Віктор Пилипишин: від квітів до Литвина

  1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

15 травня 2008, 22:15 Переглядів: 15 травня 2008, 22:15 Переглядів:   Читайте також:   СПЕЦПРОЕКТ СЬОГОДНІ: РІШЕННЯ ДЕСЯТИ ГОЛОВНИХ ПРОБЛЕМ СТОЛИЦІ ВІД КАНДИДАТА В МЕРИ ВІКТОРА ПИЛИПИШИНА

Читайте також: СПЕЦПРОЕКТ "СЬОГОДНІ": РІШЕННЯ ДЕСЯТИ ГОЛОВНИХ ПРОБЛЕМ СТОЛИЦІ ВІД КАНДИДАТА В МЕРИ ВІКТОРА ПИЛИПИШИНА.

Віктор Пилипишин, нинішній глава Шевченківського району столиці та кандидат в мери, народився 6 квітня 1961 року в селі Равське на Львівщині, але в школу пішов вже в селі Шевченковому (Миколаївська область), куди переїхала сім'я. Відразу після школи (де, за словами Пилипишина, через незалежної вдачі йому дали невтішну характеристику з поведінки) він поїхав до столиці. Каже, з дитинства мріяв жити в Києві.

У столиці Пилипишин влаштувався на судноремонтний завод - спочатку учнем слюсаря, а потім доріс до слюсаря. Хотів в інститут поступати, але, каже, з такою шкільною характеристикою не взяли б. Попрацювавши кілька років, пішов у армію. Служив у внутрішніх військах в Тулі, Москві та Ленінграді. "Дідівщини не було, відносини були з хлопцями нормальні. Пам'ятаю як російські сміялися, говорили:" Хохол без лички - що довідка без печатки ". Лички - це перекладина така на погонах у старшини, а я вже з армії старшиною пішов. Як тільки повернувся , вступив до Харківського юридичного інституту. Подавався б до Києва, але в травні, коли я повернувся, приймали документи тільки в Харкові ", - говорить він.

Після інституту Пилипишина визначили в ГУ МВС Києва. Сам він стверджує, що ніяка "волохата рука" покровителя йому не допомагала, але відомо, що потрапити в такого роду місце, та ще й в столицю, вважалося великою удачею. Пропрацювавши слідчим 3 роки, він перейшов до Печерської райадміністрації - в оргвідділ. "Там я і побачив, як функціонує влада. А змінити місце роботи вирішив тому, що мені завжди не подобалося солдафонство в органах, хотілося на громадянку, а тут така можливість", - пояснює Пилипишин. Правда, про те, хто допоміг йому влаштуватися на роботу відразу керівником оргвідділу, Пилипишин не згадує.

Пропрацювавши всього два роки, Віктор Петрович повернувся на держслужбу. Правда, на цей раз став головним юристом в податковій - посаду на той час (та й зараз) не остання. Але все ж пішов займатися бізнесом.

"У той час в податковій зарплата була дуже мізерна. Навіть на їжу, житло сім'ї не вистачало. А займатися іншими видами заробітку в податковій принципово не хотів. Тому пішов і став їздити в Польщу, Румунію. Туди віз горілку і там продавав, а звідти привозив джинси. На цьому можна було добре заробити - за одну поїздку я отримував свою місячну зарплату в податковій ", - розповідає кандидат в мери. Накопичивши грошей, він і зайнявся більш серйозним бізнесом - для початку став скуповувати теплиці.

До теперішнього часу Пилипишин - великий бізнесмен. Він є провідним гравцем на квітковому ринку України. Зокрема, йому належить Асоціація "Теплиці України", де вирощують квіти та овочі. У свій час його звинувачували в тому, що він за безцінь скупив акції "Теплиц України" у дрібних власників, проте сам Пилипишин називає це чутками. За його словами, він купував акції у великій компанії, а не у приватних власників. Тепер же він продає "Теплиці", але не говорить кому.

Також йому належить чайне виробництво, що випускає чаї під марками "Батік" та "Аскольд". "Чай ми закуповуємо там, де він росте, веземо до Києва, а тут вже на чайній фабриці фасуємо", - розповідає Пилипишин. Сам, визнається, що не чайний гурман. Любить міцний чорний чай, а заварює його просто в чайнику. "Головне - щоб чай хороший був і заварки побільше", - радить він. Каже, зараз, ставши главою району, весь свій бізнес передав родині - власниками стали його дружина і діти.

У політику нинішній кандидат в мери йшов поступово. Як бізнесмен, який має інтереси в аграрному бізнесі, він увійшов в Аграрну партію і очолив її київське відділення. У 2004 році головою партії став тодішній спікер Володимир Литвин, а незабаром сама партія була перейменована в народну.

Пилипишин зіграв дуже важливу роль в "помаранчевій революції". Він дав добро на розміщення у власному виставковому центрі "Експо-плаза" учасників Майдану. Зараз, правда, зізнається, що на революцію покладав великі надії, але вони, здебільшого, не виправдалися.

Після Майдану політична кар'єра Пилипишина різко пішла вгору. У нього і раніше були вельми теплі відносини з мером Києва Олександром Омельченком, а в 2005 році останній вирішив зміцнити свою команду вихідцями зі сфери бізнесу. До того ж, Сан Санич тоді активно наводив мости для союзу з Литвином. Все це і стало причиною призначення Пилипишина заступником мера. На цій посаді він перебував аж до виборів 2006 року, після яких він став головою Шевченківської райради, а потім був президентом призначений головою райадміністрації.

У 2007 році на дострокових виборах в парламенті став одним з найвпливовіших організаторів кампанії Литвина, пройшовши за списками блоку до Верховної Ради.

Фотографує ДОЧКА І ЗБИРАЄ ЗБРОЯ. У своїй декларації за 2005 рік (остання, яку він заповнював) г-н Пилипишин вказав суму доходу за той рік 7 мільйонів 698 тисяч 592 гривні 42 копійки. Причому тільки 147 тис. 840 грн. 5 - зарплата глави Шевченківського району, а інше - дивіденди, відсотки за використання об'єктів інтелектуальної власності (писав статті в юридичні журнали). Пилипишин не володіє ні будинком, ні землею. За його словами, всім володіє його дружина і діти. За ним числиться тільки автомобіль, причому це "Жигулі" шостої моделі. Каже, на ній не їздить, вона просто десь стоїть.

Живе в приватному будинку по вулиці Бакинській з великою родиною: дружиною Людмилою, дочками Оленою і Катериною, сином Олександром, зятем і тещею. У будинку є свій басейн, в якому пан Пилипишин майже кожен день плаває. За його словами, найчастіше він плаває рано вранці перед роботою. Мовляв, це допомагає йому розслабитися і подумати. У садку біля будинку є невелика тепличка, де сім'я вирощує квіти і деякі овочі для себе. "Люблю бувати в теплиці. На вулиці може бути холод, а там тепло, все зелене, квіти ростуть - очі відпочивають", - розповідає Пилипишин.

Крім плавання, він любить фотографувати. У будинку кілька сотень зображень молодшої дочки Катерини. Вона - улюблена модель батька. Пилипишин вважає, що досить ліберальний батько. Каже, що ніколи не нав'язував свою думку дітям. "Будь-яку професію, яку мої діти виберуть, я підтримаю. Головне, щоб вони були хорошими людьми і реалізували себе", - стверджує він.

Ще Пилипишин колекціонує картини українських художників і старовинна зброя. Правда, не навмисно "полює" за якимись експонатами, а просто збирає подарунки, або, коли буває на виставках, купує щось. Картини у нього розставлені всюди. Як правило, всі вони - подарунки. В його кабінеті в передвиборному штабі вони стоять навіть просто на підлозі - на стінах не вистачає місця.

Про свої політичні амбіції Пилипишин говорити не любить. Правда, і не заперечує, що в майбутньому хотів би стати президентом. "Я хотів би займати те місце, на якому не буду здаватися смішним", - говорить він.

ГОВОРИТЬ ПРОСТО І ДУМАЄ ПРО ІМІДЖ. На кореспондента "Сегодня" при особистій зустрічі Віктор Пилипишин справив враження інтелігентної, впевненого в собі людини. Він простий у спілкуванні, говорить зрозумілими словами, може вдало пожартувати і посміятися. Правда, є у нього і типові для нашого політика якості. Наприклад - говорить дуже загальними фразами і домогтися конкретної відповіді іноді буває нелегко. Крім того, він дуже сильно печеться про свій імідж. В оточенні пана Пилипишина кажуть, що він завжди скрупульозно прочитує всі статті про себе, розглядає всі свої фото - добре чи вийшов. "Ми вже стільки разів йому пояснювали - треба, щоб на фото ви були в невимушеній позі, щоб ближче до народу було. А він все в одній позі фотографується постійно", - розповіли "Сегодня" в оточенні пана Пішіпішіна. Підлеглі кажуть, він вимоглива людина, але і до себе також. Його характеризують як дуже організованого, працездатної людини. "Коли тільки починала працювати, він мені здавався тираном. Але потім зрозуміла, що він просто жорсткий - робота така", - розповіла "Сегодня" одна зі співробітниць штабу Пилипишина.

КОМАНДА: У Київраді ВЕДЕ ЧИНОВНИКІВ І БІЗНЕСМЕНІВ. Пилипишин веде до Київради Блок Литвина. На колишніх виборах 2006 року головним по Києву у Литвина був Анатолій Коваленко - колишній голова Печерської райадміністрації. Але незабаром між ними стався конфлікт, і зараз Коваленко йде на вибори в блоці Кличка, а литвинівців очолив Пилипишин.

У списку переважають його довірені особи, представники дружнього бізнесу (ймовірні спонсори). У першій п'ятірці - Михайло Голиця, колишній заступник мера Києва, який протягом 10 років керував управлінням житлового забезпечення Київської адміністрації і тому вважається людиною дуже впливовим в будівельному бізнесі міста. Далі йде Ігор Шовкун - колишній заступник голови Подільської адміністрації.

Номер 4 у списку Пилипишина - Валерій Пономаренко. Він колишній заступник директора банку "Хрещатик", заступник голови Держкомрезерву при уряді Януковича, а сьогодні партійний функціонер - він зам Пилипишина в Київській міській організації Народної партії Литвина.

Замикає список першої п'ятірки ще один зам Пилипишина - на цей раз в Шевченківському районі - Андрій Сидоров (він в районі головний по роботі з ЖЕКами).

З великих чиновників в списку - давній знайомий пана Пилипишина Анатолій Брезвін (глава Державної податкової адміністрації в Києві).

Рясно представлений бізнес. Так, в списку присутній Денис Костржевський, президент будівельної компанії "Міськжитлобуд" (цікаво, що в 2002 році він балотувався до Верховної Ради від блоку Вітренко). Є і в списку і Олександр Ліщенко - заступник директора Троєщинського ринку, а також Юрій Борисов - виконавчий директор зареєстрованої в Австрії компанії, яка є керуючою структурою, що об'єднує хімічні активи компанії Дмитра Фірташа (співвласника газової компанії-посередника "Росукренерго"; за чутками, на включенні Борисова в список наполіг Литвин).

Опоненти Пилипишина вважають, що всі ці представники бізнесу спонсорують її, щоб потім лобіювати через нього свої бізнес-інтереси, зокрема, в житловому, будівельному і аграрному секторі. Сам пан Пилипишин це заперечує і каже, що це люди, що досягли успіху в бізнесі чесним шляхом і зможуть так само чесно і ефективно навести порядок в Києві.

ПОЛІТОЛОГИ: ШАНСІВ НА МЕРА МАЛО, А БЛОК до Київради ПРОЙДЕ. "Сегодня" поцікавилася у відомих політологів, що буде з Києвом в разі, якщо пан Пилипишин переможе на виборах і стане мером, а також чим займатиметься його команда (блок Литвина) в разі, якщо вони пройдуть в Київраду. У тому, що блок подолає 3% бар'єр, впевнені майже всі політологи.

Політолог Кость Бондаренко вважає, що Пилипишин дуже добре себе показав у Шевченківському районі (наприклад, доходи районного бюджету істотно збільшилися) і зможе зробити те ж саме в усьому місті. "У нього команда молодих бізнесменів і управлінців, це нове покоління, у якого вже нове бачення того, як повинна працювати влада, вони не закостенілі бюрократи", - вважає експерт.

З іншого боку, директор "Агентства моделювання ситуацій" Віталій Бала каже, що якщо Пилипишин стане мером, то якогось прориву від Києва не треба буде чекати. Він буде більше займатися якимись господарськими справами міста.

Більшість політологів говорять, що шансів стати мером у Пилипишина небагато. "Але на цій виборній кампанії політика в Україні не закінчується і я думаю, що це буде вдалий початок для нього як політика. У нього великі амбіції, але йому треба більше розвиватися як професіоналу і як публічній людині, тоді і результат буде", - говорить г-н Бала.

Політолог Володимир Фесенко навіть не хоче прогнозувати, що буде, якщо Пилипишин стане мером, мовляв, він ним не стане все одно. А ось в Київраду блок Литвина швидше за все пройде. "У Київраді вони будуть себе вести так само, як веде себе блок Литвина у Верховній Раді - приєднуватися до тих, хто їх більше в цьому зацікавить", - говорить Фесенко. На думку експерта, можливо, блок Литвина не вступатиме ні в яку коаліцію в Київраді. А політолог Володимир Корнілов вважає, що блок Литвина в Київраді приєднається до промерської більшості незалежно від того, хто стане новим градоначальником - так легше буде членам його передвиборного списку вирішувати свої проблеми.

ВИСНОВКИ "СЬОГОДНІ". Складно сказати, яким мером буде Пилипишин, тим паче що експерти йому дають небагато шансів на перемогу. Очевидно, що, пропрацювавши багато років в держструктурах, він досвідчений чиновник, і має досвід в управлінні районом столиці (далеко не найвідсталіших, причому), що дуже цінно. Великий бізнес-досвід також можна записати йому в актив, за умови, звичайно, що посаду мера він не буде використовувати для лобіювання свого бізнесу. З іншого боку, судячи зі складу списку, Пилипишин пов'язаний з великими бізнес-колами як міського, так і національного рівня, а інтереси їх, як відомо, дуже часто розходяться з інтересами киян. Але тут вже питання - як мер зможе себе поставити.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Віктор Пилипишин: від квітів до Литвина". інші Архів дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Тучинська Світлана

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация