Весняне рівнодення 2018: коли і як відмічається народне свято День Весни

  1. Як же його сприймали давні слов'яни?
  2. А який у рівнодення астрономічний сенс?
  3. Що з астрологією?
  4. Так а все-таки, що зі слов'янами?
  5. А святкували - як?
  6. А які були повір'я?

Весняне рівнодення, яке цього року припадає на 20 березня - чудове свято, на самій-то справі. В кельтської традиції дні рівнодення і сонцестояння були ритуальними, в честь весняного рівнодення - Остара - навіть Великдень отримала своє англійське назва Easter. А давайте поговоримо про те, як святкували рівнодення наші, слов'янські предки, і що це взагалі за день, пропонує Joinfo.ua!

Як же його сприймали давні слов'яни?

Як саму-саму шановану дату. Адже на зимове сонцестояння народжується сила Сонця, а на рівнодення Сонце входить в зрілість! Таким чином Зима естафету передає Весні. Адже Зима захищала землю від морозу снігом, а тепер дає Весні можливість сплячі паростки будити.

А який у рівнодення астрономічний сенс?

Фото: Unsplash

У цей день Сонце обидві півкулі однаково висвітлює! Так що день і ніч рівні. А Сонце починає перехід в Північну півкулю з Южного. Початком астрологічного року вважається перехід Сонця в знак Овна - тобто весняне рівнодення в певному сенсі є Новим роком! Є країни, де Новий рік з цього дня і починається.

Що з астрологією?

Кілька останніх років Сатурн і Уран, які визначають наш час як таке, перебували в знаках Вогню. А в 2018 році він переходить під знак Землі, і Сатурн знову в Козерозі. Значить, чинити опір своїм бажанням більше не потрібно буде. Правда, все кругом буде «повернуто» на порядку, на консервативності, на строгості ідей - Сатурн такий Сатурн, зітхає журналіст ДжоІнфоМедіа Діана Лінн. Зате чекати успіху в бізнесі. А Уран змінить ставлення людей до самих різних речей, навіть до їжі! Принадність нового астрологічного року в тому, що планети не протистоять один одному.

Фото: Unsplash

Так а все-таки, що зі слов'янами?

За старих часів рівнодення було весняним святом комоедіци. Говорили, що молоде Сонце народжується після зимового сонцестояння, а тепер воно нарешті підросло. І на Масляну стає Ярилом, що виганяє зиму! Комоедіци ж святкували два тижні, з рівнодення посередині. «Коми» означали ведмедів: перший млинець зовсім не комом, він комам, тобто ведмедям його віддавали. Як ведмеді прокинулися, так і весна почалася!

А святкували - як?

Звичайно, народні гуляння, частування, хороводи, ігри, змагання, бенкет. На землі мало справ, є можливість от'есться! Коли з комоедіци став збігатися період посту, свято довелося до одного тижня скоротити. Фігурки жайворонків - це теж з цієї опери, жайворонок в язичництві був символом весни, та й птахів активно годували. Часом - крихтами від тих же жайворонків! Ще була ось яка забава: прикрашали стрічками і підпалювали колесо, скачували його в річку з гори - немов би сонце котилося. У вогнищах спалювали солом'яних ляльок - як пожертвування богам.

Був ще ряд обрядів, які тепер перенеслися на Масляну - все старослов'янські свята рано чи пізно християнізувались ... Але саме в комоедіци - витоки Масляної як такої.

А які були повір'я?

Наприклад, що на небі відкривається вікно, через яке вищі сили чують людські бажання. Всередину випікаються «жайворонків» клали символічні предмети - наприклад, знайдена гудзик означала швидку появу нового одягу, а монетка - грошей. Вмивалися холодною водою для здоров'я. Пекли стільки млинців , Скільки буде сонячних днів в новому році, а якщо нагодувати млинцями максимум гостей, то і рік, мовляв, буде максимально багатим. Мороз означав найближчі сорок днів холоду, а швидко пливуть хмари - врожайна літо.

Як же його сприймали давні слов'яни?
А який у рівнодення астрономічний сенс?
Що з астрологією?
Так а все-таки, що зі слов'янами?
А святкували - як?
А які були повір'я?
Як же його сприймали давні слов'яни?
А який у рівнодення астрономічний сенс?
Що з астрологією?
А святкували - як?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация