Верховенство права і права людини

У своїй доповіді «При більшій свободі: до розвитку, безпеки і прав людини для всіх» (   А / 59/2005   ) Генеральний секретар зазначив, що «необхідно позбавлятися від потреби і страху, але цього недостатньо

У своїй доповіді «При більшій свободі: до розвитку, безпеки і прав людини для всіх» ( А / 59/2005 ) Генеральний секретар зазначив, що «необхідно позбавлятися від потреби і страху, але цього недостатньо. Всі люди мають право на гідне поводження та повагу »[пункт 27]. Запорукою забезпечення людям такого гідного поводження і поваги є здійснення в повному обсязі прав людини, а їх захисту - верховенство права.

Основою для забезпечення свободи жити в гідних людини умовах служить міжнародна система прав людини, а також принципи міжнародного гуманітарного права , міжнародного кримінального права і міжнародного біженського права . Ці основоположні елементи нормативно-правової бази є додатковими зведеннями правових норм, спрямованих на досягнення спільної мети: захист життя, здоров'я і гідності людей. Верховенство права - це механізм розвитку і захисту нашої спільної нормативно-правової основи. Вона сприяє створенню системи, в якій владні повноваження здійснюються відповідно до узгоджених правил, що гарантують захист всіх прав людини.

Згідно з визначенням Генерального секретаря, верховенство права обумовлює необхідність того, щоб процесуальні дії, діяльність установ і основні норми відповідали концепції прав людини, включаючи основні принципи рівності відповідно до закону , Відповідальності за законом і справедливістю в справі захисту і охорони прав ( S / 2004/616 , Пункт 6). У суспільствах неможливо забезпечити верховенство права, якщо не забезпечений захист прав людини, і навпаки, захист прав людини не може бути забезпечена в суспільствах без ефективного верховенства права. Верховенство права - це механізм здійснення прав людини, що сприяє втіленню принципу прав людини в життя.

Забезпечення верховенства права є невід'ємним елементом роботи по закріпленню економічних, соціальних і культурних прав в національних конституціях , Законах і положеннях. Коли права захищені законом або забезпечується інша правовий захист таких прав, верховенство права, в разі недотримання таких прав або неправомірного використання державних ресурсів, надає кошти правову допомогу.

Хоча нормативно-правову основу принципу верховенства права забезпечують узгоджені на міжнародному рівні права людини, норми і стандарти, він повинен бути тісно пов'язаний з національним контекстом, включаючи його культурні, історичні та політичні реалії. Тому держави дійсно мають свій особливий національний досвід в області розвитку своїх систем верховенства права. Проте, як це підтверджено в резолюції 67/1 Генеральної Асамблеї , Існують загальні елементи, що випливають з міжнародних норм і стандартів.

Верховенство права і права людини є два аспекти одного і того ж принципу - свободи жити в гідних людини умовах. Внаслідок цього верховенство права і права людини нерозривно пов'язані між собою. Така нерозривний зв'язок в повній мірі визнавалася державами-членами з часу прийняття Загальної декларації прав людини , В якій йдеться про необхідність того, «щоб права людини охоронялися силою закону з метою забезпечення того, щоб людина не була змушена вдаватися як до останнього засобу до повстання проти тиранії і гноблення». В декларації тисячоліття держави-члени погодилися не шкодувати зусиль для зміцнення верховенства правопорядку і забезпечення поваги всіх визнаних на міжнародному рівні прав людини і основних свобод. В Підсумковому документі Всесвітнього саміту 2005 року держави-члени визнали, що верховенство права і права людини відносяться до універсальних і неподільним основним цінностям і принципам Організації Об'єднаних Націй. В Декларації наради на високому рівні з питання про верховенство права держави-члени наголосили, що права людини і верховенство права взаємопов'язані і взаємно доповнюють одні одних.

Заохочення верховенства права активно сприяє Рада з прав людини . Радою було прийнято низку резолюцій, які безпосередньо відносяться до питань прав людини та верховенства права, в тому числі про відправлення правосуддя; про цілісності судової системи ; і про права людини, демократії та верховенстві права . Радою з прав людини було створено кілька механізмів спеціальних процедур, що безпосередньо стосуються питань верховенства права, таких, наприклад, як Спеціальний доповідач з питання про незалежність суддів і адвокатів , Спеціальний доповідач з питання про сприяння встановленню істини, правосуддя, відшкодування шкоди і гарантіям недопущення порушень , Незалежний експерт з питання про сприяння встановленню демократичного і справедливого міжнародного порядку і Спеціальний доповідач з питання про заохочення і захист прав людини в умовах боротьби з тероризмом .

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация