Відбулася презентація книги протоієрея Миколи Агафонова "Світло золотий місяця"

Протоієрей Микола Агафонов на презентації своєї нової книги "Світло золотий місяця" розповів, що вирішив стати письменником в 5 років, коли його батько, щоб зайняти сина, придумав йому заняття - складати вірші. Йому це так сподобалося, що і в школі, і потім в армії він постійно придумував різні історії, завжди щось складав. Але писати справжню літературу став уже, пройшовши довгий життєвий шлях, прийнявши священний сан.

На питання: «Як відрізнити натхнення від Бога і від нижчих сил?» О. Микола сказав, що натхнення буває тільки від Бога, це як дихання, воно тільки зверху. А темні сили дають стан тиску, тяжкості. І якщо письменник піддається темним силам, то він починає просто розкладатися як творець. Приклад тому - Лев Толстой.

Багато герої творів о.Ніколая - з життя. Причому, бувало таке, що потім він зустрічав реальних людей, які точь-в-точь повторювали життєві ситуації героїв оповідань. Один військовий розповів, що з ним сталася така ж історія, як в повісті «Світло золотий місяця». Після бою в Чечні як зазвичай повинен був відбутися обмін убитими і пораненими. І командири ворожих сторін пізнають один одного - вони вчилися разом в технікумі. Зустріч була бурхлива і радісна. Але на другий день вони знову повернулися на війну, кожен на свою сторону.

Книги о. Микола підписує просто «Микола Агафонов», адже не підписувався же Антон Чехов як «лікар Антон Чехов». Він вважає, що якщо на обкладинці книги стоїть напис «протоієрей», то в світському книгарні таку книгу не поставлять на полицю серед художньої літератури, а приберуть подалі - до літератури про релігію. Один продавець на питання батюшки, чому книги Агафонова не стоять на полиці з буквою «А», а заховані десь в найдальшому кутку, так і сказав: «Так він же не письменник, а протоієрей!» Повість про Чечню «Світло золотий місяця »була видана просто під ім'ям« Микола Агафонов »і в« Будинку книги »на Арбаті вона стояла на полиці на« А ».

На питання «Чи може православна людина бути соціально активним?», Батюшка відповів категорично: «Звичайно, так».

Зараз письменник працює над історичним романом про патріарха Єрмогену, який хотів би закінчити до 400-річчя кончини священномученика. До революції збиралися гроші на пам'ятник патріарху і о.Микола висловив надію, що ця ідея знову воскресне і попросив у читачів молитов.

На питання: «Як відрізнити натхнення від Бога і від нижчих сил?
На питання «Чи може православна людина бути соціально активним?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация