Версальський палац - величний символ французької монархії. фотографії

  1. Версальський палац - величний символ французької монархії Визначні місця Парижу
  2. етапи будівництва
  3. Версаль в цифрах
  4. історичні віхи
  5. Родове гніздо аристократів і королів
  6. Версаль - торжество естетизму, вогнище культури і мистецтва
  7. Зберегти для нащадків надбання нації
  8. Схожі публікації:
  9. Версальський палац - величний символ французької монархії
  10. етапи будівництва
  11. Версаль в цифрах
  12. історичні віхи
  13. Родове гніздо аристократів і королів
  14. Версаль - торжество естетизму, вогнище культури і мистецтва
  15. Зберегти для нащадків надбання нації
  16. Схожі публікації:
  17. Версальський палац - величний символ французької монархії
  18. етапи будівництва
  19. Версаль в цифрах
  20. історичні віхи
  21. Родове гніздо аристократів і королів
  22. Версаль - торжество естетизму, вогнище культури і мистецтва
  23. Зберегти для нащадків надбання нації
  24. Схожі публікації:

Версальський палац - величний символ французької монархії

Визначні місця Парижу


Рубрика: Париж

Дивовижна річ - амбіції! Якби не вони, світ ніколи б не побачив Версальського палацу, цього безцінного дару французької нації освіченому людству. Палацово-парковий ансамбль Версаль (фр. Parc et château de Versailles) - розкішний, пафосний символ французької монархії і, особливо, епохи правління «короля-сонце», Людовіка XIV.

Ідея будівництва палацово-паркового комплексу виникла у монарха на грунті заздрості, яку він зазнав при вигляді замку у Во-ле-Віконт, що належав міністру фінансів Фуке. Людовик XIV тут же прийняв рішення створити архітектурно-ландшафтний шедевр, стократно перевершує палац міністра за розмірами і ступеня розкоші. А свого підданого, власника резиденції у Во-ле-Віконт, ув'язнив.

А свого підданого, власника резиденції у Во-ле-Віконт, ув'язнив

У підсумку в 1662 р архітектори Луї Ліво, Андре Ленотр і художник Шарль Лебрен почали роботи над спорудженням замку, які тривало аж до 1715 року - року смерті «короля-сонце». Однак на цьому будівництво не завершилось. Над його зовнішністю в різні часи працювали архітектори Ліво, Франсуа д'Обре, Лемерсье, Ардуен-Мансар, Лемюе, Гиттар, Блондель, Дорбай, Робер де Котт, Лассюранс і ще ціла плеяда великих майстрів.

Над його зовнішністю в різні часи працювали архітектори Ліво, Франсуа д'Обре, Лемерсье, Ардуен-Мансар, Лемюе, Гиттар, Блондель, Дорбай, Робер де Котт, Лассюранс і ще ціла плеяда великих майстрів

Величний синтез палацу і парку в подальшому переходив від однієї династії монархів до іншої, і кожен з царствених мешканців Версаля вніс свій відбиток у його архітектуру і внутрішнє оздоблення.

етапи будівництва

Історичні хроніки дозволяють виділити три етапи будівництва Версальського палацу.

Початок першого етапу співпало з двадцятиріччям Людовика XIV. Молодий монарх вирішив розширити мисливський замок свого батька, щоб використовувати його в якості королівської резиденції. Команда відомих архітекторів розширила і оновила замкові споруди в дусі класицизму.

Другий етап будівництва Версальського комплексу почався після досягнення Людовіком XIV тридцятирічного віку. У цей період було зведено новий палац, навколишній старий замок подібно оболонці або конверту. В результаті вийшло U-образне споруду, до якої увійшли два головних двору: Мармурова і Королівський. Згодом тут вирувало театральне життя. Прем'єра п'єси Мольєра «Мізантроп» відбулася саме тут, в історичних стінах Мармурового двору Версальського палацу.

Третій етап стартував відразу після сорокаріччя короля, 1678 р очолив подальше будівництво Ардуен-Мансар поставив перед собою амбітну мету - максимально прискорити хід робіт, щоб виконати побажання монарха. Королівський двір і уряд Франції в 1682 р перемістилося в Версаль. Зусиллями Ардуен-Мансара вигляд палацу помітно змінився. У нього з'явилися два Міністерських крила і величезні Північне і Південне крила.

У нього з'явилися два Міністерських крила і величезні Північне і Південне крила

Ще за життя Ардуен-Мансар почав спорудження Королівської каплиці, закінчив яку його наступник Робер де Котт.

Ще за життя Ардуен-Мансар почав спорудження Королівської каплиці, закінчив яку його наступник Робер де Котт

Версаль в цифрах

Розташований в передмісті Парижа невелике містечко Версаль асоціюється сьогодні у більшості людей виключно з Версальським королівським палацом - апофеозом потурання екстравагантним примхам французьких монархів.

  • Загальна площа палацово-паркового комплексу - понад 800 гектарів.
  • Відстань від Парижа - 20 км.
  • Кількість залів палацу - 700; число вікон - 2000; сходів - 67; одних лише камінів - 1300.
  • Обстановку палацу-музею складають 5000 одиниць старовинних меблів.
  • На будівництві було задіяно 30.000 робітників.
  • 50 фонтанів Версальського парку споживають 62 гектолитра води в годину. Для їх роботи була побудована спеціальна система забору води з Сени.
  • У парку росте 200.000 дерев, щорічно висаджується 220.000 квітів.
  • Загальна сума коштів, витрачених на будівництво палацу, становить 25 725 836 ліврів, що еквівалентно 37 мільярдам євро. Примітно, що всі рахунки за період 1661-1715 рр. збереглися до цих пір.
  • 6500 картин і малюнків, 15.000 гравюр, більше 2000 скульптур, які перебувають в залах палацу, є невід'ємною частиною культурної спадщини нації.

000 гравюр, більше 2000 скульптур, які перебувають в залах палацу, є невід'ємною частиною культурної спадщини нації

За Людовіка XIV в палаці могло одночасно проживати 10.000 чоловік: 5000 дворян і стільки ж челяді (прислуги). Незважаючи на те, що ансамбль Версаля - найбільший в Європі, для нього характерні дивовижна цілісність задуму, гармонія архітектурних форм і ландшафтних рішень.

Пишність Версальського палацу і навколишнього його парку з доглянутими алеями і фонтанами в 1717 р надихнули Петра I на будівництво своєї заміської резиденції в Петергофі, яку згодом стали називати російським Версалем.

Пишність Версальського палацу і навколишнього його парку з доглянутими алеями і фонтанами в 1717 р надихнули Петра I на будівництво своєї заміської резиденції в Петергофі, яку згодом стали називати російським Версалем

історичні віхи

Історія Версальського палацу налічує чимало злетів і падінь, революційних потрясінь, ворожої інтервенції і періодів відносного затишшя. Розповімо коротко про основні історичні віхи колишньої резиденції французьких королів.

При малолітньому монарха Людовіка XV його регент Філіп Орлеанський прийняв рішення про переміщення французького королівського двору назад в Париж. Аж до 1722 р Версаль перебував в занепаді, поки подорослішав Людовик XV знову не повернувся назад до палацу з усією своєю свитою.

В кінці XVIII ст. Версаль виявився в центрі драматичних подій французької історії. Доля розпорядилася таким чином, щоб саме ця, повна розкоші і шику королівська резиденція стала колискою Великої французької революції. У червні 1789 р депутати від третього стану урочисто поклялися не розходитися до тих пір, поки їх вимоги про політичні реформи не будуть прийняті.

Трьома місяцями пізніше прибула з Парижа натовп революціонерів захопила палац і вигнала з нього королівську сім'ю. За п'ять наступних років передмісті Версаль втратило майже половину свого населення.

Під час революційних подій палацовий комплекс виявився розграбовані, з нього була винесена унікальна меблі і цінності, але архітектура будівель не постраждала.

Версаль неодноразово захоплювався пруськими військами: в період наполеонівських воєн (в 1814 р і 1815 г.) і під час франко-прусської війни. У січні 1871 р прусський король Вільгельм I влаштував у Версалі тимчасову резиденцію і проголосив звістку про створення Німецької імперії.

У січні 1871 р прусський король Вільгельм I влаштував у Версалі тимчасову резиденцію і проголосив звістку про створення Німецької імперії

Точка в Першій світовій війні була поставлена ​​саме в Версалі, де в 1919 був підписаний мирний договір. Це надзвичайно важлива подія стало початком Версальської системи міжнародних відносин.

Друга світова війна завдала серйозної шкоди палацово-паркового комплексу. Жителям Версаля довелося пережити багато чого: жорстокі бомбардування, гітлерівську окупацію, численні жертви серед місцевих жителів. 24 серпня 1944 року місто було звільнено французькими військами, і для нього почався новий етап розвитку.

В історії замку був момент, коли доля його висіла на волосині. У 1830 р, після Липневої революції його планували знести. Питання було поставлене на голосування в Палаті депутатів. Перевага всього в один голос врятував Версальський палац для історії і нащадків.

Родове гніздо аристократів і королів

У Версальському палаці народилися і проживали багато прославлених монархи і члени їх сімей.

  • Філіп V - засновник іспанської лінії Бурбонів, завдяки якому Іспанія протягом багатьох років цілком перебувала під впливом Франції, була фактично французькою провінцією.
  • Людовик XV (Улюблений) - деспотичний і вселяється правитель, який перебував під впливом своєї фаворитки маркізи де Помпадур, вміло грала на низинних інстинктах монарха, розоряли держава своїм марнотратством. За свідченням істориків, саме йому належить знаменита фраза «Після нас хоч потоп».
  • Людовик XVI, знаменитий своєю відмовою від абсолютизму і став першим в історії Франції конституційним монархом. Незважаючи на це, закінчив своє життя на ешафоті, будучи звинуваченим у змові проти свободи нації.
  • Людовик XVIII, який залишив свій слід в історії країни як проникливий політик і авторитетний адміністратор, автор багатьох ліберальних реформ.
  • Карл X - відомий своєю активною контрреволюційною діяльністю після падіння Бастилії і рішучими заходами з відновлення у Франції абсолютної монархії.

Карл X - відомий своєю активною контрреволюційною діяльністю після падіння Бастилії і рішучими заходами з відновлення у Франції абсолютної монархії

Версаль - торжество естетизму, вогнище культури і мистецтва

Версальський палац оточений розкішним парковим ансамблем, який вже кілька століть захоплює уми і серця всіх, хто там виявляється. І це не дивно, тому що спочатку палацовий комплекс замислювався як шикарне місце для розважальних витівок двадцятирічного короля.

Гармонійні і вчинені паркові скульптури, широкі променади і витончені алеї, численні фонтани, які викидають тонни води служили чудовими декораціями для монарших розваг. Ілюмінації і феєрверки, спектаклі і маскаради, балетні постановки і всілякі палацові свята - і це далеко не повний перелік королівський розважальних заходів, що проходили в Версалі мало не щодня. По крайней мере, до тих пір, поки він офіційно не став державним центром.

По крайней мере, до тих пір, поки він офіційно не став державним центром

Традиційними для Версаля були святкування на честь фавориток. Першим приклад показав молодий Людовик XIV в 1664 р, котрий улаштував для своєї коханої Луїзи де Лавальер свято під романтичною назвою «Задоволення зачарованого острова». Легенди і чутки про веселе проведення часу в Версалі ціле століття розбурхували Європу.

Людовик XIV був великим шанувальником мистецтв. У спадок йому дісталося 1500 картин, і за роки свого правління він збільшив їх кількість до 2300. Кілька частин Версальського палацу були спеціально облаштовані під експозицію предметів живопису, графіки та скульптури. Величні інтер'єри були прикрашені фресковими ансамблями художника Шарля Лорена. У численних галереях красувалися портрети Людовика XIV кисті Берніні і Варена.

У 1797 р в Версальському палаці відкрився Музей мистецтв майстрів французької школи - на противагу Лувру, де зберігалися твори зарубіжних майстрів.

Зберегти для нащадків надбання нації

Сучасним правителям не чужі амбіції - в найкращому сенсі цього слова.

У 1981 р президент Франції Франсуа Міттеран запропонував перетворити Лувр в найграндіозніший музей світу і спорудити на вході величезну скляну піраміду. До речі, піраміда ця фігурує в романі Джона Брауна «Код да Вінчі». За сюжетом, саме під нею була захована гробниця Марії Магдалини і Священний Грааль.

Через два десятка років інший французький президент Жак Ширак став ініціатором не менше амбітного проекту - широкомасштабного плану реставрації Версальського палацу, який можна порівняти за витратами з проектом оновлення Лувра.

Бюджет проекту з реставрації палацово-паркового ансамблю Версаля становить 400 млн. Євро і розрахований на 20 років. Він включає в себе оновлення фасадів палацових будівель, внутрішньої частини Опери, відновлення початкової планування садового ландшафту.

Коли реставрація буде закінчена, туристам відкриють безкоштовний доступ в ті частини замку, куди сьогодні можна потрапити лише в складі організованих екскурсій.

Адреса: Place d'Armes, 78000 Versailles, Франція.

Карта розташування:


Схожі публікації:

піраміда Лувру   Цю розміщену на території луврского палацу-музею створену зі скла, алюмінію і сталі піраміду, спорудження якої тривало протягом п'яти років, урочисто відкрили в кінці березня 1989 р Маючи майже 22-х метрову висоту і займаючи площа піраміда Лувру
Цю розміщену на території луврского палацу-музею створену зі скла, алюмінію і сталі піраміду, спорудження якої тривало протягом п'яти років, урочисто відкрили в кінці березня 1989 р Маючи майже 22-х метрову висоту і займаючи площа ...

Єлісейські поля   У французів (і не тільки) є не надто чесний, але ефектний і ефективний спосіб «пустити пил в очі» потенційним партнерам, покупцям, клієнтам Єлісейські поля
У французів (і не тільки) є не надто чесний, але ефектний і ефективний спосіб «пустити пил в очі» потенційним партнерам, покупцям, клієнтам. Вони орендують за кілька сотень євро поштову скриньку - на Єлисейських полях (Champs-Élysées). Епі ...

Острів Сіте - найстаріша частина Парижа   Вирушаючи знайомитися з численними пам'ятками французької столиці, слід, в першу чергу, звернути свою увагу на історичний центр міста, точніше, найстарішу його частина - острів Сіте (Île de la Cité) Острів Сіте - найстаріша частина Парижа
Вирушаючи знайомитися з численними пам'ятками французької столиці, слід, в першу чергу, звернути свою увагу на історичний центр міста, точніше, найстарішу його частина - острів Сіте (Île de la Cité). Саме тут можна не ...

Опера Гарньє (Гранд-Опера, фр Опера Гарньє (Гранд-Опера, фр. Opéra Garnier, Grand Opéra)
... приглушене світло. У залі опадає шум. І за мить до завіси, до вихору і екстазу танцю, за мить до чиєїсь нової любові сутінки в ложі № 5 згущується і похмурніє ... Ерік знову прийшов. Він прийшов за Неї. Але час виявилося сильніше за всіх сил на світло ...

Ріка Сена   Сена починається в Парижі Ріка Сена
Сена починається в Парижі. Чи не символічно, а буквально. Ключ річки «розмикає» землю в ялиновому паризькому лісі і спрямовується в дорогу - з Парижа - до Парижа - в Ла-Манш, в океан ... За 290 кілометрів від столиці Франції, на бургундському плато Лангр (Langres ...

Поділитися посиланням:

Версальський палац - величний символ французької монархії

Визначні місця Парижу


Рубрика: Париж

Дивовижна річ - амбіції! Якби не вони, світ ніколи б не побачив Версальського палацу, цього безцінного дару французької нації освіченому людству. Палацово-парковий ансамбль Версаль (фр. Parc et château de Versailles) - розкішний, пафосний символ французької монархії і, особливо, епохи правління «короля-сонце», Людовіка XIV.

Ідея будівництва палацово-паркового комплексу виникла у монарха на грунті заздрості, яку він зазнав при вигляді замку у Во-ле-Віконт, що належав міністру фінансів Фуке. Людовик XIV тут же прийняв рішення створити архітектурно-ландшафтний шедевр, стократно перевершує палац міністра за розмірами і ступеня розкоші. А свого підданого, власника резиденції у Во-ле-Віконт, ув'язнив.

А свого підданого, власника резиденції у Во-ле-Віконт, ув'язнив

У підсумку в 1662 р архітектори Луї Ліво, Андре Ленотр і художник Шарль Лебрен почали роботи над спорудженням замку, які тривало аж до 1715 року - року смерті «короля-сонце». Однак на цьому будівництво не завершилось. Над його зовнішністю в різні часи працювали архітектори Ліво, Франсуа д'Обре, Лемерсье, Ардуен-Мансар, Лемюе, Гиттар, Блондель, Дорбай, Робер де Котт, Лассюранс і ще ціла плеяда великих майстрів.

Над його зовнішністю в різні часи працювали архітектори Ліво, Франсуа д'Обре, Лемерсье, Ардуен-Мансар, Лемюе, Гиттар, Блондель, Дорбай, Робер де Котт, Лассюранс і ще ціла плеяда великих майстрів

Величний синтез палацу і парку в подальшому переходив від однієї династії монархів до іншої, і кожен з царствених мешканців Версаля вніс свій відбиток у його архітектуру і внутрішнє оздоблення.

етапи будівництва

Історичні хроніки дозволяють виділити три етапи будівництва Версальського палацу.

Початок першого етапу співпало з двадцятиріччям Людовика XIV. Молодий монарх вирішив розширити мисливський замок свого батька, щоб використовувати його в якості королівської резиденції. Команда відомих архітекторів розширила і оновила замкові споруди в дусі класицизму.

Другий етап будівництва Версальського комплексу почався після досягнення Людовіком XIV тридцятирічного віку. У цей період було зведено новий палац, навколишній старий замок подібно оболонці або конверту. В результаті вийшло U-образне споруду, до якої увійшли два головних двору: Мармурова і Королівський. Згодом тут вирувало театральне життя. Прем'єра п'єси Мольєра «Мізантроп» відбулася саме тут, в історичних стінах Мармурового двору Версальського палацу.

Третій етап стартував відразу після сорокаріччя короля, 1678 р очолив подальше будівництво Ардуен-Мансар поставив перед собою амбітну мету - максимально прискорити хід робіт, щоб виконати побажання монарха. Королівський двір і уряд Франції в 1682 р перемістилося в Версаль. Зусиллями Ардуен-Мансара вигляд палацу помітно змінився. У нього з'явилися два Міністерських крила і величезні Північне і Південне крила.

У нього з'явилися два Міністерських крила і величезні Північне і Південне крила

Ще за життя Ардуен-Мансар почав спорудження Королівської каплиці, закінчив яку його наступник Робер де Котт.

Ще за життя Ардуен-Мансар почав спорудження Королівської каплиці, закінчив яку його наступник Робер де Котт

Версаль в цифрах

Розташований в передмісті Парижа невелике містечко Версаль асоціюється сьогодні у більшості людей виключно з Версальським королівським палацом - апофеозом потурання екстравагантним примхам французьких монархів.

  • Загальна площа палацово-паркового комплексу - понад 800 гектарів.
  • Відстань від Парижа - 20 км.
  • Кількість залів палацу - 700; число вікон - 2000; сходів - 67; одних лише камінів - 1300.
  • Обстановку палацу-музею складають 5000 одиниць старовинних меблів.
  • На будівництві було задіяно 30.000 робітників.
  • 50 фонтанів Версальського парку споживають 62 гектолитра води в годину. Для їх роботи була побудована спеціальна система забору води з Сени.
  • У парку росте 200.000 дерев, щорічно висаджується 220.000 квітів.
  • Загальна сума коштів, витрачених на будівництво палацу, становить 25 725 836 ліврів, що еквівалентно 37 мільярдам євро. Примітно, що всі рахунки за період 1661-1715 рр. збереглися до цих пір.
  • 6500 картин і малюнків, 15.000 гравюр, більше 2000 скульптур, які перебувають в залах палацу, є невід'ємною частиною культурної спадщини нації.

000 гравюр, більше 2000 скульптур, які перебувають в залах палацу, є невід'ємною частиною культурної спадщини нації

За Людовіка XIV в палаці могло одночасно проживати 10.000 чоловік: 5000 дворян і стільки ж челяді (прислуги). Незважаючи на те, що ансамбль Версаля - найбільший в Європі, для нього характерні дивовижна цілісність задуму, гармонія архітектурних форм і ландшафтних рішень.

Пишність Версальського палацу і навколишнього його парку з доглянутими алеями і фонтанами в 1717 р надихнули Петра I на будівництво своєї заміської резиденції в Петергофі, яку згодом стали називати російським Версалем.

Пишність Версальського палацу і навколишнього його парку з доглянутими алеями і фонтанами в 1717 р надихнули Петра I на будівництво своєї заміської резиденції в Петергофі, яку згодом стали називати російським Версалем

історичні віхи

Історія Версальського палацу налічує чимало злетів і падінь, революційних потрясінь, ворожої інтервенції і періодів відносного затишшя. Розповімо коротко про основні історичні віхи колишньої резиденції французьких королів.

При малолітньому монарха Людовіка XV його регент Філіп Орлеанський прийняв рішення про переміщення французького королівського двору назад в Париж. Аж до 1722 р Версаль перебував в занепаді, поки подорослішав Людовик XV знову не повернувся назад до палацу з усією своєю свитою.

В кінці XVIII ст. Версаль виявився в центрі драматичних подій французької історії. Доля розпорядилася таким чином, щоб саме ця, повна розкоші і шику королівська резиденція стала колискою Великої французької революції. У червні 1789 р депутати від третього стану урочисто поклялися не розходитися до тих пір, поки їх вимоги про політичні реформи не будуть прийняті.

Трьома місяцями пізніше прибула з Парижа натовп революціонерів захопила палац і вигнала з нього королівську сім'ю. За п'ять наступних років передмісті Версаль втратило майже половину свого населення.

Під час революційних подій палацовий комплекс виявився розграбовані, з нього була винесена унікальна меблі і цінності, але архітектура будівель не постраждала.

Версаль неодноразово захоплювався пруськими військами: в період наполеонівських воєн (в 1814 р і 1815 г.) і під час франко-прусської війни. У січні 1871 р прусський король Вільгельм I влаштував у Версалі тимчасову резиденцію і проголосив звістку про створення Німецької імперії.

У січні 1871 р прусський король Вільгельм I влаштував у Версалі тимчасову резиденцію і проголосив звістку про створення Німецької імперії

Точка в Першій світовій війні була поставлена ​​саме в Версалі, де в 1919 був підписаний мирний договір. Це надзвичайно важлива подія стало початком Версальської системи міжнародних відносин.

Друга світова війна завдала серйозної шкоди палацово-паркового комплексу. Жителям Версаля довелося пережити багато чого: жорстокі бомбардування, гітлерівську окупацію, численні жертви серед місцевих жителів. 24 серпня 1944 року місто було звільнено французькими військами, і для нього почався новий етап розвитку.

В історії замку був момент, коли доля його висіла на волосині. У 1830 р, після Липневої революції його планували знести. Питання було поставлене на голосування в Палаті депутатів. Перевага всього в один голос врятував Версальський палац для історії і нащадків.

Родове гніздо аристократів і королів

У Версальському палаці народилися і проживали багато прославлених монархи і члени їх сімей.

  • Філіп V - засновник іспанської лінії Бурбонів, завдяки якому Іспанія протягом багатьох років цілком перебувала під впливом Франції, була фактично французькою провінцією.
  • Людовик XV (Улюблений) - деспотичний і вселяється правитель, який перебував під впливом своєї фаворитки маркізи де Помпадур, вміло грала на низинних інстинктах монарха, розоряли держава своїм марнотратством. За свідченням істориків, саме йому належить знаменита фраза «Після нас хоч потоп».
  • Людовик XVI, знаменитий своєю відмовою від абсолютизму і став першим в історії Франції конституційним монархом. Незважаючи на це, закінчив своє життя на ешафоті, будучи звинуваченим у змові проти свободи нації.
  • Людовик XVIII, який залишив свій слід в історії країни як проникливий політик і авторитетний адміністратор, автор багатьох ліберальних реформ.
  • Карл X - відомий своєю активною контрреволюційною діяльністю після падіння Бастилії і рішучими заходами з відновлення у Франції абсолютної монархії.

Карл X - відомий своєю активною контрреволюційною діяльністю після падіння Бастилії і рішучими заходами з відновлення у Франції абсолютної монархії

Версаль - торжество естетизму, вогнище культури і мистецтва

Версальський палац оточений розкішним парковим ансамблем, який вже кілька століть захоплює уми і серця всіх, хто там виявляється. І це не дивно, тому що спочатку палацовий комплекс замислювався як шикарне місце для розважальних витівок двадцятирічного короля.

Гармонійні і вчинені паркові скульптури, широкі променади і витончені алеї, численні фонтани, які викидають тонни води служили чудовими декораціями для монарших розваг. Ілюмінації і феєрверки, спектаклі і маскаради, балетні постановки і всілякі палацові свята - і це далеко не повний перелік королівський розважальних заходів, що проходили в Версалі мало не щодня. По крайней мере, до тих пір, поки він офіційно не став державним центром.

По крайней мере, до тих пір, поки він офіційно не став державним центром

Традиційними для Версаля були святкування на честь фавориток. Першим приклад показав молодий Людовик XIV в 1664 р, котрий улаштував для своєї коханої Луїзи де Лавальер свято під романтичною назвою «Задоволення зачарованого острова». Легенди і чутки про веселе проведення часу в Версалі ціле століття розбурхували Європу.

Людовик XIV був великим шанувальником мистецтв. У спадок йому дісталося 1500 картин, і за роки свого правління він збільшив їх кількість до 2300. Кілька частин Версальського палацу були спеціально облаштовані під експозицію предметів живопису, графіки та скульптури. Величні інтер'єри були прикрашені фресковими ансамблями художника Шарля Лорена. У численних галереях красувалися портрети Людовика XIV кисті Берніні і Варена.

У 1797 р в Версальському палаці відкрився Музей мистецтв майстрів французької школи - на противагу Лувру, де зберігалися твори зарубіжних майстрів.

Зберегти для нащадків надбання нації

Сучасним правителям не чужі амбіції - в найкращому сенсі цього слова.

У 1981 р президент Франції Франсуа Міттеран запропонував перетворити Лувр в найграндіозніший музей світу і спорудити на вході величезну скляну піраміду. До речі, піраміда ця фігурує в романі Джона Брауна «Код да Вінчі». За сюжетом, саме під нею була захована гробниця Марії Магдалини і Священний Грааль.

Через два десятка років інший французький президент Жак Ширак став ініціатором не менше амбітного проекту - широкомасштабного плану реставрації Версальського палацу, який можна порівняти за витратами з проектом оновлення Лувра.

Бюджет проекту з реставрації палацово-паркового ансамблю Версаля становить 400 млн. Євро і розрахований на 20 років. Він включає в себе оновлення фасадів палацових будівель, внутрішньої частини Опери, відновлення початкової планування садового ландшафту.

Коли реставрація буде закінчена, туристам відкриють безкоштовний доступ в ті частини замку, куди сьогодні можна потрапити лише в складі організованих екскурсій.

Адреса: Place d'Armes, 78000 Versailles, Франція.

Карта розташування:


Схожі публікації:

піраміда Лувру   Цю розміщену на території луврского палацу-музею створену зі скла, алюмінію і сталі піраміду, спорудження якої тривало протягом п'яти років, урочисто відкрили в кінці березня 1989 р Маючи майже 22-х метрову висоту і займаючи площа піраміда Лувру
Цю розміщену на території луврского палацу-музею створену зі скла, алюмінію і сталі піраміду, спорудження якої тривало протягом п'яти років, урочисто відкрили в кінці березня 1989 р Маючи майже 22-х метрову висоту і займаючи площа ...

Єлісейські поля   У французів (і не тільки) є не надто чесний, але ефектний і ефективний спосіб «пустити пил в очі» потенційним партнерам, покупцям, клієнтам Єлісейські поля
У французів (і не тільки) є не надто чесний, але ефектний і ефективний спосіб «пустити пил в очі» потенційним партнерам, покупцям, клієнтам. Вони орендують за кілька сотень євро поштову скриньку - на Єлисейських полях (Champs-Élysées). Епі ...

Острів Сіте - найстаріша частина Парижа   Вирушаючи знайомитися з численними пам'ятками французької столиці, слід, в першу чергу, звернути свою увагу на історичний центр міста, точніше, найстарішу його частина - острів Сіте (Île de la Cité) Острів Сіте - найстаріша частина Парижа
Вирушаючи знайомитися з численними пам'ятками французької столиці, слід, в першу чергу, звернути свою увагу на історичний центр міста, точніше, найстарішу його частина - острів Сіте (Île de la Cité). Саме тут можна не ...

Опера Гарньє (Гранд-Опера, фр Опера Гарньє (Гранд-Опера, фр. Opéra Garnier, Grand Opéra)
... приглушене світло. У залі опадає шум. І за мить до завіси, до вихору і екстазу танцю, за мить до чиєїсь нової любові сутінки в ложі № 5 згущується і похмурніє ... Ерік знову прийшов. Він прийшов за Неї. Але час виявилося сильніше за всіх сил на світло ...

Ріка Сена   Сена починається в Парижі Ріка Сена
Сена починається в Парижі. Чи не символічно, а буквально. Ключ річки «розмикає» землю в ялиновому паризькому лісі і спрямовується в дорогу - з Парижа - до Парижа - в Ла-Манш, в океан ... За 290 кілометрів від столиці Франції, на бургундському плато Лангр (Langres ...

Поділитися посиланням:

Версальський палац - величний символ французької монархії

Визначні місця Парижу


Рубрика: Париж

Дивовижна річ - амбіції! Якби не вони, світ ніколи б не побачив Версальського палацу, цього безцінного дару французької нації освіченому людству. Палацово-парковий ансамбль Версаль (фр. Parc et château de Versailles) - розкішний, пафосний символ французької монархії і, особливо, епохи правління «короля-сонце», Людовіка XIV.

Ідея будівництва палацово-паркового комплексу виникла у монарха на грунті заздрості, яку він зазнав при вигляді замку у Во-ле-Віконт, що належав міністру фінансів Фуке. Людовик XIV тут же прийняв рішення створити архітектурно-ландшафтний шедевр, стократно перевершує палац міністра за розмірами і ступеня розкоші. А свого підданого, власника резиденції у Во-ле-Віконт, ув'язнив.

А свого підданого, власника резиденції у Во-ле-Віконт, ув'язнив

У підсумку в 1662 р архітектори Луї Ліво, Андре Ленотр і художник Шарль Лебрен почали роботи над спорудженням замку, які тривало аж до 1715 року - року смерті «короля-сонце». Однак на цьому будівництво не завершилось. Над його зовнішністю в різні часи працювали архітектори Ліво, Франсуа д'Обре, Лемерсье, Ардуен-Мансар, Лемюе, Гиттар, Блондель, Дорбай, Робер де Котт, Лассюранс і ще ціла плеяда великих майстрів.

Над його зовнішністю в різні часи працювали архітектори Ліво, Франсуа д'Обре, Лемерсье, Ардуен-Мансар, Лемюе, Гиттар, Блондель, Дорбай, Робер де Котт, Лассюранс і ще ціла плеяда великих майстрів

Величний синтез палацу і парку в подальшому переходив від однієї династії монархів до іншої, і кожен з царствених мешканців Версаля вніс свій відбиток у його архітектуру і внутрішнє оздоблення.

етапи будівництва

Історичні хроніки дозволяють виділити три етапи будівництва Версальського палацу.

Початок першого етапу співпало з двадцятиріччям Людовика XIV. Молодий монарх вирішив розширити мисливський замок свого батька, щоб використовувати його в якості королівської резиденції. Команда відомих архітекторів розширила і оновила замкові споруди в дусі класицизму.

Другий етап будівництва Версальського комплексу почався після досягнення Людовіком XIV тридцятирічного віку. У цей період було зведено новий палац, навколишній старий замок подібно оболонці або конверту. В результаті вийшло U-образне споруду, до якої увійшли два головних двору: Мармурова і Королівський. Згодом тут вирувало театральне життя. Прем'єра п'єси Мольєра «Мізантроп» відбулася саме тут, в історичних стінах Мармурового двору Версальського палацу.

Третій етап стартував відразу після сорокаріччя короля, 1678 р очолив подальше будівництво Ардуен-Мансар поставив перед собою амбітну мету - максимально прискорити хід робіт, щоб виконати побажання монарха. Королівський двір і уряд Франції в 1682 р перемістилося в Версаль. Зусиллями Ардуен-Мансара вигляд палацу помітно змінився. У нього з'явилися два Міністерських крила і величезні Північне і Південне крила.

У нього з'явилися два Міністерських крила і величезні Північне і Південне крила

Ще за життя Ардуен-Мансар почав спорудження Королівської каплиці, закінчив яку його наступник Робер де Котт.

Ще за життя Ардуен-Мансар почав спорудження Королівської каплиці, закінчив яку його наступник Робер де Котт

Версаль в цифрах

Розташований в передмісті Парижа невелике містечко Версаль асоціюється сьогодні у більшості людей виключно з Версальським королівським палацом - апофеозом потурання екстравагантним примхам французьких монархів.

  • Загальна площа палацово-паркового комплексу - понад 800 гектарів.
  • Відстань від Парижа - 20 км.
  • Кількість залів палацу - 700; число вікон - 2000; сходів - 67; одних лише камінів - 1300.
  • Обстановку палацу-музею складають 5000 одиниць старовинних меблів.
  • На будівництві було задіяно 30.000 робітників.
  • 50 фонтанів Версальського парку споживають 62 гектолитра води в годину. Для їх роботи була побудована спеціальна система забору води з Сени.
  • У парку росте 200.000 дерев, щорічно висаджується 220.000 квітів.
  • Загальна сума коштів, витрачених на будівництво палацу, становить 25 725 836 ліврів, що еквівалентно 37 мільярдам євро. Примітно, що всі рахунки за період 1661-1715 рр. збереглися до цих пір.
  • 6500 картин і малюнків, 15.000 гравюр, більше 2000 скульптур, які перебувають в залах палацу, є невід'ємною частиною культурної спадщини нації.

000 гравюр, більше 2000 скульптур, які перебувають в залах палацу, є невід'ємною частиною культурної спадщини нації

За Людовіка XIV в палаці могло одночасно проживати 10.000 чоловік: 5000 дворян і стільки ж челяді (прислуги). Незважаючи на те, що ансамбль Версаля - найбільший в Європі, для нього характерні дивовижна цілісність задуму, гармонія архітектурних форм і ландшафтних рішень.

Пишність Версальського палацу і навколишнього його парку з доглянутими алеями і фонтанами в 1717 р надихнули Петра I на будівництво своєї заміської резиденції в Петергофі, яку згодом стали називати російським Версалем.

Пишність Версальського палацу і навколишнього його парку з доглянутими алеями і фонтанами в 1717 р надихнули Петра I на будівництво своєї заміської резиденції в Петергофі, яку згодом стали називати російським Версалем

історичні віхи

Історія Версальського палацу налічує чимало злетів і падінь, революційних потрясінь, ворожої інтервенції і періодів відносного затишшя. Розповімо коротко про основні історичні віхи колишньої резиденції французьких королів.

При малолітньому монарха Людовіка XV його регент Філіп Орлеанський прийняв рішення про переміщення французького королівського двору назад в Париж. Аж до 1722 р Версаль перебував в занепаді, поки подорослішав Людовик XV знову не повернувся назад до палацу з усією своєю свитою.

В кінці XVIII ст. Версаль виявився в центрі драматичних подій французької історії. Доля розпорядилася таким чином, щоб саме ця, повна розкоші і шику королівська резиденція стала колискою Великої французької революції. У червні 1789 р депутати від третього стану урочисто поклялися не розходитися до тих пір, поки їх вимоги про політичні реформи не будуть прийняті.

Трьома місяцями пізніше прибула з Парижа натовп революціонерів захопила палац і вигнала з нього королівську сім'ю. За п'ять наступних років передмісті Версаль втратило майже половину свого населення.

Під час революційних подій палацовий комплекс виявився розграбовані, з нього була винесена унікальна меблі і цінності, але архітектура будівель не постраждала.

Версаль неодноразово захоплювався пруськими військами: в період наполеонівських воєн (в 1814 р і 1815 г.) і під час франко-прусської війни. У січні 1871 р прусський король Вільгельм I влаштував у Версалі тимчасову резиденцію і проголосив звістку про створення Німецької імперії.

У січні 1871 р прусський король Вільгельм I влаштував у Версалі тимчасову резиденцію і проголосив звістку про створення Німецької імперії

Точка в Першій світовій війні була поставлена ​​саме в Версалі, де в 1919 був підписаний мирний договір. Це надзвичайно важлива подія стало початком Версальської системи міжнародних відносин.

Друга світова війна завдала серйозної шкоди палацово-паркового комплексу. Жителям Версаля довелося пережити багато чого: жорстокі бомбардування, гітлерівську окупацію, численні жертви серед місцевих жителів. 24 серпня 1944 року місто було звільнено французькими військами, і для нього почався новий етап розвитку.

В історії замку був момент, коли доля його висіла на волосині. У 1830 р, після Липневої революції його планували знести. Питання було поставлене на голосування в Палаті депутатів. Перевага всього в один голос врятував Версальський палац для історії і нащадків.

Родове гніздо аристократів і королів

У Версальському палаці народилися і проживали багато прославлених монархи і члени їх сімей.

  • Філіп V - засновник іспанської лінії Бурбонів, завдяки якому Іспанія протягом багатьох років цілком перебувала під впливом Франції, була фактично французькою провінцією.
  • Людовик XV (Улюблений) - деспотичний і вселяється правитель, який перебував під впливом своєї фаворитки маркізи де Помпадур, вміло грала на низинних інстинктах монарха, розоряли держава своїм марнотратством. За свідченням істориків, саме йому належить знаменита фраза «Після нас хоч потоп».
  • Людовик XVI, знаменитий своєю відмовою від абсолютизму і став першим в історії Франції конституційним монархом. Незважаючи на це, закінчив своє життя на ешафоті, будучи звинуваченим у змові проти свободи нації.
  • Людовик XVIII, який залишив свій слід в історії країни як проникливий політик і авторитетний адміністратор, автор багатьох ліберальних реформ.
  • Карл X - відомий своєю активною контрреволюційною діяльністю після падіння Бастилії і рішучими заходами з відновлення у Франції абсолютної монархії.

Карл X - відомий своєю активною контрреволюційною діяльністю після падіння Бастилії і рішучими заходами з відновлення у Франції абсолютної монархії

Версаль - торжество естетизму, вогнище культури і мистецтва

Версальський палац оточений розкішним парковим ансамблем, який вже кілька століть захоплює уми і серця всіх, хто там виявляється. І це не дивно, тому що спочатку палацовий комплекс замислювався як шикарне місце для розважальних витівок двадцятирічного короля.

Гармонійні і вчинені паркові скульптури, широкі променади і витончені алеї, численні фонтани, які викидають тонни води служили чудовими декораціями для монарших розваг. Ілюмінації і феєрверки, спектаклі і маскаради, балетні постановки і всілякі палацові свята - і це далеко не повний перелік королівський розважальних заходів, що проходили в Версалі мало не щодня. По крайней мере, до тих пір, поки він офіційно не став державним центром.

По крайней мере, до тих пір, поки він офіційно не став державним центром

Традиційними для Версаля були святкування на честь фавориток. Першим приклад показав молодий Людовик XIV в 1664 р, котрий улаштував для своєї коханої Луїзи де Лавальер свято під романтичною назвою «Задоволення зачарованого острова». Легенди і чутки про веселе проведення часу в Версалі ціле століття розбурхували Європу.

Людовик XIV був великим шанувальником мистецтв. У спадок йому дісталося 1500 картин, і за роки свого правління він збільшив їх кількість до 2300. Кілька частин Версальського палацу були спеціально облаштовані під експозицію предметів живопису, графіки та скульптури. Величні інтер'єри були прикрашені фресковими ансамблями художника Шарля Лорена. У численних галереях красувалися портрети Людовика XIV кисті Берніні і Варена.

У 1797 р в Версальському палаці відкрився Музей мистецтв майстрів французької школи - на противагу Лувру, де зберігалися твори зарубіжних майстрів.

Зберегти для нащадків надбання нації

Сучасним правителям не чужі амбіції - в найкращому сенсі цього слова.

У 1981 р президент Франції Франсуа Міттеран запропонував перетворити Лувр в найграндіозніший музей світу і спорудити на вході величезну скляну піраміду. До речі, піраміда ця фігурує в романі Джона Брауна «Код да Вінчі». За сюжетом, саме під нею була захована гробниця Марії Магдалини і Священний Грааль.

Через два десятка років інший французький президент Жак Ширак став ініціатором не менше амбітного проекту - широкомасштабного плану реставрації Версальського палацу, який можна порівняти за витратами з проектом оновлення Лувра.

Бюджет проекту з реставрації палацово-паркового ансамблю Версаля становить 400 млн. Євро і розрахований на 20 років. Він включає в себе оновлення фасадів палацових будівель, внутрішньої частини Опери, відновлення початкової планування садового ландшафту.

Коли реставрація буде закінчена, туристам відкриють безкоштовний доступ в ті частини замку, куди сьогодні можна потрапити лише в складі організованих екскурсій.

Адреса: Place d'Armes, 78000 Versailles, Франція.

Карта розташування:


Схожі публікації:

піраміда Лувру   Цю розміщену на території луврского палацу-музею створену зі скла, алюмінію і сталі піраміду, спорудження якої тривало протягом п'яти років, урочисто відкрили в кінці березня 1989 р Маючи майже 22-х метрову висоту і займаючи площа піраміда Лувру
Цю розміщену на території луврского палацу-музею створену зі скла, алюмінію і сталі піраміду, спорудження якої тривало протягом п'яти років, урочисто відкрили в кінці березня 1989 р Маючи майже 22-х метрову висоту і займаючи площа ...

Єлісейські поля   У французів (і не тільки) є не надто чесний, але ефектний і ефективний спосіб «пустити пил в очі» потенційним партнерам, покупцям, клієнтам Єлісейські поля
У французів (і не тільки) є не надто чесний, але ефектний і ефективний спосіб «пустити пил в очі» потенційним партнерам, покупцям, клієнтам. Вони орендують за кілька сотень євро поштову скриньку - на Єлисейських полях (Champs-Élysées). Епі ...

Острів Сіте - найстаріша частина Парижа   Вирушаючи знайомитися з численними пам'ятками французької столиці, слід, в першу чергу, звернути свою увагу на історичний центр міста, точніше, найстарішу його частина - острів Сіте (Île de la Cité) Острів Сіте - найстаріша частина Парижа
Вирушаючи знайомитися з численними пам'ятками французької столиці, слід, в першу чергу, звернути свою увагу на історичний центр міста, точніше, найстарішу його частина - острів Сіте (Île de la Cité). Саме тут можна не ...

Опера Гарньє (Гранд-Опера, фр Опера Гарньє (Гранд-Опера, фр. Opéra Garnier, Grand Opéra)
... приглушене світло. У залі опадає шум. І за мить до завіси, до вихору і екстазу танцю, за мить до чиєїсь нової любові сутінки в ложі № 5 згущується і похмурніє ... Ерік знову прийшов. Він прийшов за Неї. Але час виявилося сильніше за всіх сил на світло ...

Ріка Сена   Сена починається в Парижі Ріка Сена
Сена починається в Парижі. Чи не символічно, а буквально. Ключ річки «розмикає» землю в ялиновому паризькому лісі і спрямовується в дорогу - з Парижа - до Парижа - в Ла-Манш, в океан ... За 290 кілометрів від столиці Франції, на бургундському плато Лангр (Langres ...

Поділитися посиланням:

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация