Вітаміни та мікроелементи в кавуні

  1. Читають на Дача6.ру:
  2. мікроелементи

Вже ні для кого не є секретом, що кавун за своєю суттю - це велика ягода, а не фрукт. Починаючи з другої половини липня і аж до вересня, ці великі зелено-смугасті плоди з'являються повсюдно в продажу. Неймовірно смачні і соковиті, вони відмінно втамовують спрагу і відновлюють сили. А як щодо користі для організму? Вже ні для кого не є секретом, що кавун за своєю суттю - це велика ягода, а не фрукт

Читають на Дача6.ру:

вітаміни

Кавунова м'якоть містить велику кількість аскорбінової кислоти і каротину, які зміцнюють імунітет людини і уповільнюють процеси старіння.

Вітамін C, який міститься в кавунової м'якоті в кількості 7 мкг на 1 кг, допомагає впоратися з авітамінозом, активно бере участь в обмінних процесах організму. Його застосовують для профілактики склерозу, детоксикації.

Щоб шкіра залишалася гладкою і красивою, а тіло гармонійно розвивалося, організму людини необхідна достатня кількість фолієвої кислоти, вона ж вітамін B9. У кавуні її концентрація доходить до 8 мкг на 1 кг. B9 також відповідає за вироблення молока у годуючих жінок.

Червоний колір м'якоті кавуна обумовлений наявністю в ньому вітаміну A (17 мкг на 1 кг). Цей ефективний антиоксидант беруть участь в обмінних процесах, синтезі білків. Його нестача в організмі може негативно позначитися на зорі.

Серед інших важливих вітамінів, що містяться в кавуні в високих концентраціях, можна відзначити наступні:

  • бета-каротин (0,1 мг);
  • вітаміни В1 (0,04 мг), В2 (0,06 мг), В6 (0,09 мг);
  • вітамін Е (0,1 мг);
  • вітамін РР (0,2 мг).

↑ до змісту ↑

мікроелементи

Крім вітамінів в кавуні міститься велика кількість мікроелементів. Серед них особливо варто виділити:

  1. Залізо (1 мг на 1 кг) підвищує рівень гемоглобіну, сприяє кращому насиченню клітин киснем.
  2. Калій (110 мг на 1 кг) має виражену сечогінну дію. З цієї причини кавуни рекомендують людям, що страждають від підвищеного тиску, циститу і каменів.
  3. Кальцій (14 мг на 1 кг) робить позитивний вплив на кровоносні судини. Даний елемент вкрай важливий для профілактики появи каменів у нирках. Також він надає стабілізуючу дію на нервову систему.
  4. Магній (12 мг на 1 кг) - важливий елемент для людей, що мають проблеми з нирками і роботою серця. Для заповнення добової потреби в цьому мікроелементі досить з'їсти дві стандартних кавунових часточки. Магній уповільнює відкладення солей і каменів в організмі. Саме цей елемент більшою мірою відповідальний за прилив життєвих сил, концентрацію уваги, почуття бадьорості і активності після поїдання кавуна.
  5. Натрій (16 мг на 1 кг) - необхідний мікроелемент для людини. Разом з калієм і хлором він бере активну участь в регуляції водно-сольового обміну. Цей елемент відіграє велику роль в доставці речовин в клітку і назад.
  6. Фосфор (7 мг на 1 кг) - важливий елемент, який відповідає за засвоєння інших мікроелементів, в тому числі і представлених вище.

↑ до змісту ↑

  • Кавун містить близько 90% води. Для тих, хто хоче схуднути - це відмінний засіб. Зайві кілограми будуть танути буквально на очах, при цьому апетит буде задоволений корисним делікатесним ласощами. У 100 г м'якоті міститься всього 38 ккал.
  • Фруктоза в складі цієї ягоди робить її корисним продуктом для діабетиків.
  • Клітковина, якої в кавуні багато, сприяє травленню, поліпшує роботу кишечника, виводить з організму токсини.

Їжте більше кавунів і залишайтеся гарними і здоровими!

А як щодо користі для організму?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация