Військові дії в Криму і Східної України - це міжнародні збройні конфлікти

aillarionov За потрібне рішенням від 14 листопада 2016 р МКС (Міжнародний кримінальний суд) встановив, що:
- міжнародний збройний конфлікт між Росією і Україною в Криму почався не пізніше 26 лютого 2014 р .;
- міжнародний збройний конфлікт між Росією і Україною в Східній Україні почався не пізніше 14 липня 2014 р
Витяги зі Звіту прокурора МКС в Гаазі про дії за попередньою розслідування (2016 г.)
Крим
155. В останніх числах лютого 2014 почалися акції протесту проти нового київського уряду, в основному в східних регіонах країни і Сімферополі, столиці Автономної Республіки Крим. Повідомляється, що 27 лютого 2014 р озброєні особи у військовій формі без розпізнавальних знаків захопили урядові будівлі в Сімферополі, включаючи будівлю Парламенту Криму. Повідомляється, що в той же день в присутності озброєних осіб Кримський регіональний парламент прийняв рішення призначити нового прем'єр-міністра і провести референдум про статус Криму. Пізніше Російська Федерація визнала, що російські військовослужбовці брали участь в захопленні Кримського півострова, серед іншого виправдовуючи інтервенцію передбачуваними загрозами громадянам Російської Федерації, передбачуваним рішенням жителів Криму приєднатися до Російської Федерації та передбачуваної проханням про російської інтервенції (колишнього) президента Януковича, якого Російська Федерація розглядала як легітимного лідера України.
156. 18 березня 2014 року було оголошено про включення Криму і Севастополя до складу Російської Федерації. Цьому передував проведений двома днями раніше референдум, який був визнаний недійсним як тимчасовим урядом України, так і більшістю країн-членів Генеральної Асамблеї ООН. 20 березня 2014 року після підписання Російською Федерацією і де-факто органами влади Криму «Договору про прийняття до складу Російської Федерації Республіки Крим» Держдума Росії прийняла закон «Про прийняття в Російську Федерацію Республіки Крим та освіті в складі Російської Федерації нових суб'єктів - Республіки Крим і міста федерального значення Севастополя », прокладаючи шлях до застосування в Криму російського законодавства і політики. В результаті цього жителі Криму були автоматично проголошені громадянами Росії, а ті, хто бажав зберегти українське громадянство, повинні були повідомити про це органам влади протягом місяця.
157. Прийняття на себе управління Кримом Російською Федерацією в цілому відбулося без вогневого бою. Російський військовий персонал був використаний для встановлення контролю над територією, включаючи українські військові бази і урядові будівлі, і в середині березня уряд України початок відгук військових частин і підрозділів, розташованих на кримських базах, на основну територію країни.
158. Згідно надійшли відомостями, ситуація на території Криму і Севастополя рівнозначна міжнародного збройного конфлікту між Україною і Російською Федерацією. Даний міжнародний збройний конфлікт почався не пізніше 26 лютого, коли Російська Федерація задіяла особовий склад своїх збройних сил для отримання контролю над частинами території України без згоди уряду України. Право міжнародних збройних конфліктів можна застосувати і після 18 березня 2014 року в тій мірі, в якій ситуація на території Криму і Севастополя буде рівнозначна триваючому станом окупації. Встановлення факту правомірності початкової інтервенції, яка спричинила за собою окупацію, не потрібно. Для цілей Римського статуту збройний конфлікт може бути міжнародним за своєю суттю, якщо одна або більше держав частково або повністю окуповують територію іншої держави незалежно від того, чи супроводжується окупація збройним опором.
Східна Україна
...
169. Додаткову інформацію, наприклад, повідомлення про артилерійські обстріли обома державами військових баз противника, а також арешти російських військовослужбовців України та навпаки, вказують на пряме військове протистояння між російськими збройними силами і силами уряду України, яке передбачає наявність міжнародного збройного конфлікту в контексті збройних дій в східній Україні найпізніше з 14 липня 2014 р одночасно з існуванням неміжнародного збройного конфлікту.
https://www.icc-cpi.int/iccdocs/otp/161114-otp-rep-PE-Ukraine.pdf

Tags: Крим , Путінська війна проти України , право

Якщо виходити з реалій, то ніяких правових і тим більше інших наслідків для російського керівництва висновки прокурора МКС не несуть. Більш того, зрозумівши можливі навіть не серйозно вплинути на ситуацію для нього правові наслідки, в нинішній ситуації, керівництво Росії в особі президента після цього демонстративно відмовився від ратифікації в подальшому, підписаного 2000 року Росією Римського статусу. Так, що є підстави вважати, що шанси у нинішнього керівництва країни довго і привільно жити і померти не в камері в'язниці в Гаазі, а в апартаментах розкішних палаців, побудованих ними в Росії або навіть можливо у деяких в тій же Європі для себе, дуже великі .
Се ля ві.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация