Великі винахідники

  1. Архімед Сіракузького
  2. Герон Олександрійський
  3. Леонардо Да Вінчі
  4. Кулібін Іван Петрович
  5. Джеймс Ватт
  6. Нікола Тесла
  7. Корольов Сергій Павлович

У цій статті ми поговоримо про самих великих винахідників світу в усі часи. Ці люди, мабуть, найвідоміші винахідники в історії.

Список винахідників:

Архімед Сіракузького

(287 - 212 до н. Е.)

Архімед був родом з Сиракуз, тому отримав прізвисько Архімед Сіракузького. Він перш за все відомий як видатний математик, фізик і інженер. У сферу його інтересів також потрапляли астрономія і, звичайно ж, винаходи. Життя Архімеда відома лише в загальних деталях, тому повного життєпису годі й шукати

В цілому він вважається одним з великих математиків давнини і одним з найбільших в усі часи. Архімед передбачив сучасне літочислення і аналіз, застосовуючи поняття нескінченно малих і метод вичерпання, щоб вивести і строго довести ряд геометричних теорем, в тому числі точно обчислити площу круга, площа поверхні і об'єм сфери і площа під параболою.

Гвинт Архімеда для підйому води в зрошувальних системах.

Інші математичні досягнення включають в себе отримання точної апроксимації числа Пі, визначення та дослідження спіралі, яка отримала його ім'я (Спіраль Архімеда) і створення системи вираження дуже великих чисел з використанням зведення в ступінь. Він також був одним з перших застосував математику до фізичних явищ, заклав основи гідростатики і статики, включаючи фізичне пояснення роботи важелів, які зараз все проходять в школі на уроках фізики. Відомо, що Архімед активно намагався вдосконалити і автоматизувати різні завдання. Однією з найбільш відомих проблем, які він вирішив, була проблема підняття води в зрошувальних системах, яку він вирішив за допомогою інноваційного винаходу - спеціального шнекового гвинта. Також він винаходив складові шківи і оборонні машини для захисту своїх рідних Сіракуз від вторгнення.

Читайте окрему біографічну статтю про Архімеда із Сіракуз , А також статтю про те, що винайшов Архімед .

Герон Олександрійський

(10 - 75 н.е.)

Герон Олександрійський був математиком і інженером, який працював в своєму рідному місті Олександрія, Римський Єгипет. Він вважається найбільшим експериментатором античності, і його робота є розвитком елліністичної наукової традиції.

Був зайнятий розвитком геометрії, механіки, гідростатики, а також оптики. Написав ряд наукових праць (з ухилом в практику) за всіма цими галузями. В Темні століття його ім'я було забуте, а його винаходу перестали представляти якийсь інтерес для людей того часу.

Парова турбіна Герона в анімації

Серед його винаходів ви знайдете перші роботизовані системи, самозаряджається арбалети, музичні шкатулки, автомати для продажу і багато іншого, що здається неймовірним для того часу. Герон також опублікував добре відоме опис парового пристрою, званого еоліпілом (іноді званим «двигуном Герона» або «паровою турбіною Герона»). Кажуть, що він був послідовником атомистов.

Читайте також докладну статтю про Герона і його винаходу .

Леонардо Да Вінчі

(15 квітня 1452 - 2 травня 1519)

Леонардо да Вінчі був італійським ренесансним поліматіей, тобто людиною, чий інтелект дозволяв йому не обмежуватися однією сферою інтересів. У коло його інтересів входили винахід, живопис, скульптура, архітектура, наука, музика, математика, техніка, література, анатомія, геологія, астрономія, ботаніка, писемність, історія та картографія. Серед вчених він по праву вважається прабатьком палеонтології, палеоїхнология і архітектури. У мистецькому середовищі можна часто зустріти його оцінку, як найбільшого художника в усі часи. Він уособлює ідеал гуманізму епохи Відродження.

Він уособлює ідеал гуманізму епохи Відродження

Автоматизована система барабанів Леонардо да Вінчі

В історії і науці Леонардо вважається головним зразком «універсального генія» або «людини епохи Відродження», людини «невгамовним цікавості» і «гарячково винахідливого уяви». За словами історика мистецтва Хелен Гарднер, масштаби і глибина його інтересів були безпрецедентні в історії, і «його розум і особистість здаються нам надлюдськими, в той час як сам він був людиною таємничим і віддаленим». Марко Роско зазначає, що, хоча навколо життя Леонардо багато міфів, гіпотез і припущень, саме ж мислення і сприйняття світу Вінчі були цілком собі логічними з використанням емпіричних методів пізнання, які для тих часів були порушенням загальноприйнятих правил і догматів.

Пристрій танка Леонардо да Вінчі

Леонардо глибоко поважають за його фантастичну винахідливість. Він створив концепти літальних машин (літаки, вертольоти, парашути) та інше, військових машин (танк, скорострільні арбалети, штурмові драбини та інше), будівельних машин (екскаватор, різні крани та драбини та інше), музичних машин, кулінарних машин і багато чого ще. За його життя було побудовано не так вже й багато його винаходів, що можна пояснити низьким рівнем розвитку промисловості, металургії та техніки того часу. Однак деякі з його невеликих винаходів, такі як автоматична намотування бобіни і машина для тестування міцності дроту на розтягнення, увійшли в промисловий світ незавершеними. Хоча його досягнення нам зараз здаються просто величезними, він, на жаль, не зробив прямого впливу на розвиток науки, тому що не опублікував багатьох зі своїх висновків, не поділившись ними з вченими та винахідниками того часу.

Ми рекомендуємо вам прочитати цілу серію статей про всі відомі винаходи Леонардо да Вінчі .

Кулібін Іван Петрович

(10 квітня 1735 - 30 липень 1818)

Іван Петрович Кулібін був російським механіком і винахідником. Він народився в Нижньому Новгороді і навіть пізніше отримав прізвисько «нижегородський Архімед». З самого дитинства він виявив інтерес до створення механічних виробів. Незабаром його інтерес переріс у створення годинникових механізмів. Його вироби і плідне уява надихнули багатьох винахідників.

Найвідомішим його винаходом є проект моста через річку Нева, тим самим вперше змоделювавши настільки складний міст Найвідомішим його винаходом є проект моста через річку Нева, тим самим вперше змоделювавши настільки складний міст. Крім цього він винаходив різні автоматизовані механізми, наприклад, Самокатна візок з педальним механізмом і навіть механічних протезів. Його сфера інтересів також стосувалася водного транспорту, де він також зробив ряд винаходів.

Годинники Кулібіна

В масах він був насамперед відомий, як винахідник кумедних іграшок і феєрверків, якими розважав людей. Все це сильно дивувало сучасників. Що цікаво, він був абсолютним непитущим, не грав в азартні ігри і не курив тютюн.

Читайте докладну статтю про життя Кулібіна і його винаходу .

Джеймс Ватт

(30 січня 1736 - 19 серпня 1819)

Джеймс Ватт народився в Шотландії. Він був винахідником, інженером-механіком і хіміком. Перш за все відомий тим, що поліпшив паровий двигун Томаса Ньюкомена. Саме паровий двигун Ватта став фундаментом для промислової революції як у Великобританії, так і в усьому світі. Після його модернізації ефективність роботи парової машини зросла в 4 і більше разів, а управління нею спростилося.

Докладне пояснення всіх принципів роботи парової машини Ватта і фізики процесу можете подивитися на відео нижче:

Крім механіки і фізики Ватт цікавився хімією і винайшов засіб для відбілювання. Він на старості років навіть встиг позайматися винахідництвом в мистецтві, намагаючись розробити ейдограф (копіювальна машина) для скульптур, розвиваючи ідеї пантографа (машина для копіювання карт). Також Ватт створив концепцію вимірювання потужності в кінських силах, а пізніше вчені вирішили назвати на честь Ватта одиницю для вимірювання потужності в системі СІ (ват), яку ми тепер бачимо на кожній лампочці.

Нікола Тесла

(10 липня 1856 - 7 січня 1943)

Нікола Тесла - це видатний сербсько-американський винахідник, без якого складно собі уявити еру електрики в 20-м столітті. Він не тільки був інженером, фізиком, конструктором і механіком, а й великим мрійником-футуристом.

Свою освіту він отримав в Австрійській імперії, а в 1884 році емігрував в США, де отримав громадянство. Після чого він розробляє асинхронний двигун змінного струму, а також патентує ще ряд пов'язаних зі змінним струмом винаходів, які в підсумку стають серцем поліфазний системи кампанії Вестінгауз.

3-х фазний електричний двигун, що обертається в магнітному полі

Заробивши значну суму грошей, він продовжує свої експерименти в області електрики. Він експериментує з розрядними трубками і пробує робити перші знімки за допомогою рентгена. Він першим побудував невелику човен з бездротовим керуванням, яку продемонстрував на виставці, чим викликав здивування сучасників, так як вони не могли зрозуміти, як вона управляється.

котушка Тесли

Пізніше він загоряється ідеєю бездротового освітлення і всесвітнього бездротового розподілу електроенергії. У своїй лабораторії в Колорадо-Спрінгс він ставить досліди з високовольтним і високочастотним електрикою. Суть була в тому, що він хотів здійснити бездротову передачу електроенергії між цілими континентами! Але йому не вистачило грошей, і він не зміг його закінчити. Пізніше на честь Тесли назвуть одиницю для вимірювання індукції в магнітному полі.

Читайте також окрему статтю про те, що винайшов Нікола Тесла .

Корольов Сергій Павлович

(12 січня 1907 - 14 грудень 1966)

Корольов Сергій Павлович як винахідник значить дуже багато для історії СРСР. Це дійсно видатний конструктор, який зумів допомогти СРСР досягти військового паритету з усім західним блоком в галузі ракетобудування. Для решти ж світу це була ключова фігура космонавтики 20-го століття.

У самому СРСР у Корольова була досить непроста доля, але в підсумку він був оцінений по достоїнству, а до його ідей прислухалося вище керівництво країни. Основні значущі винаходи він спочатку зробив в галузі ракетобудування, створивши двоступеневу міжконтинентальну балістичну ракету. Пізніше він пропонує уряду СРСР запустити перший в світі штучний супутник Землі, на що йому дають добро. В результаті весь світ був здивований новаторськими ідеями Корольова і СРСР, так починалася космічна гонка США і Радянського союзу. У США ж запуск супутника знайшов свій власний фразеологізм «sputnik moment».

Корольов не зупиняється на досягнутому, адже він марить про підкорення космосу людиною. Далі він бере участь в розробці космічних апаратів на Місяць з метою дослідження.

12 квітня 1961 року геній Корольова досягає свого апогею, показуючи, на що здатний один мисляча людина, захоплений правильними ідеями. У цей день СРСР відправляє людини в космос, що просто вражає громадськість, а перший космонавт Юрій Олексійович Гагарін стає героєм Землі, який тепер в очах звичайних людей на всій планеті прирівнюється до якогось божества (досить подивитися, як Юрія зустрічають в різних країнах). Настільки значимо ця подія була в ті роки.

Потім Корольов розробляє проект орбітальної космічної станції, де б люди могли проводити свої дослідження космосу. В кінці своєї кар'єри Сергій Павлович Корольов розробляє ідеї польоту людини на Місяць, але при його житті це так і не реалізується, а, як нам тепер відомо, американці це встигають зробити раніше всіх.

Можна сміливо стверджувати, що Корольов - це ціла епоха для космічних винаходів.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация