«Воскресіння день, просвітимось, людие: Великдень, Господня Пасха! Від смерті бо до життя і від землі до небес Христос Бог нас превед, переможну співаємо »

Свято Воскресіння Христового, Святої Пасхи, займає центральне місце серед всіх християнських свят - «святом свят і торжество торжеств» Свято Воскресіння Христового, Святої Пасхи, займає центральне місце серед всіх християнських свят - «святом свят і торжество торжеств». З часів апостольських Церква здійснює пасхальне богослужіння вночі. Подібно древньому Ізраїлю, не спати в ніч позбавлення свого від єгипетського рабства, і новий Ізраїль - Свята Церква не спить «в священну і рятівну ніч світлого Воскресіння Христового» - провісниця светоносного дня духовного оновлення і звільнення від рабства гріха і диявола. Всі богослужіння Святої Пасхи особливо урочисто і пройнятий одним почуттям - радісної радості у Воскреслому Господі.

В ніч з 15-го на 16-е квітня 2017 року пасхальне богослужіння в Христо-Різдвяному кафедральному соборі Бердянська почалося полунощніца з читанням канону Великої Суботи «Хвилею морською» перед Плащаницею Господньої.

Під час співу слів катавасії 9-й пісні «Возстанубо і прославлюся ...» священнослужителі перенесли Святу Плащаницю до вівтаря через Царські врата, поклавши її на Престолі, де вона буде залишатися до свята Віддання Пасхи.

Цього року у Велику Суботу Преосвященніший Єфрем, єпископ Бердянський і Приморський і секретар єпархії протоієрей Сергій Ілщенко разом з Високопреосвященнішим Лукою, митрополитом Запорізьким і Мелітопольським і духовенством Запорізької єпархії Української Православної Церкви відвідали Святий Град Єрусалим для того, щоб взяти участь у події сходження Благодатного Вогню і привезти його в Бердянськ. Чудове Сходження Вогню завжди відбувається тільки напередодні православного Великодня. Саме православний патріарх Єрусалимський в супроводі духовенства молиться про те, щоб Господь послав благодать Святого вогню, який є обнадійливим знаком для всіх віруючих, що Господь дає можливість людям прожити ще один рік.

В Бердянськ Правлячий Архієрей прибув до Великодньої утрені. За святковим богослужіння Його Преосвященству співслужило духовенство собору.

На спільну молитву в цю ніч прийшли сотні городян. Після закінчення полунощніци, навколо храму під дзвін і спів стихири "Воскресіння Твоє, Христе Спасе ...» був звершений хресний хід навколо кафедрального собору. Потім почалася Пасхальна утреня, а після - Божественна Літургія святителя Іоанна Златоуста.

Радісне «Христос Воскрес! Воістину Воскрес! »- це святковий вигук об'єднувало священнослужителів і прихожан.

Згідно з церковним звичаєм, за Великодньої заутренею було прочитано Огласительне cлово святителя Іоанна Златоуста на Святу Пасху: «Всі, хто був побожний і боголюбивий, - нехай насолоджуються цим добрим і світлим торжеством. І всі, хто був розумніший, - нехай увійдуть в цей день в радість Господа свого. Хто працював і постілся- нехай отримає сьогодні нагороду. Останнього і першого в цей день Господь приймає з однаковою радістю. Нехай багаті і бідні в цей день радіють один з одним. Старанні і ленівие- нехай однаково шанують цей день. Постили і не постить, - нехай все однаково веселяться. Нехай ніхто в цей день Пасхи не ридає про своє убозтво - тому що стало загальне царство. Нехай ніхто про гріхах своих не плаче тому що в цей день Бог дав людям Своє прощення. Нехай ніхто не боїться смерті, всіх звільнила смерть Христова ... »

За запрічастном вірші Його Преосвященство привселюдно зачитав Великоднє привітання Святішого Патріарха Кирила.

Після заамвонної молитви Правлячий Архієрей підніс молитву на освячення артос - особливого хліба, на якому зображується Воскресіння Христове. Всю Світлу седмицю Артос лежить на особливому столику на солее, а в суботу розділяється на невеликі частини і лунає моляться. Відчуваючи живою вірою невидиму присутність Господа, апостоли мали звичай, приступаючи до трапези, залишати місце для Христа і хліб, як би для Нього. На спомин цього звичаю і освячується на Великдень артос і годиться перед поглядами віруючих, нагадування про присутність з нами Воскреслого Господа.

Після закінчення Літургії Владика Єфрем оголосив Великодні послання Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, а потім звернувся до всіх з Великоднім привітанням.

Кожному прийшов в храм Архіпастир вручив пасхальне червоне яйце - знак відродження всього живого, пробудження.

На завершення Великоднього богослужіння єпископ Єфрем звершив освячення пасок, пасок і яєць для пасхальної трапези віруючих.

Великодніх вранці, 16-го квітня, в кафедральному соборі була звершена Божественна Літургія для тих, хто не мав можливості взяти участь в нічному богослужінні.

Вся великодня служба - невгамовний, урочистий гімн світлого Воскресіння Христового - перемога життя над смертю.

Царські врата вівтаря всю Світлу седмицю бувають відкритими. Великоднє богослужіння звершується особливо урочисто як в перший день Пасхи, так і на всю Світлу седмицю.

16.04.2017

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация