Venus Express зробив знімки південного полюса Венери

На фото зображені вихори діаметром до 3 тис.км, що виникають із-за перегріву щільної атмосфери На фото зображені вихори діаметром до 3 тис

Фото: ESA / VIRTIS-Venus Express / INAF-IAPS / LESIA-Obs. Paris / G. Piccioni

Москва. 10 листопада. INTERFAX.RU - Європейське Космічне агентство опублікувало серію знімків південного полюса Венери, знятих космічним апаратом Venus Express за час його служби, повідомляє N + 1.

На колажі зібрані зображення полярних вихорів, що виникають через особливості вітрів на другий планеті від Сонця. Їх діаметр досягає 2-3 тис. Км.

Причиною виникнення вихорів є перегрів надзвичайно щільної атмосфери Венери. Низькі широти отримують набагато більше сонячного випромінювання, ніж полюса, що змушує гаряче повітря в них підніматися вище і переміщатися до полюсів. Це прискорює рух холодного повітря на полюсах, змушуючи спускатися його по спіралі вниз, до поверхні планети. Варто відзначити, що швидкість вітрів у верхніх шарах атмосфери досягають 400 км / год - в 60 разів швидше за швидкість обертання планети.

Разом з повітрям в щільні нижні шари атмосфери опускаються і хмари, розігріваючи до високих температур. Завдяки цьому їх стає видно в інфрачервоному спектрі - на знімках центр вихору виявляється яскраво-жовтим, а краю вихору, що мають меншу температуру, - червоними. Форма вихорів змінюється з кожним днем, стаючи S-образної, спіральної, схожою на вісімку або схожою на концентричні кола.

Аналогічні полярні осередки утворюються і на Землі - причини їх виникнення аналогічні венеріанський. Вони мають сезонністю і взимку виражені найбільш сильно через велику різниці температур на екваторі і полюсах. Земні вихори не так стійкі, як венерианские - їх руйнування може призводити до різкого нагрівання верхніх шарів атмосфери, аж до 30-50 градусів за кілька днів.

Венера має саму щільну атмосферу з усіх планет земної групи. Її тиск у поверхні в 92 рази вище, ніж на Землі. Складається вона переважно з діоксиду вуглецю. Крім того, навколо планети є щільний шар хмар, які є суспензією сірчаної кислоти. Таке поєднання призводить до сильного парникового ефекту, через якого температура поверхні Венери сягає 450ºC.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация