Відомі казки виникли тисячі років тому, довели вчені

Всім відомі казки, наприклад «Красуня і чудовисько», з'явилися тисячі років тому, свідчать нові дослідження британських і португальських вчених

Всім відомі казки, наприклад «Красуня і чудовисько», з'явилися тисячі років тому, свідчать нові дослідження британських і португальських вчених.

Використовуючи методи, які звичайно використовуються біологами, дослідники вивчили зв'язок між історіями з усього світу і знайшли у деяких з них доісторичні коріння. Виявилося, що деякі казки старше найдавніших літературних джерел, а одна взагалі сходить до бронзового віку.

Знамениті популяризатори фольклору брати Грімм вважали, що багато казки сягають корінням в епоху зародження індоєвропейської мовної сім'ї. Багато більш пізні мислителі оскаржували цю думку, стверджуючи, що казки з'явилися не раніше ніж в XVI-XVII століттях, коли були вперше записані.

Антрополог з англійської Університету Дарема Джеймі Теграні, який працював з фольклористом Сарою Грасою да Сілвою з Нового університету Лісабона, сказав: «Зараз ми можемо з упевненістю зайняти сторону братів Грімм».

Вчені в своєму дослідженні застосували метод філогенетичного аналізу, який був розроблений для дослідження еволюційних відносин між видами. Вони також розглянули, наскільки різні казкові сюжети поширені в індоєвропейських мовах.

Так, відома англійська народна казка «Джек і бобове стебло» має аналоги (група історій з сюжетом про викрадення скарби у велетня) у багатьох індоєвропейських мовах, в тому числі тих, які були розділені як мінімум 5000 років тому. Казка «Красуня і чудовисько» виникла не пізніше ніж 4000 років тому. А народна казка «Коваль і диявол», в якій герой знаходить надздібності, уклавши угоду з нечистою силою, має щонайменше 6000-річну історію.

Таким чином, ці казкові сюжети виникли до появи перших відомих письмових джерел і, тим більше, до появи всіх сучасних європейських мов, зберігшись, проте, до новітніх часів в усному переказі у багатьох народів світу, передає BBC .

Відзначимо, що найважливіший внесок у вивчення чарівних казок вніс російський і радянський вчений Володимир Якович Пропп, який вважав, що сучасні казки сходять до сакральних переказів, переданих під час обрядів ініціації. На думку Проппа, сюжети чарівних казок, в тому числі російських народних і їх аналогів, серед яких можна знайти і давньогрецькі міфи, сягають глибокої давнини - дописьменной епосі.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация