Вірменську мову

  1. ЗАГАЛЬНИЙ ВСТУП
  2. ЛІНГВІСТИЧНА ПРИНАЛЕЖНІСТЬ
  3. МОВНІ ВАРІАЦІЇ
  4. ОРФОГРАФИЯ
  5. ЛІНГВІСТИЧНИЙ ОГЛЯД
  6. РОЛЬ В СУСПІЛЬСТВІ
  7. Вірменський алфавіт

Вітаю, шановні читачі!

Вірменський

Вірменський

вірменську мову

- це складний, але в той же час красиву мову. Вірменська мова існує вже понад 1500 років, відображаючи риси запозичень слів і виразів з хінді, перського, арабського, грецького і латинського мов. У своїй дійсній формі він знаходиться під впливом таких мов як російська, англійська, французька та ін. Вірменська мова живе і розвивається.

Вірменська мова має власний унікальний алфавіт, який був розроблений Месропа Маштоца (361-440 рр. До н.е.) за вказівкою царя Врамшапуха і католікоса Сахаку Партева. До того часу більшість вірменських текстів були написані грецькою мовою. У смутні часи 4 століття до н.е. новий алфавіт став розцінюватися як дар Божий, зброя розуму над темними силами фанатизму. Першим пропозицією, записаним на вірменській мові, стало: «Знати мудрість і керуватися вказівками; розрізняти слова розуміння ... »Вірмени швидко звикли до нового алфавітом, з'явилися переклади з грецької, латинської, перської, арабської, єгипетської, і навіть китайських трактатів. Матенадаран, який знаходиться в Єревані, містить більше 25000 рукописів, що відносяться до 5-го століття. Багато з цих перекладів на вірменську мову носять філософський, науковий, історичний і релігійний характер, передаючи спадщина елліністичної Греції. Деякі з них є сьогодні єдиними існуючими версіями оригіналів.
Кажуть, що не було більш потужної зброї, яке було дано вірменам, ніж їх алфавіт, так як завдяки йому збереглося самосвідомість вірменського народу під час завоювань, і не відбулося асиміляції з іншими народами. Якщо російська була міжнародною мовою в Радянському Союзі, то вірменський є тим міжнародною мовою, який пов'язує майже 9 млн.армян у всьому світі.

ЗАГАЛЬНИЙ ВСТУП

Сьогодні на вірменській мові говорять від п'яти до шести млн.человек (Грімс 1992), незважаючи на те, що загальне населення Республіки Вірменія становить всього 3,5 млн. (93 відсотки з яких - етнічні вірмени). Таким чином, майже половина носіїв вірменської мови сьогодні проживають поза історичною батьківщиною, переважно в Ірані (370000), Сирії (299000), Лівані (235000), Єгипті (100000), і США (175000). Менші чисельності вірмен - до 40000 - проживають в Канаді, на Кіпрі, в Греції, Індії, Ізраїлі, і Йорданії. Більш численні групи від 40000 до 70000 чоловік проживають в Туреччині, Франції та Іраку. Анклави вірмен також проживають в Грузії і Азербайджані, в регіоні Нагорного Карабаху (CIA 1992). Хайер і Ашхар - вірменські назви мови, хоча останнє слово - літературне.

Словосполучення «вірменську мову» може бути застосовано як мінімум до трьох різних мов, у яких є свої власні діалекти. Вірменською мовою може бути названий як класичний мову (давня форма мови); так і сучасний западноармянскій мову (на якому говорить вірменська діаспора, яка проживає на території Туреччини, яка раніше була частиною Вірменії); а також сучасний восточноармянского мову (мова Республіки Вірменія).

Перші друковані документи з'явилися в Вірменії на початку 16-го ст. Століття по тому в 1662, вірменський клірик батько Воскан був відправлений Католикосом Хакопом в Амстердам, щоб підготувати до друку Біблію вірменською мовою. Чотири роки по тому, робота, яка полягала в литві вірменських букв, створенні дерев'яних різьблених зображень для ілюстрацій і т.д. була завершена, і в 1662 році була надрукована перша Біблія вірменською мовою.

ЛІНГВІСТИЧНА ПРИНАЛЕЖНІСТЬ

Вірменська мова являє собою окрему гілку індоєвропейської сім'ї мов (Comrie, 1981). Найближче до вірменської мови - грецьку мову, але в першому багато запозичень з таких індоіранських мов як пушту та перської. Фактично, під час ранніх періодів класифікації вірменську мову помилково вважали одним з іранських мов, тому що в ньому було багато запозичень з іранських мов.

МОВНІ ВАРІАЦІЇ

Існує два стандартних діалекту. Восточноармянского мова використовується в Вірменії і в вірменських анклавах в Азербайджані та Ірані. Західний варіант вірменської мови використовується в Стамбулі, Лівані, Єгипті, іншими групами діаспори, а офіційно - в східній Туреччині. Восточноармянского мова піддавалася впливу двох російських реформ і орфографічно відрізняється від західного вірменської мови; існують також і фонологические відмінності. Існує багато регіональних діалектів напр., Єреванський, тбіліський, карабахський, стамбульський (Djahukian 1986). Багато місцеві діалекти настільки відрізняються від стандартних форм мови, що носії стандартних форм мови мають труднощі в розумінні місцевих діалектів (Greppin and Khachaturian 1986). З іншого боку, діалектні відмінності в американському англійською мовою є не більше ніж діалектні відмінності.

ОРФОГРАФИЯ

Вірменський алфавіт був створений на основі грецького алфавіту в п'ятому столітті і складається з 38 (спочатку їх було 35) букв. Незважаючи на те, що вірменську мову сильно змінився через вплив іноземних мов (настільки навіть, що були періоди, коли думали, що вірменську мову - це один з діалектів перської мови), вірменські рукописи легко відрізнити від перських і арабських. За радянської влади на вірменську мову було також здійснено вплив: була змінена орфографія і деякі букви, характерні для класичного вірменської мови (а також західного вірменського діалекту) не використовуються в східному вірменською мовою. Існує кілька схем транслітерації на англійську мову, (Greppin 1992) одна з них використовується бібліотекою конгресу США (Greppin 1977). Мова може представляти деяку складність для російськомовного, так як у вірменському є звуки, яких немає в російській мові. Є кілька варіантів вимови приголосних звуків 'p' 'k' і 't', наприклад, і не тренованому вуха важко почути різницю. Вірмени зазвичай поміщають підлягає на початку речення перед дієсловом або дією, тому пропозиція: «Я хочу кави» буде звучати згідно вірменської граматиці як «Я кави хочу» (існує трудноуловимое «повагу» об'єкта пропозиції, передбачуване в вірменської граматиці. У вірменській мові можливо також подвійне заперечення як і в російській, наприклад: «Ніхто цього не хоче» (для порівняння в англійському можливо тільки одне заперечення).

ЛІНГВІСТИЧНИЙ ОГЛЯД

Звукова система вірменської мови нетипова для індоєвропейських мов в тому плані, що в ньому є глотталізованние приголосні звуки. Глотталізованние приголосні звуки - це звуки, вироблювані за допомогою голосових зв'язок, а не легких для витіснення повітря. Цілком ймовірно, що ці звуки були запозичені із сусідніх кавказьких мов. У словах наголос, як правило, падає на останній слог.В вірменською мовою сім відмінків. У мові розрізняється два числа: однина і множина, але немає граматичного роду. Положення невизначеного артикля залежить від того, який це мова - восточноармянского або западноармянскій. У восточноармянского варіанті артикль передує іменнику, а в западноармянскій - слід після іменника. Кожен корінь дієслова має дві форми, звані основами. Одна використовується для простого минулого часу і причастя колишніх часів, а інша використовується для всіх інших часів, застав і дієприкметників. Порядок слів у вірменській мові наступний: суб'єкт-дієслово-об'єкт.

РОЛЬ В СУСПІЛЬСТВІ

Вірменська мова є офіційною мовою Вірменії, і використовується в школах і засобах масової інформації. Вірменські діаспори стали проявляти підвищений інтерес до своєї батьківщини в результаті вірменської революції і створення Республіки Вірменія. І хоча багато вірменські діаспори не мають наміру повертатися на свою історичну батьківщину, вони вважають, що продовження використання ними мови дуже важливо для підтримки єдиного вірменського свідомості історії та ідентичності. Оскільки багато вірменські емігранти в другому поколінні, які переїхали в Сполучені Штати, перестали вживати рідну мову, ними робляться спроби зберегти свою культурну спадщину. Тому вірменська громада в США останнім часом опублікувала багато книг, які призначені для навчання вірмен-емігрантів їх рідної мови, як правило, западноармянскій діалекту мови. На додаток до підручників в Бостоні, Фресно і Нью-Йорку друкуються газети вірменською мовою. Таким чином, бажаючий вивчити вірменську мову в Сполучених Штатах має багатий вибір мовних матеріалів і культурних ресурсов.Арменія має довгу літературну традицію, вірменські видавничі центри знаходяться в Єревані, Стамбулі і Каїрі. Вірменська церква використовує класичну форму мови, Грабарь п'ятого века. так продовжимо розповідь про правила (і винятки) вірменської мови. Але не впадайте у відчай. Правила не так складно вивчити, і не обов'язково для туриста вчити повний словник і граматику вірменської мови для того, щоб вміти спілкуватися. Є кілька ключових слів і фраз, які - як і у всіх інших мовах - варто вивчити в першу чергу. Так що не дозволяйте нових звуків і правилам взяти над вами верх. Все ж навчитися говорити по-вірменськи можна. Вірмени люблять тих, хто намагається розмовляти з ними на їх мові.

Вірменський алфавіт

Спочатку вірменський алфавіт складався з 36 букв. Три літери були додані в 10-12 ст., Що склало в загальному 39 букв.Первоначальние 36 букв алфавіту були розташовані по 9 букв в 4 ряди. Перед тим, як Вірменія прийняла арабську систему числення, кожна буква представляла також і ?? число. Перший ряд букв був (послідовно) для чисел от1 до 9, другий ряд для чисел від 10 до 90, в третьому ряду від 100 до 900, а в четвертому від 1000 до 9000.Следовательно, букви в староармянском мовою представляють число 1996. Ви можете знайти цю систему числення у вигляді зображення на старих пам'ятниках в Вірменії, а також деяких сучасних (в Матенадаране, наприклад).

Перед тим, як Вірменія прийняла арабську систему числення, кожна буква представляла також і ?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация