Вегетаріанство: за і проти. цікаві думки

  1. Чи можна змінити карму, а разом з тим і гастрономічні звички
  2. Вегетаріанство з точки зору здоров'я
  3. Вегетаріанство для краси
  4. Культура харчування інших народів
  5. Острів Окінава і дієта місцевих жителів
  6. Хунзи в Пакистані
  7. Греки до 2-ї світової війни
  8. Вегетаріанство: за
  9. Санітарні норми
  10. Натуральне господарство як альтернатива антибіотикам
  11. Людина повинна залишатися людиною

П режде ніж зважитися перейти на новий вид харчування, багато хто напевно замислювалися над тим, яку користь це їм принесе і як позначиться на їхньому здоров'ї. Зважуючи всі за і проти щодо вегетаріанства, ми починаємо розуміти, що в кінцевому підсумку об'єктивно є тільки за, а всі проти - це не що інше, як вигадки і провокації від виробників, м'яко кажучи, не зовсім корисних продуктів, маркетологів або псевдо- пропагандистів «здорового» харчування. Вони-то і спокушають розум тих, хто сумнівається людей, ще не зробили остаточний вибір або тільки вступили на цей шлях.

Чи можна змінити карму, а разом з тим і гастрономічні звички

Важко змінювати спосіб життя в наш час, коли засоби масової інформації стали рупором для бізнесу, де кожен хоче заволодіти думками людини, повісті його в потрібному для продавця напрямку, продати йому що-небудь.

Мета маркетологів - підняти людину в його власних очах, якщо він зробить так, як вчить реклама. Самооцінка буде рости в залежності від того, скільки і де він купить того чи цього і що про нього подумають інші люди, а також як це відіб'ється на його статус в суспільстві.

Ось що стало важливим і що є визначальним фактором при прийнятті рішень більшістю людей. Багато хто навіть не замислюються про це. Все відбувається настільки імпульсивно і на рівні емоцій, що важко простежити, де це рішення зародилося. Це і потрібно виробникам товарів і продуктів, в чиї цілі поняття "правильне харчування" або "здоровий спосіб життя" аж ніяк не входять. Людина повинна менше думати, але більше реагувати. Так і живе він в зачарованому колі: провокується рекламою і суспільством, набуває і споживає ті продукти, які і далі стимулюють неусвідомленість його поведінки.

І все-таки в глибині душі кожен з нас знає, що є об'єктивні чинники, які існують незалежно від PR-компаній і думки більшості. Ці фактори побудовані на логіці, в основі їх лежать дослідження, факти і докази.

Саме на них і варто звернути свою увагу і згодом вивчити їх більш детально.

Перед тим як почати огляд, хотілося б відповісти на питання: «А як же бути з ескімосами або, скажімо, з кастою недоторканних в Індії?» Внаслідок своїх дій в минулому, які сформували їх карму в сьогоденні, одні повинні виживати в холоді, де головним джерелом їжі є тваринні продукти, а інші взагалі забуті суспільством, в якому живуть. Так проявляється на зовнішньому плані закон карми , Хоча і він не непохитний, і ситуацію можна змінити.

Слід згадати про те, що при переході на вегетаріанське харчування одне лише зміна раціону поліпшить ваше здоров'я і в цілому змінить життя. Якщо ви доповніть правильне харчування фізичним навантаженням і очищенням розуму, дисциплінуючи його, роблячи більш сприйнятливим, то такий комплексний підхід з часом принесе блискучі результати. Одним з варіантів комплексної практики можуть бути йога-тури, де кожної складової (харчування, фізичної активності, концентрації розуму) приділено однакову увагу.

Вегетаріанство з точки зору здоров'я

Забезпечує довголіття і фізичну витривалість серед спільнот довгожителів, як наприклад японці з острова Окінава, більшість яких дотримується вегетаріанського харчування. Чарльз Дарвін в одному зі своїх листів з кругосвітньої подорожі в 1834 році писав про витривалості: «Самі незвичайні працівники, яких мені доводилося бачити, - це чилійські шахтарі, які живуть виключно на рослинній їжі, включаючи бобові. Для них звичайною справою є перенесення вантажів вагою від 50 до 90 кг з шахти на поверхню не менше 12 разів на день. Сніданок їх складається з інжиру і маленьких буханців хліба, обід - з варених бобів, а вечерю - з смаженої пшениці ».

Овощі.jpg

А скільки вегетаріанців і веганів серед спортсменів в різних видах спорту і на найвищих рівнях!

  • Зниження ризику розвитку серцево-судинних захворювань.
  • Їжа, багата антиоксидантами і містить великий спектр вітамінів і мінералів, уповільнює процеси старіння клітин в організмі.
  • Легка їжа вимагає менше ресурсів і часу для її перетравлення, отже, процес проходження її по шлунково-кишкового тракту мінімальний, що є великим плюсом для органів травлення, т. К. Їжа перестає застоюватися, а це, в свою чергу, веде до зникнення багатьох проблем, пов'язаних з шлунково-кишкового тракту.
  • Нормалізується кров'яний тиск. У рослинному харчуванні дуже великий вміст калію, а цей елемент відповідає за зниження кров'яного тиску і регулює водний баланс в організмі. Надлишок солі і натрію в організмі веде до гіпертонії, тому, для того щоб збалансувати зміст цього елемента, потрібно включити в раціон продукти з високим вмістом калію: банани, картопля, квасоля, авокадо, сухофрукти, диня, гарбуз, шпинат. Список великий, і його можна продовжувати, адже практично всі фрукти і овочі містять калій в надлишку.
  • Підвищується імунітет за рахунок високого вмісту вітамінів і мінералів в їх натуральному вигляді.

Вегетаріанство для краси

  • Очищається шкіра. Завдяки більш швидкому проходженню їжі по шлунково-кишковому тракту і високому вмісту клітковини в вегетаріанської дієти, в організмі перестають накопичуватися токсини, продукти розпаду в процесі перетравлення швидко виводяться, що допомагає організму очищатися на всіх рівнях, і це благотворно позначається на стані шкіри.
  • Фігура стає стрункою і підтягнутою. Велика кількість рослинної їжі сприяє схудненню, а вживання зелені бореться з відкладеннями жиру в непотрібних місцях. Ось чому бажаючим «постройнеть» рекомендується пити зелені коктейлі - це допомагає дуже ефективно боротися із зайвою вагою.
  • Сяючі очі. Включаючи в раціон харчування велика кількість натуральної рослинної їжі, людина допомагає своєму організму інтенсивно очищатися, що не може не позначитися як на всій зовнішності, так і на стані очей.

Вегетаріанство - підвищення енергетики

  • Збільшення енергії на фізичному плані. Люди, які перейшли на вегетаріанство, відзначають приплив життєвих сил і піднесеність настрою. Це пов'язано з перебудовою організму і переходом на більш високий рівень функціонування всіх тел.
  • Підвищення рівня усвідомленості. Людина перестає жити немов на автопілоті, він знаходить можливість самостійно управляти своїм життям. Він починає мислити по-іншому. У медитації випассана цьому приділяється окрема увага, і за допомогою багатогодинних практик рівень усвідомленості виходить на більш високий рівень.
  • Емоційне тіло очищається від негативних нашарувань, і це, в свою чергу, впливає на стабілізацію і врівноваженість почуттів. Людина розуміє, що емоції можна контролювати. Вони не виникають нізвідки, їх можна вивчити, зрозуміти причини появи і направити в потрібне русло.
  • Реалізація внутрішніх намірів і їх втілення у фізичному світі прискорюється. Тобто час, який потрібен на реалізацію якихось планів, скорочується. Досягнення цього можливе в більш короткі терміни.

смузі.jpg

Культура харчування інших народів

У сучасному суспільстві люди звикли думати, що наш спосіб життя єдино можливий, однак протягом довгого часу існують спільноти людей, чия дієта в основному складається з продуктів рослинного походження.

Острів Окінава і дієта місцевих жителів

Здавалося б, місцевих жителів Окінави (найбільшого з групи островів Рюкю) не можна віднести до вегетаріанців, адже буває, що вони ласують і свининою, АЛЕ вони споживають м'ясо цієї тварини виключно за деякими свят і досить рідко, а в решту часу їх дієта в основному складається з їжі рослинного походження.

Морепродукти, хоч і входять в раціон, але теж не часто. В основі їх дієти - солодка картопля. Це головна їжа для жителів Окінави. Порівнюючи інші регіони Японії, можна зробити висновок, що рис аж ніяк не такий популярний, як в інших префектурах, і, отже, його тут вживають в значно менших кількостях.

Великою популярністю користується так звана гойя, або гіркий кабачок (диня). Вона відома тим, що регулює рівень цукру в крові і за цими властивостями схожа на солодку картоплю. До речі, солодка картопля також відрізняється за сортами, і тільки десертні сорти можуть бути дійсно солодкими, у решти солодкість мало виражена або взагалі відсутня. На Окінаві жителі переважно їдять сатсума ІМО, солодка картопля (Satsuma sweet popato) жовтого і фіолетового кольору - murasaki imo.

Також в їх раціоні широко представлений такий тип морської капусти, як комбу і, звичайно, куркума, про цілющі властивості якої складаються легенди. На Сході, особливо в країнах південно-східного регіону, цей продукт входить в щоденний раціон. Воно й не дивно, адже стільки корисних речовин, «упакованих» в маленькому золотисто-помаранчевому корінці рідко в якому продукті можна зустріти.

Не забули довгожителі і про зелені. У їх харчування включені шпинат, петрушка, базилік, різні види салатів, китайська капуста, баклажани і дикороси, які місцеві жителі збирають самі. В цілому їх дієта багата вуглеводами, практично 80% всіх споживаних калорій приходить з ніх.В ній спостерігається велика кількість антиоксидантів, тобто продуктів, що уповільнюють старіння.

Хунзи в Пакистані

Так склалося, що на півночі Пакистану племена хунза за традицією вживають в їжу багато абрикосів і зелені, а ось продуктів тваринного походження в їх дієті дуже і дуже мало, можна сказати, вони практично відсутні. Протягом багатьох століть хунзи ставилися до худобі виключно як до робочої сили, засобу, що допомагає полегшити працю людини. Раціон цього племені, яке сповідує іслам, більш ніж на 90% складається з рослинних продуктів, що вживаються в невеликих кількостях.

Греки до 2-ї світової війни

Греки так само відрізнялися довгожительством, як і народ Окінави. Вони їли трохи, в основному те, що самі вирощували, і переважно їх дієта була вегетаріанської. Цвітна капуста, відома своїми протираковими властивостями, велика кількість різноманітної зелені, фрукти становили основу раціону. Без надмірностей і в міру.

Те, що ми бачимо зараз в раціоні сучасних греків, - щоденне споживання кави та солодощів, рафінованих продуктів, велика кількість м'яса і риби - це типова сучасна тенденція, яка не має нічого спільного з традиційною системою харчування «доамеріканізірованного» суспільства.

П режде ніж зважитися перейти на новий вид харчування, багато хто напевно замислювалися над тим, яку користь це їм принесе і як позначиться на їхньому здоров'ї

Загальні принципи здорового харчування, які можна виділити на основі цих трьох прикладів, такі:

  1. Є в міру, не переїдати.
  2. Раціон повинні складати переважно продукти рослинного походження (тваринні продукти є, скоріше, винятком із правил).
  3. Споживання великої кількості зелені, особливо в свіжому вигляді.
  4. Відсутність рафінованої їжі (білого борошна, білого цукру, рафінованих олій, прохолодних напоїв і т. Д.).
  5. Ніякої їжі швидкого приготування - все свіжоприготовлене.

Також слід зауважити, що правильну дієту ще й доповнюють значні фізичні навантаження. Раніше люди, можливо, не думали про те, що корисно, а що ні, і не ставили собі питання про вибір дієти або про те, чи достатньо часу вони приділяють фізичним навантаженням, але вони інтуїтивно вели здоровий спосіб життя, поєднуючи правильне харчування з фізичною активністю і перебуванням на свіжому повітрі, на природі, що приносило їм радість і задоволення від життя в цілому і наділяла міцним здоров'ям.

Вегетаріанство: за

Руйнівної шкоди індустрії промислового тваринництва на екологію планети

  • Худоба потрібно забезпечувати їжею. Для цих цілей використовують зернові, переважно кукурудзу. Для підвищення обсягів вирощування потрібно все більше площ. Саме з цією метою щороку розчищаються нові території, вирубуються і спалюються кілометри тропічних лісів.
  • Продукти життєдіяльності тварин стікають у водойми і там накопичуються, отруюючи довкілля.

Якби все це було нешкідливим і «нормальним», як стверджують апологети вживання м'яса, то напевно влади мегаполісів не видавали б вказівок про перенесення тих же птахофабрик в провінції з метою убезпечити екологічний стан міст і припинити розвиток епідемій, цих постійних супутників фабрик тваринництва.

Просто замовчування фактів зовсім не означає, що проблеми не існує. Уявімо, що наші на 100% політизовані ЗМІ трохи змінили новинну спрямованість, - ми б чули новини про проблеми на бойнях і свинофермах з такою частотою, як зараз про те, що сказав той чи інший політичний діяч.

Санітарні норми

Про те, яка антисанітарія панує в загонах і інкубаторах, напевно не потрібно розповідати, а ті, хто тішить себе думкою про те, що ситуація поступово поліпшується, обманюють себе. Яка може бути чистота в місцях, де кров ллється рікою і конвеєр смерті працює без вихідних. Завдяки сучасним технологіям, виробництво стало взагалі невпинним (24/7), і людство пишається своїми досягненнями і винахідливістю. Як далеко ми пішли від жителів середньовіччя! На відміну від них в нашому сучасному суспільстві всі процеси автоматизовані - річки нечистот щохвилини переповнюються, а в місцях розведення тварин просто не продихнути!

Якщо ви заперечите і як аргумент приведете приклад з використанням хімікатів як засобу боротьби з пацюками на бойнях, то задумайтеся, чи не будуть порушені цими отрутами і самі туші тварин - вони адже падають на підлогу. Можна їх, звичайно, продезінфікувати, зняти шкуру, але що отримуємо на виході - повністю «нахіміченную» мертву плоть, не тільки зсередини, але і зовні.

Вегетеріанство.jpg

Натуральне господарство як альтернатива антибіотикам

Що стосується того факту, що все м'ясо нашпиговано антибіотиками, він відомий всім, але людям легше «забути» про це, хоча ні для кого не секрет, що більшість тварин хворі і тільки для того, щоб не дати їм померти до майбутньої дати забою, виробник повинен будь-що-будь підтримати в них життя, інакше це відіб'ється на прибутку.

В якості альтернативи масової індустрії можна запропонувати приватне господарство, де всі потрібні продукти, вирощуються самою людиною. У цьому випадку ступінь ризику поїдання хімічно зарядженої котлети зводиться до нуля, але чи багато хто готові переїхати в село і повністю перейти на натуральне господарство?

Навіть якщо ви на це зважитеся, чи зможете ви самі, саме ви, забити тварину, яке годували і за яким доглядали протягом довгого часу? Ні. Скажуть, що для цього є професіонали. Вірно, в цьому і полягає питання, так як, якщо б людині доводилося самому вбивати і дивитися в очі тварині, яке він вирощував, то дуже багато хто вже давно перейшли б на вегетаріанство.

Людина повинна залишатися людиною

Людина не машина, і ми не народжені, щоб відправляти на той світ братів наших менших. Або ж люди так своєрідно визначають свою позицію царя природи - в виправданні і мовчазної згоди на вбивство створінь з плоті і крові, але з трохи нижчим, ніж у них рівнем свідомості?

Ми вже давно не носимо шкури мамонтів. Період фізіологічного виживання в людській історії давно завершений, бо тільки цим і можна було б виправдати споживання м'яса в їжу. Благо, зараз в магазинах - достаток продуктів, і меню вегетаріанців різноманітно як ніколи: десятки сортів горіхів, злакових і бобових, сотні найменувань свіжих овочів і фруктів.

А в чому різноманітність їжі м'ясоїда? Тільки в тому, що кілька сортів м'яса періодично готуються в різних варіаціях і з додаванням тих чи інших спецій, щоб зробити блюдо легкотравним і приємним для органів почуттів? Будь-шеф-кухар вам скаже, що у м'ясопродуктів немає смаку як такого. Бажану якість, запах і смак йому надають ті інгредієнти, з якими м'ясо готується або подається, і не останню роль тут відіграють спеції. Без їх використання не було б і м'ясопродуктів, таких, якими ми їх знаємо. Ми звикли не до смаку м'яса, а до смаку спецій, які додають під час його приготування, тим самим закріплюючи асоціації і формуючи смакову пам'ять.

Так що якщо підібрати меню, грамотно скласти раціон з вегетаріанських страв, включивши в нього ті продукти, які вам найбільше подобаються, навчитися смачно готувати, то вегетаріанська їжа дуже скоро вам сподобається, і ваша їжа буде складатися тільки з здорових продуктів.

Перед тим як почати огляд, хотілося б відповісти на питання: «А як же бути з ескімосами або, скажімо, з кастою недоторканних в Індії?
У цьому випадку ступінь ризику поїдання хімічно зарядженої котлети зводиться до нуля, але чи багато хто готові переїхати в село і повністю перейти на натуральне господарство?
Навіть якщо ви на це зважитеся, чи зможете ви самі, саме ви, забити тварину, яке годували і за яким доглядали протягом довгого часу?
Або ж люди так своєрідно визначають свою позицію царя природи - в виправданні і мовчазної згоди на вбивство створінь з плоті і крові, але з трохи нижчим, ніж у них рівнем свідомості?
А в чому різноманітність їжі м'ясоїда?
Тільки в тому, що кілька сортів м'яса періодично готуються в різних варіаціях і з додаванням тих чи інших спецій, щоб зробити блюдо легкотравним і приємним для органів почуттів?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация