«Ведмідь явно перебував у глибокій сплячці»: мисливці коментують відео з Сергієм Левченко

  1. Що сталося? 3 вересня на YouTube з'явилося відео «Як народний губернатор Левченко ведмедя вбивав»...
  2. думки мисливців
  3. наслідки

Що сталося?

3 вересня на YouTube з'явилося відео «Як народний губернатор Левченко ведмедя вбивав» . Його опублікував такий собі Дмитро Ларін. На кадрах видно, як губернатор пристрілює мисливську рушницю, після цього він у супроводі кількох озброєних людей підходить до барлозі з ведмедем. «Он голова, бий по голові», - говорить один з супроводжуючих. Звучать постріли, але не видно, хто саме стріляє. Після цього інший мисливець тисне руку Левченко, кажучи: «Ну що, досягли ви мети?». Потім тушу ведмедя витягують з барлогу.

версія уряду

Відео зроблено на полюванні в листопаді 2016 року в Нижньоудинськ районі. Мисливські угіддя орендує Микола Терещенко. Ліцензія на відстріл тварини була. Полювання проводилася в дозволений період. Ведмідь-шатун. На нього скаржилися місцеві жителі. Спеціально навчені собаки загнали ведмедя в барліг, після чого його отстрелили. Все це розповіла начальник управління прес-служби і інформації губернатора Іркутської області Ірина Алашкевіч. На її думку, відео, зняте в 2016 році, виклали зараз, напередодні виборів в Заксобраніі, з метою провокації .

На її думку, відео, зняте в 2016 році, виклали зараз, напередодні виборів в Заксобраніі,   з метою провокації

Скріншот відео

У міністерстві лісового комплексу Іркутської області пояснили: якщо ведмідь з'являється поруч з населеним пунктом, становить загрозу жителям або домашнім тваринам, то люди звертаються до адміністрації муніципалітету. Мерія подає заявку в службу по охороні і використанню тваринного світу Іркутської області (знаходиться в складі міністерства). Після розгляду на місце виїжджає співробітник лісництва, оцінює ситуацію, дивиться сліди ведмедя, уточнює подробиці у місцевих жителів, чи дійсно тварина небезпечно і становить загрозу. І тільки після цього відомство видає дозвіл на відстріл ведмедя.

- Влітку полювання на ведмедя заборонена, але в разі якщо він становить загрозу, то в будь-який час року, в будь-які терміни, охотпользователей видається ліцензія на контролювання чисельності. Тому, в чиїх угіддях помічений ведмідь, мисливцеві професійному, доручається цю справу, щоб ліквідувати небезпечну тварину, - зазначили у відомстві.

Коли сезон полювання відкрито (полювання «на барлозі» в Росії дозволено з 1 серпня по 30 листопада), дозвіл на регулювання чисельності не видається. У випадку з полюванням губернатора терміни дотримані, тому такий документ не був потрібен, потрібна була тільки ліцензія.

Скріншот відео

думки мисливців

- На відео зображена так звана полювання на барлозі. Ні про яке ведмедя-шатуне, я впевнений, тут мови бути не може, - пояснює мисливствознавець-біолог з Черемховского району Олег Пронін. - Шатун вкрай рідко повторно лягає, а якщо і лягає, то в тимчасові лежання. Фактично ведмідь, який до осені не набрав жиру для зимівлі, властивої йому, приречений на голодну смерть, або його пристрелять.

Як проходить традиційна полювання на барлозі? Ведмідь знаходиться в стані сну з осені або ранньої зими. Досвідчені єгері вистежують, де ведмідь, який набрав жиру, заляже на зиму, цю барліг запам'ятовують і восени за допомогою собак відшукують - «піднімають барліг». Медведя будять, в отвір, через яке він дихає, йому просовують спеціальні жердини, як кажуть мисливці, «заламують чоло».

- Коли ведмідь вже розбуджений, розпалив, він намагається зловити собак, вискакує, виривається. Завдання собак - утримати його і «підставити під постріл». Дві-три собаки його зупиняють і «крутять», кидаються з різних сторін, відскакують, якщо в цей момент ведмідь лапою зачепить одну з них, то їй не жити, - розповідає мисливець. - Це досить ризикована, видовищна і цікава боротьба. Самі уявіть: собачий гавкіт, сніг, звір в люті кидається то туди, то сюди, мисливець вибирає зручний момент для пострілу і видобуває звіра. Як правило, в такому полюванні беруть участь три-чотири людини.

На думку Олега Петровича, на відео він полювання не побачив. Йому соромно, що так відбувається, що бувають такі мисливці.

- Ведмідь явно перебував у глибокій сплячці. Подивіться, як вони спокійно себе ведуть, підходять, заглядають, тобто ведмідь в глибокій сплячці, в стані анабіозу, серцевий ритм у нього значно скорочується, ритм дихання знижується, - коментує відео мисливствознавець-біолог.

Подивіться, як вони спокійно себе ведуть, підходять, заглядають, тобто ведмідь в глибокій сплячці, в стані анабіозу, серцевий ритм у нього значно скорочується, ритм дихання знижується, - коментує відео мисливствознавець-біолог

Скріншот відео

Шатун б ніколи не підпустив людей і собак так близько. Це, перш за все, дикий звір, він моментально оцінює об'єкт як їжу або загрозу. Якщо це їжа, шатун на неї полює, якщо загроза - йде.

- Ясно, що ведмідь у барлозі, але як вони його стріляли, мені, наприклад, соромно. Неправильно, некрасиво. В барлозі не підняли звіра, не дали собакам попрацювати. Ведмідь лежав дуже щільно, вони стояли розмовляли, він навіть не прокинувся, - пояснює співрозмовник. - Звір вгодований, коли витягали, помітно, яка у нього загривок. Шатуна відразу видно, він худий і горбатий. Швидше за все, цей барліг підготували, щоб не ризикувати, і губернатора підвели до неї. Він стовбур туди засунув і навіть не цілився, як мені здається.

Мисливцеві незрозуміла мета цієї «полювання», навіщо це знадобилося губернатору. «Якщо хотілося вбити тварину, поїхав би в село, там в листопаді якраз ріжуть худобу на м'ясо, йому б спасибі сказали», - вважає Олег Петрович.

На його думку, Сергій Левченко зробив негарний вчинок. Почавши дивитися відео, він чекав, що губернатор відмовиться від цієї затії і не стане вбивати звіра.

- Я коли відео почав дивитися, просто чекав, коли він скаже: «Та хлопці, поїхали, рушниця не моє, звіра не видно, візьміть цей ствол, сідаємо в машини, поїхали». Людина з правильними життєвими поняттями, порядна, так і вчинив би. Він би міг відмовитися в цьому брати участь, - підсумував співрозмовник.

Ще один досвідчений мисливець Володимир Семенович з Баргузинского району Республіки Бурятія теж упевнений, що вбитий ведмідь не шатун, тому що шатун в барліг не ляже. Та й жителі поскаржитися на тварину, яка лежить в барлозі, не могли.

- Сумніваюся, що це полювання в листопаді відбулася, тому що на відео снігу багато. Набагато пізніше, по-моєму, - ділиться мисливець. - Треба знати час, коли проводилася полювання, і звірити відповідність ліцензії, якщо така була. Оскільки з 1 серпня по 30 листопада дозволений відстріл ведмедя, то навіть якщо він був здобутий 30 листопада, то це полювання не браконьєрське, а просто аматорська. Але тут потрібно з'ясовувати, розбиратися.

Скріншот відео

наслідки

У соцмережах Сергія Левченка піддали критиці. На відео вже відреагував депутат Держдуми від Іркутської області Микола Ніколаєв.

- Вчинок, на мою думку, недостойний ні губернатора, ні сибіряка, ні чоловіки, - прокоментував він. - Не кажучи вже про те, що, на мій погляд, у вчинку цієї групи осіб, на чолі якої людина в гербом Іркутської області на рукаві, простежується явне порушення закону. Направив запит до Генеральної прокуратури, а також до Міністерства внутрішніх справ РФ - свою оцінку мають дати правоохоронці.

Російський журналіст і телеведучий Володимир Соловйов прокоментував полювання губернатора Іркутської області Сергія Левченка на ведмедя. Соловйов назвав ситуацію «огидним комчванством» (комуністичним зарозумілістю. - Прим. Авт.), Оскільки Левченко складається в КПРФ. Телеведучий також задався питанням, відреагувало керівництво партії на дану історію. Сам Сергій Левченко поки ніяк не прокоментував скандальне відео.

Що сталося?
Після цього інший мисливець тисне руку Левченко, кажучи: «Ну що, досягли ви мети?
Як проходить традиційна полювання на барлозі?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация