Військовий Берлін: музеї, пам'ятники, місця

  1. Німецько-російський музей «Берлін-Карлсхорст»
  2. рейхстаг
  3. Меморіал полеглим радянським воїнам
  4. музей Люфтваффе
  5. Трептов парк

Берлін - місто з непростою історією, за яку його можна любити і ненавидіти. Але цю історію німці дбайливо зберігають на вулицях і в музеях, щоб вона не повторилася знову. сьогоднішня наша екскурсія по Берліну присвячена місцям бойової слави і пам'яті, пройти повз які неможливо.

Німецько-російський музей «Берлін-Карлсхорст»

У день 50-річчя завершення Другої Світової війни німецькі і російські влада відкрила оновлену експозицію музею «Берлін-Карлсхорст». Чому саме в цій будівлі? Та саме тут в 1945 році відбулося підписання акту про закінчення війни і беззастережну капітуляцію Німеччини.

У музеї можна дізнатися факти про війну на Східному фронті і історію радянсько-німецьких відносин. Серед експонатів - стіл, за яким підписували акт, форма і особисті речі солдат, антинацистські плакати. Щорічно в День перемоги біля музею проходить хвилина мовчання, а після гримить салют.

рейхстаг

Взяття Рейхстагу і червоний прапор перемоги - фотографію з цим сюжетом знає кожен школяр Взяття Рейхстагу і червоний прапор перемоги - фотографію з цим сюжетом знає кожен школяр. І ось воно перед нами, легендарне будівля, потрапити в яке може кожен! Усередині нам показали зал для засідань і голосування, списані російськими солдатами стіни, кабінети головних людей Німеччини, а в фіналі - все місто через скляний купол. Якщо прийти ввечері (а Рейхстаг працює до півночі) і подивитися на блискучу столицю Німеччини, то вогні мирного Берліна ще довго будуть вам снитися.

Меморіал полеглим радянським воїнам

Недалеко від Бранденбурзьких воріт в 1945 році урочисто відкрили перший пам'ятник полеглим радянським воїнам. Це ряд колон зі списками прізвищ загиблих, в центрі - бронзова статуя солдата, який повертається з війни. За меморіалом знаходиться братське поховання, яке «охороняють» два танки і дві гармати. Тут завжди є свіжі квіти - доказ того, що про ті страшні події пам'ятають досі.

музей Люфтваффе

Під час Другої Світової війни на аеродромі в Люфтваффе йшла підготовка офіцерів і пілотів. Після неї ангари були захоплені Червоною Армією, але передані Великобританії. У 1995 році тут відкрився музей військово-повітряних сил. Літаків не дуже багато, але всі вони брали участь у війні і по заслугах пішли на музейний відпочинок. На спеціальних майданчиках стоять і інші експонати - зразки військової радіолокаційної техніки і засобів ППО різних країн. Тут завжди дме холодний вітер, так що куртка для такої індивідуальної екскурсії не завадить.

Трептов парк

Найбільше поховання радянських солдатів і найбільший меморіал полеглим бійцям за територією колишнього СРСР знаходиться в цьому парку. Тут варто воїн-визволитель всіх народів від нацизму. Він стежить за тим, щоб війна не повторилася, і стає трохи не по собі від його грізного погляду. Насправді герой на монументі - НЕ збірний образ, а конкретна людина. Це сержант Микола Масанов, що спав німецьку дівчинку від бомбардування.

Насправді, це тільки мала частина тих пам'ятних місць війни, які є в Німеччині. Щороку їх кількість збільшується, так що ми не зупиняємося на шляху і прилітаємо в Берлін ще раз. Кожен старий будинок Берліна, кожен парк і собор пам'ятають 1945 рік - і ми не забудемо!

Чому саме в цій будівлі?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация