Внесення змін до посадової інструкції

Згодом роботодавець захотів докладніше описати завдання та обов'язки відповідної категорії персоналу і змінити посадову інструкцію на робочу. Чи потрібен в такому випадку наказ про зміни і як правильно його сформулювати?

Розробка, затвердження посадових і робочих інструкцій, а також внесення змін до них регламентуються, перш за все, Загальних положень Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників (включені в Випуск 1 ДКХП, затверджений наказом Мінпраці від 29.12.2004 № 336).

Так, згідно з абзацом сьомим пункту 6 Загальних положень до посадовими інструкціями можуть бути внесені зміни, доповнення лише на підставі наказу керівника підприємства, установи, організації (далі - організація) за згодою працівника. Наказ про внесення змін до посадової інструкції видається в разі перерозподілу обов'язків між працівниками у зв'язку зі скороченням чисельності, раціональним розподілом праці. У разі зміни назви організації, їх структурного підрозділу або посади до посадових інструкцій вносяться відповідні зміни.

Читайте також:   Як скласти посадову інструкцію Читайте також: Як скласти посадову інструкцію

Якщо мова йде тільки про уточнення завдань і обов'язків, деталізацію узагальнених задач, при цьому самі завдання і обов'язки не змінюються, до видання наказу слід отримати згоду працівника. Наприклад, так.

Кадрова служба надає працівнику письмове повідомлення про майбутні зміни (уточнення) в посадовій інструкції (можна вказати про те, що для приведення у відповідність з нормативними актами щодо кадрового діловодства назва документа (посадова інструкція) буде змінено (на «Робоча інструкція»)). До повідомлення додається проект нової інструкції. Повідомлення готується в двох примірниках, один з яких надається працівникові, а другий залишається в кадровій службі.

На примірнику кадрової служби працівник після ознайомлення з проектом майбутньої інструкції фіксує свою згоду на внесення змін.

Увага!

Проект робочої інструкції (в т. Ч. Зміни в ній) повинен бути також погоджений з виборним органом профспілкової організації або іншим уповноваженим на представництво органом трудового колективу (наприклад, радою трудового колективу) (абзац шостий п. 6 Загальних положень Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників - також затверджені наказом Мінпраці від 29.12.2004 № 336).

Після отримання згоди працівника керівник організації видає наказ про затвердження нової робочої інструкції. Наказ відноситься до групи наказів з основної діяльності. При цьому згода працівника вказується як підстава для видання наказу.

Якщо ж в результаті запланованих змін обов'язки і завдання працівника будуть змінюватися (матимуть місце нові завдання і обов'язки), кадрова служба повинна дотримати процедури проведення зміни істотних умов праці, і вводити в дію нову інструкцію необхідно з урахуванням вимог частин третьої та четвертої статті 32 Кодексу законів про працю України з попередженням працівника про такі зміни за два місяці.

Чи потрібен в такому випадку наказ про зміни і як правильно його сформулювати?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация