Виклик лікаря додому по-новому: українці розкритикували ініціативу МОЗ

  1. Замість книги викликів - телефон
  2. реакція громадськості

МОЗ України впроваджує нову модель виклику лікаря додому. Суть нововведення полягає в тому, що домовлятися про візит доктора пацієнт буде не через реєстратуру, а безпосередньо зі своїм лікарем.

новина передає Час пік з посиланням на прес-службу МОЗ.

Замість книги викликів - телефон

Раніше, щоб викликати лікаря до себе додому, пацієнтові було достатньо зателефонувати в реєстратуру. Там кожен дзвінок фіксувався в книзі записів викликів додому, яку потім брав лікар і йшов за адресами хворих. Після обходу всіх викликів доктор звітував про кожного з них.

Проблема полягала в тому, що пацієнт і лікар спілкувалися не безпосередньо, а через реєстратуру, тому була неможливою, наприклад, консультація в телефонному режимі, коли проблема не вимагала особистого візиту доктора.

У МОЗ зазначають, що книга записів викликів лікарів додому з 13 березня йде в минуле, а лікарі і хворі отримують можливість контактувати по телефону. Таким чином, необхідність візиту лікаря додому до пацієнта буде визначатися в кожному конкретному випадку при безпосередньому спілкуванні хворого з лікарем.

Крім того, звітувати про кожен візит до своїх пацієнтів лікарі більше не зобов'язані. Тепер вони повинні лише повідомляти про загальну кількість дзвінків і числі відвідувань на дому.

МОЗ зазначає, що час медиків - обмежений ресурс, тому українцям варто враховувати, що коли доктор приходить до них додому - він не надає допомогу ще трьом хворим.

реакція громадськості

Українці по-різному відреагували на нововведення. Користувачі Фейсбуку жваво обговорюють ініціативу МОЗ на сторінці відомства.

Частина українців побоюється, що тепер прийомам у доктора будуть заважати безперервні дзвінки інших пацієнтів.

«Якщо на прийомі пацієнт, а лікар безперервно спілкується з іншими хворими по телефону, то як себе почуває пацієнт, який сидить в кабінеті?» - запитує користувач.

Українці також вважають, що «телефонні» прийоми негативно позначаться на якості медичних послуг:

«А хто буде відповідати за те, що" в телефонному режимі "лікар вирішив не йти до пацієнта і це рішення значно погіршило стан або, не дай Бог, фатально позначилося на його здоров'ї?»

«У нас доктор навіть при огляді пацієнта не завжди може поставити правильний діагноз, а по телефону ..., мені навіть страшно про це думати?»

Також деякі користувачі висловили думку, що такі нововведення дадуть лікарям можливість просто не ходити на виклики, якщо їм не хочеться.

Ті, хто не з чуток знають, що являє собою робота дільничного лікаря, раді скорочення кількості походів по домівках хворих. Одна з коментують зазначила, що 80 відсотків викликів лікаря додому - безпідставні, до того ж пацієнти часом зустрічаються неадекватні.

Одна з коментують зазначила, що 80 відсотків викликів лікаря додому - безпідставні, до того ж пацієнти часом зустрічаються неадекватні

«Зробити виклики додому платними, тоді 100 разів подумають, перш ніж викликати лікаря», - запропонував інший коментатор.

«Ганяти лікаря, навіть педіатра, на 37, 5, не вважаю нормальним! Можливо, в цей момент, кому-то дійсно, дуже потрібна допомога », - пише користувачці.

Важливий нюанс, який відзначили українці, полягає в тому, за яким телефоном спілкуватимуться пацієнт і лікар. Лікарі, безумовно, не хотіли б, щоб їм надзвонювали цілодобово на особистий мобільний.

«Тривалість робочого дня лікаря обмежена КЗпП. І после18-00 я хочу спілкуватися ТІЛЬКИ з сім'єю, друзями, а не нести роботу додому », - пише в коментарях лікар.

І после18-00 я хочу спілкуватися ТІЛЬКИ з сім'єю, друзями, а не нести роботу додому », - пише в коментарях лікар

Медикам радять заводити окремі сім-карти спеціально для спілкування з пацієнтами або вимагати у начальства службовий телефон.

Нагадаємо, що з 1 квітня починається кампанія по вибору сімейного лікаря. українцям потрібно укласти договір з терапевтом або педіатром, у якого вони бажають лікуватися .

Вчора також стало відомо ще про інші нововведення: МОЗ скасував талони на прийом до лікаря, карту дитини для вступу в сад або школу, а також медичну карту студента. Даний указ вступив в силу у вівторок, 13 березня.

«Якщо на прийомі пацієнт, а лікар безперервно спілкується з іншими хворими по телефону, то як себе почуває пацієнт, який сидить в кабінеті?
Мені навіть страшно про це думати?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация