Венера маскується під НЛО

Багато астрономічні ЗМІ попереджають американців про те, що якщо вони в найближчі кілька тижнів побачать на світанку великий об'єкт, що світився, то не слід звертатися в поліцію або службу порятунку - це не НЛО, а всього лише Венера. Вона буде добре видно перед сходом Сонця в східній частині неба над горизонтом з 3 листопада 2010 року. Багато астрономічні ЗМІ попереджають американців про те, що якщо вони в найближчі кілька тижнів побачать на світанку великий об'єкт, що світився, то не слід звертатися в поліцію або службу порятунку - це не НЛО, а всього лише Венера

Фото: AP

На початку нинішнього місяця відомий американський астрономічний сайт Space. com опублікував вельми забавне повідомлення приблизно такого змісту:

"Співробітникам планетаріїв, обсерваторій, метеорологічних служб і, можливо, поліцейських ділянок слід бути готовими до того, що дві перші тижні листопада до них будуть надходити повідомлення від громадян, які стверджують, що вони бачили на світанку яскравий об'єкт, що світився, схожий на НЛО. Не слід турбуватися і впадати в паніку - даний об'єкт є не що інше, як планета Венера, яка буде добре видно перед сходом Сонця в східній частині неба над горизонтом з 3 листопада 2010 року ".

Схоже, дане повідомлення свідчить, як це не сумно, про поголовну астрономічної безграмотності сучасних жителів США - раз вони навіть найближчу до нас планету сонячної системи дізнатися не в змозі. Втім, це також говорить і про тотальне божевілля американців (та й не тільки їх) на НЛО-тематики - саме вона привела до того, що будь-який яскраве небесне тіло середньостатистичний обиватель в першу чергу сприймає як корабель прибульців.

Тим часом про нашу "сестру-близнючку" (так називають Венеру астрономи за те, що її маса і розміри дуже близькі до земних) слід знати все ж побільше. Отже, Венера - це друга внутрішня планета Сонячної системи з періодом обертання в 224,7 земних діб. Якби на ній жили розумні істоти, то їх рік був би приблизно на 141 день коротше такого у землян.

Однак, судячи з усього, ніякого життя на цій планеті немає. Поверхня Венери приховує надзвичайно густа хмарність з хмар сірчаної кислоти з високими відбивними характеристиками, що не дає можливості побачити поверхню у видимому світлі (але її атмосфера прозора для радіохвиль, за допомогою яких згодом і був досліджений рельєф планети). В основному ця атмосфера складається з вуглекислого газу, що було б неможливо, якби на Венері були присутні рослини або фотосинтезирующие бактерії - вже вони б досить швидко з'їли б весь CO2, замінивши його при цьому киснем.

Читайте також: До Землі наблизилася "машина часу"

Читайте також:   До Землі наблизилася машина часу

Фото: AP

Температура на поверхні планети теж не цукор - приблизно 475 ° C, тут і зваритися заживо недовго. Хоча останнім часом вчені вважають, що темпераментна земна "сестричка" потихеньку остигає і в майбутньому (приблизно так через 3 млрд років), можливо, буде такою ж "холодної", як і наша планета. Не виключено, що тоді на ній з'явиться вода в рідкому вигляді (нині ж є тільки водяну пару), і Венеру можна буде ким-небудь заселити.

Втім, перед цим потрібно ще буде щось зробити з атмосферним тиском - зараз воно на Венері просто жахливо, в 93 рази вище, ніж на Землі. Це пояснюється великою щільністю атмосфери, що складається на 96% з вуглекислого газу і на 3,9% з азоту. Решта гази, присутні в повітряній оболонці "близнючки", складають 0,1%, а вільного кисню, схоже, взагалі немає.

Зате на самій поверхні "венериної" кори - тиша і спокій. Ніяких тобі землетрусів, вивержень вулканів і рухів материків - геологічна активність планети в даний час дорівнює нулю. Втім, цю ідилію іноді порушують пилові бурі - такі потужні, що наш ураган "Катріна" здався б у порівнянні з найслабшою з них легким приморським бризом.

Отже, робити на Венері, в общем-то, нічого. А ось розгледіти її на небі досить просто. Оскільки орбіта нашої "сестри-близнючки" ближче до Сонця, ніж земна, то в "нашому небі" ця планета ніколи сильно не віддаляється від нього. У теплу пору року Венера являє собою найяскравіший об'єкт в західній частині небокраю вечорами. До речі, саме за це багато народів називають її "Вечірньої зіркою".

А ось в холодний сезон Венера "зміщується" в східну частину неба і перетворюється в "Ранкову зірку" - її можна спостерігати в основному перед світанком (приблизно за три-одну годину до сходу сонця). Відмітною ознакою даної планети є її рівний білий колір.

Всі, хто хоче розглянути Венеру в листопаді нинішнього року, тепер знають, де і коли її можна знайти. До речі, 5 листопада відбудеться досить цікава подія - покриття Венери місяцем. Це означає, що в дану ніч Місяць пройде прямо перед Венерою і "сестричка" на якийсь час зникне за місячним диском, а потім з'явиться з іншого боку від нього. Дане небесне явище буде добре видно на всій території нашої країни.

Які ще події на зоряному небі можна буде побачити в цьому місяці? Приблизно 17 листопада біля всіх росіян з'явиться зайвий привід загадати бажання - Земля наблизиться до метеорного потоку Леоніди, так що "зірки" будуть падати з подвоєною частотою. А 26 листопада всі, хто спостерігають за що знаходиться недалеко від нашої планети кометою P / Hartley 2 (103P) (вона стала видна з 20 жовтня) зможуть нарешті розгледіти її у всій своїй красі - ця ніч буде часом, когдав зоряний блиск стане максимальним .

Фото: AP

Ну що ж, вдалих спостережень за зоряним небом! І, будь ласка, якщо побачите поруч з Венерою якийсь дрібний об'єкт, не потрібно бігти до найближчого відділення міліції з криком, що до Землі наближається НЛО. У вартових правопорядку і без Венери турбот вистачає. А на орбіті нашої "близнючки" в даний час крутиться космічний апарат Венера-Експрес - Пізнаний Літаючий Об'єкт виключно земного походження.

Все найцікавіше читайте в рубриці " Наука і техніка "

Які ще події на зоряному небі можна буде побачити в цьому місяці?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация