Влад Пентелейчук: «Якщо людина втомилася від Лондона, значить, він втомився від життя». Частина 2.


«Якщо людина втомилася від Лондона, значить, він втомився від життя»
Навчаючись в Оксфорді, я пару раз їздив до Лондона провідати друзів і при цьому думав: «Як же цікаво жити тут!». Але ось прийшов час і мені влаштуватися в цьому дев'ятимільйонному місті. Спочатку я дуже втомлювався, оскільки в Оксфорді не звик до таких масам людей, що мчать з метро, ​​до машин, вічно стоїть в пробках, і до одного-двох десятків кілометрів, які доводиться долати в день.

The London School of Economics & Political Science (LSE)

Мені пощастило в LSE з гуртожитком, яке знаходиться в районі Ковент-Гарден, тому що тут, в який бік не направив, обов'язково натрапиш на цікаві кафешки, де подають страви різних кухонь, на старовинні будівлі і натовпи туристів. Лондон дає можливість відвідати безліч всесвітньо відомих музеїв і галерей, а також театри, клуби, концерти та ресторани, одне із самих гламурних місць на землі, Мейфер, і одне з найбільш хіпстерскіх - Шордіч. Я хочу заперечити тим, хто говорить, що тут не буде часу на навчання, - в добі 24 години, і час знайдеться на все.

Як навчання в Великобританії змінює людину

Бесіда зі Святославом Вакарчуком на тему «Майбутнє України» в Saïd Business School, University of Oxford.

Одне з найбільших змін, які я помітив в собі, пов'язане з духом інтернаціоналізму. Коли в класі навчаються представники десяти національностей, ти пізнаєш різні культури, манери мови і поведінки. Ти розумієш, що значить рівноправність, і до того ж заводиш друзів з різних куточків світу.

Друга зміна - це самостійність. Коли вчишся в Британії, життя змушує брати на себе відповідальність за свої дії. Батьки або шкільні вихователі не допомагатимуть тобі з навчанням, харчуванням і різними проблемами. В університеті тобі доведеться все вирішувати самому - записатися на спорт, сходити в лікарню, відкрити рахунок в банку. Пройшовши через це, ти повзрослеешь і усвідомлюєш, яку ношу несуть на собі батьки.

Можливостей стільки, що очі розбігаються
Так як навчання в Великобританії, зокрема в LSE, дає можливість працювати в різних компаніях і країнах, в недалекому майбутньому мені доведеться складний вибір. Швидше за все, я залишуся на час в Лондоні і попрацюю в міжнародній компанії, так як це дозволяє дізнатися багато речей, які недоступні в маленьких фірмах. Я також хотів би попрацювати в Азії, оскільки вважаю, що більшість інновацій приходять до нас саме з цього континенту і там можна отримати корисний досвід. Однак мене інтригує ідея відкриття власного бізнесу в сфері послуг в Україні або за кордоном.

Поради майбутнім студентам
1. Найважливіший урок, який я виніс для себе, - потрібно намагатися викладатися більше ніж на сто відсотків (це стане в нагоді і в подальшому житті). Більшість викладачів не стануть підстьобувати тебе, ходити за тобою, як це прийнято в нашій освітній системі. Ти повинен сам зрозуміти, що тобі це треба, і намагатися, адже роботу ніхто за тебе не зробить.

2. Ще хочу дати важливий рада, що стосується вибору спеціальності та університету: не потрібно зосереджуватися на позиціях вузу в рейтингах, а також на те, наскільки твоя спеціальність популярна. Замість цього варто подумати, чому ти готовий приділити більшу частину свого життя і в якому університеті тобі буде комфортно навчатися. Наприклад, багатьом не подобається суєта великих міст - такі люди вважають за краще провести навчальні роки в будь-якому тихому місці.

3. І ще одна порада: будьте різнобічними і застосовуйте свої знання зі школи або коледжу в різних сферах діяльності. Я давно зрозумів, що кращі університети шукають талановитих людей, які не тільки отримували високі оцінки, а й займалися благодійною роботою, створили значимий проект або ж пройшли практику в цікавій для їх галузі. Але те, що ви робите, має цікавити вас насправді. Для цього і даються три-чотири місяці літніх канікул. Також варто брати участь в різних університетських гуртках і весь час знайомитися з людьми, тому що ніколи не знаєш, хто виявиться твоїм майбутнім бізнес-партнером.

Total points: 0


Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация