Вітчизняні молюски в акваріумі. Теодоксуси - Аквафорум - форум акваріумістів і террариумистов

18.01.2007, 00:06

Член Всеукраїнської Асоціації акваріумістів
Лауреат конкурсу "Аквариумист года 2006"


Реєстрація: 30.11.2002

Адреса: Київ

Повідомлень: 3,653

Звідки (а): 2,631

Подякували 2,900 раз (а) в 1,091 повідомленнях

Вітчизняні молюски в акваріумі. Теодоксуси === www.aquaforum.ua ===

Вітчизняні молюски в акваріумі. Теодоксуси


"Просто акваріум", №4 (20), 2006


Місце молюсків в акваріумістики, на жаль, до сих пір знаходиться на незаслужено низькому рівні. Це пояснюється рядом причин, за якими молюскам в акваріумістики відводяться другорядні ролі або ж вони відкидаються зовсім як повноправних мешканців акваріума. При цьому далеко не всі з цих причин є поважними! Що вже говорити про вітчизняні молюсках, ставлення до яких ускладнюється ще й іншими причинами, а також загальними забобонами, зжиті, на жаль, і донині, щодо культивування всієї водної вітчизняної флори і фауни в акваріумі.
Повернути всім молюскам, і, зокрема, вітчизняним, гідне місце в акваріумістики, є моїм завданням. І почну я, мабуть, з одних з найцікавіших, але і одночасно самих маловідомих, а то і зовсім не відомих широкому загалу любителів, черевоногих молюсків. Молюсків, які, тим не менш, з'явившись у мене в продажу на Пташиному ринку, розходяться «на ура», відразу зачаровуючи покупців, в більшості своїй не допускають навіть думки, що перед ними вітчизняна равлик. Справедливості заради, потрібно сказати, що перебувають все ж акваріумісти, які знають цих равликів - і навіть самостійно їх ловили і містили! Але таких - лічені одиниці! В Інтернеті можна знайти поки що лише поодинокі повідомлення і статті про зміст цих равликів в акваріумі. Так що ж це за равлики? І чому, незважаючи на свою привабливість, вони до сих пір маловідомі широкому колу акваріумістів?
Ці равлики входять в сімейство Нерітід (Neritidae). Тропічні представники роду Neritina цього сімейства останнім часом завоювали велику популярність серед акваріумістів через дуже ефектного зовнішнього вигляду і помітної користі в акваріумі! Вони дійсно досить добре об'їдають водоростевий наліт на стінках акваріума. При цьому за ними не помічено видимої шкоди по відношенню до вищих рослин! Ці якості роблять нерітід просто незамінними для будь-якого акваріума, для якого равлик сама по собі є твариною, гідним не меншої поваги, ніж риби. Але тропічні нерітіди ще досить рідкісні гості в наших акваріумах - вони привізні, а їх розмноження, на жаль, ще не поставлено на потік [2]. Ці обставини, відповідно, і визначають їх досить дорогу ціну.
Наші равлики не відноситься до роду Neritina, а є представниками сусіднього роду Theodoxus. Найпоширенішим і відомим вітчизняним теодоксусом є культивований мною Theodoxus fluviatilis (Linnaeus, 1758). Українська назва - «лунка річкова». У російських джерелах відомий під такими назвами як лунка річкова, нерітіда річкова і нерітіда прісноводна.
Перш ніж говорити про теодоксусах, потрібно сказати кілька слів про все сімействі Neritidae. Українське та російське назви сімейства однакові - Лунки. Це сімейство черевоногих молюсків (Gastropoda) відноситься до ряду древніх черевоногих молюсків - Archaeogastropoda, представники якого є найбільш примітивними в підкласі переднежаберних молюсків (Prosobranchia). Більшість переднежаберних молюсків живуть в морях, але частина пристосувалася до життя в солонуватих і прісних водах, а частина взагалі вийшла на сушу. Нарешті, деякі види ведуть земноводний спосіб життя! Представники сімейства Neritidaе пішли досить далеко в своєму розвитку від найбільш примітивних представників загону Archaeogastropoda, хоча і зберегли деякі характерні для цих равликів ознаки (наявність двох передсердь).
Отже, все Neritidae - вихідці з морів! Theodoxus fluviatilis освоїв прісні води не так вже й давно - 400 000 років тому. При цьому він не покинув і солоні води - за одними джерелами він може витримувати солоність до 5 ‰ [3], за іншими - всього до 1,3 ‰ [4].
Ареал проживання Theodoxus fluviatilis простягається в Європі від Скандинавії до Середземноморського узбережжя. Розподіл їх неоднорідне, існує кілька локальних підвидів - наприклад, Theodoxus fluviatilis littoralis в Балтійському Море.
Theodoxus fluviatilis в Україні і Росії поширений в багатьох річках басейнів Чорного, Азовського і Балтійського морів - в річках Дніпро, Десна, Дністер, Південний Буг, Дон і багатьох інших, а також у водоймах, прилеглих до цих річках, великих чистих озерах; в лиманах північно-західного Причорномор'я, в Одеському та Фінській затоках.
PME Bunje [1] передбачає, що T. fluviatilis почав колонізацію Європи з області, що охоплює південь України, Румунії та Угорщини.
Цікаво, що в книзі засновника російської акваріумістики Н. Ф. Золотницький «Акваріум любителя» немає ні слова про теодоксусах, з чого можна зробити висновок, що в ті часи (XIX століття) в тих краях і водоймах території Росії, які досліджував Золотницький, теодоксусов практично не було - бо не помітити їх Золотницький просто не міг. Місце молюсків в акваріумістики, на жаль, до сих пір знаходиться на незаслужено низькому рівні
Такі обставини як приуроченість Theodoxus fluviatilis до річок, відсутність його в ставках, часто невисока щільність популяцій і невеликі розміри частково пояснюють маловідомість цього молюска.
Тримається звичайно на каменях, великих рослинах, на коренях дерев, корчах і навіть на раковинах інших, більших видів черевоногих молюсків. Наприклад, в Десні можна спостерігати, як Theodoxus fluviatilis масово облюбував раковини живородок (Viviparus viviparus). Нерідко Theodoxus fluviatilis виповзає вище рівня води.
Равликів Theodoxus fluviatilis я знаходив в Дніпрі ще в дитинстві і навіть містив їх! Спогади про них мене не покидали і згодом, коли став проявляти більше серйозний інтерес до вітчизняних гідробіонтів - дуже хотів завести їх знову. Але тут мене випередив мій колега - акваріуміст і завзятий рибалка Олександр Бешлега, який виловив їх в річці Десні, будучи на рибалці. У його акваріумі вони незабаром почали розмножуватися - і вже зібраним урожаєм равликів Саша поділився зі мною. Улюблені місця локалізації теодоксусов в акваріумі - скла, великі камені, фільтр, термометр, рідше - грунт і рослини. З цих місць теодоксуси соскабливают водоростевий і органічний наліт, який і складає їх раціон (деякі джерела стверджують, що теодоксуси їдять виключно водорості, при цьому відкидаючи детрит і інші види корму). На ці ж місця незабаром і мої Theodoxus fluviatilis стали відкладати яйця: в основному, на скла, каміння і тверді акваріумні предмети - фільтр, термометр і ін. Часто самка відкладала яйця на власну раковину і на раковини равликів інших видів. При цьому я не помічав, щоб равлик відкладала яйця на рослини! Можна сказати, що Theodoxus fluviatilis відкладає яйця на тверді предмети! Тут потрібно відзначити, що основним джерелом їжі в природі для теодоксусов служать діатомові водорості, оболонки яких вони розчавлюють шляхом тертя об жорсткий субстрат, після чого з'їдають. Очевидно, тому теодоксуси і вважають за краще жорсткий субстрат, в тому числі і для розмноження! Потрібно відзначити, що Theodoxus fluviatilis - різностатеві!
Яйця равликів з сімейства Neritidae зовсім не схожі на яйця звичних для акваріумістів котушок і фіз, які укладені в слизову оболонку. Яйця нерітід укладені в досить тверду капсулу! Те, що можна прийняти за одиночне яйце, насправді є капсулою з яйцями. Капсула має овальну форму розміром близько 1 мм. Спочатку капсула м'яка, білого кольору. Поступово вона твердне і набуває жовтувато-бурий колір. В капсулах Theodoxus fluviatilis знаходяться за деякими даними до 100 яєць, за іншими даними - 50-150 яєць [4], треті говорять про 70 [5].
Зазвичай, тільки одне яйце дасть початок нового життя - інші будуть служити їжею для єдиного зародка! Різні популяції відрізняються розміром капсули і кількістю яєць в них. Наприклад, розмір капсул і кількість яєць більше в прісноводних популяціях, ніж в солонуватоводні. Дозрівання яєць досить тривалий - 4-8 тижнів. У підсумку, капсула як би непомітно перетворюється в мініатюрну равлика. В акваріумі, в умовах «високих» температур Theodoxus fluviatilis відкладає яйця з певними інтервалами протягом усього року. Зазвичай самка зміцнює багато капсул з яйцями в тісній близькості один від одного, рідше ми спостерігаємо поодинокі капсули. Я поки не фіксував, скільки точно дозріває яйце в капсулі при температурі в межах 20-30 градусів, але через пару місяців після посадки в акваріум дорослих особин вже спостерігав молоденьких улиточек. Чисельність популяції Theodoxus fluviatilis зростає досить повільно в порівнянні з приростом інших черевоногих молюсків, які найбільш часто містяться в акваріумі - тих же тропічних форм Planorbis corneus (котушки), представників сімейства Physidae, Melanoides spp. Тому не встає так гостро проблема перенаселення акваріума равликами, і немає необхідності постійно регулювати їх чисельність.
Зміст Theodoxus fluviatilis не представляє абсолютно ніяких труднощів. Як і у всіх равликів, швидкість зростання безпосередньо залежить від харчування і, оскільки основним джерелом харчування для Theodoxus fluviatilis служить наліт з водоростей і детриту, то бажано, щоб в акваріумі була частина скла (наприклад, заднє скло), яка б не піддавалася чищенні. В умовах великої кількості їжі наша равлик буде швидко рости і досягне своїх максимальних розмірів! Температурний фактор не відіграє суттєвої ролі в змісті Theodoxus fluviatilis. Як і більшість равликів, теодоксуси воліють нейтральну або лужну середу. Переносимість солоності дозволять утримувати їх і в морському акваріумі, але в солоному середовищі вони виростають до менших максимальних розмірів.
Тепер перейдемо до найголовнішого - формою і кольором Theodoxus fluviatilis! Раковина має напівкулясту (полуяйцевідную) форму, стінки її досить товсті, висота 4,5-6,5 мм, ширина 6-10 мм. Панцир має кілька швидко збільшуються оборотів. Напівкругле гирлі раковини з виступаючим і піднесеним верхнім краєм.
Забарвлення раковини може бути різною - зустрічаються три основних типи забарвлення, поява якої залежить від різних параметрів середовища проживання. Основний фон раковини може бути чорним, оливковою або навіть бурим. Найбільш поширена забарвлення - білі точки різної форми, лінії або навіть зигзаги на чорному тлі. Таке забарвлення часто викликає у людей асоціації з сонечками! Бувають екземпляри з однотонним забарвленням - наприклад, чисто чорні. Внутрішня поверхня зовнішньої губи молюска має синюватий відтінок.
В умовах помірного клімату про вік равликів можна судити по характерних лініях зростання (лініях наростання), які викликані нерівномірним зростанням панцира. В акваріумі частіше зустрічається рівномірне зростання равликів, тому ліній зростання не утворюються. Якщо ж равлик знаходиться в умовах нерівномірного харчування, то після появи лінії росту може з'явитися вже дещо інший малюнок на панцирі, ніж був до цього! Живе Theodoxus fluviatilis досить довго - більше 3 років!
З інших видів роду, які живуть на території України, слід зазначити наступні види, які є блізкродственнимі і дуже подібними з Theodoxus fluviatilis як за будовою, так і з фізіології і екології.
Theodoxus euxinus - як і Theodoxus fluviatilis витримує солоність до 5 ‰ [3], мешкає в прісних водах і в лиманах Північно-Західного Причорномор'я, в Одеській затоці Чорного моря. Товстостінна дрібна раковина полуяйцевідной форми, з двома-трьома швидко наростаючими оборотами. Малюнок - мережа коричневих або фіолетових ламаних ліній на світлому фоні. Устя напівкругле, зі злегка виступаючим верхнім краєм. Внутрішня поверхня зовнішньої губи і колумеллярная майданчик білі.
Theodoxus pallasi - Лунка Палласа, Нерітіда Чорноморська. Живе в Азовському і Аральському морях, опріснених ділянках Каспійського і Чорного морів, кілька підвидів мешкають в річках басейнів цих морів. Раковина полушаровидная або полуяйцевідная, висота до 5,5 мм, ширина до 7,5 мм, гирло напівкругле; малюнок панцира, як і у інших видів, досить мінливий: це або жовтувато-білі плями на чорному або чорно-зеленому тлі, або темні смуги на сіро-жовтому тлі.
Theodoxus danubialis. Мешкає в Дунаї і в Дністрі. Відрізняється великою панциром - 9-14 мм в діаметрі, на панцирі зигзагоподібний візерунок.
Theodoxus transversalis. Раніше його знаходили в Україні. Панцир (6 мм у висоту і 8 мм в ширину) має колір від свинцево-сірого до жовтого, з тонкими спіральними лініями.
Theodoxus astrachanicus. Мешкає в Азовському морі і річках його басейну, а також в річці Дністер.
В Україні живуть і інші теодоксуси: Theodoxus danasteri, Theodoxus sarmaticus, Theodoxus velox. Два останні види являються ендеміками [6].
Теодокусуси, подібно відомим всім аквариумистам ампуляриями, забезпечені кришечками, розташованими на задній частині ноги, якими закривається гирлі раковини.
Не можу судити, правда це, чи ні, але одним акваріумістом відзначена цікава особливість поведінки всіх нерітід: «Цікава властивість нерітід, в загальному випадку, включаючи ці види, в тому, що вони, як морські блюдечка, мають" домашню область ". Це означає, що равлики не вільно мандрують, а мають "будинок", в який вони повертаються кожен день після об'їдання водоростей. Улітку робить невеликі екскурсії, але завжди повертається в точності в той же самий місце для відпочинку - це можна досліджувати, маркіруючи равликів, наприклад, лаком для нігтів, для того щоб їх можна було розрізнити »[4].
Які висновки можна зробити на даний момент щодо теодоксусов? Втім, це стосується всіх відомих мені представників сімейства Neritidae.
Теодоксуси є дуже перспективними об'єктами для акваріумістики! Декоративні якості їх визначаються, головним чином, не їхня тілом, а їх раковиною, малюнок якої у кожн про го виду має велику видову мінливість. Вони практично нешкідливі для вищої рослинності і досить прості в утриманні!
ЛІТЕРАТУРА

  1. Bunje PME (2005), Pan-European phylogeography of the aquatic snail Theodoxus fluviatilis (Gastropoda: Neritidae), Molecular Ecology, 14, 4323-4340.
  2. Тиунов Н., Тигрова равлик: суцільні переваги, Інтернет-сайт AQA.RU, http://www.aqa.ru/doc.php?docid=88 .
  3. Бутенко О. І. (2001), Молюски роду T heodoxus (Gastropada, Neritidae) в Одеській затоці Чорного моря, Екологія моря, 58, 27-28, http://www.ibss.iuf.net/marecol/58/5.htm .
  4. Noren M. (2004), The River Nerite, Theodoxus (Neritina) fluviatilis, http://mikes-machine.mine.nu/Theodoxus_fluviatilis.htm .
  5. Weichtier des Jahres 2004, Інтернет-сайт Arbeitskreis Mollusken NRW, http://www.mollusken-nrw.de/weichtier_des_jahres/weichtier2004.htm .
  6. Son M., Check-list of freshwater Gastropoda of Ukraine, Інтернет-сайт Malacologia ukrainica, http://malacologukraine.narod.ru/Check-list-gastropoda-freshwater.htm .

_______________
Фото №1.
Theodoxus fluviatilis. Зліва - материнська особина з класичної забарвленням. Посередині і праворуч - її нащадки. Середня равлик має нетипову забарвлення, яка демонструвала б видову мінливість Theodoxus fluviatilis.
Фото №2.
Theodoxus fluviatilis. Акваріумні "сонечка".
Фото №3.
Theodoxus fluviatilis. Капсули з яйцями.
Фото №4.
Теодоксус в акваріумі.

__________________
Все не так уже й погано, все набагато гірше.


Востаннє редагував Михаил Погребиский;18.01.2007 в 00:27 ..232 Користувачів подякували Михаил Погребиский за Сейчас пост: <= Юльця =>

(17.02.2013), 13Svetla (20.07.2011), = Sunny = (10.11.2012), adler47 (18.01.2013), afniko (14.10.2011), Alden (25.02.2015), Aleger (25.12.2007), ALVI (13.05.2010), Amfiton Selektor (19.05.2013), Andre (16.11.2009), Anir (15.07.2010), ankan_ii (19.08.2012), Anoula (07.06.2012), anrduxa (30.03.2015), Aronia (22.03.2008), Arowana (25.01.2007), asergio72 (11.10.2011), astrocrab (03.12.2008), AVB2107 (12.08.2007), Babak (28.05.2009), biabuchja (21.02.2013), Bigpap (27.08.2018), blad (05.09.2009), Bo.Br. (21.08.2016), borlissv (27.10.2011), Bosachka (30.10.2011), Breathe (25.01.2007), BЛАДИМИP (14.09.2007), Dem (06.12.2015), Dianak (13.02.2010), Digna (25.03.2013), dimon78 (15.03.2012), dizastra (26.07.2012), DoBeR (13.05.2012), dvdrw (19.02.2010), Dzindra (16.07.2007), Edelweis (15.03.2012), eel (12.04.2009), Elena_Od (26.06.2011), equinox (17.01.2017), fantom.83 (15.04.2009), fimbulvetr (18.08.2010), Fishman_tv (25.01.2009), Frodo (08.02.2011), gagari1 (17.10.2011), garbuz7o (28.06.2011), genniks (29.04.2009), Gutsik (03.05.2013), Hierophis (03.11.2010), Hiks (18.01.2007), HMUR (08.12.2008), hollek (24.01.2013), Hsoyt (20.09.2009), Igor29rus (18.02.2010), IIIpAm4iK (01.10.2011), intro (23.06.2011), jaseejatere (31.05.2011), Jelifona (22.10.2007), JONSON (26.05.2011), jorg100 (04.04.2011), KAKTYC_UA (04.02.2011), kapucin (02.06.2011), kkk (01.11.2015), KoraCarerra (24.12.2013), KosolapbIu (21.06.2011), kotiko (23.09.2010), Krit (01.10.2011), kronos (23.07.2011), ksw1 (28.06.2011), Kusaka (18.10.2012), kusfu (23.06.2011), kylinar (12.08.2008), Latina (28.02.2009), LaVivre (23.03.2008), Leg (19.04.2008), lookout (10.10.2008), lorik (31.05.2011), magaziz (11.01.2013), Mantis (10.06.2009), Masjaska (06.07.2007), Mastacembelus (06.03.2009), mavr-v (30.08.2009), Maxxxl721 (23.01.2007), MayLZ (23.01.2007), mboga (17.09.2010), medtehnik (26.10.2011), Mikel (07.03.2018), Module (21.09.2011), Monk Navigator (13.10.2011), Mordaka (21.01.2007), Muks (12.09.2011), Mustafa (26.03.2012), Mykhaylo (18.01.2007), NECROFAGUS (18.07.2007), Nishada (15.07.2007), Nox (25.01.2007), oldskif (07.05.2009), OlegBon (03.07.2010), Olegpeps1 (08.12.2015), OlgaTheK (16.07.2007), olya (18.01.2007), omm (01.08.2008), Opsis (11.09.2007), Oskar (23.01.2009), papalam (26.03.2012), pattekos (29.09.2017), Pavel81 (07.06.2017), PETROVICH ZP (10.12.2011), Polyarnik (17.12.2011), pPasha (17.11.2010), Profundis (29.12.2011), QS.kiev.ua (14.04.2009), quiet (18.01.2007), r0man (23.07.2015), randy (10.11.2012), Ribazuga (28.05.2010), romik (19.09.2009), Roms (23.09.2014), sanyk78 (06.01.2012), Sarmat (28.07.2013), sashasavenko (31.07.2011), sato (12.09.2011), Schweps (11.04.2009), Scrum (10.11.2011), Selenica (09.03.2012), Sendy (24.06.2008), Senturio (15.03.2009), Sergeevich (22.12.2007), SergeyWild (18.01.2007), SergP (01.08.2009), SergSvet (29.03.2010), shaddix (07.08.2012), Shat (23.09.2008), shevshenko75 (24.10.2011), shurup (12.11.2013), Sim (07.08.2011), Skeetch (19.07.2007), Skif (02.06.2011), sky_amsterdam (28.03.2012), Slava.d (22.01.2013), slondajk (17.06.2011), SNEAKER (13.10.2008), Spin (28.01.2009), Stalloni (27.07.2010), Sten (30.08.2014), Strikoza (11.11.2013), tamerlana (22.12.2015), Tanusha (27.08.2010), tsypa (14.04.2015), Ty3uK (03.06.2008), uageo (05.03.2012), ura2011 (18.03.2012), Vadim (21.03.2007), Valechka-ua (30.06.2011), Valera_ (26.11.2009), Valera_Lvov (24.09.2011), varuh (16.07.2007), Vasnecov (12.08.2007), velo_linuxoid (27.05.2015), vik (30.01.2009), VKabanov (11.02.2008), vokzal (28.10.2011), vovanchik (13.11.2010), Vulkanzt (20.09.2012), Vzhyk (07.09.2009), wket (13.12.2011), Wl.mas (11.07.2014), Yarick (15.07.2007), ysfox (10.07.2013), YuraIF (20.05.2013), zhirney (20.12.2008), Zoo-Moscow (04.05.2009), _iceSS_ (24.01.2007), _XOXOL (09.06.2012), _Yustas_ (06.07.2011), ~ Viktorman ~ (14.12.2015), Олександр Бешлега (25.01.2007), Оленка (20.01.2010), Оленка (09.12.2008), Б.Ельза (18.11.2009), борисфен (01.02.2008), Валерія =) (13.07.2010), Вера1312 (11.08.2015), виталя (24.09.2010), ВОЛОДИМИР Seaman (18.01.2007), Вовк (01.01.2010), Володя Череп (25.01.2007), Г. Артем (10.12.2007), гормір (01.08.2011), Д.К.А. (08.02.2011), Дельфін & Русалка (06.06.2011), Димася (26.01.2010), Єгор (10.04.2011), Екатрина (24.06.2012), Олена Н (10.11.2008), Олену. (09.12.2018), Ігорь555 (13.02.2013), Іван Бірюков (15.01.2015), кенієць (14.06.2010), кокан (25.01.2007), Кіт вчений (17.05.2013), КРАК (12.03.2015), Л.Ё.Х.А (30.07.2009), Люблю_растенія (18.01.2007), Макош (13.10.2009), макс_33 (08.12.2015), Марусёна (18.01.2007), медузка (09.06.2009), Михайло. (22.03.2012), ОгнеЛо (02.06.2009), ТОВ (23.10.2012), Пантелеймон (05.01.2014), Петруха.Кіев (26.06.2011), Пузік (04.07.2011), Р0ман (22.11.2010), ром (18.01.2007), С @ шко (22.12.2014), Сасквач (08.02.2009), Саша84 (21.09.2011), Серьога (Суми) (01.07.2011), Сержж (25.03.2017), Серий77 (12.01.2010), Сидоровський Сергій (03.11.2012), ставридка (19.08.2009), Таншу (10.07.2010), Тетяна Музикант (04.06.2013), Татьяна12345 (02.05.2009), Терлецький Дмитро (06.07.2011), тешнер (09.02.2013), Цвилюк Андрей (05.04.2010), Чук (23.01.2007), Шевченко Роман (13.03.2011) (17 25.01.2007, 12:06

Координатор тераріумів розділу.
Любитель вітчизняної флори і фауни


Реєстрація: 26.04.2006

Адреса: Хмельницький

Повідомлень: 1,763

Звідки (а): 2,468

Подякували 4,250 раз (а) в 650 повідомленнях

Re: Вітчизняні молюски в акваріумі. Теодоксуси === www.aquaforum.ua ===


25.01.2007, 16:28

Член Всеукраїнської Асоціації акваріумістів
Лауреат конкурсу "Аквариумист года 2006"


Реєстрація: 30.11.2002

Адреса: Київ

Повідомлень: 3,653

Звідки (а): 2,631

Подякували 2,900 раз (а) в 1,091 повідомленнях

Re: Вітчизняні молюски в акваріумі. Теодоксуси === www.aquaforum.ua ===

Чи не помічав шкоди. Допускаю, що при великій кількості на ніжних листях якщо і можливі пошкодження, то, з огляду на, що розмноження їх в порівнянні з котушками повільне, завжди можна контролювати цей процес. Повторюю, я їх тримаю в комерційних травниках - шкоди для рослин поки не помічав.

__________________
Все не так уже й погано, все набагато гірше.


25.01.2007, 17:40

Координатор тераріумів розділу.
Любитель вітчизняної флори і фауни


Реєстрація: 26.04.2006

Адреса: Хмельницький

Повідомлень: 1,763

Звідки (а): 2,468

Подякували 4,250 раз (а) в 650 повідомленнях

Re: Вітчизняні молюски в акваріумі. Теодоксуси === www.aquaforum.ua ===

Цитата:

Чи не помічав шкоди. Допускаю, що при великій кількості на ніжних листях якщо і можливі пошкодження, то, з огляду на, що розмноження їх в порівнянні з котушками повільне, завжди можна контролювати цей процес. Повторюю, я їх тримаю в комерційних травниках - шкоди для рослин поки не помічав. Як тільки приїду до Києва відразу до тебе забіжу, візьму кілька штук, а то боляче гарні вони Чи не помічав шкоди
21.03.2007, 00:38

Я тут недавно


Реєстрація: 21.03.2007

Адреса: Odessa

Повідомлень: 25

Звідки (а): 2

Подякували 83 раз (а) в 20 повідомленнях

Re: Вітчизняні молюски в акваріумі. Теодоксуси === www.aquaforum.ua ===

Культивувати наші види - досить цікава ідея.
У нас крім теодоксусов є й інші цікаві релікти, нормально почувають себе в акваріумі (з хорошим кисневим режимом). Досить гарні краєвиди роду Fagotia (чорнушки) водяться в нижніх частинах Ю. Бугу, Дніпра, Дунаю і Дністра. Схожі на меланому, але немає проблем з живородінням і відповідно з масовим розмноженням.
З равликів схожих на теодоксусов - Lithoglyphus. Поширення таке ж. Якщо теодоксуси схожі на полушірія, то цей на пірамідку. Добре живе в акваріумі все що водиться в пересихаючих калюжах на берегах річок. Це в першу чергу різні котушки і прудовики - можна підібрати види практично будь-яких розмірів і досить цікавих зовні. Там же різні дрібні двуствркі - Шарівка, горошинки і мускуліуми. Але тут треба бути обережним щодо паразитів.


12 користувачів подякували Mikhail_Son за даний пост:  Gutsik12 користувачів подякували Mikhail_Son за даний пост: Gutsik

(03.05.2013), mboga (17.09.2010), Mikel (07.03.2018), OlgaTheK (16.07.2007), olya (21.03.2007), Stalloni (27.07.2010), vab (23.03.2007), _iceSS_ (23.03.2007), Володя Череп (23.03.2007), Михаил Погребиский (22.03.2007), Михайло. (22.03.2012), ОгнеЛо (02.06.2009) Реклама допомагає розвиватися (03 22.03.2007, 20:39

Член Всеукраїнської Асоціації акваріумістів
Лауреат конкурсу "Аквариумист года 2006"


Реєстрація: 30.11.2002

Адреса: Київ

Повідомлень: 3,653

Звідки (а): 2,631

Подякували 2,900 раз (а) в 1,091 повідомленнях

Відповідь: Re: Вітчизняні молюски в акваріумі. Теодоксуси === www.aquaforum.ua ===

Сон Михайло Олегович! Дуже радий бачити на форумі акваріумістів професійного малакологія!
Для тих, хто не в курсі: http://malacologukraine.narod.ru/mikhail-o-son.htm

Цитата:

Там же різні дрібні двуствркі - Шарівка, горошинки і мускуліуми. Але тут треба бути обережним щодо паразитів.

А якими паразитами небезпечні горошинки і Шарівка?

__________________
Все не так уже й погано, все набагато гірше.


23
23.03.2007, 9:59

Я тут недавно


Реєстрація: 21.03.2007

Адреса: Odessa

Повідомлень: 25

Звідки (а): 2

Подякували 83 раз (а) в 20 повідомленнях

Re: Вітчизняні молюски в акваріумі. Теодоксуси === www.aquaforum.ua ===

Я конкретно не пам'ятаю - хто у них в паразитів, а довідник юннати потягли. Але в принципі, все істинно-прісноводні молюски включені в цикли трематод і цестод.
З реліктами морського походження типу теодоксусов, Фагот або дрейссен, як правило ситуація трохи краща - у них здебільшого паразити псують життя їм самим. Але в цілому це все не проблема - якщо стоїть завдання не одноразово потримати молюсків з річки, а повноцінно ввести їх в культуру, то просто в акваріум до рибам садиться потомство другого покоління. До нього вже перейдуть тільки паразити які все життя паразитують на самому молюсків, а ті хто за життя змінюють багато господарів просто перервуть цикл і на наступне покоління не перейдуть


20 користувачів подякували Mikhail_Son за даний пост:  Bigpap20 користувачів подякували Mikhail_Son за даний пост: Bigpap

(27.08.2018), Bo.Br. (21.08.2016), Floyd (07.08.2007), Gutsik (03.05.2013), mavr-v (30.08.2009), Mikel (20.08.2018), OlgaTheK (20.07.2007), Rotala (05.02.2012), shaddix (07.08.2012), sky_amsterdam (28.03.2012), Stalloni (27.07.2010), user367 (12.05.2008), Вовк (01.01.2010), Володя Череп (23.03.2007), медузка (09.06.2009), Михаил Погребиский (23.03.2007), Михайло. (22.03.2012), ОгнеЛо (02.06.2009), ТОВ (23.10.2012), Терлецький Дмитро (06.07.2011) (27 23.03.2007, 10:07

Moderator


Реєстрація: 03.01.2005

Адреса: -

Повідомлень: 680

Звідки (а): 365

Подякували 356 раз (а) в 168 повідомленнях

Re: Вітчизняні молюски в акваріумі. Теодоксуси === www.aquaforum.ua ===

Вітчизняні релікти це здорово! Крім того великий інтерес представляють релікти Амура- гиганские Лужанка і крустарціі - їх все погрожує привезти на виставку килли в Одесу, член скликаючи, хабаровчанін Про. Фролов


15
15.07.2007, 8:36

Любитель вітчизняної флори і фауни


Реєстрація: 15.07.2007

Адреса: Росія, Брянська обл., Г.Новозибков

Повідомлень: 76

Звідки (а): 14

Подякували 70 раз (а) в 36 повідомленнях

Відповідь: Вітчизняні молюски в акваріумі. Теодоксуси === www.aquaforum.ua ===

Я давно тримаю лунок будинку. Ось обліпили весь кріптокоріннік своїми капсулами. Почали з кінця лютого, але приплоду до сих пір немає. Експериментувати з водою вже не хочу. Змінив недавно воду, а крипти листя скинули, самі знаєте що це за рослини. Можливо мало обростань на стеклах і молодь гине, у мене там ще граніфера живе. Були в минулі роки позитивні успіхи, але в одиничних випадках. А ось спіймані недавно теодоксуси не розмножуються. Тримаю їх поки на дачі у відкритому водоймищі. Самі все в яйцях на раковині (так і було знайдено), а на субстраті - нічого. Втім, я це помітив уже давно. Приносив навіть корчі з річки з їх кладками - результат той же. Можливо потрібна зимівля. Найцікавіше, що і тропічні Неретін почали робити кладки в інших акваріумах в один час з лунками.


16
16.07.2007, 11:23

Живу я тут


Реєстрація: 25.01.2007

Адреса: Одеса

Повідомлень: 820

Звідки (а): 641

Подякували 374 раз (а) в 222 повідомленнях

Відповідь: Вітчизняні молюски в акваріумі. Теодоксуси === www.aquaforum.ua ===

Наскільки я помічала за пробами, в Одеській затоці теодоксуси зустрічаються в обростаннях, причому виключно в фіто- і вважають за краще райони зі скиданням грунтових вод - там преснее.

__________________
Жити - однозначно цікаво


16.07.2007, 11:41

Я тут недавно


Реєстрація: 27.06.2007

Адреса: киев

Повідомлень: 20

Звідки (а): 9

Подякували 0 раз (а) в 0 повідомленнях

Відповідь: Вітчизняні молюски в акваріумі. Теодоксуси === www.aquaforum.ua ===

Михаил Погребиский!
А є у Вас зараз теодоксуси для продажу?


17
17.07.2007, 17:16

Член Всеукраїнської Асоціації акваріумістів
Лауреат конкурсу "Аквариумист года 2006"


Реєстрація: 30.11.2002

Адреса: Київ

Повідомлень: 3,653

Звідки (а): 2,631

Подякували 2,900 раз (а) в 1,091 повідомленнях

Відповідь: Відповідь: Вітчизняні молюски в акваріумі. Теодоксуси === www.aquaforum.ua ===

Цитата:

Можливо потрібна зимівля.

НЕ ПОТРІБНА! Все - це питання потрібно закрити! Поки не зустрічав вітчизняних молюсків, для розмноження яких обов'язково потрібна б була зимівля! Інша річ - риби. Хоча навіть деякі види європейських риб можна розмножити без звичайної зимівлі!

Цитата:

А ось спіймані недавно теодоксуси не розмножуються.

Можу припустити кілька причин: 1) Молодь не виживає - нестача їжі або агресія з боку певних видів риб;
2) Можливо, хімічні параметри води не задовольняють молодь.
У мене вони розмножуються у воді середньої жорсткості з нейтральною або лужним значенням рН. Розмноження йде цілий рік - з деякими інтервалами. Очевидно, що ряд факторів є стіммулом для розмноження.

__________________
Все не так уже й погано, все набагато гірше.


5 користувачів подякували Михаил Погребиский за даний пост:175 користувачів подякували Михаил Погребиский за даний пост:
17.07.2007, 17:23

Член Всеукраїнської Асоціації акваріумістів
Лауреат конкурсу "Аквариумист года 2006"


Реєстрація: 30.11.2002

Адреса: Київ

Повідомлень: 3,653

Звідки (а): 2,631

Подякували 2,900 раз (а) в 1,091 повідомленнях

Відповідь: Відповідь: Вітчизняні молюски в акваріумі. Теодоксуси === www.aquaforum.ua ===

Цитата:

Михаил Погребиский!
А є у Вас зараз теодоксуси для продажу?

Цієї суботи були. Але в найближчі два тижні моя точка працювати не буде-відпустку.

__________________
Все не так уже й погано, все набагато гірше.


17.07.2007, 20:30

Живу я тут
Учасник першої в Україні виставки дискус


Реєстрація: 22.05.2006

Адреса: Київ

Повідомлень: 480

Звідки (а): 17

Подякували 379 раз (а) в 193 повідомленнях

Відповідь: Вітчизняні молюски в акваріумі. Теодоксуси === www.aquaforum.ua ===

Теодоксуси в межах Києва в Дніпрі неміряно-тримаються більше на камнях.Пару тижнів тому в Осокорках майже на кожному камені розміром з цеглину 20-30шт.


3 користувачів подякували IVI за даний пост:183 користувачів подякували IVI за даний пост:
18.07.2007, 9:53

Я тут недавно


Реєстрація: 27.06.2007

Адреса: киев

Повідомлень: 20

Звідки (а): 9

Подякували 0 раз (а) в 0 повідомленнях

Відповідь: Вітчизняні молюски в акваріумі. Теодоксуси === www.aquaforum.ua ===

Цитата:

Теодоксуси в межах Києва в Дніпрі неміряно-тримаються більше на камнях.Пару тижнів тому в Осокорках майже на кожному камені розміром з цеглину 20-30шт.

А як в плані безпеки для чинного акваса, я маю на увазі інфекції всякі. Карантин якийсь треба їм влаштовувати?
І до речі, взагалі якісь попередні дії з молюсками перед запуском в загальний акваріум?
А як в плані безпеки для чинного акваса, я маю на увазі інфекції всякі


Ваші права в розділі

Ві не можете створюваті Нові тими

Ві не можете ВІДПОВІДАТИ в темах

Ві не можете додаваті файли

Ві не можете редагуваті свои ПОВІДОМЛЕННЯ

HTML код Вімкнення.



Поточний час: 17:01. Часовий пояс GMT +3.


Так що ж це за равлики?
І чому, незважаючи на свою привабливість, вони до сих пір маловідомі широкому колу акваріумістів?
Які висновки можна зробити на даний момент щодо теодоксусов?
Php?
А якими паразитами небезпечні горошинки і Шарівка?
А є у Вас зараз теодоксуси для продажу?
А є у Вас зараз теодоксуси для продажу?
Карантин якийсь треба їм влаштовувати?
І до речі, взагалі якісь попередні дії з молюсками перед запуском в загальний акваріум?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация