Вологда історія міста коротко, фото

Вологда - чудовий старовинний   російське місто   , Назва якого відомо кожному Вологда - чудовий старовинний російське місто , Назва якого відомо кожному. Де ж ти моя чорноока, де? У Вологді - де, де ... Слова цієї знаменитої пісні ансамблю «Пісняри», відомі кожному. Але не тільки згадуванням в пісенній творчості відомий місто. Вологда має багату історію і багато пам'яток, які будуть цікаві туристам. Місто Вологда знаходиться в 497 кілометрах від столиці Росії, на північний схід від її, варто на однойменній річці. Населення Вологди 280.000 чоловік.

Історія Вологди пов'язана з новгородськими купцями. Саме вони заснували місто, який став перевалочним центром між річками Шексна і Сухона. Кораблі, навантажені різним товарам, по річках волокли - «волоком», можливо від цього слова походить назва міста - Вологда.

Перша згадка про Вологді в російських літописах датована серпнем 1147 року. У Вологду з Києва прийшов чернець Герасим. Герасим оселився в лісі, в стороні від людей. У Вологду Герасим приходив на церковні літургії. Буваючи в місті, монах усвідомив, що місцеві православні жителі мало знали про свою віру. Багато тут було язичників, яких Герасим хотів охрестити.

чернець Герасим вирішив побудувати церкву і заснувати монастир. Так, Герасим заклав Троїцько Кайсаровскую обитель. В роки смутного часу монастир згорів. Довго мешканці не могли знайти могилу ченця Герасима, похованого тут в 1178 році. В 1649 Герасим з'явився сліпий жінці, і розповів де шукати його мощі. Мощі були знайдені, а жінка прозріла. З тих пір у мощей Герасима відбуваються чудеса і зцілення.

Новгород   довгий час зберігав свій вплив і владу над Вологдою Новгород довгий час зберігав свій вплив і владу над Вологдою. У 13 столітті новгородцям довелося воювати з Твер'ю, за право володіти Вологдою. Тверські князі здійснювали спустошливі набіги на місто, що не гребували допомогою татар. У 1308 році товариський князь Михайло Ярославович намагався посадити в Вологді свого намісника, але його починання не вдалося. В результаті Новгород зміг відстояти Вологду від нападок Твері , А ось уберегти місто від Москви не зуміли.

Так в 1397 році московське військо захопило Вологду. Москва зробила цінне придбання. Вологда була великим торговим і ремісничим центром, розвиненим, красивим і відбудованим містом. Під час усобиць московських князів в середині 15 століття, Вологда кілька разів потрапляла під удар протиборчих сторін. Під час правління Івана III значення Вологди зросла. Тут зберігалася частина російської скарбниці.

Під час правління Івана Грозного, торгове значення Вологди тільки посилилося Під час правління Івана Грозного, торгове значення Вологди тільки посилилося. Місто стало справжнім центром російської торгівлі з країнами західної Європи. Торгівля здійснювалася через північні річки і біле море. У той час тут було багато іноземців, утворилася німецька слобода.

кажуть Іван Грозний , Навіть хотів перенести в Вологду столицю. Він частенько бував в місті, і навіть наказав зробити всі необхідні приготування для будівництва кам'яної фортеці. Фортеця вийшло знатної, її стіни мали довжину в 4 кілометри, висота стін сягала 8 метрів.

У роки смутного часу фортеця сильно постраждала, її намагалися реконструювати, але все марно. У 19 столітті збереглися елементи фортеці остаточно зникли.

події   Смутного часу   вперше торкнулися Вологду в 1608 році події Смутного часу вперше торкнулися Вологду в 1608 році. коли військо Лжедмитрія II підійшли до Вологді, місцевий воєвода змусив населення присягнути самозванця. Польські інтервенти були задоволені. У Вологді вони розжилися царським золотом, дорогими товарами іноземних купців і грошима місцевого люду. Народ не витримав принижень і поборів поляків - спалахнуло повстання.

У Вологді стало формуватися ополчення, яка рушила на допомогу Костромі , Галичину і Ярославля. На цьому біди жителів Вологди не закінчилися. У 1612 році поляки грабували і палили місто. В середині століття в Вологді почалася епідемія, яка забрала життя багатьох городян.

Під час правління Петра I, значення Вологди як великого торгового центру зменшилася. Був заснований Санкт-Петербург, і торгувала Російська Імперія тепер через Балтійське море. Купці і ремісники переїжджали в більш жваві райони. За сторіччя, населення міста залишилося незмінним. Незважаючи на стагнацію, Вологда продовжувала залишатися великим і розвиненим містом. На її території діяли приблизно 70 заводів і фабрик.

Багато в Вологді пам'яток Багато в Вологді пам'яток. Туристу обов'язково варто ознайомитися з вологодськими музеями. У Вологді п'ять разів зупинявся перший російський імператор Петро I . У місті є музей, в якому збереглися речі Петра Олексійовича - «Будиночок Петра I». Музей знаходиться на Радянському проспекті.

Вологда - батьківщина Костянтина Батюшкова - російського поета, якого сам Пушкін називав своїм учителем. У місті є «Будинок - музей К.М. Батюшкова », який знаходиться на вулиці носить прізвище поета. Є також і своя картинна галерея - «Вологодська обласна картинна галерея» - в її колекції ікони і картини російських художників 18-20 століть. Музей знаходиться на Кремлівській площі.

Обов'язково варто сходити в музей «Світ забутих речей», в колекції музею представлені предмети побуту дореволюційної Росії, дуже цікаво і пізнавально. Не забудьте так само побувати в музеї дерев'яного зодчества російської півночі - «Архітектурно-етнографічному музеї». Експозиція музею відтворює вигляд російського села.

Пам'ятки Вологди не обмежуються одними музеями Пам'ятки Вологди не обмежуються одними музеями. Православному прочанинові, тут теж є що подивитися і що відвідати. Як і в будь-якому старовинному російською місті, з багатою і насиченою історією, в місті багато церков і монастирів. Храми Вологди: Софійський Собор, Різдво-Богородицький кафедральний собор, Храм Святителя Миколая у Володарній слободі, Церква Костянтина і Олени, Церква Димитрія Прилуцького на Наволке. Серед монастирів на особливу увагу заслуговує Спасо-Прилуцький чоловічий монастир.

На початку оповідання про історію та визначні пам'ятки Вологди, я привів рядок з пісні. Напевно, в кінці статті до цієї пісні знову варто повернутися. Пам'ятайте продовження: "в домі, де різьблений палісад"? Так ось, землі російської півночі завжди були багаті деревом, а Вологді завжди були знатні майстри по обробці дерева, здатні будувати приголомшливі красиві і надійні будинки, вирізати хитромудрі візерунки.

У сучасному місті збереглося багато дерев'яних будівель старовини, які заслуговують на увагу туриста. Якщо у Вас є бажання і розвинена фантазія, то Ви можете, не маючи машини часу, переміститися на століття назад. Так, на Пречистенською набережній, вулицях Гоголя, Благовіщенській і Чернишевського збереглися старовинні дерев'яні будинки, виконані в кращих традиція російського зодчества.

Готелі Вологди: «Вологда» (Вулиця Миру), «Спаська» (вулиця Жовтнева), «Англетер'» (Вулиця Лермонтова), «Миколаївський клуб» (вулиця Костромська).

Де ж ти моя чорноока, де?
Пам'ятайте продовження: "в домі, де різьблений палісад"?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация