Верховна Рада ввела кримінальну відповідальність за незаконне перетинання держкордону

Незаконне перетинання держкордону України представниками держави-агресора буде каратися позбавленням волі на строк до 3 років. Незаконне перетинання держкордону України представниками держави-агресора буде каратися позбавленням волі на строк до 3 років

ВР криміналізувати незаконний перетин держкордону України / фото УНІАН

Верховна Рада України прийняла закон про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо відповідальності за незаконне перетинання державного кордону України (№7017).

Як передає кореспондент УНІАН, за це рішення проголосували 243 з 343 народних депутатів, зареєстрованих в сесійній залі.

Законом Кримінальний кодекс України доповнюється статтею 332-2 «Незаконне перетинання державного кордону України».

Встановлюється, що перетинання державного кордону України з метою заподіяння шкоди інтересам держави або особою, якій заборонено в'їзд на територію України, або представниками підрозділів збройних сил або інших силових відомств держави-агресора в будь-який спосіб в обхід пунктів пропуску через державний кордон України або в пунктах пропуску через державний кордон України без відповідних документів або за документами, що містять недостовірні відомості, карається позбавленням волі на строк до 3 років.

Читайте також Рада передала Андріївську церкву в користування Вселенського патріархату

Ті самі дії, вчинені повторно або групою осіб, караються позбавленням волі на строк від 3 до 5 років. Вчинення цих дій в поєднанні з насильством або з застосуванням зброї каратиметься позбавленням волі на строк від 5 до 8 років.

Крім того, в Кримінальному процесуальному кодексі України законом встановлюється, що слідчі органів безпеки здійснюють досудове розслідування злочинів, передбачених цією статтею Кримінального кодексу України.

Цей закон набирає чинності з дня, наступного за днем ​​його опублікування.

У той же час, Головне юридичне управління Апарату ВР в своїх зауваження до законопроекту, зокрема, зазначає, що в статті 332-2 Кримінального кодексу України пропонується так званий формальний склад злочину, а саме перетин державного кордону України з метою заподіяння шкоди інтересам держави.

«Єдиною відмінністю між складом адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 204-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення та частиною першою нової статті 332-2 Кримінального кодексу України, буде мета вчинення такого діяння. При відсутності зазначеної мети відповідні дії будуть кваліфікуватися як адміністративне правопорушення. При цьому довести наявність або відсутність ознак суб'єктивної сторони складу злочину в діях особи без заходів оперативно-розшукової діяльності на практиці буде досить складно », - йдеться в тексті.

Відзначається, що неможливість виявлення і фіксації наявності в діях особи таких спеціальних ознак є неприйнятним в контексті індивідуальної юридичної відповідальності та презумпції невинуватості.

Разом з тим, відзначили в Головному юридичному управлінні, використання в тексті законопроекту формулювання «заподіяння шкоди інтересам держави» для визначення об'єктивної сторони складу злочину є «неприпустимим, оскільки має досить загальний характер і потребує конкретизації для недопущення довільного тлумачення».

«Такий законодавчий підхід щодо вдосконалення питань кримінально-правової відповідальності не враховує приписи статті 8 Конституції України про принцип верховенства права, а також правові позиції Конституційного Суду України, який прийшов до висновку, що визначальними елементами верховенства права є принципи рівності і справедливості, правової визначеності, ясності і недвозначності правової норми, оскільки інше не може забезпечити її однаковому застосуванню, не виключає необмеженості трактування у прав применительной практиці і неминуче призводить до сваволі », - зазначають в управлінні.

Принцип правової визначеності означає, що «обмеження основних прав людини і громадянина та втілення цих обмежень на практиці допустиме лише за умови забезпечення передбачуваності застосування правових норм, встановлюваних такими обмеженнями». «Тобто, обмеження будь-якого права має грунтуватися на критеріях, які дозволять особі відокремлювати правомірну поведінку від протиправної, передбачати юридичні наслідки своєї поведінки», - йдеться в тексті.

Раніше УНІАН повідомляв, що Верховна Рада прийняла Кодекс України за процедурою банкрутства , Який вводить в країні інститут банкрутства фізичних осіб.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация