий виток історії, яка тягнеться ще з літа.

Як відомо 31 липня херсонську активістку Катерина Гандзюк облили кислотою . В результаті нападу концентрована сірчана кислота потрапила в очі, на голову дівчини, на спину і руку. В результаті нападу у Каті виявилося обпаленим близько 40% шкірного покриву, їй довелося перенести 11 операцій. На жаль, складні й болючі процедури так і не допомогли: 4 листопад Катя Гандзюк померла. Їй було 33 роки.

Ким була Катерина Гандзюк

Катерина Гандзюк народилася і все життя прожила в Херсоні. Вона була відомою в місті політичної та громадської активісткою, виконувала обов'язки і. о. керуючого справами виконавчого комітету Херсонської міської ради, а також обіймала посаду радника міського голови Херсона Володимира Ніколаєнко.

Була активною учасницею Помаранчевої революції в Києві і євромайдан в Херсоні. У 2006 році обиралася депутатом Херсонської обласної ради V скликання та Херсонської міської ради VI скликання від Блоку Юлії Тимошенко. А в травні 2014 року - депутатом Херсонської міської ради за списком політичної партії "Батьківщина", але вже в вересні 2015 року було виключено з партійних лав.

Після окупації Криму Росією і початку війни на Донбасі працювала помічником з питань правового захисту Управління Верховного комісара ООН у справах біженців в Херсонській області. Активістка неодноразово вступала в конфлікти з чиновниками в регіоні. Після нападу вона відмовилася співпрацювати з херсонськими правоохоронцями через недовіру до місцевої поліції.

Як це було: літр сірчаної кислоти і банда колишніх АТОшніков

Подробиці нападу на Гандзюк описав в своєму Facebook брат нардепа Мустафи Найєма Масі Найєм.

"Це сталося коли вона виходила зі свого парадного. Хлопець був у чорній футболці. Його хтось таки найняв, у нього було завдання вилити кислоту Каті в обличчя. З цим завданням хлопець впорався - Катя в реанімації", - написав Масі Найєм.

Було 8:30 ранку. Нічого не підозрюючи, Катя Гандзюк, як зазвичай, йшла на роботу.

Нападник не дуже ховався: його зображення зафіксували об'єктиви камер стеження, які відразу ж виявилися в розпорядженні поліції. Зловмисник був одягнений в темну футболку, темну кепку, коричневі шорти і темне взуття. Крім того, він залишив неподалік від місця злочину скляну банку із залишками їдкого речовини, яким облив Гандзюк. А на банці - відбитки своїх пальців.

Катерина Гандзюк в лікарні. Фото: Маси Найєм

Справа, яку спочатку було кваліфіковано як хуліганство, вже в той же день, 31 липня, було перекваліфіковано на ч. 2 ст. 121 КК України "Умисне тяжке тілесне ушкодження, вчинені з метою залякування потерпілого. Мало того, ця справа взяв під особистий контроль генеральний прокурор України Юрій Луценко.

Правда, розслідування почалося з фальстарту. Підозрюваного затримали вже 3 серпня - раніше судимий житель Херсона в 2011 році вже притягувався до кримінальної відповідальності за ст. 185 ч.3. ( "Крадіжка, вчинена з проникненням у житло"). Про це повідомив міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков в Twitter.

Але як з'ясувалося, затримали не ту: Геннадій Новиков не мав ніякого відношення до цього злочину, і підозрюваного відпустили з-під варти.

Новим підозрюваним, безпосереднім виконавцем нападу на Гандзюк виявився Микита Грабчук - саме він, за версією слідства, виплеснув на Катю Гандзюк літр концентрованої сірчаної кислоти. Сама Гандзюк запам'ятала нападника і згодом заявила, що це був саме Грабчук.

"Це той, про який говорять, що він облив кислотою. Я дізналася ту людину, про який говорять (в поліції. - Ред.). Немає жодних сумнівів у тому, що всі затримані причетні", - розповіла Гандзюк 25 вересня. Постраждала заявила, що це був замах на вбивство.

Другий підозрюваний, Віктор Горбунов, фігурує в кримінальній справі як людина, яка купила кислоту. Протягом місяця поліція заарештувала крім Грабчук та Горбунова ще трьох людей за підозрою в причетності до цього жорстокого злочину: вже 23 серпня суд обрав п'ятого підозрюваному запобіжний захід у вигляді утримання під вартою.

Як повідомив перший заступник голови Національної поліції України В'ячеслав Аброськін на своїй сторінці в Facebook, всі затримані були колишніми учасниками АТО.

"Керував цією групою 41-річний житель Херсонської області, колишній учасник АТО, який останнім часом займався громадською діяльністю і є засновником місцевої організації учасників АТО. Він використовував свій авторитет і задіяв для вчинення злочину своїх молодших бойових побратимів, жителів Житомирської та Хмельницької областей", - розповів В'ячеслав Аброськін.

Організатору "світить" довічне, якщо не здасть замовників

Затримані не особливо відчиняли: четверо з них (крім підозрюваного в організації) зізналися в скоєнні злочину.

"Їх причетність до нападу на гр. Гандзюк, за версією слідства, підтверджується як зібраними речовими доказами, так і наданими свідоцтвами", - повідомив 22 серпня прес-секретар Нацполіціі України Ярослав Тракало.

Він також розповів, що четверо із затриманих зізналися слідчим, що отримали пропозицію за грошову винагороду облити Катю Гандзюк кислотою. За словами спікера поліції, ця пропозиція нібито надійшло від п'ятого затриманого, з яким вони проходили військову службу і який був їх командиром. Однак, за словами Тракало, сам організатор від співпраці зі слідством відмовляється.

Після смерті Гандзюк стало відомо, що кримінальне провадження перекваліфікували в закінчене умисне вбивство.

За інформацією, яку оприлюднив 4 листопада в Facebook депутат Верховної Ради України Антон Геращенко, ім'я підозрюваного в організації нападу на Катерину Гандзюк - Сергій Торбін.

"Сьогодні, після трагічної загибелі Каті Гандзюк, я звертаюся до підозрюваного у вбивстві Каті Сергію торбину: іншого вироку, крім як довічного ув'язнення тобі, покидьку, не світить!" - заявив Геращенко.

За його словами, торбину можуть пом'якшити вирок, якщо він повідомить ім'я замовника вбивства.

"Тоді суд врахує це і при винесенні вироку ти отримав не довічне ув'язнення, а років 10-15", - йдеться в повідомленні нардепа.

Всього у справі про вбивство Гандзюк під слідством знаходиться п'ять чоловік. Крім передбачуваного організатора Сергія торбину і виконавця Микити Грабчук, це В'ячеслав Вишневський, Віктор Горбунов і Володимир Васянович. Всі вони дали вичерпні свідчення у тому, як організовувалося і виконувалося це нелюдський злочин.

При цьому коло підозрюваних у замовленні вбивства херсонської активістки набагато ширше. Як заявив під час виступу у Верховній Раді 6 листопада генеральний прокурор Юрій Луценко , Раніше Катерина Гандзюк особисто розповідала йому про бажаючих від неї позбутися.

"Сьогодні ми маємо підозри щодо 12 осіб, які, імовірно, були замовниками цього злочину. Сама Гандзюк говорила про частину з них під час скайп-зв'язку і її допиту слідчими. Звертаю також увагу, що мені особисто вона говорила про три з цих осіб . Слідству - трохи більше ", - сказав Луценко.

Також, за словами генпрокурора, слідству сильно пошкодила витік інформації .

Як розповів в свою чергу голова, Національної поліції Сергій Князєв, організатор вбивства Каті Гандзюк оцінив її життя в 5 тис доларів. Про це Князєв повідомив 6 листопада народним депутатам під час доповіді про стан розслідування кримінального провадження стосовно вбивства активістки.

Хто винен у вбивстві Катерини Гандзюк

Спочатку слідство розглядало три версії нападу.

"Наслідком розглядається кілька версій події, в тому числі службова діяльність потерпілої, активна громадянська позиція і побутові конфлікти", - говорилося в повідомленні прес-служби МВС, яке було поширене 1 серпня.

3 серпня Генеральна прокурор України Юрій Луценко заявив, що прийняв рішення передати слідство у пошуку замовників злочину до центрального апарату СБУ. На думку слідства, до нападу причетні представники правоохоронних та державних структур.

"За фактом замаху на вбивство з особливою жорстокістю Гандзюк К.В., яке вчинене на замовлення співробітників правоохоронних і державних органів, за сприяння сепаратистських організацій на території півдня України, з метою дестабілізації суспільно-політичної обстановки в південному регіоні країни", - йдеться в тексті скриншота, опублікованого генпрокурором в коментарі до своєї публікації в Facebook від 3 серпня.

Сама активістка вважала, що замовниками нападу на неї можуть бути нинішні або колишні правоохоронці.

"Я майже впевнена, що у замовника в гардеробі висить форма з погонами, можливо, навіть і не одна. Як тільки я стала чиновником в листопаді 2016 року, ми брали справи і ставали свідками жахливих зловживань і злочинів. Правоохоронці - перші люди, з ким ми спілкувалися, говорили, що треба наводити порядок ", - згадувала Катерина Гандзюк.

5 листопада ГПУ передала розслідування кримінального провадження по замаху на активістку в СБУ, яка тепер буде встановлювати замовників злочину. А 6 листопада Верховна Рада підтримала створення парламентської Тимчасової слідчої комісії з розслідування нападів на активістів в Україні, в тому числі і вбивства Катерини Гандзюк.

Крутий поворот у справі настав 12 листопада. Як стало відомо, ще в суботу 10 листопада суд заарештував Ігоря Павловського, який був раніше помічником народного депутата, в справі щодо вбивства активістки Катерина Гандзюк. Про це повідомила прес-секретар генерального прокурора Лариса Сарган.

Про це повідомила прес-секретар генерального прокурора Лариса Сарган

У свою чергу, речник СБУ Олена Гітлянська в коментарі агентству "Інтерфакс-Україна" підтвердила арешт Павловського.

"Суд заарештував Павловського у справі Гандзюк. СБУ затримала його в суботу, висунула підозра як співучаснику", - сказала вона.

Відзначимо, що правоохоронці не називають ім'я народного депутата, але в ЗМІ пишуть, що це Микола Паламарчук.

Британія і США вимагають притягнути вбивць активістки до відповідальності

Після звістки про смерть активістки президент України Петро Порошенко закликав правоохоронців зробити все можливе для того, щоб вбивці були знайдені, покарані і опинилися на лаві підсудних. Про це глава держави заявив під час зустрічі з українською громадою в Анталії (Туреччина).

"Кожного тижня ми втрачаємо українських героїв, які під кулями російських окупантів гинуть на Донбасі. Усередині країни, на жаль, теж трапляються трагедії. Тільки що мені повідомили, що активістка Катерина Гандзюк, на яку була здійснена атака нелюдів за допомогою кислоти, померла в лікарні . Ми всі повинні об'єднати зусилля для того, щоб це сталося. Разом допомогти правоохоронним органам, допомогти поліції, щоб зло було покаране ", - підкреслив глава держави.

Пізніше, 6 листопада Порошенко закликав політиків не спекулювати на трагедії , Не кидатися голослівними заявами, і не піаритися на крові.

"Вимоги громадянського суспільства про відкритість, неупередженості, прозорості та ефективності слідства - абсолютно обгрунтовані. Цим ми повинні продемонструвати вірність європейським цінностям. За це ми боролися", - заявив президент.

"Померла Катерина Гандзюк. Злочин проти неї - без терміну давності. Винні мають понести покарання. Вічна пам'ять ...", - заявив прем'єр-міністр Володимир Гройсман .

Реакція міжнародної громадськості не змусила себе чекати. Посол США в Україні Марі Йованович заявила в Twitter, що США вимагають притягнути до відповідальності замовників вбивства активістки .

Посол США в Україні Марі Йованович заявила в Twitter, що   США вимагають притягнути до відповідальності замовників вбивства активістки

"Від імені уряду США і американського народу висловлюю свої найглибші співчуття родині та друзям Катерини Гандзюк. Ми в черговий раз закликаємо українську владу притягти злочинців до відповідальності, включаючи замовників", - йдеться в повідомленні.

Посол Великобританії в Україні Джудіт Гоф також закликала владу України притягти до відповідальності винних у нападі на Гандзюк . Про це дипломат написала у себе в Twitter.

"Вкрай засмучена звісткою про смерть Катерини Гандзюк. Вона з мужністю і гідністю боролася зі своїми жахливими ранами. Важливо, щоб особи, відповідальні за цю страшну атаку, були притягнуті до відповідальності", - написала пані посол.

До цих закликів приєдналися також і в представництві ООН в Україні, де дуже різко відреагували на звістку про смерть активістки.

"Представництво ООН в Україні висловлює співчуття родичам і друзям Катерини Гандзюк. Безкарність злочинів проти громадських активістів, журналістів та інших осіб, які виступають публічно, є неприйнятною. ООН закликає до негайного розслідування, звітності та правосуддя", - написала в Twitter координатор системи ООН в Україна і координатор з гуманітарних питань в Україні Оснат Лубрані.

З відповідними заявами виступили також в Держдепі США і МЗС Канади .

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Вбивство активістки Катерини Гандзюк: все, що потрібно знати". інші Останні новини України дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Росовецький Олексій

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Вбивство Гандзюк - біографія активістки і всі подробиці справи

11 лютого, 10:56 Переглядів:

Ким була Катя Гандзюк, хто саме виплеснув на неї сірчану кислоту і кому могла бути вигідна її смерть

Ще 30 грудня минулого року Генпрокурор України Юрій Луценко заявив, що знає прізвище замовника вбивства активістки Катерини Гандзюк , - але зазначив, що прізвище буде названа, коли буде достатньо доказів. І ось сьогодні, 11 лютого, чолі Херсонської облради повідомили про підозру в організації вбивства Гандзюк. Владислава Мангера підозрюють в організації вбивства активістки Катерини Гандзюк. Про це в Facebook повідомив генпрокурор Юрій Луценко.

Як говориться в представленому документі, херсонський чиновник підозрюється в організації вбивства з корисливих мотивів на замовлення з особливою жорстокістю і за попередньою змовою з групою осіб.

У підозрі прокуратури вказується, що Мангер міг організувати вбивство Гандзюк через особисту неприязнь в зв'язку з її активною громадянською діяльністю з питань протидії незаконній вирубці лісів під прикриттям штучних підпалів і інших незаконних діянь.

Владислав Мангер. Фото: Facebook

Нагадаємо, що в суботу 10 листопада 2018 року суд у справі щодо вбивства активістки Катерина Гандзюк заарештував Ігоря Павловського , Колишнього помічника народного депутата. 12 листопада про арешт Павловського повідомила прес-секретар генерального прокурора Юрія Луценка Лариса Сарган. Ця новина ознаменувала собою черговий виток історії, яка тягнеться ще з літа.

Як відомо 31 липня херсонську активістку Катерина Гандзюк облили кислотою . В результаті нападу концентрована сірчана кислота потрапила в очі, на голову дівчини, на спину і руку. В результаті нападу у Каті виявилося обпаленим близько 40% шкірного покриву, їй довелося перенести 11 операцій. На жаль, складні й болючі процедури так і не допомогли: 4 листопад Катя Гандзюк померла. Їй було 33 роки.

Ким була Катерина Гандзюк

Катерина Гандзюк народилася і все життя прожила в Херсоні. Вона була відомою в місті політичної та громадської активісткою, виконувала обов'язки і. о. керуючого справами виконавчого комітету Херсонської міської ради, а також обіймала посаду радника міського голови Херсона Володимира Ніколаєнко.

Була активною учасницею Помаранчевої революції в Києві і євромайдан в Херсоні. У 2006 році обиралася депутатом Херсонської обласної ради V скликання та Херсонської міської ради VI скликання від Блоку Юлії Тимошенко. А в травні 2014 року - депутатом Херсонської міської ради за списком політичної партії "Батьківщина", але вже в вересні 2015 року було виключено з партійних лав.

Після окупації Криму Росією і початку війни на Донбасі працювала помічником з питань правового захисту Управління Верховного комісара ООН у справах біженців в Херсонській області. Активістка неодноразово вступала в конфлікти з чиновниками в регіоні. Після нападу вона відмовилася співпрацювати з херсонськими правоохоронцями через недовіру до місцевої поліції.

Як це було: літр сірчаної кислоти і банда колишніх АТОшніков

Подробиці нападу на Гандзюк описав в своєму Facebook брат нардепа Мустафи Найєма Масі Найєм.

"Це сталося коли вона виходила зі свого парадного. Хлопець був у чорній футболці. Його хтось таки найняв, у нього було завдання вилити кислоту Каті в обличчя. З цим завданням хлопець впорався - Катя в реанімації", - написав Масі Найєм.

Було 8:30 ранку. Нічого не підозрюючи, Катя Гандзюк, як зазвичай, йшла на роботу.

Нападник не дуже ховався: його зображення зафіксували об'єктиви камер стеження, які відразу ж виявилися в розпорядженні поліції. Зловмисник був одягнений в темну футболку, темну кепку, коричневі шорти і темне взуття. Крім того, він залишив неподалік від місця злочину скляну банку із залишками їдкого речовини, яким облив Гандзюк. А на банці - відбитки своїх пальців.

Катерина Гандзюк в лікарні. Фото: Маси Найєм

Справа, яку спочатку було кваліфіковано як хуліганство, вже в той же день, 31 липня, було перекваліфіковано на ч. 2 ст. 121 КК України "Умисне тяжке тілесне ушкодження, вчинені з метою залякування потерпілого. Мало того, ця справа взяв під особистий контроль генеральний прокурор України Юрій Луценко.

Правда, розслідування почалося з фальстарту. Підозрюваного затримали вже 3 серпня - раніше судимий житель Херсона в 2011 році вже притягувався до кримінальної відповідальності за ст. 185 ч.3. ( "Крадіжка, вчинена з проникненням у житло"). Про це повідомив міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков в Twitter.

Але як з'ясувалося, затримали не ту: Геннадій Новиков не мав ніякого відношення до цього злочину, і підозрюваного відпустили з-під варти.

Новим підозрюваним, безпосереднім виконавцем нападу на Гандзюк виявився Микита Грабчук - саме він, за версією слідства, виплеснув на Катю Гандзюк літр концентрованої сірчаної кислоти. Сама Гандзюк запам'ятала нападника і згодом заявила, що це був саме Грабчук.

"Це той, про який говорять, що він облив кислотою. Я дізналася ту людину, про який говорять (в поліції. - Ред.). Немає жодних сумнівів у тому, що всі затримані причетні", - розповіла Гандзюк 25 вересня. Постраждала заявила, що це був замах на вбивство.

Другий підозрюваний, Віктор Горбунов, фігурує в кримінальній справі як людина, яка купила кислоту. Протягом місяця поліція заарештувала крім Грабчук та Горбунова ще трьох людей за підозрою в причетності до цього жорстокого злочину: вже 23 серпня суд обрав п'ятого підозрюваному запобіжний захід у вигляді утримання під вартою.

Як повідомив перший заступник голови Національної поліції України В'ячеслав Аброськін на своїй сторінці в Facebook, всі затримані були колишніми учасниками АТО.

"Керував цією групою 41-річний житель Херсонської області, колишній учасник АТО, який останнім часом займався громадською діяльністю і є засновником місцевої організації учасників АТО. Він використовував свій авторитет і задіяв для вчинення злочину своїх молодших бойових побратимів, жителів Житомирської та Хмельницької областей", - розповів В'ячеслав Аброськін.

Організатору "світить" довічне, якщо не здасть замовників

Затримані не особливо відчиняли: четверо з них (крім підозрюваного в організації) зізналися в скоєнні злочину.

"Їх причетність до нападу на гр. Гандзюк, за версією слідства, підтверджується як зібраними речовими доказами, так і наданими свідоцтвами", - повідомив 22 серпня прес-секретар Нацполіціі України Ярослав Тракало.

Він також розповів, що четверо із затриманих зізналися слідчим, що отримали пропозицію за грошову винагороду облити Катю Гандзюк кислотою. За словами спікера поліції, ця пропозиція нібито надійшло від п'ятого затриманого, з яким вони проходили військову службу і який був їх командиром. Однак, за словами Тракало, сам організатор від співпраці зі слідством відмовляється.

Після смерті Гандзюк стало відомо, що кримінальне провадження перекваліфікували в закінчене умисне вбивство.

За інформацією, яку оприлюднив 4 листопада в Facebook депутат Верховної Ради України Антон Геращенко, ім'я підозрюваного в організації нападу на Катерину Гандзюк - Сергій Торбін.

"Сьогодні, після трагічної загибелі Каті Гандзюк, я звертаюся до підозрюваного у вбивстві Каті Сергію торбину: іншого вироку, крім як довічного ув'язнення тобі, покидьку, не світить!" - заявив Геращенко.

За його словами, торбину можуть пом'якшити вирок, якщо він повідомить ім'я замовника вбивства.

"Тоді суд врахує це і при винесенні вироку ти отримав не довічне ув'язнення, а років 10-15", - йдеться в повідомленні нардепа.

Всього у справі про вбивство Гандзюк під слідством знаходиться п'ять чоловік. Крім передбачуваного організатора Сергія торбину і виконавця Микити Грабчук, це В'ячеслав Вишневський, Віктор Горбунов і Володимир Васянович. Всі вони дали вичерпні свідчення у тому, як організовувалося і виконувалося це нелюдський злочин.

При цьому коло підозрюваних у замовленні вбивства херсонської активістки набагато ширше. Як заявив під час виступу у Верховній Раді 6 листопада генеральний прокурор Юрій Луценко , Раніше Катерина Гандзюк особисто розповідала йому про бажаючих від неї позбутися.

"Сьогодні ми маємо підозри щодо 12 осіб, які, імовірно, були замовниками цього злочину. Сама Гандзюк говорила про частину з них під час скайп-зв'язку і її допиту слідчими. Звертаю також увагу, що мені особисто вона говорила про три з цих осіб . Слідству - трохи більше ", - сказав Луценко.

Також, за словами генпрокурора, слідству сильно пошкодила витік інформації .

Як розповів в свою чергу голова, Національної поліції Сергій Князєв, організатор вбивства Каті Гандзюк оцінив її життя в 5 тис доларів. Про це Князєв повідомив 6 листопада народним депутатам під час доповіді про стан розслідування кримінального провадження стосовно вбивства активістки.

Хто винен у вбивстві Катерини Гандзюк

Спочатку слідство розглядало три версії нападу.

"Наслідком розглядається кілька версій події, в тому числі службова діяльність потерпілої, активна громадянська позиція і побутові конфлікти", - говорилося в повідомленні прес-служби МВС, яке було поширене 1 серпня.

3 серпня Генеральна прокурор України Юрій Луценко заявив, що прийняв рішення передати слідство у пошуку замовників злочину до центрального апарату СБУ. На думку слідства, до нападу причетні представники правоохоронних та державних структур.

"За фактом замаху на вбивство з особливою жорстокістю Гандзюк К.В., яке вчинене на замовлення співробітників правоохоронних і державних органів, за сприяння сепаратистських організацій на території півдня України, з метою дестабілізації суспільно-політичної обстановки в південному регіоні країни", - йдеться в тексті скриншота, опублікованого генпрокурором в коментарі до своєї публікації в Facebook від 3 серпня.

Сама активістка вважала, що замовниками нападу на неї можуть бути нинішні або колишні правоохоронці.

"Я майже впевнена, що у замовника в гардеробі висить форма з погонами, можливо, навіть і не одна. Як тільки я стала чиновником в листопаді 2016 року, ми брали справи і ставали свідками жахливих зловживань і злочинів. Правоохоронці - перші люди, з ким ми спілкувалися, говорили, що треба наводити порядок ", - згадувала Катерина Гандзюк.

5 листопада ГПУ передала розслідування кримінального провадження по замаху на активістку в СБУ, яка тепер буде встановлювати замовників злочину. А 6 листопада Верховна Рада підтримала створення парламентської Тимчасової слідчої комісії з розслідування нападів на активістів в Україні, в тому числі і вбивства Катерини Гандзюк.

Крутий поворот у справі настав 12 листопада. Як стало відомо, ще в суботу 10 листопада суд заарештував Ігоря Павловського, який був раніше помічником народного депутата, в справі щодо вбивства активістки Катерина Гандзюк. Про це повідомила прес-секретар генерального прокурора Лариса Сарган.

Про це повідомила прес-секретар генерального прокурора Лариса Сарган

У свою чергу, речник СБУ Олена Гітлянська в коментарі агентству "Інтерфакс-Україна" підтвердила арешт Павловського.

"Суд заарештував Павловського у справі Гандзюк. СБУ затримала його в суботу, висунула підозра як співучаснику", - сказала вона.

Відзначимо, що правоохоронці не називають ім'я народного депутата, але в ЗМІ пишуть, що це Микола Паламарчук.

Британія і США вимагають притягнути вбивць активістки до відповідальності

Після звістки про смерть активістки президент України Петро Порошенко закликав правоохоронців зробити все можливе для того, щоб вбивці були знайдені, покарані і опинилися на лаві підсудних. Про це глава держави заявив під час зустрічі з українською громадою в Анталії (Туреччина).

"Кожного тижня ми втрачаємо українських героїв, які під кулями російських окупантів гинуть на Донбасі. Усередині країни, на жаль, теж трапляються трагедії. Тільки що мені повідомили, що активістка Катерина Гандзюк, на яку була здійснена атака нелюдів за допомогою кислоти, померла в лікарні . Ми всі повинні об'єднати зусилля для того, щоб це сталося. Разом допомогти правоохоронним органам, допомогти поліції, щоб зло було покаране ", - підкреслив глава держави.

Пізніше, 6 листопада Порошенко закликав політиків не спекулювати на трагедії , Не кидатися голослівними заявами, і не піаритися на крові.

"Вимоги громадянського суспільства про відкритість, неупередженості, прозорості та ефективності слідства - абсолютно обгрунтовані. Цим ми повинні продемонструвати вірність європейським цінностям. За це ми боролися", - заявив президент.

"Померла Катерина Гандзюк. Злочин проти неї - без терміну давності. Винні мають понести покарання. Вічна пам'ять ...", - заявив прем'єр-міністр Володимир Гройсман .

Реакція міжнародної громадськості не змусила себе чекати. Посол США в Україні Марі Йованович заявила в Twitter, що США вимагають притягнути до відповідальності замовників вбивства активістки .

Посол США в Україні Марі Йованович заявила в Twitter, що   США вимагають притягнути до відповідальності замовників вбивства активістки

"Від імені уряду США і американського народу висловлюю свої найглибші співчуття родині та друзям Катерини Гандзюк. Ми в черговий раз закликаємо українську владу притягти злочинців до відповідальності, включаючи замовників", - йдеться в повідомленні.

Посол Великобританії в Україні Джудіт Гоф також закликала владу України притягти до відповідальності винних у нападі на Гандзюк . Про це дипломат написала у себе в Twitter.

"Вкрай засмучена звісткою про смерть Катерини Гандзюк. Вона з мужністю і гідністю боролася зі своїми жахливими ранами. Важливо, щоб особи, відповідальні за цю страшну атаку, були притягнуті до відповідальності", - написала пані посол.

До цих закликів приєдналися також і в представництві ООН в Україні, де дуже різко відреагували на звістку про смерть активістки.

"Представництво ООН в Україні висловлює співчуття родичам і друзям Катерини Гандзюк. Безкарність злочинів проти громадських активістів, журналістів та інших осіб, які виступають публічно, є неприйнятною. ООН закликає до негайного розслідування, звітності та правосуддя", - написала в Twitter координатор системи ООН в Україна і координатор з гуманітарних питань в Україні Оснат Лубрані.

З відповідними заявами виступили також в Держдепі США і МЗС Канади .

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Вбивство активістки Катерини Гандзюк: все, що потрібно знати". інші Останні новини України дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Росовецький Олексій

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Спасибі! Повідомлення надіслано.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Вбивство Гандзюк - біографія активістки і всі подробиці справи

11 лютого, 10:56 Переглядів:

Ким була Катя Гандзюк, хто саме виплеснув на неї сірчану кислоту і кому могла бути вигідна її смерть

Ще 30 грудня минулого року Генпрокурор України Юрій Луценко заявив, що знає прізвище замовника вбивства активістки Катерини Гандзюк , - але зазначив, що прізвище буде названа, коли буде достатньо доказів. І ось сьогодні, 11 лютого, чолі Херсонської облради повідомили про підозру в організації вбивства Гандзюк. Владислава Мангера підозрюють в організації вбивства активістки Катерини Гандзюк. Про це в Facebook повідомив генпрокурор Юрій Луценко.

Як говориться в представленому документі, херсонський чиновник підозрюється в організації вбивства з корисливих мотивів на замовлення з особливою жорстокістю і за попередньою змовою з групою осіб.

У підозрі прокуратури вказується, що Мангер міг організувати вбивство Гандзюк через особисту неприязнь в зв'язку з її активною громадянською діяльністю з питань протидії незаконній вирубці лісів під прикриттям штучних підпалів і інших незаконних діянь.

Владислав Мангер. Фото: Facebook

Нагадаємо, що в суботу 10 листопада 2018 року суд у справі щодо вбивства активістки Катерина Гандзюк заарештував Ігоря Павловського , Колишнього помічника народного депутата. 12 листопада про арешт Павловського повідомила прес-секретар генерального прокурора Юрія Луценка Лариса Сарган. Ця новина ознаменувала собою черговий виток історії, яка тягнеться ще з літа.

Як відомо 31 липня херсонську активістку Катерина Гандзюк облили кислотою . В результаті нападу концентрована сірчана кислота потрапила в очі, на голову дівчини, на спину і руку. В результаті нападу у Каті виявилося обпаленим близько 40% шкірного покриву, їй довелося перенести 11 операцій. На жаль, складні й болючі процедури так і не допомогли: 4 листопад Катя Гандзюк померла. Їй було 33 роки.

Ким була Катерина Гандзюк

Катерина Гандзюк народилася і все життя прожила в Херсоні. Вона була відомою в місті політичної та громадської активісткою, виконувала обов'язки і. о. керуючого справами виконавчого комітету Херсонської міської ради, а також обіймала посаду радника міського голови Херсона Володимира Ніколаєнко.

Була активною учасницею Помаранчевої революції в Києві і євромайдан в Херсоні. У 2006 році обиралася депутатом Херсонської обласної ради V скликання та Херсонської міської ради VI скликання від Блоку Юлії Тимошенко. А в травні 2014 року - депутатом Херсонської міської ради за списком політичної партії "Батьківщина", але вже в вересні 2015 року було виключено з партійних лав.

Після окупації Криму Росією і початку війни на Донбасі працювала помічником з питань правового захисту Управління Верховного комісара ООН у справах біженців в Херсонській області. Активістка неодноразово вступала в конфлікти з чиновниками в регіоні. Після нападу вона відмовилася співпрацювати з херсонськими правоохоронцями через недовіру до місцевої поліції.

Як це було: літр сірчаної кислоти і банда колишніх АТОшніков

Подробиці нападу на Гандзюк описав в своєму Facebook брат нардепа Мустафи Найєма Масі Найєм.

"Це сталося коли вона виходила зі свого парадного. Хлопець був у чорній футболці. Його хтось таки найняв, у нього було завдання вилити кислоту Каті в обличчя. З цим завданням хлопець впорався - Катя в реанімації", - написав Масі Найєм.

Було 8:30 ранку. Нічого не підозрюючи, Катя Гандзюк, як зазвичай, йшла на роботу.

Нападник не дуже ховався: його зображення зафіксували об'єктиви камер стеження, які відразу ж виявилися в розпорядженні поліції. Зловмисник був одягнений в темну футболку, темну кепку, коричневі шорти і темне взуття. Крім того, він залишив неподалік від місця злочину скляну банку із залишками їдкого речовини, яким облив Гандзюк. А на банці - відбитки своїх пальців.

Катерина Гандзюк в лікарні. Фото: Маси Найєм

Справа, яку спочатку було кваліфіковано як хуліганство, вже в той же день, 31 липня, було перекваліфіковано на ч. 2 ст. 121 КК України "Умисне тяжке тілесне ушкодження, вчинені з метою залякування потерпілого. Мало того, ця справа взяв під особистий контроль генеральний прокурор України Юрій Луценко.

Правда, розслідування почалося з фальстарту. Підозрюваного затримали вже 3 серпня - раніше судимий житель Херсона в 2011 році вже притягувався до кримінальної відповідальності за ст. 185 ч.3. ( "Крадіжка, вчинена з проникненням у житло"). Про це повідомив міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков в Twitter.

Але як з'ясувалося, затримали не ту: Геннадій Новиков не мав ніякого відношення до цього злочину, і підозрюваного відпустили з-під варти.

Новим підозрюваним, безпосереднім виконавцем нападу на Гандзюк виявився Микита Грабчук - саме він, за версією слідства, виплеснув на Катю Гандзюк літр концентрованої сірчаної кислоти. Сама Гандзюк запам'ятала нападника і згодом заявила, що це був саме Грабчук.

"Це той, про який говорять, що він облив кислотою. Я дізналася ту людину, про який говорять (в поліції. - Ред.). Немає жодних сумнівів у тому, що всі затримані причетні", - розповіла Гандзюк 25 вересня. Постраждала заявила, що це був замах на вбивство.

Другий підозрюваний, Віктор Горбунов, фігурує в кримінальній справі як людина, яка купила кислоту. Протягом місяця поліція заарештувала крім Грабчук та Горбунова ще трьох людей за підозрою в причетності до цього жорстокого злочину: вже 23 серпня суд обрав п'ятого підозрюваному запобіжний захід у вигляді утримання під вартою.

Як повідомив перший заступник голови Національної поліції України В'ячеслав Аброськін на своїй сторінці в Facebook, всі затримані були колишніми учасниками АТО.

"Керував цією групою 41-річний житель Херсонської області, колишній учасник АТО, який останнім часом займався громадською діяльністю і є засновником місцевої організації учасників АТО. Він використовував свій авторитет і задіяв для вчинення злочину своїх молодших бойових побратимів, жителів Житомирської та Хмельницької областей", - розповів В'ячеслав Аброськін.

Організатору "світить" довічне, якщо не здасть замовників

Затримані не особливо відчиняли: четверо з них (крім підозрюваного в організації) зізналися в скоєнні злочину.

"Їх причетність до нападу на гр. Гандзюк, за версією слідства, підтверджується як зібраними речовими доказами, так і наданими свідоцтвами", - повідомив 22 серпня прес-секретар Нацполіціі України Ярослав Тракало.

Він також розповів, що четверо із затриманих зізналися слідчим, що отримали пропозицію за грошову винагороду облити Катю Гандзюк кислотою. За словами спікера поліції, ця пропозиція нібито надійшло від п'ятого затриманого, з яким вони проходили військову службу і який був їх командиром. Однак, за словами Тракало, сам організатор від співпраці зі слідством відмовляється.

Після смерті Гандзюк стало відомо, що кримінальне провадження перекваліфікували в закінчене умисне вбивство.

За інформацією, яку оприлюднив 4 листопада в Facebook депутат Верховної Ради України Антон Геращенко, ім'я підозрюваного в організації нападу на Катерину Гандзюк - Сергій Торбін.

"Сьогодні, після трагічної загибелі Каті Гандзюк, я звертаюся до підозрюваного у вбивстві Каті Сергію торбину: іншого вироку, крім як довічного ув'язнення тобі, покидьку, не світить!" - заявив Геращенко.

За його словами, торбину можуть пом'якшити вирок, якщо він повідомить ім'я замовника вбивства.

"Тоді суд врахує це і при винесенні вироку ти отримав не довічне ув'язнення, а років 10-15", - йдеться в повідомленні нардепа.

Всього у справі про вбивство Гандзюк під слідством знаходиться п'ять чоловік. Крім передбачуваного організатора Сергія торбину і виконавця Микити Грабчук, це В'ячеслав Вишневський, Віктор Горбунов і Володимир Васянович. Всі вони дали вичерпні свідчення у тому, як організовувалося і виконувалося це нелюдський злочин.

При цьому коло підозрюваних у замовленні вбивства херсонської активістки набагато ширше. Як заявив під час виступу у Верховній Раді 6 листопада генеральний прокурор Юрій Луценко , Раніше Катерина Гандзюк особисто розповідала йому про бажаючих від неї позбутися.

"Сьогодні ми маємо підозри щодо 12 осіб, які, імовірно, були замовниками цього злочину. Сама Гандзюк говорила про частину з них під час скайп-зв'язку і її допиту слідчими. Звертаю також увагу, що мені особисто вона говорила про три з цих осіб . Слідству - трохи більше ", - сказав Луценко.

Також, за словами генпрокурора, слідству сильно пошкодила витік інформації .

Як розповів в свою чергу голова, Національної поліції Сергій Князєв, організатор вбивства Каті Гандзюк оцінив її життя в 5 тис доларів. Про це Князєв повідомив 6 листопада народним депутатам під час доповіді про стан розслідування кримінального провадження стосовно вбивства активістки.

Хто винен у вбивстві Катерини Гандзюк

Спочатку слідство розглядало три версії нападу.

"Наслідком розглядається кілька версій події, в тому числі службова діяльність потерпілої, активна громадянська позиція і побутові конфлікти", - говорилося в повідомленні прес-служби МВС, яке було поширене 1 серпня.

3 серпня Генеральна прокурор України Юрій Луценко заявив, що прийняв рішення передати слідство у пошуку замовників злочину до центрального апарату СБУ. На думку слідства, до нападу причетні представники правоохоронних та державних структур.

"За фактом замаху на вбивство з особливою жорстокістю Гандзюк К.В., яке вчинене на замовлення співробітників правоохоронних і державних органів, за сприяння сепаратистських організацій на території півдня України, з метою дестабілізації суспільно-політичної обстановки в південному регіоні країни", - йдеться в тексті скриншота, опублікованого генпрокурором в коментарі до своєї публікації в Facebook від 3 серпня.

Сама активістка вважала, що замовниками нападу на неї можуть бути нинішні або колишні правоохоронці.

"Я майже впевнена, що у замовника в гардеробі висить форма з погонами, можливо, навіть і не одна. Як тільки я стала чиновником в листопаді 2016 року, ми брали справи і ставали свідками жахливих зловживань і злочинів. Правоохоронці - перші люди, з ким ми спілкувалися, говорили, що треба наводити порядок ", - згадувала Катерина Гандзюк.

5 листопада ГПУ передала розслідування кримінального провадження по замаху на активістку в СБУ, яка тепер буде встановлювати замовників злочину. А 6 листопада Верховна Рада підтримала створення парламентської Тимчасової слідчої комісії з розслідування нападів на активістів в Україні, в тому числі і вбивства Катерини Гандзюк.

Крутий поворот у справі настав 12 листопада. Як стало відомо, ще в суботу 10 листопада суд заарештував Ігоря Павловського, який був раніше помічником народного депутата, в справі щодо вбивства активістки Катерина Гандзюк. Про це повідомила прес-секретар генерального прокурора Лариса Сарган.

Про це повідомила прес-секретар генерального прокурора Лариса Сарган

У свою чергу, речник СБУ Олена Гітлянська в коментарі агентству "Інтерфакс-Україна" підтвердила арешт Павловського.

"Суд заарештував Павловського у справі Гандзюк. СБУ затримала його в суботу, висунула підозра як співучаснику", - сказала вона.

Відзначимо, що правоохоронці не називають ім'я народного депутата, але в ЗМІ пишуть, що це Микола Паламарчук.

Британія і США вимагають притягнути вбивць активістки до відповідальності

Після звістки про смерть активістки президент України Петро Порошенко закликав правоохоронців зробити все можливе для того, щоб вбивці були знайдені, покарані і опинилися на лаві підсудних. Про це глава держави заявив під час зустрічі з українською громадою в Анталії (Туреччина).

"Кожного тижня ми втрачаємо українських героїв, які під кулями російських окупантів гинуть на Донбасі. Усередині країни, на жаль, теж трапляються трагедії. Тільки що мені повідомили, що активістка Катерина Гандзюк, на яку була здійснена атака нелюдів за допомогою кислоти, померла в лікарні . Ми всі повинні об'єднати зусилля для того, щоб це сталося. Разом допомогти правоохоронним органам, допомогти поліції, щоб зло було покаране ", - підкреслив глава держави.

Пізніше, 6 листопада Порошенко закликав політиків не спекулювати на трагедії , Не кидатися голослівними заявами, і не піаритися на крові.

"Вимоги громадянського суспільства про відкритість, неупередженості, прозорості та ефективності слідства - абсолютно обгрунтовані. Цим ми повинні продемонструвати вірність європейським цінностям. За це ми боролися", - заявив президент.

"Померла Катерина Гандзюк. Злочин проти неї - без терміну давності. Винні мають понести покарання. Вічна пам'ять ...", - заявив прем'єр-міністр Володимир Гройсман .

Реакція міжнародної громадськості не змусила себе чекати. Посол США в Україні Марі Йованович заявила в Twitter, що США вимагають притягнути до відповідальності замовників вбивства активістки .

Посол США в Україні Марі Йованович заявила в Twitter, що   США вимагають притягнути до відповідальності замовників вбивства активістки

"Від імені уряду США і американського народу висловлюю свої найглибші співчуття родині та друзям Катерини Гандзюк. Ми в черговий раз закликаємо українську владу притягти злочинців до відповідальності, включаючи замовників", - йдеться в повідомленні.

Посол Великобританії в Україні Джудіт Гоф також закликала владу України притягти до відповідальності винних у нападі на Гандзюк . Про це дипломат написала у себе в Twitter.

"Вкрай засмучена звісткою про смерть Катерини Гандзюк. Вона з мужністю і гідністю боролася зі своїми жахливими ранами. Важливо, щоб особи, відповідальні за цю страшну атаку, були притягнуті до відповідальності", - написала пані посол.

До цих закликів приєдналися також і в представництві ООН в Україні, де дуже різко відреагували на звістку про смерть активістки.

"Представництво ООН в Україні висловлює співчуття родичам і друзям Катерини Гандзюк. Безкарність злочинів проти громадських активістів, журналістів та інших осіб, які виступають публічно, є неприйнятною. ООН закликає до негайного розслідування, звітності та правосуддя", - написала в Twitter координатор системи ООН в Україна і координатор з гуманітарних питань в Україні Оснат Лубрані.

З відповідними заявами виступили також в Держдепі США і МЗС Канади .

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Вбивство активістки Катерини Гандзюк: все, що потрібно знати". інші Останні новини України дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Росовецький Олексій

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Спасибі! Повідомлення надіслано.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация