Вітаміни дітям. Які вітамінні комплекси - кращі для дитини?

  1. Вітаміни дітям. Які вітамінні комплекси Дитина стала дратівливою, вже не радує хорошими оцінками...
  2. рахіт
  3. Підтримка імунної системи
  4. При порушеннях зору і для їх профілактики
  5. Для росту і розвитку дітей (загальнозміцнюючі)
  6. Піковіт
  7. алфавіт
  8. Мульти-табс
  9. Для зміцнення кісток і зубів
  10. Якщо животик «збунтувався»
  11. Поліпшення пам'яті і роботи нервової системи
  12. Як правильно давати вітаміни дитині?
  13. На замітку мамі
  14. Що робити, якщо у дитини алергія на вітаміни?
  15. Невеликий список корисних продуктів, що містять вітаміни і мінерали:
  16. Вітаміни дітям. Які вітамінні комплекси
  17. Які вітаміни потрібні для дитини?
  18. рахіт
  19. Підтримка імунної системи
  20. При порушеннях зору і для їх профілактики
  21. Для росту і розвитку дітей (загальнозміцнюючі)
  22. Піковіт
  23. алфавіт
  24. Мульти-табс
  25. Для зміцнення кісток і зубів
  26. Якщо животик «збунтувався»
  27. Поліпшення пам'яті і роботи нервової системи
  28. Як правильно давати вітаміни дитині?
  29. На замітку мамі
  30. Що робити, якщо у дитини алергія на вітаміни?
  31. Невеликий список корисних продуктів, що містять вітаміни і мінерали:
  32. Вітаміни дітям. Які вітамінні комплекси
  33. Які вітаміни потрібні для дитини?
  34. рахіт
  35. Підтримка імунної системи
  36. При порушеннях зору і для їх профілактики
  37. Для росту і розвитку дітей (загальнозміцнюючі)
  38. Піковіт
  39. алфавіт
  40. Мульти-табс
  41. Для зміцнення кісток і зубів
  42. Якщо животик «збунтувався»
  43. Поліпшення пам'яті і роботи нервової системи
  44. Як правильно давати вітаміни дитині?
  45. На замітку мамі
  46. Що робити, якщо у дитини алергія на вітаміни?
  47. Невеликий список корисних продуктів, що містять вітаміни і мінерали:

Вітаміни дітям. Які вітамінні комплекси

Дитина стала дратівливою, вже не радує хорошими оцінками в щоденнику, часто хворіє? Нерідко причина банальна - нестача вітамінів (гіповітаміноз). І ось тоді батьки замислюються про те, які вітаміни краще для дитини.

Відомо, що вітаміни і мінерали життєво необхідні всім, а особливо дітям. Як дізнатися, які і чому? Як розпізнати брак вітамінів? Про це - в нашій попередній статті Вітаміни для дітей .

Насправді не існує кращих вітамінів. Все залежить від конкретної проблеми, яку необхідно усунути. І зараз ми про це поговоримо.

Однак зазначу відразу, що дана стаття носить лише ознайомлювальний характер. Які вітаміни приймати, дозування, тривалість лікування і його періодичність визначає тільки лікар.

Які вітаміни потрібні для дитини?

Звичайно, найкраще - коли все корисності малюк отримує з натуральних продуктів Звичайно, найкраще - коли все корисності малюк отримує з натуральних продуктів. Однак це відбувається лише в теплі літні місяці. На жаль, в календарі є періоди, під час яких організм крихти потребує «підгодівлі» вітамінами ззовні - навесні, восени і взимку. І навіть, якщо в цей час малюк вживає в достатній кількості свіжих овочів і фруктів, то все одно є ризик розвитку гіповітамінозу. Оскільки при зберіганні овочів і фруктів вітаміни в них руйнуються.

Тому вам необхідно вирішити дилему: купувати загальнозміцнюючі вітаміни за віком або для боротьби з певною проблемою. Що ж, давайте спробуємо в цьому розібратися.

рахіт

Мабуть, не знайдеться мами, яка не знає про вітамін D.

Його застосовують для боротьби з рахіт:

З метою профілактики призначається 100-200 МО / добу, але не більше 400 МО / добу.

Для лікування дозування залежить від ступеня доношенности дитини, стадії захворювання, а також від його тяжкості. Використовувані препарати - вітамін D3 (краще водний розчин, оскільки він легше засвоюється з шлунково-кишкового тракту) або його аналоги (Відехол, Вігантол). Однак в організмі знижується також і рівень вітаміну А, С, кальцію, магнію та інших корисних речей. Тому іноді педіатри віддають перевагу комплексним препаратам, які містять як вітамін D3, так і інші вітаміни з мінералами: Полівт Бебі, Мульти-табс Бебі. бебі

Підтримка імунної системи

Перед настанням сезону простуд і вірусних захворювань ця група вітамінно-мінеральних комплексів особливо затребувана. Крім того, віддати перевагу їм слід в період як самого захворювання, так і після нього.

Тут необхідні комплекси, що містять в собі вітаміни (С, Е і так далі) і мінерали (селен, цинк, йод та інші). До таких препаратів належать ВітаМішкі immuno + (до складу входить і масло обліпихи), Алфавіт В сезон застуд для дітей, Мультитабс (існують форми випуску для малюків до року), Вітрум Кідс, ВітаМішкі bio + (до складу входять пребіотики).

При порушеннях зору і для їх профілактики

Не секрет, що зараз на незміцнілий організм малюка падає колосальне навантаження в дитячому садку, школі, вдома. Адже він повинен засвоювати велику кількість інформації, тому змушений сидіти над книжками, шукати відомості в Інтернеті. В результаті страждає зір.

Тому по можливості максимально захистите цей крихкий орган від надмірних навантажень і сприяйте підвищенню гостроти зору. Добре з цим завданням справляються вітаміни (А, В2, С, Е, D), омега-3 поліненасичені жирні кислоти, фолієва кислота. Вони входять до складу препарату Піковіт Омега-3 (призначається, починаючи з трьох років).

Крім того, для нормалізації зору і захисту тканини ока від шкідливої дії вільних радикалів (нестійкі частки, що руйнують клітини) використовується біологічно активна добавка до їжі - Чорниця-форте для дітей для очей (застосовується, починаючи з трьох до 14 років).

Для росту і розвитку дітей (загальнозміцнюючі)

Органи і такни дитини розвиваються нерівномірно. Тому малюк повинен отримувати все корисності при сезонному дефіциті натуральних фруктів і овочів відповідно до вікових і добовими нормами, розробленими ВООЗ і FDA.

Такі вітамінно-мінеральні комплекси призначені для застосування у відносно здорових дітей або у малюків, які перебувають в періоді одужання після перенесених захворювань.

Саме цим вимогам відповідають цілі лінії вітамінно-мінеральних комплексів:

Піковіт

- Піковіт 1+ - для дітей старше одного року. Завдяки своїм складом сприяє рівномірному росту і розвитку всіх органів і систем.

- Піковіт 3+ омега3 - для дітей старше трьох років. Препарат має протизапальні і нейропротекторів властивостями (захищає нервову систему), позитивно впливає на зір.

- Піковіт 4+ - для дітей старше чотирьох років. У цьому віці йде інтенсивний ріст і мінералізація кісток, тому до складу препарату, крім комплексу вітамінів, входить фосфор і кальцій.

- Піковіт 5+ - для дітей старше п'яти років. До складу препарату входять всі речовини (вітаміни, мінерали), необхідні для інтенсивного росту і розвитку дитини в цьому віці.

- Піковіт 7 + - для дітей старше семи років. Добре допомагає справлятися з фізичними перевантаженнями і перевтомою, покращує апетит і пам'ять.

алфавіт

Комплекс, хто не сповнить штучних барвників, консервантів і ароматизаторів. Тому ризик алергічних реакцій зведений практично до нуля.

- Алфавіт Наш малюк - від одного року до трьох років.

- Алфавіт Дитячий сад - від трьох до семи років.

- Алфавіт Школяр - від семи до чотирнадцяти років.

- Алфавіт Тінейджер - від чотирнадцяти до вісімнадцяти років.

Мульти-табс

- Мульти-табс® Малюк - з одного року до чотирьох років.

- Мульти-табс Юніор - з чотирьох до одинадцяти років.

- Мульти-табс Тінейджер - з одинадцяти до сімнадцяти років.

Крім того, розроблені спеціальні вітамінно-мінеральні комплекси для лікування і профілактики гіповітамінозу у дітей до року - Полівіт Бебі (з трьох місяців), Біовіталь Гель для дітей.

Для зміцнення кісток і зубів

Інтенсивне зростання і формування кісток у малюка відбувається стрибкоподібно. І то наскільки міцними будуть в майбутньому кістки і зуби дитини, залежить від «підживлення» в ці певні періоди. Тому малюк повинен отримати в достатній кількості кальцій, фосфор і вітамін D, які зміцнюють кістки.

Основні інгредієнти містяться в наступних вітамінно-мінеральних комплексах: ВітаМішкі calcium +, Юніор Бі Біг VISION (біологічно активна добавка), Мульти-табс Малюк Кальцій + Дісней.

Погодьтеся, міцні зубки і кістки в дитинстві - гарна посмішка і пряма постава в майбутньому!

Якщо животик «збунтувався»

Мабуть, не знайдеться жодної мами, яка б не знала, що в кишечнику у малюка в нормі присутні корисні бактерії. Тому, зрозуміло, вона намагається додати в раціон йогурт або кефір, які збагачені біфідобактеріями або дати їх в лікарській формі. І це правильно. Однак не варто забувати, що корисні бактерії повинні на чомусь жити і розмножуватися. Для цього існують пребіотики (Інулін, фруктоолігосахаріди і інші).

Пребіотики - речовини, які не засвоюються, а також не перетравлюються у верхніх відділах шлунково-кишкового тракту, але ферментують в товстому кишечнику мікрофлорою, стимулюючи зростання останніх. В результаті животик у малюка не роздувається, у нього нормалізується травлення і апетит.

До того ж, слід пам'ятати, що вітаміни з пребіотиками нормалізують не лише роботу шлунково-кишкового тракту, але ще і добре зміцнюють імунітет.

Пребіотики входять до складу таких вітамінів, як ВітаМішкі bio +, Пиковит пребиотик, Алфавіт В сезон застуд для дітей.

Поліпшення пам'яті і роботи нервової системи

У наше століття все стрімко летить вперед. Тому стресові ситуації - не рідкість навіть маленького чоловічка. Вони пов'язані з навчанням в школі, взаєминами з однолітками чи дорослими та іншими причинами. В результаті у дитини нерідко погіршується пам'ять, знижується концентрація уваги, з'являються безпричинні головні болі, він може стати агресивним або впасти в депресивний стан. Особливо уразливий дитина на початку навчального року, коли після вільного літа, на нього падає колосальна фізичне і психічне навантаження в школі.

Тому для запобігання настільки небажаних наслідків розроблені спеціальні вітамінно-мінеральні комплекси. До їх складу входять найголовніші вітаміни для нервової системи - групи В. Крім того, в них присутні інші вітаміни (С, Е, А, D), мінерали (Йод, Цинк, кальцій та інші), фолієва кислота, омега-3 поліненасичені жирні кислоти.

Ними багаті деякі вітамінно-мінеральні комплекси: ВітаМішкі multi, Мульти-табс В-комплекс (призначається, починаючи з 12 років), Омега-3 сироп. Особливо ці комплекси рекомендуються для прийому перед початком занять в школі, щоб зменшити вплив стресу на організм дитини.

Як бачите, ситуації виникають різні, тому і вирішувати їх необхідно в кожному випадку індивідуально.

Як правильно давати вітаміни дитині?

Вітаміни для дітей випускаються в різній формі: у вигляді сиропу, жувальних таблеток, порошків, гелів і так далі Вітаміни для дітей випускаються в різній формі: у вигляді сиропу, жувальних таблеток, порошків, гелів і так далі. І це дуже зручно. Оскільки не кожен малюк погодиться проковтнути пігулку, тоді як від приємного сиропу або смачною жувальної таблетки не відмовиться, та ще й добавки попросить. Завдяки чому ви можете вчасно заповнити дефіцит вітамінів і мінералів в окріпнув, допомагаючи йому боротися з вірусами, бактеріями або іншими проблемами.

Однак не все так просто. Адже надлишок вітамінів і мінералів може позначитися на здоров'ї дитини гірше, ніж їх недолік.

Тому намагайтеся дотримуватися кількох простих правил:

* У перші місяці життя малюк не потребує надходження вітамінів і мінералів ззовні. Оскільки знаходиться на грудному вигодовуванні, отримуючи з маминим молоком всі необхідні корисності. Винятки є лише для деяких захворювань (наприклад, рахіт). Або якщо малюк знаходиться на штучному вигодовуванні, та й то не завжди. А от мамі бажано порадитися з лікарем і курсами приймати вітамінно-мінеральні комплекси.

* Завжди консультуйтеся з педіатром перед тим, як почати давати своєму малюкові вітаміни або мінерали. Оскільки тільки він може визначити, в якому саме комплексі або окремому вітаміні потребує ваша дитина, розрахувати необхідну дозування препарату, призначити з лікувальною або профілактичною метою, визначити тривалість і періодичність лікування.

* Дотримуйтесь рекомендоване в інструкції час прийому препаратів, а також кратність.

* Намагайтеся, щоб малюк вживав достатню кількість рідини. Оскільки навантаження на нирки з початком прийому вітамінів або мінералів зростає.

* У перші три дні від початку лікування стежте за дитиною, так як іноді вітаміни і мінерали можуть викликати алергічну реакцію. Тому при щонайменшій зміні в самопочутті малюка (почервоніння щічок, поява висипу на шкірі та інші) звертайтеся до педіатра. Крім того, якщо препарат не підходить саме вашому малюкові, то у нього може з'явитися нудота, діарея (пронос), що говорить про індивідуальну непереносимість.

На замітку мамі

Якими б чудодійними властивостями не володіли вітаміни і мінерали пам'ятайте, що для нормального росту і розвитку дитини цього недостатньо. Важливо, щоб дитина висипався, збалансовано харчувалася, досить гуляв на свіжому повітрі, мінімум часу перебував перед екраном монітора. Крім того, необхідно виключити або зменшити вплив стресів на дитину і деякі інші фактори.

Що робити, якщо у дитини алергія на вітаміни?

На жаль, які б гіпоалергенні препарати не були, іноді їх вживання призводить до розвитку алергічних реакцій. Правда, в останні роки вони зустрічається все рідше і рідше. Тому що більшість вітамінно-мінеральних комплексів для дітей спеціально виготовляються на основі натуральних барвників і ароматизаторів.

Але що ж робити, якщо алергічна реакція все ж розвинулася? З цієї ситуації вихід є: вам необхідно подбати про те, щоб їжа крихти була багата натуральними овочами і фруктами.

Невеликий список корисних продуктів, що містять вітаміни і мінерали:

* Вітамін А знаходиться в ячном жовтку, моркві, капусті, морській рибі, печінці, вершковому маслі, молоці.

* Вітамін С у великій кількості міститься у свіжій і квашеній капусті, плодах шипшини і чорної смородини, цитрусових, а також багатьох інших овочах і фруктах.

* Вітамін Е присутній в хлібі з висівками, пророщеної пшениці, шпинаті, олії (соняшниковій, оливковій), брюссельській капусті, брокколі.

* Вітамінами групи В (В1, В2, В6, В9, В12) багаті бобові, буряк, томати, печінку, яйця, морква, зелені овочі, яловичина, ікра кисломолочні продукти, риба та інші продукти.

* У ітамін Д присутній в риб'ячому жирі (оселедця, тунця, макрелі), печінки риб (тріски, палтуса). Крім того, не забувайте, що вітамін Д утворюється в організмі самостійно під впливом сонячних променів.

* До алій знаходиться в родзинках, печеному картоплі, чорносливі, насінні соняшнику, арахісі, кедрових і волоських горіхах, бобових (квасолі, горосі), гречаній крупі, баштанних, та й практично у всіх ягодах, овочах, фруктах.

* Магній присутній в родзинках, волоських горіхах, гарбузі (в тому числі і насінні), сої, горосі, городньої зелені, рисі, абрикосах, бананах. І ще він міститься в улюблених ласощах більшості малюків - в шоколаді і какао.

* Мідь присутня в гречці, картоплі, томатах, солодкому червоному перці, фундуку.

* Цинк входить до складу волоських горіхів, м'яса, всіх круп, насіння соняшнику, фундука.

* Йодом багата морська капуста і риба (особливо тунець, лосось, палтус), буряк, гриби, яйця, яловичина, молоко, вершкове масло, диня, хурма. Крім того, йод входить до складу йодованої солі.

* Залізо найбільше міститься в м'ясі і субпродуктах (яловичої і телячої печінки, нирках), дарах моря (молюски креветки, чорна ікра). Засвоюваність - 25-30%. Залізо присутній також в овочах і фруктах (томати, картопля, гарбуз і інші). Засвоюваність - всього 3-5%.

Мабуть, це все що можна було розповісти про застосування вітамінів або вітамінно-мінеральних комплексів в ознайомлювальних цілях. Зрозуміло, тут висвітлені не всі препарати. Адже в рамки однієї статті неможливо вмістити всі відомості про кожного з них. Тому за більш повною інформацією звертайтеся до свого педіатра. Адже тільки він зможе правильно підібрати вітамінно-мінеральний комплекс, розрахувати дозування, визначити тривалість і кратність лікування.

І пам'ятайте, що гармонійний фізичний і психічний розвиток малюка - не тільки запорука його здоров'я, але ще становлення, як особистості в дорослому житті.

Автор: Корецька Валентина Петрівна, педіатр,

лікар-ординатор дитячого відділення

фото: http://globallookpress.com/

Вітаміни дітям. Які вітамінні комплекси

Дитина стала дратівливою, вже не радує хорошими оцінками в щоденнику, часто хворіє? Нерідко причина банальна - нестача вітамінів (гіповітаміноз). І ось тоді батьки замислюються про те, які вітаміни краще для дитини.

Відомо, що вітаміни і мінерали життєво необхідні всім, а особливо дітям. Як дізнатися, які і чому? Як розпізнати брак вітамінів? Про це - в нашій попередній статті Вітаміни для дітей .

Насправді не існує кращих вітамінів. Все залежить від конкретної проблеми, яку необхідно усунути. І зараз ми про це поговоримо.

Однак зазначу відразу, що дана стаття носить лише ознайомлювальний характер. Які вітаміни приймати, дозування, тривалість лікування і його періодичність визначає тільки лікар.

Які вітаміни потрібні для дитини?

Звичайно, найкраще - коли все корисності малюк отримує з натуральних продуктів Звичайно, найкраще - коли все корисності малюк отримує з натуральних продуктів. Однак це відбувається лише в теплі літні місяці. На жаль, в календарі є періоди, під час яких організм крихти потребує «підгодівлі» вітамінами ззовні - навесні, восени і взимку. І навіть, якщо в цей час малюк вживає в достатній кількості свіжих овочів і фруктів, то все одно є ризик розвитку гіповітамінозу. Оскільки при зберіганні овочів і фруктів вітаміни в них руйнуються.

Тому вам необхідно вирішити дилему: купувати загальнозміцнюючі вітаміни за віком або для боротьби з певною проблемою. Що ж, давайте спробуємо в цьому розібратися.

рахіт

Мабуть, не знайдеться мами, яка не знає про вітамін D.

Його застосовують для боротьби з рахіт:

З метою профілактики призначається 100-200 МО / добу, але не більше 400 МО / добу.

Для лікування дозування залежить від ступеня доношенности дитини, стадії захворювання, а також від його тяжкості. Використовувані препарати - вітамін D3 (краще водний розчин, оскільки він легше засвоюється з шлунково-кишкового тракту) або його аналоги (Відехол, Вігантол). Однак в організмі знижується також і рівень вітаміну А, С, кальцію, магнію та інших корисних речей. Тому іноді педіатри віддають перевагу комплексним препаратам, які містять як вітамін D3, так і інші вітаміни з мінералами: Полівт Бебі, Мульти-табс Бебі. бебі

Підтримка імунної системи

Перед настанням сезону простуд і вірусних захворювань ця група вітамінно-мінеральних комплексів особливо затребувана. Крім того, віддати перевагу їм слід в період як самого захворювання, так і після нього.

Тут необхідні комплекси, що містять в собі вітаміни (С, Е і так далі) і мінерали (селен, цинк, йод та інші). До таких препаратів належать ВітаМішкі immuno + (до складу входить і масло обліпихи), Алфавіт В сезон застуд для дітей, Мультитабс (існують форми випуску для малюків до року), Вітрум Кідс, ВітаМішкі bio + (до складу входять пребіотики).

При порушеннях зору і для їх профілактики

Не секрет, що зараз на незміцнілий організм малюка падає колосальне навантаження в дитячому садку, школі, вдома. Адже він повинен засвоювати велику кількість інформації, тому змушений сидіти над книжками, шукати відомості в Інтернеті. В результаті страждає зір.

Тому по можливості максимально захистите цей крихкий орган від надмірних навантажень і сприяйте підвищенню гостроти зору. Добре з цим завданням справляються вітаміни (А, В2, С, Е, D), омега-3 поліненасичені жирні кислоти, фолієва кислота. Вони входять до складу препарату Піковіт Омега-3 (призначається, починаючи з трьох років).

Крім того, для нормалізації зору і захисту тканини ока від шкідливої дії вільних радикалів (нестійкі частки, що руйнують клітини) використовується біологічно активна добавка до їжі - Чорниця-форте для дітей для очей (застосовується, починаючи з трьох до 14 років).

Для росту і розвитку дітей (загальнозміцнюючі)

Органи і такни дитини розвиваються нерівномірно. Тому малюк повинен отримувати все корисності при сезонному дефіциті натуральних фруктів і овочів відповідно до вікових і добовими нормами, розробленими ВООЗ і FDA.

Такі вітамінно-мінеральні комплекси призначені для застосування у відносно здорових дітей або у малюків, які перебувають в періоді одужання після перенесених захворювань.

Саме цим вимогам відповідають цілі лінії вітамінно-мінеральних комплексів:

Піковіт

- Піковіт 1+ - для дітей старше одного року. Завдяки своїм складом сприяє рівномірному росту і розвитку всіх органів і систем.

- Піковіт 3+ омега3 - для дітей старше трьох років. Препарат має протизапальні і нейропротекторів властивостями (захищає нервову систему), позитивно впливає на зір.

- Піковіт 4+ - для дітей старше чотирьох років. У цьому віці йде інтенсивний ріст і мінералізація кісток, тому до складу препарату, крім комплексу вітамінів, входить фосфор і кальцій.

- Піковіт 5+ - для дітей старше п'яти років. До складу препарату входять всі речовини (вітаміни, мінерали), необхідні для інтенсивного росту і розвитку дитини в цьому віці.

- Піковіт 7 + - для дітей старше семи років. Добре допомагає справлятися з фізичними перевантаженнями і перевтомою, покращує апетит і пам'ять.

алфавіт

Комплекс, хто не сповнить штучних барвників, консервантів і ароматизаторів. Тому ризик алергічних реакцій зведений практично до нуля.

- Алфавіт Наш малюк - від одного року до трьох років.

- Алфавіт Дитячий сад - від трьох до семи років.

- Алфавіт Школяр - від семи до чотирнадцяти років.

- Алфавіт Тінейджер - від чотирнадцяти до вісімнадцяти років.

Мульти-табс

- Мульти-табс® Малюк - з одного року до чотирьох років.

- Мульти-табс Юніор - з чотирьох до одинадцяти років.

- Мульти-табс Тінейджер - з одинадцяти до сімнадцяти років.

Крім того, розроблені спеціальні вітамінно-мінеральні комплекси для лікування і профілактики гіповітамінозу у дітей до року - Полівіт Бебі (з трьох місяців), Біовіталь Гель для дітей.

Для зміцнення кісток і зубів

Інтенсивне зростання і формування кісток у малюка відбувається стрибкоподібно. І то наскільки міцними будуть в майбутньому кістки і зуби дитини, залежить від «підживлення» в ці певні періоди. Тому малюк повинен отримати в достатній кількості кальцій, фосфор і вітамін D, які зміцнюють кістки.

Основні інгредієнти містяться в наступних вітамінно-мінеральних комплексах: ВітаМішкі calcium +, Юніор Бі Біг VISION (біологічно активна добавка), Мульти-табс Малюк Кальцій + Дісней.

Погодьтеся, міцні зубки і кістки в дитинстві - гарна посмішка і пряма постава в майбутньому!

Якщо животик «збунтувався»

Мабуть, не знайдеться жодної мами, яка б не знала, що в кишечнику у малюка в нормі присутні корисні бактерії. Тому, зрозуміло, вона намагається додати в раціон йогурт або кефір, які збагачені біфідобактеріями або дати їх в лікарській формі. І це правильно. Однак не варто забувати, що корисні бактерії повинні на чомусь жити і розмножуватися. Для цього існують пребіотики (Інулін, фруктоолігосахаріди і інші).

Пребіотики - речовини, які не засвоюються, а також не перетравлюються у верхніх відділах шлунково-кишкового тракту, але ферментують в товстому кишечнику мікрофлорою, стимулюючи зростання останніх. В результаті животик у малюка не роздувається, у нього нормалізується травлення і апетит.

До того ж, слід пам'ятати, що вітаміни з пребіотиками нормалізують не лише роботу шлунково-кишкового тракту, але ще і добре зміцнюють імунітет.

Пребіотики входять до складу таких вітамінів, як ВітаМішкі bio +, Пиковит пребиотик, Алфавіт В сезон застуд для дітей.

Поліпшення пам'яті і роботи нервової системи

У наше століття все стрімко летить вперед. Тому стресові ситуації - не рідкість навіть маленького чоловічка. Вони пов'язані з навчанням в школі, взаєминами з однолітками чи дорослими та іншими причинами. В результаті у дитини нерідко погіршується пам'ять, знижується концентрація уваги, з'являються безпричинні головні болі, він може стати агресивним або впасти в депресивний стан. Особливо уразливий дитина на початку навчального року, коли після вільного літа, на нього падає колосальна фізичне і психічне навантаження в школі.

Тому для запобігання настільки небажаних наслідків розроблені спеціальні вітамінно-мінеральні комплекси. До їх складу входять найголовніші вітаміни для нервової системи - групи В. Крім того, в них присутні інші вітаміни (С, Е, А, D), мінерали (Йод, Цинк, кальцій та інші), фолієва кислота, омега-3 поліненасичені жирні кислоти.

Ними багаті деякі вітамінно-мінеральні комплекси: ВітаМішкі multi, Мульти-табс В-комплекс (призначається, починаючи з 12 років), Омега-3 сироп. Особливо ці комплекси рекомендуються для прийому перед початком занять в школі, щоб зменшити вплив стресу на організм дитини.

Як бачите, ситуації виникають різні, тому і вирішувати їх необхідно в кожному випадку індивідуально.

Як правильно давати вітаміни дитині?

Вітаміни для дітей випускаються в різній формі: у вигляді сиропу, жувальних таблеток, порошків, гелів і так далі Вітаміни для дітей випускаються в різній формі: у вигляді сиропу, жувальних таблеток, порошків, гелів і так далі. І це дуже зручно. Оскільки не кожен малюк погодиться проковтнути пігулку, тоді як від приємного сиропу або смачною жувальної таблетки не відмовиться, та ще й добавки попросить. Завдяки чому ви можете вчасно заповнити дефіцит вітамінів і мінералів в окріпнув, допомагаючи йому боротися з вірусами, бактеріями або іншими проблемами.

Однак не все так просто. Адже надлишок вітамінів і мінералів може позначитися на здоров'ї дитини гірше, ніж їх недолік.

Тому намагайтеся дотримуватися кількох простих правил:

* У перші місяці життя малюк не потребує надходження вітамінів і мінералів ззовні. Оскільки знаходиться на грудному вигодовуванні, отримуючи з маминим молоком всі необхідні корисності. Винятки є лише для деяких захворювань (наприклад, рахіт). Або якщо малюк знаходиться на штучному вигодовуванні, та й то не завжди. А от мамі бажано порадитися з лікарем і курсами приймати вітамінно-мінеральні комплекси.

* Завжди консультуйтеся з педіатром перед тим, як почати давати своєму малюкові вітаміни або мінерали. Оскільки тільки він може визначити, в якому саме комплексі або окремому вітаміні потребує ваша дитина, розрахувати необхідну дозування препарату, призначити з лікувальною або профілактичною метою, визначити тривалість і періодичність лікування.

* Дотримуйтесь рекомендоване в інструкції час прийому препаратів, а також кратність.

* Намагайтеся, щоб малюк вживав достатню кількість рідини. Оскільки навантаження на нирки з початком прийому вітамінів або мінералів зростає.

* У перші три дні від початку лікування стежте за дитиною, так як іноді вітаміни і мінерали можуть викликати алергічну реакцію. Тому при щонайменшій зміні в самопочутті малюка (почервоніння щічок, поява висипу на шкірі та інші) звертайтеся до педіатра. Крім того, якщо препарат не підходить саме вашому малюкові, то у нього може з'явитися нудота, діарея (пронос), що говорить про індивідуальну непереносимість.

На замітку мамі

Якими б чудодійними властивостями не володіли вітаміни і мінерали пам'ятайте, що для нормального росту і розвитку дитини цього недостатньо. Важливо, щоб дитина висипався, збалансовано харчувалася, досить гуляв на свіжому повітрі, мінімум часу перебував перед екраном монітора. Крім того, необхідно виключити або зменшити вплив стресів на дитину і деякі інші фактори.

Що робити, якщо у дитини алергія на вітаміни?

На жаль, які б гіпоалергенні препарати не були, іноді їх вживання призводить до розвитку алергічних реакцій. Правда, в останні роки вони зустрічається все рідше і рідше. Тому що більшість вітамінно-мінеральних комплексів для дітей спеціально виготовляються на основі натуральних барвників і ароматизаторів.

Але що ж робити, якщо алергічна реакція все ж розвинулася? З цієї ситуації вихід є: вам необхідно подбати про те, щоб їжа крихти була багата натуральними овочами і фруктами.

Невеликий список корисних продуктів, що містять вітаміни і мінерали:

* Вітамін А знаходиться в ячном жовтку, моркві, капусті, морській рибі, печінці, вершковому маслі, молоці.

* Вітамін С у великій кількості міститься у свіжій і квашеній капусті, плодах шипшини і чорної смородини, цитрусових, а також багатьох інших овочах і фруктах.

* Вітамін Е присутній в хлібі з висівками, пророщеної пшениці, шпинаті, олії (соняшниковій, оливковій), брюссельській капусті, брокколі.

* Вітамінами групи В (В1, В2, В6, В9, В12) багаті бобові, буряк, томати, печінку, яйця, морква, зелені овочі, яловичина, ікра кисломолочні продукти, риба та інші продукти.

* У ітамін Д присутній в риб'ячому жирі (оселедця, тунця, макрелі), печінки риб (тріски, палтуса). Крім того, не забувайте, що вітамін Д утворюється в організмі самостійно під впливом сонячних променів.

* До алій знаходиться в родзинках, печеному картоплі, чорносливі, насінні соняшнику, арахісі, кедрових і волоських горіхах, бобових (квасолі, горосі), гречаній крупі, баштанних, та й практично у всіх ягодах, овочах, фруктах.

* Магній присутній в родзинках, волоських горіхах, гарбузі (в тому числі і насінні), сої, горосі, городньої зелені, рисі, абрикосах, бананах. І ще він міститься в улюблених ласощах більшості малюків - в шоколаді і какао.

* Мідь присутня в гречці, картоплі, томатах, солодкому червоному перці, фундуку.

* Цинк входить до складу волоських горіхів, м'яса, всіх круп, насіння соняшнику, фундука.

* Йодом багата морська капуста і риба (особливо тунець, лосось, палтус), буряк, гриби, яйця, яловичина, молоко, вершкове масло, диня, хурма. Крім того, йод входить до складу йодованої солі.

* Залізо найбільше міститься в м'ясі і субпродуктах (яловичої і телячої печінки, нирках), дарах моря (молюски креветки, чорна ікра). Засвоюваність - 25-30%. Залізо присутній також в овочах і фруктах (томати, картопля, гарбуз і інші). Засвоюваність - всього 3-5%.

Мабуть, це все що можна було розповісти про застосування вітамінів або вітамінно-мінеральних комплексів в ознайомлювальних цілях. Зрозуміло, тут висвітлені не всі препарати. Адже в рамки однієї статті неможливо вмістити всі відомості про кожного з них. Тому за більш повною інформацією звертайтеся до свого педіатра. Адже тільки він зможе правильно підібрати вітамінно-мінеральний комплекс, розрахувати дозування, визначити тривалість і кратність лікування.

І пам'ятайте, що гармонійний фізичний і психічний розвиток малюка - не тільки запорука його здоров'я, але ще становлення, як особистості в дорослому житті.

Автор: Корецька Валентина Петрівна, педіатр,

лікар-ординатор дитячого відділення

фото: http://globallookpress.com/

Вітаміни дітям. Які вітамінні комплекси

Дитина стала дратівливою, вже не радує хорошими оцінками в щоденнику, часто хворіє? Нерідко причина банальна - нестача вітамінів (гіповітаміноз). І ось тоді батьки замислюються про те, які вітаміни краще для дитини.

Відомо, що вітаміни і мінерали життєво необхідні всім, а особливо дітям. Як дізнатися, які і чому? Як розпізнати брак вітамінів? Про це - в нашій попередній статті Вітаміни для дітей .

Насправді не існує кращих вітамінів. Все залежить від конкретної проблеми, яку необхідно усунути. І зараз ми про це поговоримо.

Однак зазначу відразу, що дана стаття носить лише ознайомлювальний характер. Які вітаміни приймати, дозування, тривалість лікування і його періодичність визначає тільки лікар.

Які вітаміни потрібні для дитини?

Звичайно, найкраще - коли все корисності малюк отримує з натуральних продуктів Звичайно, найкраще - коли все корисності малюк отримує з натуральних продуктів. Однак це відбувається лише в теплі літні місяці. На жаль, в календарі є періоди, під час яких організм крихти потребує «підгодівлі» вітамінами ззовні - навесні, восени і взимку. І навіть, якщо в цей час малюк вживає в достатній кількості свіжих овочів і фруктів, то все одно є ризик розвитку гіповітамінозу. Оскільки при зберіганні овочів і фруктів вітаміни в них руйнуються.

Тому вам необхідно вирішити дилему: купувати загальнозміцнюючі вітаміни за віком або для боротьби з певною проблемою. Що ж, давайте спробуємо в цьому розібратися.

рахіт

Мабуть, не знайдеться мами, яка не знає про вітамін D.

Його застосовують для боротьби з рахіт:

З метою профілактики призначається 100-200 МО / добу, але не більше 400 МО / добу.

Для лікування дозування залежить від ступеня доношенности дитини, стадії захворювання, а також від його тяжкості. Використовувані препарати - вітамін D3 (краще водний розчин, оскільки він легше засвоюється з шлунково-кишкового тракту) або його аналоги (Відехол, Вігантол). Однак в організмі знижується також і рівень вітаміну А, С, кальцію, магнію та інших корисних речей. Тому іноді педіатри віддають перевагу комплексним препаратам, які містять як вітамін D3, так і інші вітаміни з мінералами: Полівт Бебі, Мульти-табс Бебі. бебі

Підтримка імунної системи

Перед настанням сезону простуд і вірусних захворювань ця група вітамінно-мінеральних комплексів особливо затребувана. Крім того, віддати перевагу їм слід в період як самого захворювання, так і після нього.

Тут необхідні комплекси, що містять в собі вітаміни (С, Е і так далі) і мінерали (селен, цинк, йод та інші). До таких препаратів належать ВітаМішкі immuno + (до складу входить і масло обліпихи), Алфавіт В сезон застуд для дітей, Мультитабс (існують форми випуску для малюків до року), Вітрум Кідс, ВітаМішкі bio + (до складу входять пребіотики).

При порушеннях зору і для їх профілактики

Не секрет, що зараз на незміцнілий організм малюка падає колосальне навантаження в дитячому садку, школі, вдома. Адже він повинен засвоювати велику кількість інформації, тому змушений сидіти над книжками, шукати відомості в Інтернеті. В результаті страждає зір.

Тому по можливості максимально захистите цей крихкий орган від надмірних навантажень і сприяйте підвищенню гостроти зору. Добре з цим завданням справляються вітаміни (А, В2, С, Е, D), омега-3 поліненасичені жирні кислоти, фолієва кислота. Вони входять до складу препарату Піковіт Омега-3 (призначається, починаючи з трьох років).

Крім того, для нормалізації зору і захисту тканини ока від шкідливої дії вільних радикалів (нестійкі частки, що руйнують клітини) використовується біологічно активна добавка до їжі - Чорниця-форте для дітей для очей (застосовується, починаючи з трьох до 14 років).

Для росту і розвитку дітей (загальнозміцнюючі)

Органи і такни дитини розвиваються нерівномірно. Тому малюк повинен отримувати все корисності при сезонному дефіциті натуральних фруктів і овочів відповідно до вікових і добовими нормами, розробленими ВООЗ і FDA.

Такі вітамінно-мінеральні комплекси призначені для застосування у відносно здорових дітей або у малюків, які перебувають в періоді одужання після перенесених захворювань.

Саме цим вимогам відповідають цілі лінії вітамінно-мінеральних комплексів:

Піковіт

- Піковіт 1+ - для дітей старше одного року. Завдяки своїм складом сприяє рівномірному росту і розвитку всіх органів і систем.

- Піковіт 3+ омега3 - для дітей старше трьох років. Препарат має протизапальні і нейропротекторів властивостями (захищає нервову систему), позитивно впливає на зір.

- Піковіт 4+ - для дітей старше чотирьох років. У цьому віці йде інтенсивний ріст і мінералізація кісток, тому до складу препарату, крім комплексу вітамінів, входить фосфор і кальцій.

- Піковіт 5+ - для дітей старше п'яти років. До складу препарату входять всі речовини (вітаміни, мінерали), необхідні для інтенсивного росту і розвитку дитини в цьому віці.

- Піковіт 7 + - для дітей старше семи років. Добре допомагає справлятися з фізичними перевантаженнями і перевтомою, покращує апетит і пам'ять.

алфавіт

Комплекс, хто не сповнить штучних барвників, консервантів і ароматизаторів. Тому ризик алергічних реакцій зведений практично до нуля.

- Алфавіт Наш малюк - від одного року до трьох років.

- Алфавіт Дитячий сад - від трьох до семи років.

- Алфавіт Школяр - від семи до чотирнадцяти років.

- Алфавіт Тінейджер - від чотирнадцяти до вісімнадцяти років.

Мульти-табс

- Мульти-табс® Малюк - з одного року до чотирьох років.

- Мульти-табс Юніор - з чотирьох до одинадцяти років.

- Мульти-табс Тінейджер - з одинадцяти до сімнадцяти років.

Крім того, розроблені спеціальні вітамінно-мінеральні комплекси для лікування і профілактики гіповітамінозу у дітей до року - Полівіт Бебі (з трьох місяців), Біовіталь Гель для дітей.

Для зміцнення кісток і зубів

Інтенсивне зростання і формування кісток у малюка відбувається стрибкоподібно. І то наскільки міцними будуть в майбутньому кістки і зуби дитини, залежить від «підживлення» в ці певні періоди. Тому малюк повинен отримати в достатній кількості кальцій, фосфор і вітамін D, які зміцнюють кістки.

Основні інгредієнти містяться в наступних вітамінно-мінеральних комплексах: ВітаМішкі calcium +, Юніор Бі Біг VISION (біологічно активна добавка), Мульти-табс Малюк Кальцій + Дісней.

Погодьтеся, міцні зубки і кістки в дитинстві - гарна посмішка і пряма постава в майбутньому!

Якщо животик «збунтувався»

Мабуть, не знайдеться жодної мами, яка б не знала, що в кишечнику у малюка в нормі присутні корисні бактерії. Тому, зрозуміло, вона намагається додати в раціон йогурт або кефір, які збагачені біфідобактеріями або дати їх в лікарській формі. І це правильно. Однак не варто забувати, що корисні бактерії повинні на чомусь жити і розмножуватися. Для цього існують пребіотики (Інулін, фруктоолігосахаріди і інші).

Пребіотики - речовини, які не засвоюються, а також не перетравлюються у верхніх відділах шлунково-кишкового тракту, але ферментують в товстому кишечнику мікрофлорою, стимулюючи зростання останніх. В результаті животик у малюка не роздувається, у нього нормалізується травлення і апетит.

До того ж, слід пам'ятати, що вітаміни з пребіотиками нормалізують не лише роботу шлунково-кишкового тракту, але ще і добре зміцнюють імунітет.

Пребіотики входять до складу таких вітамінів, як ВітаМішкі bio +, Пиковит пребиотик, Алфавіт В сезон застуд для дітей.

Поліпшення пам'яті і роботи нервової системи

У наше століття все стрімко летить вперед. Тому стресові ситуації - не рідкість навіть маленького чоловічка. Вони пов'язані з навчанням в школі, взаєминами з однолітками чи дорослими та іншими причинами. В результаті у дитини нерідко погіршується пам'ять, знижується концентрація уваги, з'являються безпричинні головні болі, він може стати агресивним або впасти в депресивний стан. Особливо уразливий дитина на початку навчального року, коли після вільного літа, на нього падає колосальна фізичне і психічне навантаження в школі.

Тому для запобігання настільки небажаних наслідків розроблені спеціальні вітамінно-мінеральні комплекси. До їх складу входять найголовніші вітаміни для нервової системи - групи В. Крім того, в них присутні інші вітаміни (С, Е, А, D), мінерали (Йод, Цинк, кальцій та інші), фолієва кислота, омега-3 поліненасичені жирні кислоти.

Ними багаті деякі вітамінно-мінеральні комплекси: ВітаМішкі multi, Мульти-табс В-комплекс (призначається, починаючи з 12 років), Омега-3 сироп. Особливо ці комплекси рекомендуються для прийому перед початком занять в школі, щоб зменшити вплив стресу на організм дитини.

Як бачите, ситуації виникають різні, тому і вирішувати їх необхідно в кожному випадку індивідуально.

Як правильно давати вітаміни дитині?

Вітаміни для дітей випускаються в різній формі: у вигляді сиропу, жувальних таблеток, порошків, гелів і так далі Вітаміни для дітей випускаються в різній формі: у вигляді сиропу, жувальних таблеток, порошків, гелів і так далі. І це дуже зручно. Оскільки не кожен малюк погодиться проковтнути пігулку, тоді як від приємного сиропу або смачною жувальної таблетки не відмовиться, та ще й добавки попросить. Завдяки чому ви можете вчасно заповнити дефіцит вітамінів і мінералів в окріпнув, допомагаючи йому боротися з вірусами, бактеріями або іншими проблемами.

Однак не все так просто. Адже надлишок вітамінів і мінералів може позначитися на здоров'ї дитини гірше, ніж їх недолік.

Тому намагайтеся дотримуватися кількох простих правил:

* У перші місяці життя малюк не потребує надходження вітамінів і мінералів ззовні. Оскільки знаходиться на грудному вигодовуванні, отримуючи з маминим молоком всі необхідні корисності. Винятки є лише для деяких захворювань (наприклад, рахіт). Або якщо малюк знаходиться на штучному вигодовуванні, та й то не завжди. А от мамі бажано порадитися з лікарем і курсами приймати вітамінно-мінеральні комплекси.

* Завжди консультуйтеся з педіатром перед тим, як почати давати своєму малюкові вітаміни або мінерали. Оскільки тільки він може визначити, в якому саме комплексі або окремому вітаміні потребує ваша дитина, розрахувати необхідну дозування препарату, призначити з лікувальною або профілактичною метою, визначити тривалість і періодичність лікування.

* Дотримуйтесь рекомендоване в інструкції час прийому препаратів, а також кратність.

* Намагайтеся, щоб малюк вживав достатню кількість рідини. Оскільки навантаження на нирки з початком прийому вітамінів або мінералів зростає.

* У перші три дні від початку лікування стежте за дитиною, так як іноді вітаміни і мінерали можуть викликати алергічну реакцію. Тому при щонайменшій зміні в самопочутті малюка (почервоніння щічок, поява висипу на шкірі та інші) звертайтеся до педіатра. Крім того, якщо препарат не підходить саме вашому малюкові, то у нього може з'явитися нудота, діарея (пронос), що говорить про індивідуальну непереносимість.

На замітку мамі

Якими б чудодійними властивостями не володіли вітаміни і мінерали пам'ятайте, що для нормального росту і розвитку дитини цього недостатньо. Важливо, щоб дитина висипався, збалансовано харчувалася, досить гуляв на свіжому повітрі, мінімум часу перебував перед екраном монітора. Крім того, необхідно виключити або зменшити вплив стресів на дитину і деякі інші фактори.

Що робити, якщо у дитини алергія на вітаміни?

На жаль, які б гіпоалергенні препарати не були, іноді їх вживання призводить до розвитку алергічних реакцій. Правда, в останні роки вони зустрічається все рідше і рідше. Тому що більшість вітамінно-мінеральних комплексів для дітей спеціально виготовляються на основі натуральних барвників і ароматизаторів.

Але що ж робити, якщо алергічна реакція все ж розвинулася? З цієї ситуації вихід є: вам необхідно подбати про те, щоб їжа крихти була багата натуральними овочами і фруктами.

Невеликий список корисних продуктів, що містять вітаміни і мінерали:

* Вітамін А знаходиться в ячном жовтку, моркві, капусті, морській рибі, печінці, вершковому маслі, молоці.

* Вітамін С у великій кількості міститься у свіжій і квашеній капусті, плодах шипшини і чорної смородини, цитрусових, а також багатьох інших овочах і фруктах.

* Вітамін Е присутній в хлібі з висівками, пророщеної пшениці, шпинаті, олії (соняшниковій, оливковій), брюссельській капусті, брокколі.

* Вітамінами групи В (В1, В2, В6, В9, В12) багаті бобові, буряк, томати, печінку, яйця, морква, зелені овочі, яловичина, ікра кисломолочні продукти, риба та інші продукти.

* У ітамін Д присутній в риб'ячому жирі (оселедця, тунця, макрелі), печінки риб (тріски, палтуса). Крім того, не забувайте, що вітамін Д утворюється в організмі самостійно під впливом сонячних променів.

* До алій знаходиться в родзинках, печеному картоплі, чорносливі, насінні соняшнику, арахісі, кедрових і волоських горіхах, бобових (квасолі, горосі), гречаній крупі, баштанних, та й практично у всіх ягодах, овочах, фруктах.

* Магній присутній в родзинках, волоських горіхах, гарбузі (в тому числі і насінні), сої, горосі, городньої зелені, рисі, абрикосах, бананах. І ще він міститься в улюблених ласощах більшості малюків - в шоколаді і какао.

* Мідь присутня в гречці, картоплі, томатах, солодкому червоному перці, фундуку.

* Цинк входить до складу волоських горіхів, м'яса, всіх круп, насіння соняшнику, фундука.

* Йодом багата морська капуста і риба (особливо тунець, лосось, палтус), буряк, гриби, яйця, яловичина, молоко, вершкове масло, диня, хурма. Крім того, йод входить до складу йодованої солі.

* Залізо найбільше міститься в м'ясі і субпродуктах (яловичої і телячої печінки, нирках), дарах моря (молюски креветки, чорна ікра). Засвоюваність - 25-30%. Залізо присутній також в овочах і фруктах (томати, картопля, гарбуз і інші). Засвоюваність - всього 3-5%.

Мабуть, це все що можна було розповісти про застосування вітамінів або вітамінно-мінеральних комплексів в ознайомлювальних цілях. Зрозуміло, тут висвітлені не всі препарати. Адже в рамки однієї статті неможливо вмістити всі відомості про кожного з них. Тому за більш повною інформацією звертайтеся до свого педіатра. Адже тільки він зможе правильно підібрати вітамінно-мінеральний комплекс, розрахувати дозування, визначити тривалість і кратність лікування.

І пам'ятайте, що гармонійний фізичний і психічний розвиток малюка - не тільки запорука його здоров'я, але ще становлення, як особистості в дорослому житті.

Автор: Корецька Валентина Петрівна, педіатр,

лікар-ординатор дитячого відділення

фото: http://globallookpress.com/

Як дізнатися, які і чому?
Як розпізнати брак вітамінів?
Які вітаміни потрібні для дитини?
Як правильно давати вітаміни дитині?
Що робити, якщо у дитини алергія на вітаміни?
Але що ж робити, якщо алергічна реакція все ж розвинулася?
Як дізнатися, які і чому?
Як розпізнати брак вітамінів?
Які вітаміни потрібні для дитини?
Як правильно давати вітаміни дитині?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация