ВІД "американка" К "ПІРАМІДУ"

Про більярд журнал "Наука і життя" писав багато і давно, ще в той час, коли ця гра потрапила в розряд чи не заборонених, і з цієї причини ми були змушені випереджати наші публікації посиланнями на те, що на більярді любили грати Маяковський, Будьонний, Ворошилов, а також багато відомих радянських діячів. З тих пір багато чого змінилося. Завжди надзвичайно популярна в нашій країні гра буквально з кожним днем стає все більш масовою. Зріс інтерес до неї і з боку читачів - як грають, так і "смотрящих", оскільки телевізійні канали тепер регулярно показують фрагменти російських і міжнародних змагань майстрів кия. До того ж за останні роки в російському більярді відбулися помітні зміни, в тому числі і в правилах деяких ігор. Про це розповідає перший віце-президент Федерації більярдного спорту Росії Володимир Павлович НІКІФОРОВ. Після того як в 1997 році наша федерація стала членом Всесвітньої асоціації більярдного спорту, ми були змушені змінити назву однієї з найпопулярніших ігор в більярд. Зараз відома всім "американка", коли суперники грають будь-яким кулею будь-якої кулі (на мові більярдистів фраза звучить саме так) до восьми влучень в лузу, називається "пірамідою". Крім того, для збільшення динамічності гри ми дещо змінили правила. Тепер після першого удару в партії не менше двох куль повинні торкнутися бортів. Якщо спортсмен робить відіграш, тобто завдає удару не з метою забити кулю в лузу, а створити на столі незручне для суперника розташування куль, одна з куль, які беруть участь в зіткненні, обов'язково повинен торкнутися як мінімум двох бортів або ж після зіткнення перетнути центральну лінію ( зараз обговорюється прийняття правила, яке вимагає дотримання обох цих умов одночасно). А при ударі в напрямку лузи куля повинна торкнутися її обох губок. Недотримання будь-якого з цих правил карається штрафом. В результаті гра стала більш видовищною, в чому легко переконатися, подивившись телевізійні трансляції останніх чемпіонатів. Зараз ми розглядаємо можливість організації офіційних змагань, як російських, так і міжнародних, за правилами іншої нашої популярної гри - "московська піраміда". Наука і життя // Ілюстрації

<

>

Російський більярд сильно помолодшав. Тепер тон на змаганнях задають не солідно дядька, а молодь на порозі двадцятиріччя. Сталося це тому, що останнім часом практично у всіх регіонах Росії з'явилася велика кількість більярдних клубів, які збирають і любителів зі стажем, і новачків, які з самого юного віку освоюють секрети майстерності. Невипадково переможцем Першого чемпіонату світу з піраміді (він відбувся в 2000 році в Німеччині) став російський спортсмен Євген Стальов, якому в той час не виповнилося й двадцяти років. Зараз Федерація більярдного спорту Росії проводить більше 30 різних змагань з більярдного спорту: чемпіонати, кубки, першості Росії серед юнаків, чоловіків, жінок, інвалідів. У цих змаганнях представлені всі види ігор на більярді: російський більярд, пул, снукер, карамболь. Все більшою популярністю користується артистичний більярд, в який грають на пуловском столі. І хоча в Росії він з'явився порівняно недавно, у нас теж є дуже сильні гравці, які показують високу майстерність володіння києм.

Недалеко час, коли більярд увійде в число олімпійських дисциплін. Зараз за право представляти більярд в світі відбувається свого роду боротьба між федераціями пулу, снукера і карамболя. Мабуть, найбільші шанси має все-таки пул, як гра найбільш демократична. У нього грають сьогодні і чоловіки і жінки по всьому світу, тоді як снукер поширений в основному в Англії і її колишніх колоніях, а карамболь вважається традиційно чоловічих видом спорту.

Нагадаю тим часом, що більярд з'явився в Росії у вигляді карамболя. Перший стіл, який Петро I привіз з Голландії, був саме карамбольном, і лише набагато пізніше на ньому з'явилися лузи.

Сьогодні збірна Росії бере участь у всіх найбільших змаганнях, що проводяться під егідою Всесвітньої конфедерації більярдного спорту. На цих престижних турнірах російські спортсмени не раз завойовували перші місця.

Матеріали рубрики "Школа гри на більярді" см. В журналах "Наука і життя" №№ 2-4, 6, 11, 1966 р .; № 9, 1967 р .; №№ 2, 5, 1968 р .; №№ 6, 7, 9, 1989 г.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация